До виконання курсового проекту з дисципліни Деталі машин Механізація сільського господарства

Міністерство аграрної політики України

Нікопольський коледж Дніпропетровського державного аграрного університету

 

Методичні рекомендації

до виконання курсового проекту

з дисципліни «Деталі машин»

для студентів спеціальності 5.091902

«Механізація сільського господарства»

денного та заочного відділення

 

 

Нікополь 2006

    Методичні рекомендації до виконання курсового проекту з дисципліни «Деталі машин»/ Нікопольський коледж…

Методичні рекомендації призначені для виконання курсового проекту з дисципліни «Деталі машин» для студентів спеціальності 5.091902 «Механізація сільського господарства» денного та заочного відділення.

 

Передмова.

У даних методичних рекомендаціях наведені основні методи і принципи розрахунків деталей машин загального призначення на прикладі проектного розрахунку приводу стрічкового транспортера. Методичні рекомендації мають таблиці для вибору основних коефіцієнтів. Також представлений приклад виконання пояснювальної записки та графічної частини курсового проекту.

Студенти відділення «Механізація сільського господарства» виконують курсовий проект з дисципліни «Деталі машин» згідно з виданим індивідуальним завданням. Після виконання курсового проекту студенти зобов’язані здати його до кабінету «Технічна механіка» для перевірки. Після перевірки та усунення недоліків (якщо такі мають місце) студенти допускаються до захисту курсового проекту.

 

 

Розрахункова частина.

 

 

При виконанні розрахунків необхідно заокруглювати розраховані значення до трьох значущих цифр. Наприклад:

- значення потужностей, крутних моментів, частот обертання, кутових швидкостей до цілих одиниць;

- передаточні числа, діаметри ділильних кіл зубчатої передачі, коефіцієнти, колові швидкості – до сотих;

- значення сил, опорних реакцій – до десятків.

 

Вибір електродвигуна і кінематичний розрахунок приводу.

Значення ККД механічних передач та пар підшипників наведені у табл. 1.1.   Значення ККД механічних передач та пар підшипників

Розрахунок зубчатого зачеплення редуктора.

Перед початком розрахунків необхідно обрати матеріал для виготовлення шестерні і зубчатого колеса. Для закритих зубчатих передач рекомендовано… Механічні властивості основних марок сталей наведені у табл. 2.1 Рекомендується призначати для шестерні і колеса сталь однієї марки, але забезпечувати твердість поверхні зубів…

Розрахунок ланцюгової передачі.

Розрахунок ланцюгової передачі полягає у виборі приводного ланцюга на основі допустимого тиску [p] в шарнірах ланцюга та послідуючій перевірці… Розрахунковий коефіцієнт навантаження КЕ є добутком шести складових:  

Проектний розрахунок валів редуктора.

Проектний розрахунок валів полягає у визначенні діаметрів їх вихідних кінців за пониженими напруженнями на кручення. Діаметр вихідного кінця валу…   , мм (4.1)

Конструктивні розміри шестерні та колеса.

При невеликих розмірах шестерні зубчатої передачі доцільно виготовляти ведучій вал редуктора разом (заодно) з шестернею. Орієнтовно розміри стального циліндричного зубчатого колеса можна визначити за… Діаметр маточини, мм

Конструктивні розміри корпусу редуктора.

Орієнтовно розміри корпуса і кришки редуктора можна визначити за наступними формулами. Товщина стінок корпусу, мм  

Ескізна компоновка редуктора.

Компоновочне креслення редуктора призначене для приблизного визначення положення зубчатих коліс і зірочки ланцюгової передачі відносно до опор валів… Ескізна компоновка редуктора виконується в одній проекції – розріз по осях… При виконанні креслення потрібно користуватись наступними рекомендаціями.

Перевірка довговічності підшипників.

Для визначення довговічності підшипників необхідно попередньо визначити реактивні сили, які діють в місці встановлення підшипників на вал. Для цього… Дані для розрахунків довговічності радіально-упорних конічних підшипників… Після визначення осьових складових реакцій у роликових радіально-упорних підшипниках розраховуються їх осьові…

Перевірка міцності шпонкових з’єднань.

Для з’єднання валу з деталями, що передають обертальній рух, зручно використовувати призматичні шпонки зі сталей 45, Ст6 тощо. Призматичні шпонки… Шпонку перевіряють за деформацією зминання. Умова міцності при цьому має такий…  

Перевірочний розрахунок валів.

Перевірочний розрахунок валів полягає у визначенні коефіцієнтів безпеки s для небезпечних перерізів, та порівнянні їх з допустимими значеннями… Приймається для валів зубчатих редукторів, що нормальні напруження від згину… Границя витривалості матеріалу вала для згину визначається за формулою

Посадки деталей редуктора.

Посадки деталей редуктора призначаються згідно з рекомендаціями ГОСТ 25347 – 82 (табл. 11.1). Приклад вибору посадок деталей редуктора наведений у додатку 1.  

Технологічна частина.

 

Розробка технології складання редуктора.

 

В технологічній частині курсового проекту потрібно докладно розробити технологічні умови складання редуктора. При цьому необхідно враховувати, що складання виконують згідно зі складальним кресленням редуктора у відповідній технологічній послідовності.

Складання починають з вузлів валів: встановлюють спряжені деталі на вали.

Зібрані вали встановлюють в корпус і проводять регулювання роликових підшипників за допомогою регулювальних прокладок.

Після укручування пробок в порожнину заливають оливу і закривають кришку наглядового вікна.

Після складання редуктор підлягає обкатуванню та випробуванню.

Приклад розробки технології складання редуктора наведений у додатку 1.

 

 

Організаційна частина.

 

Вибір оливи для мащення редуктора і підшипників.

Для редукторів при невеликій потужності, відсутності ударних навантажень і швидкістю в зачепленні до 12 рекомендується мащення зубчатого зачеплення…   , (12.1)

Техніка безпеки при експлуатації приводу.

 

В цьому пункті необхідно послідовно описати заходи та вимоги з техніки безпеки при складанні та експлуатації приводу конвеєра.

Приклад заходів з техніки безпеки наведений у додатку 1.

 

Література.

 

Список використаної літератури наводиться у алфавітному порядку згідно з вимогами ЄСКД. Посилання на літературні джерела в розділах пояснювальної записки повинні відповідати номерам літературних джерел у списку.

Приклад списку використаної літератури наведений у додатку 1.

 

Графічна частина.

Графічна частина проекту складається зі складального креслення зубчатого редуктора, виконаного на аркуші формату А1 і робочих креслень двох… Складальне креслення зубчатого редуктора повинно містити дві проекції:… · габаритні (довжина, ширина і висота);