рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

СКЛАДАННЯ РОЗПИСКИ.

СКЛАДАННЯ РОЗПИСКИ. - раздел Философия, У навчальному посібнику надано інформацію про характерні риси сучасної української літературної мови Аналіз Перекладених Фахових Текстів Тема 1....

АНАЛІЗ ПЕРЕКЛАДЕНИХ ФАХОВИХ ТЕКСТІВ

ТЕМА 1. ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ЧИСЛІВНИКІВ

ЗАВДАННЯ 1. Прочитайте подані нижче матеріали, складіть тезовий план.

Числівник- це частина мови, що означає число, певну кількість предметів, їх порядок при лічбі і відповідають на запитання скільки? котрий?

За значенням і граматичними ознаками числівники поділяються на кількісні і порядкові.

Кількісні числівники

Кількісні числівники означають число або кількість предметів при лічбі і відповідають на питання скільки?: два, сімнадцять, тридцять, сімдесят один, мільйон.

До них належать

- власне кількісні: 3 (три), 10 (десять), 100 (сто) ;

- дробові (дві третіх);

- збірні(семеро, двадцятеро);

- неозначено-кількісні (кілька, декілька, кількасот, безліч, багато, мало).

Кількісні числівники за морфологічними ознаками відрізняються від іменників і прикметників тим, що не мають роду ічисла, а змінюються тільки за відмінками ( за винятком один, два, тисяча, мільйон, мільярд).

Порядковічислівники означають порядок предметів при лічбі і відповідають на запитання котрий?: перший клас, сімнадцята голина, двадцять перше століття, мільйонний житель.

Порядкові числівники пов’язуються з іменниками зв’язком узгодження і змінюються за родами, числами і відмінками як приметники.

За будовою числівники поділяються на прості, складні і складні.

Простими є числівники, що мають один корінь. Це успадковані українською мовою з давньоруської назви чисел першого десятка (один – десять), числівники сорок, сто, тисяча; збірні числівники: двоє-десятеро; неозначено-кількісні: багато, кілька, декілька; запозичені з французької мови мільйон, мільярд.

Складними є числівники, які в одному слові об’єднують два корені. Це назви чисел другого десятка (11-19), назви десятків (20-90, крім сорока); назви сотень (200-900); збірні (одинадцятеро –дванадцятеро); дробові (півтора, півтораста); неозначено-кількісні (кількадесят, кільканадцять, кількасот).

Складеними є числівники, що складаються з двох і більше простих чи складних числівників: сто тридцять п’ять.

Оскільки числівники вже новоствореними словами не поповнюють, то нові числові означення – і малі, і велики – передаються складеними числівниками та словами типу безліч, багато, сила, маса, безкінечність тощо.

Тобто крім кількісних числівників поняття кількості в українській мові можуть позначати окремі іменники (двійка, пара, п’ятірка, десяток, сотня, копа, чверть, раз), прислівник (багато,мало, чимало), а також прикметники (подвійний, половинний, стоденний).

Розрізнення слів з кількісним значенням

слово морфологічні ознаки частиномовне значення і належність до частини мови
вісімка жін. р., одн., наз., відм. предмет (що?) - іменник
сотня жін. р., одн., наз., відм. предмет (що?) - іменник
раз чол. р., одн., наз. відм. предмет (що?) - іменник
чимало незмінюване слово ознака дії (як багато?) прислівник
п’ятиразовий чол. р., одн., наз. відм. ознака предмета (який?) прикметник
вісім наз. відм. число (скільки?) - кількісний числівник
п’ятий чол. р., одн., наз. відм. порядок при лічбі (котрий?) - порядковий числівник

 

 

ЗАВДАННЯ 2. Перечитайте текст ще раз, підготуйтеся до співбесіди за питаннями:

1. Наведіть приклади кількісних та порядкових числівників.

2. На які групи поділяються кількісні числівники?

3. У чому особливість відмінювання кількісних числівників:

а) від 5 до 20, 40, 90, 100;

б) числівників на позначення сотень від 200 до 900;

в) збірних числівників;

г) дробових числівників. Проілюструйте на прикладах.

4. Як відмінюються складені кількісні числівники? Наведіть приклади.

 

ЗАВДАННЯ 3. Прочитайте поданий нижче текст, складіть тезовий план.

