рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Засоби захисту органів дихання

Засоби захисту органів дихання - раздел Философия, План лекції з дисципліни Цивільний захист Найбільш Грошовими Коштами Захисту Органів Дихання Людей Є Протигази. Вони Пр...

Найбільш грошовими коштами захисту органів дихання людей є протигази. Вони призначаються для захисту від попадання в органи дихання, на очі і обличчя радіоактивних, отруйних речовин, бактерійних засобів.

За способом контактування людини із зовнішнім середовищем ЗІЗ діляться на:

- що фільтрують;

- що ізолюють.

За призначенням ЗІЗ підрозділяються на:

- засоби захисту органів дихання (протигази, що фільтрують і ізолюючі);

- дитячі захисні камери (КЗД- 4);

- респіратори;

- прості засоби (проти запорошені тканинні маски ПТМ і ватно-марлеві пов'язки ВПМ).

Протигази, що фільтрують, підрозділяються на:

1. Цивільні протигази, які включають:

- протигази для дорослих ГП-4У, ГП- 5, ГП-5М, ГП- 7, ГП-7В;

- протигази для дітей(протигаз дитячий ПДФ-Ш (шкільний), що фільтрує, протигаз дитячий, що фільтрує дитячий ПДФ-Д, комплект захисту дитячий КЗД;

- промислові протигази.

2. Військові протигази МО- 4, ПМГ- 1, ПМГ- 2 (протигаз малогабаритний). Їх дія грунтована на принципі очищення зараженого повітря у внутрішніх шарах фильтрующе-поглощающей коробки, що складаються з шихти протигаза і протвоаэрозольного фільтру. Захист органів дихання людини від окислу вуглецю (чадного газу), не затримуваною шихтою протигаза, забезпечує гопкалитовым патроном.

До складу комплекту цивільного протигаза ГП-4У, що фільтрує, ГП- 5, ГП- 7 входять:

1. Фільтруюче-поглотительная коробка;

2. Сполучна трубка (тільки у протигаза ГП-4У);

3. Лицьова частина М- 49, ШМ-62У, МПГ;

4. Протигазова сумка;

5. Зовнішні манжети утеплювачів;

6. Коробка з плівками, що запітнівають.

1. Фільтруюче-поглинаюча коробка протигаза служить для очищення вдихуваного людиною повітря, від отруйних, радіоактивних речовин і бактерійних засобів.

Усередині фильтрующе-поглощающей коробки розташований протиаерозольний фільтр (затримує усі аерозолі) і вугільна шихта (затримує пари і гази ОР).

Залежно від складу шкідливих речовин промислових протигазів поза коробкою спеціалізовані за призначенням і можуть містити в собі один або декілька спеціальних поглинув їй або поглинач і аерозольний фільтр. За зовнішнім виглядом коробки різного призначення відрізняються забарвленням і буквеними позначеннями:

Марка коробки Розпізнавальне забарвлення Шкідливі речовини, від яких захищає коробка
А коричнева Пари бензину, гасу, ацетону, хлорорганічні хлор хімікати.
В жовта Гази і пари(сірчистий газ, хлор, сірководень, синільна кислота, хлористий водень, фосген).
Г чорна і жовта по вертикалі Пари ртуті, отрутохімікати.
Е чорна Миш'яковий і фосфористий водень.
КД сіра Аміак, сірководень і їх суміші.
М червона Пари метану, Бутан етану, етилену.
СО біла Оксид вуглецю.

 

При користуванні протигазом марки Г необхідно вести облік часу роботи кожної коробки. Після закінчення 100 годин коробки вважається відпрацьованою і повинна замінюватися новою.

Відробіток марок, що фільтрують, М і СО визначається по збільшенню маси.

При збільшенні маси коробок М на 35 г і коробку на 50г в порівнянні з первинної(на корпусі ця маса вказана) коробки вважаються відпрацьованими і замінюються новими.

3. Лицьова частина протигаза призначена для проведення очищеного у фильтрующе-поглотительной коробці повітря в органи дихання, а також для захисту особи і очей від попадання РР, ОР (ОХР), БС.

Лицьова частина ШМ-62М є шоломом-маскою виготовлену на основі гуми з натурального або синтетичного каучуку. У шолом-маску вмонтований: очковий вузол, клапанна коробка.

Клапанна коробка має один вдихувальний і два видихальні клапани і служить для розподілу потоків повітря.

Протигаз ГП-5М відрізняється від протигаза ГП-5М шлем-маской (ШМ-62У) в якій є переговорне облаштування мембранного типу, і вирізи для вух.

Лицьова частина МГП протигаза ГП- 7 є маскою об'ємного типу з наголівником у вигляді гумової пластини з п'ятьма лямками для регулювання.

Протигаз ГП-7В відрізняється від ГП- 7 тим, що додатково під переговорним пристроєм є пристосування для прийому води, що є гумовою трубкою з мундштуком і ніпелем. Воно може з'єднуватися за допомогою спеціальної кришки до фляги.

4. Сумка для протигаза призначена для зберігання і носіння протигаза. Для зручності перенесення протигаза до сумки пришиті плечові лямки (тасьма) довжину якої можна регулювати за допомогою пересувної пряжки, і поясна тасьма (шнур).

5. Манжети утеплювачів використовуються тільки взимку при температурі нижче - 100С. Манжета надівається на обойму окулярів із зовнішнього боку. Простір між стеклами манжет і окулярів оберігає окуляри шлем-маски від замерзання.

6. Плівок, що не запітнівають, виготовляють з целюлози і мають одностороннє желатинове покриття. Вони встановлюються з внутрішньої сторони стекол протигаза желатиновим покриттям і очам і фіксуються притискними кільцями. Желатин рівномірно вбирає конденсовану вологу, тим самим зберігається прозорість плівки.

Дитячий протигаз ПДФ-Ш, що фільтрує, призначений для дітей шкільного віку від 7 до 17 років, а протигаз ПДФ-Д для дітей у віці від 1,5 до 7 років. Протигази ПДФ-Ш і ПДФ-Д комплектируются фильтро-поглащающими коробками ГП- 5 і лицьовими частинами МД- 3 або ШМ-62У.

Камера захисту дитяча (КЗД- 4) призначена для захисту дітей у віці 1,5 від ОВ, РВ і БС в інтервалі температури від 300С. У комплект входять:

- камера захисту дитяча КЗД;

- накидка для захисту від атмосферних опадів;

- картонна коробка;

- поліетиленовий мішок для зберігання камери.

Основним вузлом камери є оболонка, яка є мішком з прогумової тканини. Оболонка монтується на розбірному металевому каркасі, який разом з піддоном утворює кроватку-розкладушку. У оболонку камери вмонтовані два елементів, що дифузно-сорбували, через яких повітря зовні. Очищаючись, проникає всередину камери. Для спостереженням за дитиною в оболонці камери є два оглядові вікна, а для відходу - рукавиці і прогумової тканини.

Дитина поміщається в камеру через спеціальний отвір, який герметизується. Переноситься камера за допомогою плечової тасьми. Безперервний термін перебування дитини в камері до 6 годин. Підготовлена до використання камера важить близько 4 кг.

Протигаз буде грошовим коштом захисту, якщо він виправлений і його лицьова частина подібна за розміром. Правильно підібрана шолом-маска (маска) повинна щільно прилягати до особи, не викликаючи больових відчуттів. Для підбору необхідного розміру шлем-маски треба виміряти голову по замкнутій лінії, що проходить через верхівку, щоки і підборіддя. Виміри округляються до 0,5 см.

При величині виміру до 63 см беруть нульове зростання:

- від 63,5 до 65,5 см - перший;

- від 66 до 68 см - другий;

- від 68,5 до 70,5 см (для ШМ-66МУ від 68,5 і більше) - третій;

- від 71 см і більше - четверте зростання шлемо маски.

Підбір маски М- 49 здійснюється по результату виміру висоти особи, тобто відстані між точкою найбільшого поглиблення перенісся і самою нижньою точкою підборіддя на середній осі особи. При величині виміру:

- від 99 до 109 мм беруть перше зростання;

- від 109 до 119 мм другої;

- від 119 і вище - третє зростання маски.

Для підбору маски будь-якого дитячого протигаза вимірюють висоту особи, а потім по таблиці № 1 визначають необхідне зростання маски.

Таблиця № 1

Підбір маски МД- 3 дитячих протигазів

Найменування вимірів Рост маски
Висота обличчя, мм до 72 72 - 87 88 - 95 96 - 103

 

При підборі шлем-маски для протигазів ПДФ-Ш виміру роблять так само, як при підборі шлем-маски для дорослих протигазів. Промислові протигази комплектуються лицьовими частинами від цивільних дорослих протигазів.

Отримавши протигаз необхідно оглянути і перевірити на справність усі його частини, потім правильно зібрати і перевірити протигаз на герметичність. Перевірений і справний протигаз в зібраному виді укладається в сумку.

Щоб переконається в справності протигаза його періодично оглядають. Після огляду протигаз перевіряють на герметичність. Для цього необхідно надіти маску і закрити отвір дна коробки долонею і зробити глибокий вдих. При правильно зібраному і справному протигазі повітря під маску не піде. Протигаз носять укладеним в сумку на лівому боці, клапаном від себе, плечова лямка сумки - через праве плече.

Верх сумки має бути на рівні талії, клапан застебнутий. Протигаз може бути в трьох положеннях: " похідному", " напоготів" і " бойовому".

Ізолюючі протигази ІП- 5, ІП-46М, КІП- 7, ІП є спеціальними засобами захисту органів дихання, око і шкіри обличчя від будь-яких домішок, що знаходяться в повітрі, незалежно від їх властивостей і конструкцій. Вони використовуються також в тих випадках, коли неможливе застосування протигазів, що фільтрують, наприклад, за наявності в повітрі дуже високих концентрацій ОР або будь-якій шкідливій домішці, кисню менше 16 %, а також при роботі під водою на невеликій глибині. За принципом забезпечення киснем ізолюючі протигази діляться на дві групи. Перша - з хімічно пов'язаними (ІП- 4, ІП- 5, ІП-46М).

Друга із стислим киснем (КІП-8).

Необхідне для дихання повітря в протигазі збагачується киснем, що міститься в регенеративному патроні, спорядженою спеціальною речовиною (над перекисом натрію Nа4 О4). Він складається з:

- лицьовій частині;

- регенеративного патрона;

- пускового брикета;

- дихального мішка;

- брикетів додаткового подання кисню;

- каркаса;

- сумки.

Виходячи з принципу захисної дії, грунтованої на повній ізоляції органів дихання від довкілля, час перебування в ізолюючому протигазі залежить не від фізико-хімічних властивостей ОР. РР, БС, від їх концентрацій і так далі, а від запасу і характеру виконуваної роботи. Ізолюючі протигази зазвичай використовуються формуваннями ЦЗ при введенні СТАВК в осередок ураження, в умовах, коли в повітрі є токсичні речовини, що погано затримуються протигазами, що фільтрують, а також при браку кисню в навколишній атмосфері або при проведенні робіт під водою.

При концентрації в повітрі не більше 10-15 ГДК широко використовуються протигазо РПГ-67, РУ-60М и РУ-60МУ.

Протигазові респіратори складаються з гумової підлозі маски, фильтрующе-поглощающих патронів, пластмасових манжет з клапаном вдиху, клапаном виходу із запобіжним екраном, трикотажного обтюратора, а також наголівника для кріплення респіратора на голові.

Патрони респіраторів, що фільтрують, випускаються марок А, В, КД і Г, які спеціалізовані за призначенням залежно від фізико-хімічних і токсичних властивостей СДЯВ. Патрони розрізняються між собою по складу поглиначів, а на вигляд - маркіровкою, нанесеною в центрі перфорованої сітки патрона. Призначення патронів приведене в таблиці 2, а їх характеристика в таблиці 3.

 

Таблиця 2

Маркіровка патрона, що фільтрує СДОР, від яких захищає патрон
РПГ-67-А Органічні пари(бензину, гасу, ацетону, бензолу і його гомологів, спиртів, ефірів і інших, окрім низько киплячих і погано таких, що сортуються органічних речовин), пари хлор- і фосфороорганічних отрутохімікатів
РУ-60М-А или РУ-60МУ-А Те ж і аерозолі
РПГ-67-В Кислі гази(сірчистий ангідрид, сірководень і інші), пари хлор- і фосфороорганічних отрутохімікатів
РУ-60М-В или РУ-60МУ-В Те ж і аерозолі
РПГ-67-КД Аміак і сірководень
РУ-60М-КД или РУ-60МУ-КД Те ж і аерозолі
РПГ-67-Г Пари ртуті
РУ-60М-Г или РУ-60МУ-Г Те ж і аерозолі

Примітки: 1. респіратор РУ-60МУ рекомендується використати при підвищених концентраціях пилу в повітрі. У нього передбачена заміна протиаерозольного фільтру.

2. Респіратори мазкі Г і запасні до нього патрони мазкі Г необхідно зберігати в місцях, що не допускають зволоження.

 

Респіратори протигазові РПГ- 67, РУ-690М і РУ-60МУ забороняється застосовувати для захисту органів дихання від високо токсичних речовин типу синільної кислоти, миш'яковистого і фосфористого водню, тетраетилсвинця і інших, а також від речовин, які в паро- і газоподібному стані можуть проникати в організм через шкірні покриви. Для захисту від пари ртуті респіратори повинні застосовуватися без трикотажного обтюратора.

Таблиця 3

Характеристика респіраторів

Параметр РПГ-67 РУ-60М
Опір вдиху, Па(мм вод. ст.), не більше 58,8 (6) 78,4 (8)
Коефіцієнт проникності масляного туману, %, не більше -
Час захисної дії : для марки А по Бензолу(С0 = 10 мг/л), хв. не менше
Для марки В по сірчистому ангідриду(С0 = 2 мг/л), мін, не менше
Для марки КД по аміаку(С0 = 2 мг/л), мін, не менше
Для марки Г по парах ртуті(С0 = 0,01 мг/л), ч, не менше
Маса, г, не більше

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

План лекції з дисципліни Цивільний захист

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... Кафедра безпеки життєдіяльності План лекції з дисципліни...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Засоби захисту органів дихання

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Моніторинг забезпечення заходів і дій в межах єдиної системи Цивільного захисту. Основні функції захисту населення і територій від НС
  Дніпропетровськ 2013   План лекції з дисципліни Цивільний захист для студентів усіх факультетів очної та заочної форми навчання. ДДАУ, Дніпропетровськ, 2012.

Основні функції захисту населення і територій від НС. Сповіщення і інформування населення в умовах НС
Захист населення і територій від НС це комплекс організаційних, інженерно-технічних, медико-біологічних, протипожежних, фінансово-економічних і інших заходів, які реалізуються для захисту життя і з

Основні функції захисту населення і територій від НС. Сповіщення і інформування населення в умовах НС
Захист населення і територій від НС це комплекс організаційних, інженерно-технічних, медико-біологічних, протипожежних, фінансово-економічних і інших заходів, які реалізуються для захисту життя і з

Організація евакуаційних заходів.
В умовах недостатнього забезпечення захисними спорудами в містах і інших населених пунктах, які мають об'єкти підвищеної небезпеки, а також у військовий час основним способом захисту населення є ев

Евакуація при аварії на АЕС.
  Небезпекою проведення эвакомероприятий в 30 (50) - кілометровій зоні являється те, що вона може проводитися на території забрудненої РВ і відрізнятися від класичних варіантів. Розро

Тимчасова евакуація і укриття населення, обмеження доступу і пере-мещения людей в зонах хімічного зараження
1.Тимчасова евакуація населення, робочих підприємств і установ, що служать, передбачає їх вивезення з осередку хімічного ураження або зони можливого хімічного зараження, з метою виключити або зменш

Призначення і класифікація захисних споруд
Один з найбільш надійних способів захисту населення від дії ОХВ при аваріях на хімічно небезпечних об'єктах і від радіоактивних речовин при неполадках на АЕС, під час стихійних лих: бурь, ураганів,

Вимоги до притулків
Притулки слід розташовувати в місцях найбільшого зосередження укриваних. Вбудовані - розташовуються під будівлями найменшої поверховості на цій площі. Що окремо стоять - що стоять на відстані від б

Пристрій і устаткування притулків
  Приміщення притулків підрозділяються на основні і допоміжні. До основних приміщень відносяться: приміщення для укриваних (відсіки), пункти управління, медпункти. До допоміжних відно

Входи і аварійні виходи
Один з вирішальних чинників захисту - час заповнення притулку по сигналу "Повітряна тривога". Щоб максимально скоротити цей час, передбачається не менше двох входів. При їх проектуванні в

Система воздухо постачання
Система воздухо постачання повинна забезпечувати людей в притулку необхідною кількістю повітря відповідної температури, вологості і газового складу в умовах, якими характеризується складний осередо

Система забезпечення притулків
Система опалювання укриттів має бути спільною з опалювальною системою будівлі або у вигляді окремої гілки і мати пристрої для відключення. У холодний час температура повітря в приміщеннях притулків

Притулки, що швидко зводяться
Притулки (БВУ), що швидко зводяться, будуються при загрозі нападу супротивника. Будуються вони в містах і на об'єктах, коли немає достатньої кількості завчасно побудованих притулків. Зводяться такі

Протирадіаційні укриття
Протирадіаційне укриття (ПРУ) - інженерна захисна споруда, призначена для укриття (захисту) населення від впливу іонізуючого випромінювання, у разі радіоактивного зараження місцевості, в яких допус

Прості укриття – щілини
Найбільш доступними простими укриттями є щілини - відкриті і особливо перекриті. Щілини, як відомо, грали велику роль в минулих війнах, із застосуванням звичайних засобів поразки. Не знижу

Перекрита щілина
В більшості випадків слід будувати перекриті щілини. Вони, як вказувалося вище, значно збільшують захист від усіх вражаючих чинників ядерної зброї і від усіх інших видів зброї масового ураження.

Інженерний захист територій
Інженерний захист територій включає: - проведення районування територій за визначенням наявності об'єктів підвищеної небезпеки і виробництва і загрози виникнення небезпечних природних явищ

Засоби індивідуального захисту населення
У комплекті захисних заходів важливе значення має забезпечення особового складу формувань цивільного захисту і населення засобами індивідуального захисту і практичне навчання правильному і умілому

Засоби індивідуального захисту органів дихання, що фільтрують
Уперше ЗІЗ у вигляді багатошарових марлевих пов'язок, просочених спеціальними розчинами для захисту від хлору і фосгену, з'явилися під час 1-ої світової війни 1914-1918г.р., проте при застосуванні

Цивільні протигази фільтрують
Нині, в системі цивільного захисту населення від надзвичайних ситуацій, при аваріях з викидом ОХВ, радіоактивних речовин і бактерійних засобів для захисту дорослого населення використовуються проти

Промислові протигази, що фільтрують
Для працюючих на підприємствах хімічної, гірничодобувної і металургійної промисловості і в інших галузях, де робляться, використовуються, зберігаються і транспортуються ОХР, для захисту органів дих

Протигазові респіратори
Окрім протигазів, що фільтрують, на підприємствах промисловості для захисту органів дихання працюючих від ОХР у вигляді пари і газів при їх концентрації в повітрі не більше 10-15 ГДК широко застосо

Ізолюючий дихальний апарат ІП -4
ІП- 4 призначений для захисту органів дихання, шкіри обличчя і очей від будь-якої шкідливої домішки в повітрі, незалежно від її концентрації, при виконанні робіт в умовах відсутності або Браку кисн

Киснево-ізолюючі дихальні апарати
До цієї групи дихальних апаратів відносять апарати, працюючі із стислим киснем і з рідким киснем. Нині найбільше поширення отримали киснево-ізолюючі протигази КИП- 8, Р- 30, Р- 12 М із стислим кисн

Шлангові ізолюючі дихальні апарати
Шлангові ізолюючі дихальні апарати (протигази) забезпечують органи дихання чистим повітрям через сполучні шланги. До шлангових апаратів можна віднести також пневмо костюми, що забезпечують

Накопичення, зберігання і видача засобів індивідуального захисту
Для забезпечення усього населення ЗІЗ, у тому числі медичними, їх виробництво і накопичення в необхідних кількостях організовується завчасно в мирний час. Найважливішим завданням органів ЦЗ є орган

Деякі особливості використання ЗІЗ населенням
Підводячи підсумки вище викладеному необхідно відмітити, що застосування індивідуальних засобів захисту органів дихання деякою категорією населення може НС дати позитивного результату. Наприклад, п

Засоби індивідуального захисту шкіри
Засоби індивідуального захисту шкіри за типом захисної дії підрозділяють на ті, що ізолюють (плащі і костюми), матеріал яких покритий спеціальними газо- і вологонепроникними плівками, костюми, що ф

Медичний і психологічний захист населення. Характеристика медичних засобів індивідуального захисту.
Медичний захист включає: - планування і використання сил і засобів установ охорони здоров'я незалежно від відомчої приналежності, форм власності і господарювання; своєчасне викори

Психологічний захист населення
Заходи психологічного захисту здійснюються для зменшення і нейтралізації негативних психічних станів і реакцій серед населення у випадках загрози виникнення НС і включають: - планування ді

ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ
Медичні засоби індивідуального захисту - медичні препарати, матеріальні і спеціальні засоби, призначені для використання в надзвичайно ситуаціях з метою попередження поразки або зниження ефекту дії

Медичні засоби захисту
До засобів медичного захисту відносяться: • аптечка індивідуальна АІ- 2; • індивідуальний протихімічний пакет ІПП- 8 - для знезараження краплинно рідких ОР, що потрапили на відкри

Ізолюючі засоби захисту шкіри
Ізолюючі засоби виготовляють з повітронепроникних матеріалів, зазвичай із спеціальної еластичної і морозостійкої прогумованої тканини. Вони можуть бути герметичними або негерметичними. Гер

Підручні засоби захисту шкіри
Прості засоби захисту шкіри - це звичайний одяг і взуття, накидки і плащі з полімерів, прогумованої тканини, пальта з грубого матеріалу (драп, сукно, шкіра). Вони можуть захищати від РА пилу, БС, к

Медичні засоби індивідуального захисту
Медичний захист включає: - планування і використання сил і засобів установ охорони здоров'я незалежно від відомчої приналежності, форм власності і господарювання; своєчасне викори

Психологічний захист
Заходи психологічного захисту здійснюються для зменшення і нейтралізації негативних психічних станів і реакцій серед населення у випадках загрози виникнення НС і включають: - планування ді

Радіаційний і хімічний захист. Організація дозиметричного і хімічного контролю. Захист від впливу біологічних засобів
Радіаційний і хімічний захиствключає заходи з метою виявлення і оцінки радіаційної і хімічної обстановки, організацію і введення дозиметричного і хімічного контролю, розробки типов

Організація дозиметричного і хімічного контролю
Дозиметричний і хімічний контроль проводиться з метою оцінки працездатності особового складу формувань, робітників і службовців і визначення порядку їх використання, об'єму медичної допомоги на ета

Хімічний контроль
Він здійснюється з метою визначення наявності і міри забруднення ОР, СДОР людей, техніки, одягу, засобів індивідуального захисту, продуктів, води, фуражу та ін. Контроль здійснюється за допомогою п

Навчання населення діям НС
Навчання населення діям в НС здійснюється на підприємствах, організаціях, установах і учбових закладах, а також в місцях проживання по групах: - працююче населення; - не працююче

Висновок
Не знання заходів ЦЗ в області захисту населення, територій і об'єктів господарювання (ОГ) може привести до трагічних результатів. У людей що не знають, що робити в ЧС трохи шансів залишитися в жив

Вибрати номер точної відповіді.
1. Евакуація - тимчасове виведення населення, з/х тварин, об'єктів господарювання у безпечні райони 2.Евакуація - це організоване виведення(вивезення) населення, персоналу об'єктів господа

Виберіть номер правильної відповіді. Яка середня швидкість руху при евакуації населення в пішому порядку?
1.2-3 км/год. 2.4-5 км/год. 3.1-3 км/год. 4.5-7 км/год. 17.Виберіть номер не правильної відповіді. До евакуаційних органів відносяться:

Виберіть номер точного визначення.
1. Захисна споруда - це притулки і протирадіаційні укриття, які захищають населення від дії різних ЧС 2.Захисна споруда - ця інженерна споруда, призначена для захисту людей, техніки і майн

Вибрати номер точного визначення.
1. Протирадіаційне укриття - інженерна споруда, призначена для захисту населення від впливу ударної хвилі, виникнення озброєного конфлікту, іонізуючих випромінювань, у разі радіоактивного зараження

Як готують до використання підручні засоби захисту шкірних покривів?
1.Наносять спеціальне напилювання 2.Просочують спеціальним розчином 3.Використовують поліетиленове покриття, як зовнішній шар одягу 95.Захист від двоокису азоту,

Виберіть номер правильної відповіді.
1. Медичні засоби індивідуального захисту - медичні препарати, матеріали і спеціальні засоби, призначені для використання в НС з метою попередження поразки або зниження ефекту дії вражаючих чинникі

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги