рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

План лекції з дисципліни Цивільний захист

План лекції з дисципліни Цивільний захист - раздел Философия, Міністерство Аграрної Політики Та Продовольства України Дніпропетров...

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

 

Кафедра безпеки життєдіяльності

 

План лекції з дисципліни

Цивільний захист

 

для студентів очної та заочної форми навчання

підготовка спеціалістів, магістрів за напрямами підготовки:

 

- маркетинг 7.030507 8.030507

- фінанси і кредит 7.030508 8.030508

- облік і аудит 7.030509 8.030509

- менеджмент 7.030601 8.030601

- екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування 7.40106 8.40106

- харчові технології та інженерія 7.051701 8.051701

- гідротехніка (водні ресурси) 7.060103 8.060103

- агрономія 7.090101 8.090101

- технологія виробництва і переробки продукції тваринництва 7.090102 8.090102

- лісове і садово-паркове господарство7.090103 8.090103

- процеси, машини та обладнання агропромислового виробництва 7.100202 8.100202

- ветеринарна медицини 7.110101 8.110101

 

Тема 4

 

Моніторинг забезпечення заходів і дій в межах єдиної системи Цивільного захисту. Основні функції захисту населення і територій від НС

Дніпропетровськ 2013   План лекції з дисципліни Цивільний захист для студентів усіх факультетів очної та заочної форми навчання. ДДАУ,…

Вступ

Забезпечення захисту населення і території у разі загрози або виникненні надзвичайних ситуацій є одним з найважливіших завдань держави.

Актуальність проблеми забезпечення природно-техногенної безпеки населення і території обумовлена тенденціями зростання втрат людей і шкоди територіям, який наноситься небезпечними природними явищами, промисловими аваріями і катастрофами.

Ризик надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру, безумовно, зростає.

Забезпечення безпеки і захисту населення, об'єктів економіки і національних багатств країни від негативних наслідків надзвичайних ситуація повинно розглядатися як невід'ємна частина державної політики національної безпеки і державного будівництва, як одна з найважливіших функцій центральних органів виконавчої влади. Рада Міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, виконавчих органів рад.

 

Питання 1

Основні функції захисту населення і територій від НС. Сповіщення і інформування населення в умовах НС

До основних функцій захисту населення і територій від НС відносяться: - сповіщення і інформування; - спостереження і лабораторний контроль;

Організація сповіщення об'єктів економіки і населення

Така інформація повинна складати: - дані про суб'єкта, який дає інформацію; - дані про сферу діяльності організації;

Організація евакуаційних заходів.

Під заміською зоноюрозуміється територія, розташована за зоною можливих руйнувань, встановленою для категорированных міст. Евакуації підлягає населення: 1.Яке мешкає в населених пунктах;

Евакуація при аварії на АЕС.

Небезпекою проведення эвакомероприятий в 30 (50) - кілометровій зоні являється те, що вона може проводитися на території забрудненої РВ і… Принцип евакуації з міст і населених пунктів – територіальний, а в сільській… Транспорт прибуває безпосередньо до під'їздів будинків, приватних будинків і захисним спорудам. Під час посадки людей…

Тимчасова евакуація і укриття населення, обмеження доступу і пере-мещения людей в зонах хімічного зараження

Необхідно відмітити, що евакуація населення зв'язана з певними труднощами: скоротечностью розвитку хімічної аварії і швидким поширенням зараженої… 2.Одним із способів захисту населення від ОХР являється тимчасове укриття його… Проте притулки в постояиной готовності до експлуатації можуть знаходитися тільки на хімічно небезпечних об'єктах. У…

Питання 3

Укриття населення в захисних спорудженнях цивільного захисту. Інженерний захист

Призначення і класифікація захисних споруд

Захисна споруда- ця інженерна споруда, призначена для захисту (укриття) людей, техніки і майна від небезпек, що виникають в результаті аварій і… До таких споруд відносятьпритулки і протирадіаційні укриття (ПРУ). Крім того,… Створення захисних споруджень цивільного захисту забезпечується шляхом:

Притулки

Притулки - це захисні споруди, в яких впродовж певного часу забезпечуються умови для укриття людей з метою захисту їх від негативного впливу сучасних засобів поразки, які використовуються під час військових дій, і небезпечних наслідків надзвичайних ситуацій.

Вимоги до притулків

Видалення притулків, що окремо стоять, від місця роботи або проживання тих, що дориваються повинне забезпечувати можливість їх швидкого укриття. Радіус збору укриваних в притулках має бути таким, щоб забезпечувалося… Вбудовані притулки зазвичай розміщуються у будівлях 1 і 2 міри вогнестійкості виробництв по пожежній небезпеці…

Пристрій і устаткування притулків

Приміщення притулків підрозділяються на основні і допоміжні. До основних приміщень відносяться: приміщення для укриваних (відсіки), пункти… Приміщення, призначене для розміщення укриваних, розраховується на певну… На першому ярусі роблять місця для сидіння розміром 0,45x0,45 м2, висота лав першого ярусу має бути 0,45 м. На другому…

Входи і аварійні виходи

Для захисту від дії ударної хвилі у входах встановлюють міцні металеві захисно-герметичні двері. Конструкцію входу розраховують на навантаження, що… Захист від проникаючої радіації і радіоактивного зараження забезпечується… Раціональна конструкція входів і зручне їх розташування на шляхах підходу укриваних людей дозволяють швидко заповнити…