Кількісні числівники, їх зв’язок з іменниками

Кількісні числівники можуть означати цілі числа, їх частини і збірні поняття: три, сорок, тисяча, три п’ятих, одна ціла і чотири п’ятих, двоє, четверо.

1. Кількісні числівники пов’язуються з іменниками зв’язком узгодження або самі керують іменником.

Числівник один узгоджується з іменниками усіх трьох родів, має множину і відмінюється, як приметник: один прилад, одна тонна, одне завдання; одні двері, одного прилада (завдання), однієї тонни, одних дверей і т.д.

* В усному мовленні він може опускатися при іменнику

(карбованець, літр, кілограм, метр); не вистачає карбованця, купити літр молока і кілограм цукру, зекономити метр шовку на кажному виробі.

 

2. Числівник два також має граматичне значення роду: два при зв’язку з іменниками чоловічого і середнього роду (два роки, два озера) і дві- у поєднанні з іменниками жіночого роду (дві сестри, дві руки). Це значення роду виражається лише у формах називного і знахідного відмінків.

 

** Означення при іменниках може бути у формі називного або родового відмінка множини: два старі (старих) дуби.

Числівники два, три, чотири не сполучаються з

іменниками, які не підлягають лічбі (честь, бензин, кисень, праця), а також з іменниками IV відміни. Для їх переліку вживаються збірні числівники (двоє, троє, четверо кошенят).

 

3. Граматичне значення роду мають також числівники іншомовного походження: нуль, тисяча, мільйон, мільярд, більйон, трильйон.

* У реченні вони можуть виступати із своїм давнім іменниковим значенням, тоді вони мають форму множини, на відміну від числівників, що числа не виражають:

тисяча демонстрантів, мільйон трудящих – числівники;

тисячі демонстрантів, мільйон трудящих – іменники.

4. При числівниках два (дві), три, чотири називного відмінка та знахідного вживаються іменники у формі називного відмінка множини, але наголос зберігається форм родового однини: три професори, чотири сестри, два фахівці, три комп’ютери.

* Але іменники, які в однині та множині мають різні основи (громадянин – громадяни, селянин – селяни, друг – друзі), поєднуються з числівником два у формі родового відмінка однини: два громадянина, два друга.

 

5. Числівники п’ять, шість і т.д. у формах називного та знахідного відмінка керують іменниковою формою родового відмінка множини: п’ять робітників, шість комп’ютерів, сімдесят п’ять років.

У непрямих відмінках (крім знахідного) власне кількісні числівники узгоджуються з іменниками (у відмінку), наприклад:

до двох викладачів, трьома приладами, чотирма засобам, у п’яти містах, на семи машинах, у двадцяти десятках.

6. Числівники сорок, дев’яносто, сто у непрямих відмінках мають закінчення –а.

 

7. У складних числівниках від п’ятдесяти до вісімдесятивідмінюється тільки друга частина.

 

8. У складних числівниках від двохсот до дев’ятисот відмінюються обидві частини.

 

9. Числівники тисяча, мільйон, мільярд, нуль відмінюються як іменники в однині: тисяча – за системою відмінювання іменників першої відміни мішаної групи; мільйон, мільярд – як іменники другої відміни твердої групи; нуль – як іменники другої відміни м’якої групи.

 

10.У складених числівниках, що позначають ціле число, відмінюються усі слова.

 

11. При складених числівниках, що закінчуються на один (одна, одне), іменник ставиться в однині, а числівник один узгоджується з ним у роді: тридцять один день, п’ятдесят одна хвилина, тисяча одне обертання.

Якщо іменник стоїть у множині: сто сімдесят одні окуляри.

 

12. При складених числівниках, що закінчуються на два (дві), три, чотири, іменники стоять у називному відмінку множини: шістдесят два вагони, тридцять чотири тонни, сорок три роки, сімдесят чотири ящики.

13. Складні числівники, що закінчуються словом п’ятьі далі, керують іменником у родовому відмінку множині: шістдесят сім верстатів.

***

1) Іменники, що мають більш чітко (сотня, десяток, дюжина, пара) чи менш чітко (сила, маса, юрба, табун, череда та ін.) виражене числове значення, сполучаються з іменниками у родовому відмінку множини (сотня козаків, пара черевиків, табун коней).

2) Іменники з числовим значенням (половина, третина, чверть) пов’язуються з ім. у Р.вобох чисел: половина відра, третина склянки, половина відер.

*** При неозначено-кількісних та збірних числівниках іменники вживаються у Р.в. множини: кілька осіб, шестеро дівчат.

****При дробових числівниках іменники мають форму Р.в.однини, а слово частина часто випускається: п’ять сьомих, одна ціла і три восьмих, дві третіх розчину.

*****Числівники півтора, півтори сполучаються з іменниками у Р.в. однини: півтора метра, півтори години

 

14. При складених числівниках, що закінчуються на один (одна, одне), іменник ставиться в однині, а числівник один узгоджується з ним у роді: тридцять один день, п’ятдесят однахвилина, тисяча одне ягня. Якщо іменник стоїть у множині, то з ним узгоджується числівник у множині: сто сімдесят одні окуляри.

15. При складених числівниках, що закінчуються на два (дві), три або чотири, іменники стоять у називному відмінку множини: шістдесят два вагони, тридцять дві тонни, сорок три роки, сімдесят чотири ящики.

16. Складені числівники, що закінчуються словом п’ять і далі, керують іменником у Р.в. множини: шістдесят п’ять сіл.

 

прості числівники складені числівники
нуль, один, два, три… (до10) одинадцять… (до 20) двадцять… (до 100) сорок дев’яносто сто тисяча мільйон перший (до десятий) одинадцятий (до двадцятий) двадцятий (до сотий) сороковий сотий тисячний мільйонний двадцять один сто одинадцять сто двадцять п’ять сто сорок дев’ять двісті дев’яносто три тисяча п’ятдесят один мільйон сто три десять мільйонів двісті один тридцять перший сто дванадцятий двадцять шостий сто сорок п’ятий сто дев’яностий двісті п’ятдесят другий тисяча сто десятий три десятих

 

Відмінювання числівників один

Відмінок Однина Множина для всіх родів
чоловічий і середній рід жіночий рід
Н. Р. Д. З. О. М.   один одно (одне) одного одному як Н. або Р. одним (на) одному одна однієї (одної) одній одну однією (одною) (на) одній одні одних одним як Н. або Р. одними (на) одних

 

 

Відмінювання числівників два, три, чотири

Н. Р. Д. З. О. М. два, дві двох двом як Н. або Р. двома (на) двох три трьох трьом як Н. або Р. трьома (на) трьох чотири чотирьох чотирьом як Н. або Р. чотирма (на) чотирьох

 

 

Відмінювання числівників п’ять, сім, одинадцять

Н. Р.   Д.   З.   О.   М. п’ять п’яти і п’ятьох   п’яти і п’ятьом   п’ять або п’ятьох   п’ятьма і п’ятьома   (на) п’яти і (на) п’ятьох сім семи і сімох   семи і сімом   сім або сімох   сьома і сімома   (на) семи і (на ) сімох одинадцять одинадцяти і одинадцятьох одинадцяти і одинадцятьом одинадцять або одинадцятьох одинадцятьма і одинадцятьома (на) одинадцяти і (на) одинадцятьох

 

Відмінювання числівників двадцять, вісімдесят

 

Н. Р. Д. З. О. М. двадцять двадцяти і двадцятьох двадцяти і двадцятьом двадцять або двадцятьох двадцятьма і двадцятьома (на) двадцяти і (на) двадцятьох вісімдесят вісімдесяти і вісімдесятьох вісімдесяти і вісімдесятьом вісімдесят або вісімдесятьох вісімдесятьма і вісімдесятьома (на) вісімдесяти і (на) вісімдесятьох

 

 

Відмінювання числівників сорок, дев’яносто, сто

Н. Р. Д. З. О. М. сорок сорока сорока як Н. або Р. сорока (на) сорока дев’яносто дев’яноста дев’яноста як Н. або Р. дев’яноста (на) дев’яноста   сто ста ста як Н. або Р. ста (на) ста  

 

Відмінювання числівників двісті, триста, сімсот

Н. Р. Д. З. О.   М. двісті двохсот двомстам як Н. або Р. двомастами   (на) двохстах триста трьохсот трьомстам як Н. або Р. трьомастами   (на) трьохстах сімсот семисот семистам як Н. або Р. сьомастами і сімомастами (на) семистах  

 

Відмінювання складених числівників

Н. Р. Д. З. О.   М. тисяча сімсот три тисячі семисот трьох тисячі семистам трьом тисячу сімсот три (трьох) тисячею сьомастами трьома (сімомастами) (на) тисячі семистах трьох сорок два сорока двох сорока двом сорок два сорока двома   сорока двох

ЗАВДАННЯ 3. Використовуючи прочитані матеріали і зроблені записи, підготуйте усне повідомлення про зв’язок кількісних числівників з іменниками.

ЗАВДАННЯ 4. Прочитайте текст «Дробові числівники», на його основі підготуйте рекомендації відносно їх використання.

Дробові числівники

Дробові числівники складаються з двох частин. Перша частина, виражена кількісним числівником, називається чисельником дробу; друга, виражена порядковим числівником, – займенником (одна друга, дві третіх, сім тринадцятих).

Особливістю дробових числівників є те, що вони можуть поєднуватися з іменниками, які не підлягають лічбі, - рідини, маси і і т. д. – і можуть бути виявлені в кількісних співвідношеннях цілого і його частини. Змішані дробові числа передаються сполученням назви кількісного числа (для позначення цілого числа) і дробового: одна ціла і три сотих, п’ять (цілих) і одна четверта.

Залежний від дробового числівника іменник ставиться у родовому відмінку як керована форма, при цьому опускається слово частина: одна третя (частина) класу, одна п’ята (частина) суші, три сотих (частини) площі.

Особливості відмінювання дробових числівників

1.Дробові числівники відмінюються в обох частинах: чисельник змінюється як кількісний числівник, а знаменник – як порядковий.

2.При відмінюванні залежний від дробового числівника іменник не змінюється (має форму родового відмінка однини або множини).

3.Якщо у знаменнику стоїть числівник третій, то він відмінюється як прикметник м’якої групи: одна третя, одна третьої, одній третій і т.д.

Усі інші числівники змінюються як прикметники твердої групи.

 

Відмінювання дробових числівників

Н. одна третя (врожаю) дві п’ятих (площі)
Р. однієї третьої (врожаю) двох п’ятих (площі)
Д. одній третій (врожаю) двом п’ятим площі
З. одну третю (врожаю) дві п’ятих (площі)
О. однією третьою (врожаю) двома п’ятими (площі)
М. (на) одній третій (врожаю) на двох п’ятих(площі)

 

4.До дробових належать також числівники півтора, півтори, півтораста.

Числівники півтора, півтораста поєднуються з іменниками чоловічого і середнього роду, а півтори – з іменниками жіночого роду (півтора кілограма, півтора відра, півтори доби). Ці числівники не змінюються за відмінками.

 

* Числівники півтора, півтори сполучаються з іменниками у формі родового відмінка однини (півтора процента; півтори години), числівник півтораста – з іменниками у формі родового відмінка множини (півтораста гривень).

 

ЗАВДАННЯ 5. Ознайомтесь з інформацією тексту «Збірні числівники», підготуйте усне повідомлення про особливості їх функціонування в усному чи писемному тексті.

Збірні числівники

Збірні числівники означають кількість предметів в їх сукупності, неподільній єдності, наприклад: двоє вікон, троє дітей, четверо студентів.

В українській мові до збірних числівників належать слова двоє, троє, четверо, п’ятеро... десятеро, одинадцятеро... двадцятеро, тридцятеро.

* Збірні числівники можуть виражати сукупність,

неподільну єдність і в більших вимірах (сорок п’ятеро, сто п’ятдесят троє і т.д.).

** Числівники двоє... п’ятеро можуть мати паралельні

суфіксальні утворення двійко, трійко, четвірко, п’ятірко, що мають відтінок зменшеності, здрібнілості, позитивної оцінки.

***До складу збірних числівників входять також

числівники обоє, обидва, обидві: обидва інженери, обидві студентки, обоє хлоп’ят.

Збірні числівники поєднуються:

1) з іменниками, що є назвами істот чоловічої статі (троє учнів, дванадцятеро коней);

2)з іменниками середнього роду, що позначають малих істот (п’ятеро ведмежат, восьмеро малят);

3) з іменниками середнього роду, що позначають предмет (четверо полотен, двоє відер);

4) з іменниками, що позначають парні предмети, сполучаються збірні числівники або власне кількісні з іменником ПАРА: двоє штанів і дві пари штанів;

5) з особовими і означальними займенниками: нас було п’ятеро, всіх було десятеро (з десятеро).

** Збірні числівники не мають роду і числа.

 

Разом з керованим іменником вони виступають одним членом речення – підметом чи додатком.

У непрямих відмінках збірні числівники змінюються заформами власне кількісних числівників: двоє вікон, двох вікон, двом вікнам.

При збірних числівниках обидва, обидві вживаються іменники у називному відмінку множини, як і при числівниках два, дві: обидва верстати, обидві книжки, але при числівнику обоє іменник ставиться в родовому відмінку множину: обоє хлоп’ят.

Числівники обидва й обидві (як й інші збірні) невідмінюються, а замінюються в непрямих відмінках, крім знахідного неістоти, формами числівника обоє:

 

Відмінювання числівників обоє, обидва, обидві

Н. Р. Д. З. О. М. обоє обох обом як Н. або Р. обома (на) обох обидва, обидві обох обом як Н. або Р. обома (на) обох

 

ЗАВДАННЯ 6. Прочитайте текст «Порядкові числівники». Обґрунтуйте, у чому особливість відмінювання простих і складених числівників.

Порядкові числівники

Порядкові числівники пов’язуються з іменниками синтаксичним зв’язком узгодження в роді, числі і відмінку і виступають у ролі означень (перший цех, четвертий курс, друге завдання).

Порядкові числівники семантично зближуються з кількісними як слова, за допомогою яких передається кількість, але в порядку слідування предметів під час їх переліку, обліку. Вони споріднені з кількісними і творяться від них.

За граматичними ознаками порядкові числівники зближується з кількісними числівниками як слова, за допомогою яких передається кількість, але в порядку слідування предметів під час їх переліку, обліку. Вони споріднені з кількісними і творяться від них. За граматичними ознаками порядкові числівники зближуються з прикметниками: відмінюються за родами, відмінками, числами.

 

Відмінювання порядкових числівників

 

Н. Р. Д. З. О. М.   третій (день) третього (дня) третьому (дню) як Н. або Р. третім (днем) (на) третьому (дні) сто п’ятдесят сьомий сто п’ятдесят сьомого сто п’ятдесят сьомому як Н. або Р. сто п’ятдесят сьомим (на) сто п’ятдесят сьомому

 

Числівник третій змінюється за зразком прикметника м’якоїгрупи, інші – як прикметники твердої групи.

У складених порядкових числівниках відмінюється тількиостаннє слово.

У назвах дати іменники при числівнику ставиться в родовомувідмінку: сьомого січня, перед двадцять другим червня.

Складні слова з першою частиною дво-, три-, чотири- вживаються, коли наступна частина починається з приголосного (крім слів сотий, тисячний, мільйонний, мільярдний): двогодинний, двоповерховий, триденний, чотиримісячний.

Числівникові форми двох-, трьох-, чотирьох- вживаються, коли наступна частина починається з приголосного (двохактний,чотирьохосновний), коли другою частиною складного слова є порядкові числівники -сотий, -мільйонний, -мільярдний: трьохсотий, двохмільйонний, чотирьохмільярдний.

ТЕМА 2. ФУНКЦІОНУВАННЯ ЧИСЛІВНИКІВ У ПИСЕМНІЙ ФОРМІ НАУКОВОГО ЧИ ДІЛОВОГО ТЕКСТУ

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

У навчальному посібнику надано інформацію про характерні риси сучасної української літературної мови

УДК... Українська мова за професійним спрямуванням Навчальний посібник для вищих... Автори доц Мачай Т О доц Шавлак Л В доц Лазарєва Л К проф Семенова Л П ст викл Алтухов В М ст викл...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: СКЛАДАННЯ РОЗПИСКИ.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ПЕРЕДМОВА
  «Мова – це форма нашого життя, життя культурного і національного, це форма національної організації… Мова – це найясніший вираз нашої психіки, це найперша сторожа нашого психічного

Укр.мова Рос.мова
озиминá όзимь засýха зáсуха ім΄я úмя ро΄звідка развéдка перепис пéрепись пóказ пок&aacut

Милостивий милостивий.
Молитва Отче нашь, иже еси на небесЂх, в устах українців звуча­ла тоді так: Отче наш, їже єси на небесіх. Вираз во вЂки вЂков

ПОНЯТТЯ ПРО ТЕКСТ.
ВИДИ ЗГОРТАННЯ ІНФОРМАЦІЇ (різні типи планів; конспект; резюме). СКЛАДАННЯ АНОТАЦІЇ. АНАЛІЗ ПЕРЕКЛАДЕНИХ ФАХОВИХ ТЕКСТІВ І.ТЕМА 1. ПОН

Укладання тезового плану
Тезовий план укладається у вигляді окремих тез, які записуються відповідно до логіки викладу інформації в тексті. Теза – це підсумована інформація відповідного фрагмента тексту, формулювання основн

Конспект
Дуже поширеним способом фіксації джерела наукового або ділового стилів у скороченому вигляді є конспект. Конспект порівняно з вищезгаданими видами скороченого викладу інформації (планами, тезами) є

Етапи складання резюме
1)Прочитати текст. 2)Поділити текст на основні складові частини. 3)Виділити головну інформацію в кожній частині (визначити мікро

ЗРАЗОК 1
Зарицька І.М., Чикаліна І.О. 3-34 Українське ділове мовлення. Практикум /За загальною редакцією професора А.П. Загнітка. – Донецьк: Центр підготовки абіту

ЗРАЗОК 2
"Костянтин Едуардович Ціолковський" У тексті, присвяченому опису наукової біографії К.Е.Ціолковського, наводиться маловідома інформація про праці з аеронавтики, ракетної техніки

Товарне виробництво
Матеріальною основою виникнення товарного виробництва, а отож першою важливою його причиною, є суспільний поділ праці. Він означає спеціалізацію виробників на виготовленні окремих видів продуктів.

Збагачення корисних копалин
Все, з чого Людина створює енергію і знаряддя виробництва, добувається з надр землі. Сировина, що добувається з надр землі і використовуване людиною, називають корисними копалин

Центральний банк
Як обережний водій уважно слідкує за шляхом і не знімає рук із керма, так само й центральний банк кожної країни уважно спостерігає за економічними показниками і регулює грошову масу, намагаючись ве

Телефонна розмова
Значне місце у діловому спілкуванні займає телефонна розмова. Телефонна розмова – це контактне в часі, але дистантне в просторі й опосередковане спеціальною апаратурою спілкування співбесі

СКЛАДАННЯ РЕЗЮМЕ НАУКОВОГО ТЕКСТУ.
АНАЛІЗ ПЕРЕКЛАДЕНИХ ФАХОВИХ ТЕКСТІВ І. ТЕМА 1. СТИЛІ МОВИ ЗАВДАННЯ 1. Прочитайте текст «Стилі сучасної мови». Визначте основні пол

Науковий стиль
Комунікативна функція мови залишається провідною і постійною на всіх етапах історичного розвитку суспільства. Мова призначена найкращим чином обслуговувати спілкування людини в різних сферах її соц

Прикметник.
У сучасній науковій прозі переважають відносні прикметники. Не використовуються короткі форми. Звужується можливість уживання ступенів порівняння якісних прикметників. Займенник.

ЗАВДАННЯ 6. Усно схарактеризуйте науковий стиль мови.
ТЕМА 3. ПОНЯТТЯ ПРО ОФІЦІЙНО-ДІЛОВИЙ СТИЛЬ ЗАВДАННЯ 1. Прочитайте тексти. Законспектуйте інформацію про найголовніші ознаки офіційно-ділового стилю.

Объявление
12 апреля 2004 года в 15 00 в помещении Дома учёных состоится встреча с президентом Академии наук Б.Е. Патоном. Приглашаем всех желающих Проспект Независимости, 9 Администрация

Реферат
Реферат (нім. referat від лат. referre – доповідати, повідомляти) – це доповідь на певну тему, яка охоплює огляд відповідних літературних та інших дж

СКЛАДАННЯ ЗАЯВИ.
АНАЛІЗ ПЕРЕКЛАДЕНИХ ФАХОВИХ ТЕКСТІВ ТЕМА 1. ДОКУМЕНТ ЯК ОСНОВНИЙ ВИД ДІЛОВОГО МОВЛЕННЯ. ВИМОГИ ДО ДОКУМЕНТА. ПОНЯТТЯ ПРО РЕКВІЗИТИ, КОМПОЗИЦІЮ ДОКУМЕНТА

Марченко Наталка
Мета: хочу отримати посаду інженера-електрика Особисті дані: українска, освіта вища, одружена,1979 р.н., дітей немає. Досвід: ринок «Сокіл». Реалізатор. Маю подяки. Прошу

Б. Р Е З Ю М Е
  83023 Донецьк, вул. Шекспіра 74, кв. 57 тел.: 7-90-64 Мороз Андрій Володимирович   Мета : О

ЗАВДАННЯ 7. Прочитайте текст, законспектуйте його.
Особливості оформлення числівників у писемній формі ділового стилю 1.Прості кількісні числівники (від одного до десяти) у

Розписка
Я, Хвиля Л.І., взяла у борг у Дезери О.В. гроші, які обіцяю віддати після виплати мені стипендії.   9 вересня 2000 року. (підпис) ЗАВДАННЯ 3. Напишіть приват

ВПРАВА 5.
А)Перекладіть текст українською мовою, при цьому зверніть увагу на займенникові форми. Хороший руководитель широко распахивает перед всеми свои двери, будучи уверенным, чт

Доверенность
г. Киев, первое апреля две тысячи третьего года Я, Артеменко Василий Петрович, проживающий по адресу: ул. Большая Житомирская, 15, кв. 82, паспорт ХI-РЩ № 712234, выданный 08.05.99 ОВД Под

Правил ТБ
1 вересня 2006 року у комп’ютерному класі обчислювального центруДонНТУ призупинилася робота комп’ютерної техніки через коротке замикання. Замикання було спричинено відсутністю заземлення у

Про заправку картриджа
У зв’язку з тим, що на кафедрі української та російської мов картридж для принтера Samsung ML-1250 (інв/№ 191) внаслідок тривалого користування має погану якість друку, викладачі кафедри не мають м

ЗАВДАННЯ 1. Прочитайте текст. Визначте його тему й основну думку.
Слово “синтаксис” походить від грецького syntaxis, що означає побудова,поєднання, порядок. Синтаксис досліджує правила зв’язування слів і форм слів і

Л И С Т - З А П И Т
Україна     ЗАТ "Космос" Директорові типографії видавництва "Новий світ" п. Котенку В.К.  

СКЛАДАННЯ ЛИСТА-ЗАМОВЛЕННЯ.
АНАЛІЗ ПЕРЕКЛАДЕНИХ ФАХОВИХ ТЕКСТІВ І. ТЕМА: ОСОБЛИВОСТІ ПІДРЯДНОГО ЗВ’ЯЗКУ КЕРУВАННЯ У СУЧАСНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ ЗАВДАННЯ 1. Прочитайте

Запитання до тексту
1.Які форми зв’язку виділяють у сучасній українській мові? 2.Що таке керування ? 3.Які труднощі виникають при вживанні словосполучень у текстах?   І

Оголошення
Студентам V курсу необхідно до 13 березня здати в деканат заліковки для оформлення документів на отримання диплома.   Деканат. ЗАВДАННЯ 6. Прочитайте наведен

Прийменник
Прийменником називається службова частина мови, яка уточнює граматичні значення іменників і виражає зв'язки між словами в реченні. За походженням прийменники поділяються на прості (первинн

ТЕКСТ №3
Останнім часом спостерігається вживання іменникових зворотів із прийменником за, що заступають синонімічні вислови з прийменником при. Слово

Реферат
У тексті розкривається поняття прийменника, який уточнює граматичне значення іменників і виражає зв’язки між словами в реченні. Автор виділяє групи прийменників за такими ознаками: за похо

Оголошення
Студентам V курсу необхідно до 13 березня здати в деканат заліковки для оформлення документів на отримання диплома.   ЗАВДАННЯ 7. Відредагуйте текст оголошення. Допиш

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги