Основні компоненти середовища VB

1. Label (напис ) – елемент керування, що застосовується для відображення інформації, яку користувач не може змінити безпосередньо там. Де вона знаходиться. Часто виколристовується для виведення заголовків і написів на формі. Напис містить текст, який можна прочитати під час виконання програми.

2. CommandButton (командна кнопка ) – елемент керування, що застосовується для запуску чи закінчення деякого процесу. Здійснює виконання покладених на неї програмних функцій.

3. TextBox (текстове поле ) – вікно, яке можна помістити на формі в режимі розробки, а вводити текст у це вікно користувач може в режимі виконання програми або програмним способом, використовуючи процедуру обробки подій.

4. OptionButton(кнопка-перемикач )– елемент керування, який використовується, якщо користувачеві потрібно вибрати одну з декількох наявних можливостей. Розміщаються на формі групами і повинні працювати спільно. Для цього вони створюються як масив за допомогою буфера обміну.

5. CheckBox (індикаторна кнопка ) – елемент керування, що використовується для встановлення прапорця. При кожній зміні користувачем стану прапорця використовується подія Click, яка виникає або після клацання на ньому ЛКМ, або після встановлення фокуса клавішею Tab і наступному натисканні клавіші Space Bar.

6. ListBox(список ) – елемент керування, що служить для виведення значень змінних у кілька рядків. Н-д, при табулюванні функції. Для додавання рядка у список використовується метод Additem. Його синтаксис має вигляд: NameList.Additem рядок. Якщо кількість рядків, що додаються в список, перевищує висоту поля списку, автоматично додається смуга прокручування. Методу значення можна лише передати, але не присвоїти.

7. Image(зображення ) – елемент керування, що служить для розміщення графічного зображення у формі. Для масштабування розмірів зображення відповідно до розмірів елемента необхідно використовувати властивість Stretsh. Перед тим, як завантажувати зображення необхідно задати значення True даної властивості.

8. SetFocus– метод, який передає фокус об’єкту, до якого цей метод застосовано (тобто встановлюється курсор на вказаному об’єкті).