Система воздухо постачання

Воздухоснабжение притулків здійснюється за рахунок зовнішнього повітря за умови його попереднього очищення. Система воздухоснабжения не лише… Залежно від конкретних умов і вимог спеціальні пристрої в системі… Система воздухоснабжения, як правило, працює по двох режимах: чистій вентиляції (перший режим) і фильтро вентиляції…

Система забезпечення притулків

Система водопостачання і каналізації притулків і дизель-електричних станцій працює від зовнішньої водопровідної мережі. У притулках передбачається… Система каналізації дозволяє відводити фекальні води. Санвузол розміщують в… Система опалювання - радіатори або гладкі труби, прокладені уздовж стін. Працює вона від опалювальної мережі будівлі,…

Притулки, що швидко зводяться

Місткість БВУ, як правило, складає 50-350 чол. Будівництво БВУ планується на вільних ділянках між виробничими будівлями на видаленні 20-25 м від… Для будівництва БВУ застосовуються: - збірний залізобетон промислового виготовлення для промислового і цивільного будівництва, а також елементи колекторів…

Правила змісту і використання притулків

Притулок вводиться в експлуатацію тільки після приймання комісією, - що діє відповідно до "Інструкції по прийому і експлуатації притулків цивільної оборони".

На кожен притулок складається паспорт, план, картка прив'язки і схема шляхів евакуації людей з притулку, а також правила змісту і табель оснащення.

На плані притулки вказуються:

- вентиляційні канали в стінах і воздухо огорожні системи;

- мережі водопроводу, каналізації, опалювання, електроосвітлення;

- місця розташування відключаючих пристроїв;

- аварійний вихід;

- товщина і матеріали стін і перекриттів притулку;

- площа і внутрішня кубатура приміщень;

- таблиця гранично допустимого часу перебування укриваних без вентиляції при об'ємі повітря залежно від заповнення людьми. На картці прив'язки показується місце знаходження притулку і розташовані зблизька не завалювані орієнтири, по яких можна швидко відшукати завалений притулок.

На схемі евакуації людей намічаються декілька можливих маршрутів виходу з району розташування притулку за межі міста. Один екземпляр документації зберігається безпосередньо в притулку, другий - у відділі ЦЗ об'єкту.

При періодичному огляді стану притулку не рідше за один раз в квартал, після заповнення укриваними воно перевіряється на герметичність. Міра герметичності визначається за величиною підпору повітря, а сама перевірка проводиться в такій послідовності: закриваються усі вхідні двері, віконниці і люки, стопоряться клапани надмірного тиску; закриваються герметичні клапани і заглушки на витяжній системі вентиляції; припливна система воздухоснабжения включається на роботу в режимі чистої вентиляції; визначається кількість повітря, що подається в притулку; заміряється підпір повітря, що подається в притулку.

Підпір повітря заміряється похилим манометром типу ТНЖ- 1 (тягонапоромер рідинною); він має бути не менше 5 мм вод. стовпа при усіх режимах вентиляції притулку.

Якщо величина підпору виявиться недостатньою, то робиться визначення місць витоку повітря по відхиленню полум'я свічки.

Необхідно систематично перевіряти стан усього устаткування притулку, містити його відповідно до технічних вимог і усувати несправності.

Організація обслуговування притулків покладається на службу притулків і укриттів ЦЗ об'єкту. На кожен притулок виділяється ланка (група) у складі 5-7 чоловік. Командир ланки (групи) є комендантом притулку. По сигналу органів управління ЦЗ ланка (група) прибуває в притулок і роботу по прийому укриваних. По сигналу "Закрити захисні споруди" або після заповнення притулку дверей і віконниці закриваються, і притулок забезпечується повітрям в режимі чистої вентиляції.

У притулку необхідно строго дотримуватися встановленого режиму і розпорядку дня. Укривані повинні беззаперечно виконувати усі розпорядження коменданта і чергового. Укриваним не дозволяється без необхідності ходити приміщенням притулку, палити, самостійно включати і вимикати освітлення, агрегати і системи, відкривати і закривати двері. Забороняється запалювати свічки, гасові лампи і саморобні світильники.

Витрата запасів продовольства і води допускається тільки за розпорядженням, коменданта (старшого) притулку.

Вихід тих, що переховуються з притулку робиться за вказівкою коменданта (старшого). Перед виходом на заражену місцевість потрібно надіти засоби індивідуального захисту (ЗІЗ). Перед поверненням потрібно видалити радіоактивну пил з ЗІЗ, верхнього одягу і взуття. Обережно зняти засоби захисту шкіри, верхній одяг, по можливості взуття і залишити їх в тамбурі.

