Вагоноскладальна дільниця

Для зменшення трудомісткості робіт у вагоноскладальній дільниці підлягають установленню на вагони вузли в зібраному вигляді: візки в зборі, автозчеплення, поглинальні апарати в комплекті з тяговим хомутом, буферні комплекти, кип'ятильник у зборі, акумуляторні батареї, повітророзподільники і електроповітророзподільники.

У процесі ремонту вагонів установлений порядок поопераційного приймання відремонтованих вузлів і деталей вагонів на дільницях і відділеннях депо бригадирами і майстрами, контроль робіт з боку старшого майстра вагоноскладальної дільниці і приймальників вагонів, приймання вагонів після ремонту начальником депо або заступником начальника депо з ремонту і старшим приймальником вагонів.

Перед постановкою в ремонт вагони всередині і зовні обмивають і дезінфікують.

Деповський ремонт пасажирських вагонів може здійснюватися на семи спеціалізованих позиціях:

"0" позиція містить у собі такі операції: 1) приймання вагонів у ремонт і складання дефектної відомості; 2) перевірка і промивання систем опалення і водопостачання, розкриття баків і їхнє очищення; 3) зняття кип'ятильників, очищення димогарних труб кип'ятильника; 4) зняття унітазів; 5) зняття захисних штор; 6) підготовка до продування. Розкупорювання віконних рам, зняття рам, дверей і дерев'яних деталей для ремонту; 7) перевірка в робочому режимі електрообладнання вагона і величини опору ізоляції; 8) зняття редукторно-карданних приводів; 9) зняття: генератора (крім ДУГГ 28, 2ГВ-003); 10) зняття і установлення фільтрів, продування вентиляційних каналів, електрощитів, зняття електроприладів для ремонту і перевірки; 11) зняття акумуляторних батарей, очищення дефлекторів і ящиків акумуляторних батарей; 12) миття усередині акумуляторних ящиків; 13) зняття замків, поручнів і інших елементів вагона і подавання їх у ремонт; 14) сухе прибирання внутрішніх приміщень вагона, миття вікон; 15) обмивання кузова; 16) розчищення кузовів з підвищеним обсягом робіт.

“I” позиція:1) піднімання вагона і викочування візків; 2) заміна автозчепного обладнання; 3) ремонт буферних комплектів, перехідних площадок і рам суфле; 4) заміна приладів і арматури ЕПГ, ремонт і регулювання гальмової важільної передачі, у тому числі ручного гальма; 5) ремонт східців, підніжок, відкидних і перехідних площадок, зварювальні роботи на кузові вагона; 6) столярні роботи (встановлення відремонтованих віконних рам, дверних брусків, столиків, полиць, диванів тощо); 7) шпалерні роботи; 8) ремонт системи опалення і водопостачання, зняття ручного і циркуляційного насосів; 9) слюсарно-жерстяницькі роботи; 10) ремонт замків, ґрат і механізмів підйому вікон; 11) фарбування і лакування між віконними прорізами, фарбування ніш титана; 12) зняття для випробування і перевірки мотор-генератора і мотор-вентилятора з вагона; 13) ремонт електрообладнання вагона, у тому числі систем електроопалення і кондиціонування повітря; 14) фарбування акумуляторних ящиків усередині; 15) ремонт коридорів, тамбурів і туалетних кімнат у вагоні; 16) підкочування візків під вагон (візки не знеособлюються і після ремонту підкочуються під той самий вагон, з-під якого вони були викочені); 17) встановлення редуктора; 18) встановлення на вагон генератора.

“II” позиція:1) Встановлення на вагон відремонтованої арматурної системи опалення і водопостачання. Закінчення ремонту системи опалення і водопостачання. Заповнення системи водою і перевірка на наявність течі; 2) завішування шторами вікон вагона і закінчення шпалерних робіт; 3) закінчення столярних робіт; 4) встановлення кип'ятильника на вагон; 5) встановлення унітазів; 6) встановлення апаратури електрообладнання, акумуляторних батарей, закінчення ремонту електрообладнання вагона; 7) перевірка роботи електрообладнання (крім системи кондиціонування повітря), перевірка опору ізоляції; 8) встановлення карданних валів; 9) випробування автогальм, здача приймальникові вагонів; 10) здавання приймальникові ходових частин вагона; 11) вологе прибирання вагонів усередині, очищення стекол; 12) розчищення, ґрунтування, шпаклювання, шліфування зовнішньої поверхні кузова вагона. Підготовка кузова до фарбування; 13) розчищення і шпаклювання приміщень туалетних кімнат, тамбурів, душових і коридорів.

III позиція:1) покриття лаком (емаллю) деталей внутрішнього устаткування; 2) зовнішнє фарбування вагонів (даху, бічних і торцевих стін); 3) фарбування вагонів усередині (внутрішнє приміщення вагона, туалетні кімнати, котельне відділення, коридори, тамбури; 4) нанесення знаків і написів на вагон ( не кузов вагона).

IV позиція:1) випробування і перевірка дії системи опалення і роботи кип'ятильника; 2) заправлення холодоагентом системи кондиціонування повітря, випробування її в дії; 3) фарбування візків, рами вагона і встановленого на ній устаткування; 4) нанесення трафарету на візках, підвагонному устаткуванні, а також усередині вагона; 5) пред'явлення вагона приймальникові вагонів; 6) попередня миття туалету перед фарбуванням; 7) Фарбування туалету; 8) підготовка кузова до фарбування; 9) фарбування зовнішньої поверхні кузова вагона.

V позиція:1) випробування високовольтного устаткування; 2) Остаточне здавання вагона; 3) нанесення трафарету про дату випуску з деповського ремонту.

VI позиція – зрівняльна. Розташована перед складальним корпусом. На цю позицію надходять вагони з підвищеним обсягом робіт. Перелік робіт − згідно з "II" позицією.