 

Протирадіаційні укриття

Частина з них будується завчасно в мирний час, інші зводяться (пристосовуються) тільки в передбаченні надзвичайних ситуацій або виникненні загрози… Будівництво ПРУ здійснюють з промислових (збірні залізобетонні елементи,… Розміщують ПРУ в приміщеннях, розташованих в підвальних і цокольних поверхах будівель, на перших поверхах цегляних…

Прості укриття – щілини

Щілини, як відомо, грали велику роль в минулих війнах, із застосуванням звичайних засобів поразки. Не знижується, а, навпаки, підвищується їх… Якщо, приміром, люди сховаються навіть в простих, відкритих щілинах, то… Потрібно, проте, пам'ятати, що щілини, навіть перекриті, не забезпечують захисту від отруйних речовин і бактерійних…

Перекрита щілина

Для перекриття щілини необхідно використати міцний підручний матеріал - колоди або накатник завтовшки 10-15 см, залізобетонні елементи, металопрокат… Усі отвори між елементами перекриття щілини повинні закладатися мохом, травою,… Щоб уникнути попадання в щілину води над перекриттям рекомендується влаштовувати гідроізоляцію (як над перекриттям…

Інженерний захист територій

- проведення районування територій за визначенням наявності об'єктів підвищеної небезпеки і виробництва і загрози виникнення небезпечних природних… - відношення об'єктів національної економіки до відповідних категорій по… - розробка і пред'явлення вимог інженерно-технічних заходів цивільного захисту, відповідно до містобудівній і…

Питання 4

Засоби індивідуального захисту населення

Засоби індивідуального захисту (ЗІЗ) населення призначені для захисту від попадання всередину організму, на шкірні покриви і одяг небезпечних… Вони підрозділяються на: - індивідуальні засоби захисту органів дихання (ЗІЗ) - протигази, що фільтрують і ізолюючі, респіратори, а також проти…

Засоби індивідуального захисту органів дихання, що фільтрують

Сучасний протигаз (рис.5.1), що фільтрує, складається з протигазової коробки, лицьової частини(шлем-маски) і сумки. При вдиху заражене повітря…  

Цивільні протигази фільтрують

  Мал. 5.2. Протигази, що фільтрують(цивільні):

Промислові протигази, що фільтрують

Промислові протигази, що фільтрують, призначені для захисту органів дихання, особи і очей людини від дії шкідливих домішок, що містяться в повітрі у… Призначення коробок великих габаритних розмірів промислових протигазів, що…  

Протигазові респіратори

Мал. 5.6. Протигазові універсальні респіратори: а) РПГ 67; б) РУ 60 М; 1 -…  

Ізолюючі засоби індивідуального захисту органів дихання

Ізолюючі дихальні апарати застосовуються у випадках, коли протигази, що фільтрують, не забезпечують захисту, наприклад, при високих концентраціях ОХР і при браку кисню в повітрі, тобто вони можуть застосовуватися незалежно від складу навколишньої атмосфери.

До них відносяться автономні дихальні апарати, що забезпечують органи дихання людини дихальною сумішшю:

• за рахунок регенерації кисню за допомогою кислородо продуктів, що містять, ІП- 46;

• з балонів із стислим повітрям або стислим киснем, КІП- 8; ВЛАДА, АСВ- 2;

• шлангові дихальні апарати - чисте повітря подається до органів дихання по шлангу від повітродувок або від компресорних магістралей.

Ізолюючий дихальний апарат ІП -4

Ізолюючий дихальний апарат (мал. 5.7) складається з лицьової частини із сполучною трубкою, регенеративного патрона, дихального мішка, каркаса. У… Лицьова частина ІП- 4 служить для ізоляції органів дихання від довкілля,…

Киснево-ізолюючі дихальні апарати

Киснево-ізолюючі протигази КІП - 8 і Р – 30 (рис.5.8.а) призначені для захисту органів дихання при газорятувальних роботах від шкідливої дії… Усі вузли протигазів, за винятком клапанної коробки з маскою МІП- 1 або… Запас кисню у балоні КІП- 8 - 200 літрів; Р- 30 - 400 літрів. Маса в спорядженому стані КИП-8 - 10КГ., Р-30 - 12кг. …

Шлангові ізолюючі дихальні апарати

До шлангових апаратів можна віднести також пневмо костюми, що забезпечують захист не лише органів дихання, але і усього тіла людини. Шлангові ІДА… Шлангові ІДА другого типу мають деякі переваги перед ЗІЗ, що фільтрують, а… Шлангові ІДА в основному застосовуються при виконанні робіт по ремонту і очищенню різних місткостей (цистерн, котлів),…

Накопичення, зберігання і видача засобів індивідуального захисту

Накопичення фонду протигазів для усіх категорій населення здійснюється територіальними органами виконавчої влади, міністерствами і відомствами.… Перша група - запаси на об'єктах господарювання для робітників і службовців… Плани накопичення цього виду розробляються; міністерствами і відомствами для підприємств і організацій, що входять в…

Деякі особливості використання ЗІЗ населенням

• Зокрема, протипоказаннями можуть бути: • виражена дихальна недостатність при захворюваннях дихальної або… • захворювання дихальних шляхів і легких, таких, що супроводжуються нападами задухи, сильним кашлем, частим диханням…

Засоби індивідуального захисту шкіри

До засобів індивідуального захисту шкіри ізолюючого типу відносяться загальновійськовий захисний комплект (ЗЗК) і легкий захисний костюм Л-1. Загальновійськовий захисний комплект (мал. 5.12), призначений для захисту… З причини не герметичності ЗЗК, як правило, використовується у поєднанні з импрегнированным обмундируванням або…

Медичний і психологічний захист населення. Характеристика медичних засобів індивідуального захисту.

- планування і використання сил і засобів установ охорони здоров'я незалежно від відомчої приналежності, форм власності і господарювання; своєчасне використання профілактичних медичних препаратів і… - контроль за безпекою і якістю харчових продуктів і продовольчої сировини, питної води і джерел водопостачання;

Психологічний захист населення

- планування діяльності і використання підрозділів психологічного забезпечення; - своєчасне використання ліцензованих і дозволених до використання на Україні… - виявлення за допомогою психологічних методів, чинників, які сприяють виникненню соціально, - психологічної…

ХАРАКТЕРИСТИКА МЕДИЧНИХ ЗАСОБІВ

ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ

- радіопротектори; - комплексони; - адаптогени;

Медичні засоби захисту

• аптечка індивідуальна АІ- 2; • індивідуальний протихімічний пакет ІПП- 8 - для знезараження краплинно… • пакет перев'язувальний медичний, ППМ призначений для накладення пов'язок при пораненнях.

Питання 4

Індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри

Засоби індивідуального захисту (ЗІЗ) призначені для захисту населення від попадання всередину організму, на шкірні покриви і одяг радіоактивних, отруйних речовин і бактерійних засобів.

В умовах виникнення надзвичайних ситуацій ніякі захисні заходи ЦЗ не виключають застосування ЗІЗ населенням країни; при необхідності вони можуть бути використані людьми навіть при знаходженні в притулках і ПРУ.

ЗІЗ підрозділяться на:

- засоби захисту органів дихання;

- засоби захисту шкіри.

 

Засоби захисту органів дихання

За способом контактування людини із зовнішнім середовищем ЗІЗ діляться на: - що фільтрують; - що ізолюють.

Засоби захисту шкіри

Засоби захисту шкіри разом із захисною від пари і крапель ОР оберігають відкриті ділянки тіла, одяг, взуття і спорядження від забруднення радіоактивними речовинами.

Засоби захисту шкіри підрозділяються на ті, що ізолюють і фільтрують.

По своєму призначенню засобу захисту шкіри підрозділяються на спеціальні і підручні.

Спеціальними користуються формування ЦЗ. До них відносяться: легкий захисний костюм (Л-1), захисний комбінезон в комплекті з гумовими чобітьми і рукавичками, захисний плащ ОП- 1 в комплекті із захисними панчохами, захисний одяг (ЗФО), що фільтрує, в комплекті з гумовими чобітьми і рукавичками.

Підручні засоби шкіри при необхідності використовує усе населення, а також особовий склад формувань за відсутності спеціальних засобів.

 

Ізолюючі засоби захисту шкіри

Герметичні засоби закривають усе тіло і захищають від РР, пари і крапель ОР, негерметичні засоби захищають тільки від крапель ОР. Легкий захисний костюм виготовлений з прогумованої тканини і складається з… Захисний комбінезон зроблений з прогумованої тканини. Він представляє со-бой зшиті в одно ціле брюки, куртку і…

Засоби захисту шкіри, що фільтрують

Захисна дія матеріалів, що фільтрують, полягає в тому, що при проходженні через них зараженого повітря пари ОР затримуються спеціальними речовинами, якими просякнута тканина. Захисний одяг, що фільтрує, складається з бавовняного комбінезона, просоченого спеціальними речовинами, чоловічої натільної білизни (сорочка і кальсони), підшоломника і двох пар онучат (одна з них просякнута спеціальною речовиною). Одяг використовується в комплекті з гумовими чобітьми і рукавичками.

 

Правила користування захисним одягом

Людина, одягнена в захисний комбінезон або захисний костюм, гумові чоботи, гумові рукавички і протигаз, повністю ізольована від довкілля. Внаслідок цього порушується природний теплообмін, і при недотриманні правил і термінів перебування в захисному одязі може настати перегрівання організму і тепловий удар. Тому для збереження працездатності людей захисний одяг слід надівати при температурі повітря :

+ 10 0С і вище поверх натільної білизни;

від 0 до 10 0С на білизну і літній одяг;

від 0 до - 10 0С на білизну і зимовий костюм;

нижче - 10 0С на білизну, зимовий костюм і ватник. При роботі на місцевості, забрудненій радіоактивними речовинами, екранізуючий комбінезон може бути використаний без надягання спеціального захисного одягу.

Встановлені наступні терміни перебування в захисному ізолюючому одязі залежно від температури повітря:

 

Допустимі терміни безперервної роботи

У засобах індивідуального захисту

Температура Тривалість без В тій, що ізолює

повітря, 0С з тим, що екранізує

 

+ 30 і вище до 20 хв. 1,0-1,5 ч

+ 25 + 29 до 20 хв. 1,5-2 ч

+ 20 + 24 до 50 хв. 2,0-2,5 ч

+ 15 + 19 до 2 ч більше 3 ч

Нижче + 15 до 4-5 ч більше 5 ч

Підручні засоби захисту шкіри

Для захисту відкритих ділянок тіла і одягу доцільно використати дощові плащі, краще з прогумованої тканини або синтетичних матеріалів. На короткий… Від радіоактивного пилу, а також бактерійних засобів, добре захищають… Захисна накидка виготовляється з церати, плівкових матеріалів, щільної тканини.

Питання 5

Медичний і психологічний захист

Медичні засоби індивідуального захисту

- планування і використання сил і засобів установ охорони здоров'я незалежно від відомчої приналежності, форм власності і господарювання; своєчасне використання профілактичних медичних препаратів і… - контроль за безпекою і якістю харчових продуктів і продовольчої сировини, питної води і джерел водопостачання;

Психологічний захист

- планування діяльності і використання підрозділів психологічного забезпечення; - своєчасне використання ліцензованих і дозволених до використання на Україні… - виявлення за допомогою психологічних методів, чинників, які сприяють виникненню соціально, - психологічної…

Питання 6

Радіаційний і хімічний захист. Організація дозиметричного і хімічного контролю. Захист від впливу біологічних засобів

Радіаційний і хімічний захист. - виявлення і оцінку радіаційної і хімічної обстановки; - організацію і здійснення дозиметричного і хімічного контролю;

Організація дозиметричного і хімічного контролю

Дозиметричний і хімічний контроль організовується і здійснюється як в НС військового часу, так і в НС техногенного характеру. Дозиметричний і хімічний контроль організовується: - В містах і районах начальниками відділів і служб ГЗНС міст, районів і комендантами територіальних формувань;

Контроль радіоактивного забруднення

Здійснюється з метою визначення міри забруднення радіоактивними речовинами людей, тварин, а також техніки, одягу, засобів індивідуального захисту, продуктів, води, фуражу і інших об'єктів.

Міра радіоактивного забруднення оцінюється шляхом виміру потужності експозиційної дози опромінення від цих об'єктів приладами ДП- 5, ІМД- 21 і іншими і порівняння їх з нормою.

У мирний час користуються нормами, які визначені в "Основних санітарних правилах ОСП- 72/87 і НРБУ- 97.

Хімічний контроль

Якщо немає можливості визначити ОР, СДОР - береться проба, вирушає на аналіз в СЕС (санітарно-епідеміологічну станцію). Відповідальність за проведення контролю покладається: - в містах і районах - на начальників штабів і служб ЦЗ міст, районів, командирів територіальних формувань ЦЗ;

Біологічний захист населення

Біологічний захист включає:

- своєчасне виявлення чинників і осередку біологічного зараження, його локалізацію і ліквідацію;

- прогнозування масштабів і медико-санітарних наслідків біологічного зараження, розробка і проведення своєчасно протиепідемічних, профілактичних, проти зоотических, проти фитотических і лікувальних заходів;

- проведення екстреної неспецифічної і специфічної профілактики біологічного зараження людей;

- підтримка протиепідемічного, проти епізоотичного і проти эпифитотического режиму установами, підприємствами, організаціями і населенням;

- інші заходи біологічного захисту залежно від ситуації, що склалася.

Навчання населення діям НС

- працююче населення; - не працююче населення; - учні, студенти і діти дошкільного віку.

Формування культури безпеки життєдіяльності

Культура безпеки життєдіяльності це сукупність цінностей, стандартів, моральних норм і норм прийнятої поведінки, спрямованих на підтримку самодисципліни, як цілі підвищення рівня безпеки.

Популяризація культури безпеки життєдіяльності у дітей і молоді організовується і здійснюється МНС спільно з центральними органами з питань науки і освіти в області сім'ї, молоді і спорту, громадськими організаціями, шляхом проведення шкільних, районних (міських), обласних і всеукраїнських змагань по безпеці життєдіяльності, учбово-тренувальних зборів і польових таборів, а також в участі команд переможниць в змаганнях міжнародного рівня. Фінансування заходів по формуванню у дітей і молоді культуру безпеки життєдіяльності здійснює МНС, центральний орган виконавчої влади з питань освіти і науки, центральним органом виконавчої влади в області сім'ї, молоді і спорту, місцевими органами виконавчої влади і органами місцевого самоврядування.

 

Висновок

    Зміст теми

ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ

 

Тема 4.1

Моніторинг забезпечення заходів і дій в умовах єдиної системи цивільного захисту. Основні функції захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій

Тесты на продовження

1. Захист населення і територій від надзвичайних ситуацій - це .

2. До основних функцій захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій відносяться:.

3. Сповіщення і інформування населення в умовах надзвичайних ситуацій включає.

4. Сповіщення і інформування забезпечується шляхом.

5. Сигнали сповіщення об'єктів економіки і населення являються., дії з цих сигналів.

6. Евакуація - це.

7. Евакуації підлягає населення…

8. Залежно від обстановки, яка склалася на момент надзвичайної ситуації, може бути проведена.

9. У мирний час евакуація населення планується у випадку.

10. Способи евакуації об'єктів, населення і з/х тварин.

11. До евакуаційних органів відносяться.

12. Отримавши сигнал про евакуацію громадянин України зобов'язаний.

13. Евакуація при аварії на АЕС - це.

14. Евакуація при аваріях на хімічно небезпечних об'єктах - це.

15. Евакуація у разі катастрофічної повені - це…

16. Захисна споруда - ця інженерна споруда...

17. Створення захисних споруд забезпечується шляхом.

18. Захисні споруди класифікуються.

19. Притулки - це.

20. Вимоги до притулків.

21. Як класифікуються притулки?

22. До устаткування і облаштування притулків відносяться приміщення.

23. Протирадіаційні укриття - це.

24. Прості укриття - це.

25. Інженерний захист територій - це …

26. Засоби індивідуального захисту населення призначені., вони підрозділяються., за принципом захисту діляться., за способом виготовлення діляться.

27. Засоби індивідуального захисту органів дихання, що фільтрують, - це., цивільні протигази., промислові протигази., протигазові респіратори.

28. Ізолюючі засоби індивідуального захисту органів дихання - це. ізолюючий дихальний апарат., киснево-ізолюючі дихальні апарати., шлангові ізолюючі дихальні апарати…

29. Прості засоби індивідуального захисту органів дихання - це.

30. Засоби індивідуального захисту шкіри - це.

31. Медичний захист населення включає.

32. Заходи психологічного захисту населення включають.

33. Медичні засоби захисту - це.

34. Радіаційний і хімічний захист включає заходи.

35. Біологічний захист населення включає…

36. Навчання населення діям в надзвичайних ситуаціях здійснюється., працюючого населення., непрацюючого населення., школярів, студентів, дітей дошкільного віку.

37. Формування культури безпеки життєдіяльності.

 

Тема 4.1.2

Моніторинг забезпечення заходів і дій в умовах єдиної системи цивільного захисту. Основні заходи і функції по захисту сільськогосподарських тварин в умовах надзвичайних ситуацій

(для агрономічного факультету)

 

Тесты на продовження

1. Для успішного ведення рослинництва захисту працюючих в рослинництві і захисту рослин і продукції рослинництва утворені.

2. На базі Міністерства аграрної політики і продовольства України створена служба захисту рослин і тварин, обласні і районні служби захисту рослин і тварин працюють при відповідних управліннях сільського господарства. Їм підлеглі.

3. Для безпосереднього проведення способів захисту сільськогосподарських рослин і продукції рослинництва організовуються наступні формування цивільного захисту…

4. Бригада захисту рослин організовується.

5. Спеціалізовані групи захисту рослин організовуються.

6. Перед службами, установами і формуваннями захисту рослин коштують наступні завдання.

7. Основними способами цивільного захисту в рослинництві при загрозі надзвичайних ситуацій являються.

8. У комплексі способів захисту працюючих в рослинництві і зниження вступу радіоактивних речовин з грунту в урожай, входять наступні.

9. Основними заходами по захисту сільськогосподарських рослин від радіоактивних речовин являються…

10. Дія радіоактивних речовин на сільськогосподарські рослини. Радіоактивні речовини поступають в рослини наступними основними способами.

11. Міра радіоактивного зараження(від уповільнення зростання, до повної втрати урожаю і загибелі усіх рослин) залежить від отриманої дози і радіочутливості. Радіочутливість - це.

12. Ступінь ураження рослин залежить від величини накопичення або дози опромінення.

13. Заходи підвищення безпеки в рослинництві, які проводяться в умовах радіоактивного зараження при аваріях на АЕС - це…

14. Агрономічні заходи по захисту рослин від дії радіації передбачають.

15. При зараженні полів хімічними речовинами і біологічними засобами мають бути проведені наступні заходи.

16. Обробка посівів сільськогосподарських культур, які заражені біологічними засобами проводиться по наступних нормах витрат Фунгіциду (кг/га)…

 

Тема 4.1.2

Моніторинг забезпечення заходів і дій в умовах єдиної системи цивільного захисту. Основні заходи і функції по захисту сільськогосподарських рослин в умовах надзвичайних ситуацій

(для біотехнологічного факультету, факультету ветеринарної медицини)

 

1. У комплексі заходів по захисту тварин і птаха передбачається.

2. У мирний час заходу по захисту з/х тварин включають.

3. В період загрози виникнення надзвичайних ситуацій система заходів по захисту сільськогосподарських тварин включає.

4. В період виникнення надзвичайної ситуації міри по захисту сільськогосподарських об'єктів мають бути спрямовані.

5. Для групового захисту тварин від надзвичайної ситуації можуть бути використані.

6. Найбільш ефективними способами групового захисту тварин від надзвичайних ситуацій є.

7. Захист сільськогосподарських тварин в тваринницьких приміщеннях полягає…

8. При створенні запасів кормів і води в тваринницьких приміщеннях можна керуватися наступними мінімальними добовими нормами.

9. Евакуація сільськогосподарських тварин поводиться.

10. Захист сільськогосподарських тварин, на відгінних пасовищах проводиться.

11. Запобіжні щеплення - як метод захисту сільськогосподарських тварин від занесення і поширення інфекційних хвороб тварин. У комплекс заходів по проти бактеріологічному захисту займає створення у тварин специфічного імунітету шляхом запобіжних щеплень. Щеплення вакцинами викликає., імунізація сироватками викликає…

12. До засобів індивідуального захисту сільськогосподарських тварин відносяться.

13. Захист тварин на місцевості, зараженій радіоактивними речовинами здійснюється.

14. Режим утримання сільськогосподарських тварин в зонах радіоактивного зараження здійснюється.

15. Захист сільськогосподарських тварин в осередку зараження небезпечними хімічними речовинами полягає.

16. Захист сільськогосподарських тварин в осередку біологічного зараження. Карантин - це., Обсервація - це…

 

 

Тестові завдання

для проведення оцінювання якості підготовки студентів, ДКР " спеціаліст , " магістр" у вищих учбових закладах

 

учбова дисципліна "Цивільний захист»

1.Дати точне визначення:

1.Захист населення і територій від НС - це комплекс організаційних, інженерно-технічних, медико-біологічних, протипожежних, фінансово-економічних і інших заходів, які реалізуються для захисту життя і здоров'я населення, захисту територій, природного довкілля і майна від НС

2.Захист населення і територій від НС - це комплекс заходів, спрямованих на забезпечення життєдіяльності населення і ліквідації наслідків НС в мирний і військовий час

3.Захист населення і територій від НС - захист постраждалих людей в зонах НС, надання їм першій медичній і психологічній допомозі, ліквідація наслідків НС на території

4.Захист населення і територій від НС - це проведення рятувальних і інших невідкладних робіт в осередку ураження

 

2.Виділіть зайвий пункт питання: До основних функцій захисту населення і територій від НС відносяться:

1.Сповіщення і інформування

2.Спостереження і лабораторний контроль

3.Ідентифікація зруйнованих об'єктів

4.Евакуаційні заходи

5.Укриття в захисних спорудження ЦЗ

6. Індивідуальні і медичні засоби захисту

7.Інженерний захист територій

8.Медичний захист

9.Психологічний захист

10.Радіаційний і хімічний захист

11.Навчання населення діям в ЧС

 

3.Назвіть заходи захисту населення в ранній фазі аварії тривалістю від кількох годин до кількох діб:

1.Оповіщення

2.Медичний контроль

3.Укриття

4.Захист органів дихання і шкіри

5.Евакуація

6.Переселення

7.Йодна профілактика

8.Індивідуальна дезактивація

9.Контроль продуктів харчування та води

10.Дезактивація території

4.Завивання сирен, переривчасті гудки підприємств означають:

1.«Повітряна тривога!»

2. «Увага всім!»

3. «Радіаційна небезпека!»

4. «Хімічна тривога!»

 

5.Почувши завивання сирен, переривчасті гудки підприємств. Ви:

1.Вдягнете засоби індивідуального захисту і вибіжите у двір.

2.Вимкнете світло, газ, воду, візьмете необхідні речі і вийдете у двір.

3.Негайно одягнете дітей, візьмете засоби індивідуального захисту, необхідні речі, запас продуктів харчування і покинете квартиру, вимкнувши світло, газ і воду.

4.Почнете герметизувати квартиру, за герметизуєте продукти харчування, зробите запас води.

5.Негайно вимкнете телевізор, радіоприймач, репродуктор радіотрансляційної мережі і прослухаєте інформацію управління (відділу) з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення.

 

 

6.Виберіть неправильну відповідь. Система сповіщення включає:

1. Апаратуру дистанційного керування і циркулярного виклику, яка забезпечує централізоване включення електросирен, примусове дистанційне перемикання програм радіотрансляційних вузлів для передачі сигналів сповіщення і інформації для населення про зупинку і правила поведінки в умовах зараження, а також циркулярне сповіщення посадовців по телефону

2.Апаратуру сповіщення - електро сирени "С-40" для озвучування території населеного пункту

3.Інформаційна(довідкова) служба, яка у міру розвитку аварії і в ході ліквідації її наслідків здійснюють інформацію про правила поведінки людей в умовах НС

4.Прилади радіаційної і хімічної розвідки в зоні зараження

Виберіть номер правильної відповіді. У якому радіусі для сповіщення населення працює сирена «С-40»?

1.1,5 км

2.700 м

3.1 км

4.900 м

Вибрати номер точної відповіді.

2.Евакуація - це організоване виведення(вивезення) населення, персоналу об'єктів господарської діяльності, з/х тварин із зон можливого заповнення,… 3.Евакуація - це переселення населення із зон ЧС у безпечні населені пункти … 4.Евакуація - це вимушене переселення населення, сільськогосподарських тварин з тимчасовим розміщенням в заміській…

Виберіть номер правильної відповіді. Яка середня швидкість руху при евакуації населення в пішому порядку?

2.4-5 км/год. 3.1-3 км/год. 4.5-7 км/год.

Виберіть номер точного визначення.

2.Захисна споруда - ця інженерна споруда, призначена для захисту людей, техніки і майна від небезпек, що виникають в результаті аварій і катастроф… 3.Захисні споруди - це інженерні споруди, які використовують підвальні і інші… 4.Захисні споруди - це інженерні споруди, призначені тільки для захисту людей від зброї масового ураження у військовий…

Вибрати номер точного визначення.

2.Протирадіаційне укриття - інженерна споруда, призначена для захисту населення в умовах НС 3.Протирадіаційне укриття - інженерна споруда, яка будується в передбаченні ЧС… 4.Протирадіаційне укриття - інженерне спорудження закритого або відкритого типу, для захисту населення в умовах…

Якого кольору повинна застосовуватися коробка протигаза, що фільтрує, при небезпеці поразки хлором?

1. Сірого

2.Жовтого

3.Зеленого

4.Коричневого

5.Жовто-чорного

 

Якого кольору повинна застосовуватися коробка протигаза, що фільтрує, при небезпеці поразки бензином?

1. Сірого

2.Жовтого

3.Зеленого

4.Коричневого

5.Жовто-чорного

Якого кольору повинна застосовуватися коробка протигаза, що фільтрує, при небезпеці поразки аміаком?

1. Сірого

2.Жовтого

3.Зеленого

4.Коричневого

5.Жовто-чорного

 

Якого кольору повинна застосовуватися коробка протигаза, що фільтрує, при небезпеці поразки ртуттю?

1. Сірого

2.Жовтого

3.Зеленого

4.Коричневого

5.Жовто-чорного

 

Чи захищають цивільні протигази від аміаку?

1.Захищають

2.Не захищають

3.Захищають з додатковим протигазовим патроном типу ДПГ

 

Яке основне призначення додаткових протигазових патронів?

1.Збільшити кількість найменувань ХНР, від яких захищає цивільний протигаз

2.Збільшити час захисної дії протигазу

3.Поліпшити ергономічні характеристики протигаза

У чому особливість промислового протигазу?

1.У захисті від всіх видів ХНР

2.У виборчій дії протигазової коробки

3.У тривалому терміні експлуатації

Чим візуально відрізняються один від одного різні марки промислових протигазових коробок?

1.Кольором

2.Розміром

3.Формою

 

У якому випадку застосовуються ізолюючі автономні дихальні апарати?

1.У разі радіоактивного зараження місцевості

2.У разі зараження місцевості хлором

3.У разі недоліку кисню

У якому випадку застосовуються респіратори?

1.При невеликих концентраціях шкідливих речовин

2.При гасінні пожеж

3.При вимушеному тривалому безперервному застосуванні, із-за малої маси

На які групи, залежно від способу подачі повітря в під костюмний простір, розділяються ізолюючі протигази?

1.На шлангові і фільтруючі

2.На фільтруючі і автономні

3.На шлангові і автономні

У яких цілях застосовується спеціальний захисний одяг?

1.Для робіт дегазації і дезактивації

2.Для дезінфекційних робіт

3.Все перераховане

Від яких шкідливих речовин не захищає костюм Л-1?

1.Від зрідженого і природного газу

2.Від рідкого хлору і аміаку

3.Від ціаністого водню

Для кого призначений загальновійськовий захисний ОЗК?

1.Для формувань ГЗ

2.Для робочих і службовців ХНО у разі аварії

3.Для спеціальних формувань, ведучих відновні роботи

Як готують до використання підручні засоби захисту шкірних покривів?

2.Просочують спеціальним розчином 3.Використовують поліетиленове покриття, як зовнішній шар одягу 95.Захист від двоокису азоту, метилу хлористого, окислу вуглецю, окислу етилену забезпечує:

Виберіть номер правильної відповіді.

2. Медичні засоби індивідуального захисту призначені для захисту населення і територій від наслідків НС 3. Медичні засоби індивідуального захисту це препарати і засоби призначені для… 4. Медичні засоби індивідуального захисту це засоби для попередження поразки шкідливих речовин, послаблення ОР і ОХР …

– Конец работы –

Используемые теги: План, лекції, дисципліни, ЦИВІЛЬНИЙ, Захист0.078

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: План лекції з дисципліни Цивільний захист

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

ЛЕКЦІЯ З нормативної дисципліни Цивільний захист Тема 3.1.2. Планування заходів з питань цивільного захисту
З нормативної дисципліни Цивільний захист... Тема Планування заходів з питань цивільного захисту... Час хвилин...

ЗАХИСНІ СПОРУДИ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ З дисципліни «Цивільний захист»
ОДЕСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ... КАФЕДРА ОРГАНІЗАЦІЇ БУДІВНИЦТВА ТА ОХОРОНИ ПРАЦІ МЕТОДИЧНІ... ЗМІСТ...

До самостійної роботи з дисципліни ,,ЦИВІЛЬНА ОБОРОНА,, ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ Методичні вказівки
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ... УНІВЕРСИТЕТ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ...

План лекцій з дисципліни Цивільний захист
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... Кафедра безпеки життєдіяльності План лекцій з дисципліни Цивільний захист...

НОРМАТИВНОЇ ДИСЦИПЛІНИ Методичні вказівки до вивчення нормативної дисципліни дисципліни Безпека життєдіяльності
Національний транспортний університет... Кафедра екології та безпеки життєдіяльності...

ЛЕКЦІЯ з дисципліни Конструкції з дерева та пластмас План лекції 3
Факультет будівництва та архітектури... Кафедра будівельних конструкцій... ЛЕКЦІЯ з дисципліни Конструкції з дерева та пластмас...

З навчальної дисципліни Змістовий модуль 3.4.1.1. Засоби захисту військ від радіаційного, хімічного, біологічного зараження Заняття №3 Засоби індивідуального та колективного захисту
Для проведення групового заняття... З навчальної дисципліни... Військова підготовка...

З дисципліни Цивільний захист до виконання контрольної роботи
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... Мені ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ... МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ...

Навчальний графік з дисципліни Цивільний захист
Навчальний графік з дисципліни Цивільний захист...

НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН ДИСЦИПЛІНИ АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВО УКРАЇНИ. РОБОЧА ПРОГРАМА ДИСЦИПЛІНИ АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВО УКРАЇНИ
Навчально методичний посібник призначений для надання допомоги студентам які вивчають дисципліну Адміністративне право України та спецкурси... ББК Укр я... К УДК...

0.032
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам