рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Вимоги, що ставляться до організації деповського ремонту вагонів

Вимоги, що ставляться до організації деповського ремонту вагонів - раздел Философия, З курсу ОСНОВИ ТЕХНІЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ ВАГОНІВ КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ   Теоретично Можливі Дві Політики В Організації Ремонту Вагонів...

 

Теоретично можливі дві політики в організації ремонту вагонів:

А – пасивна – чекати появи відмови , а потім цю відмову відновлювати, тобто ремонт за технічним станом;

Б – активна – не очікуючи виходу з ладу вагона, зупиняти на деякий час його функціонування і проводити частковий або повний ремонт.

Кожна з них має свої переваги й недоліки і багато у чому залежить від стану розвитку технічних засобів діагностики пошкоджень вагонів.

З точки зору вагонного господарства найбільш бажана політика Б, а інтереси галузі й держави на боці політики А.

На практиці ні політика А, ні політика Б у чистому вигляді не зустрічаються.

Система ремонту тієї чи іншої деталі вагона багато в чому визначається контролепридатністю її в експлуатації. Наприклад, гальмові колодки, фрикційні клини візка ремонтують у рамках політики А. Ремонт п'ятника, поглинального апарата автозчепу організовується в межах політики Б. В рамках цієї політики намагаються ремонтувати й так звані вузли з великим ресурсом, масивні елементи конструкції. Саме за цими вузлами встановлюється періодичність планових ремонтів.

При цьому базові вузли (кузов, рама, візки тощо) можна розбити на дві групи:

1) ті, які підпадають під знеособлений ремонт;

2) ті, що визначають «обличчя» вагона, тобто не підпадають під знеособлений ремонт.

При незнеособленому ремонті складання вагона ведуть із вузлів, попередньо знятих з нього для ремонту. При знеособленому ремонті необов’язкова постановка на вагон тільки тих самих вузлів, що були зняті з нього для ремонту. Застосування знеособленого ремонту дає можливість впровадження принципу замінювання несправних вузлів та деталей новими або раніше відремонтованими. Це дозволяє зменшити час простою вагона в ремонті.

По відношенню до першої групи планується періодичність деповського ремонту (ДР), а по відношенню до другої – періодичність капітального ремонту (КР).

В організації ДР і КР важливо правильно вирішити три задачі: вибрати раціональну періодичність; організувати ремонтні роботи; розробити передові технологічні процеси.

Перша задача має кардинальне значення, але й найбільш важко вирішується.

В основу організації ремонтних робіт у депо мають бути покладені такі основні принципи:

· застосування потокових і конвеєрних методів ремонту вагонів та їх вузлів;

· впровадження автоматизованої системи оперативного планування й управління;

· механізація й автоматизація всіх ремонтних і інших робіт за рахунок застосування автоматичних, напівавтоматичних ліній, різних механізмів і пристроїв, а також упровадження пневматичного й електричного інструменту;

· максимальна паралельність робіт і суворе дотримання послідовності їх виконання;

· заміна несправних деталей та вузлів вагонів новими або раніше відремонтованими;

· створення технологічного запасу, що не знижується, вагонних частин і матеріалів і організація роботи ремонтно-заготівельних дільниць і відділень депо на комору;

· застосування передового досвіду, раціональної організації і розставлення робітників при ремонті вагонів, їх вузлів і деталей.

Під організацією виробництва у вагонному депо розуміють розташування засобів технологічного обладнання в послідовності виконання операцій технологічного процесу та спеціалізацією робочих місць.

Важливою умовою роботи вагонного депо є ритмічний випуск вагонів з ремонту при максимальному використанні виробничих потужностей, високій якості ремонтних робіт та мінімальних витратах праці й матеріальних засобів.

Залежно від положення предметів праці відносно робочих місць у процесі виробництва розрізняють:

- потоково-предметну (потокову) форму організації виробництва, при якій вагон (предмет праці) послідовно переміщується з позиції (робочого місця) на позицію (робоче місце) за допомогою технологічного транспорту через певні проміжки часу;

- стаціонарно-предметну (стаціонарну) форму, при якій вагон (предмет праці) від початку до закінчення ремонту перебуває на одній позиції (робочому місці).

Стаціонарна форма організації виробництва залежно від положення робітників відносно предметів праці поділяється на різновиди:

- стаціонарно-бригадну або індивідуальну форму організації виробництва, при якій ремонт вагонів (предметів праці) від початку до здавання проводить комплексна бригада (робітник), займаючись ремонтом тільки одного об’єкта; після здавання першого об’єкта бригада (робітник) починає ремонт другого об’єкта й т.д.;

- потоково-бригадну форму, при якій ремонт вагонів (предметів праці) виконують паралельно на різних об’єктах декілька спеціалізованих бригад (груп робітників), які переміщуються з одного об’єкта на інший сумісно з обладнанням у певній послідовності, забезпечуючи виконання повного комплексу робіт за всіма об’єктами за певний час.

Залежно від конструкції різних типів вагонів і рівня впровадження принципу заміни несправних вузлів та деталей новими або раніше відремонтованими при їх ремонті застосовують вузловий, агрегатно-вузловий, агрегатний та великоагрегатний методи ремонту, а ремонт деталей, вузлів та агрегатів - з застосуванням прогресивних форм організації виробництва.

При потоково-бригадній формі організації виробництва вагони від початку до кінця робіт простоюють на одних і тих самих ремонтних позиціях. Всі позиції оснащуються повним комплектом стаціонарного технологічного устаткування. Обмежена площа ремонтної позиції і велика кількість різноманітних технологічних операцій, що виконуються при ремонті вагонів, не дозволяють застосовувати у широкому масштабі спеціалізоване стаціонарне технологічне оснащення. В цьому випадку доцільно проваджувати і використовувати пересувні засоби механізації, які можуть обслуговувати всі ремонтні позиції, переміщуючись разом з виконавцями робіт.

Велике значення має послідовність постановки вагонів у вагоноскладальну дільницю та раціональна послідовність їх ремонту з урахуванням забезпечення максимальної паралельності робіт.

Ремонт виконує комплексна бригада з розділенням на групи, що спеціалізуються на виконанні різних робіт: слюсарних по кузову та рамі, ремонту гальм та ін. Кожна спеціалізована група у певній послідовності виконує роботи на всіх вагонах. Послідовність ремонту вагонів кожною групою робытників визначається із вимог не створювати затримок у роботі іншим групам в очікуванні фронту робіт. В основу визначення послідовності переміщення спеціалізованих груп покладена послідовність ремонту вагонів групою, що виконує найбільш трудомісткі операції.

Потоково-предметна форма ремонту є найбільш передовою в організації виробництва. Вона характеризується розділенням комплексу операцій, що виконуються при ремонті вагонів та їх вузлів, на групи, які закріплені за окремими робочими місцями (позиціями), що розташовані послідовно відповідно до технологічного процесу. Значне скорочення кількості технологічних операцій, що виконуються на кожній позиції, створює можливість впровадження високопродуктивної спеціалізованої стаціонарної технологічної оснастки та суттєвого підвищення продуктивності праці.

Основні параметри потокового виробництва ремонту вагонів, їх вузлів і деталей розглянуті у роботі [1]. Розглядаючи виробничу потужність вагонного депо, слід пам’ятати, що трудомісткість ремонту вагонів різних типів не однакова. Тому потужність слід визначати у приведених одиницях. За одиницю приведення прийнятий деповський ремонт чотиривісного піввагона з нормальним зносом, а ремонт вагонів інших типів і контейнерів виконують з урахуванням коефіцієнтів, що вказані у таблиці 1.

 

Таблиця 1

Найменування Коефіцієнт приведення при ремонті
деповському капітальному
Вантажні вагони
Піввагон чотиривісний з нормальним зносом 1,0 5,5
Піввагон чотиривісний з пошкодженим кузовом 1,8 5,5
Контейнеровоз 0,9 -
Восьмивісний піввагон 2,0 -
Критий чотиривісний з нормальним зносом 1,5 4,8
Критий чотиривісний з підвищеним обсягом робіт 3,0 -

Продовження таблиці 1

Платформа чотиривісна з нормальним зносом 0,9 3,0
Платформа чотиривісна з підвищеним обсягом робіт 1,2 3,0
Платформа для перевезення автомобілів 3,0 -
Чотиривісна цистерна для перевезення нафтопродуктів 0,7 2,8
Чотиривісна цистерна для перевезення кислот 1,3 -
Восьмивісна цистерна 1,7 -
Ізотермічний вагон 2,0 -
Пасажирські вагони
Жорсткий некупейний без редукторно-карданного привода (РКП) -
Жорсткий некупейний з РКП та комбінованим опаленням -
Жорсткий некупейний з РКП та електричним опаленням -
Жорсткий купейний без РКП і без радіокупе 9,5 -
Жорсткий купейний без РКП і з радіокупе -
Жорсткий купейний з РКП і без радіокупе 11,0 -
Жорсткий купейний з РКП і з радіокупе 11,5 -
Жорсткий купейний з РКП і без радіокупе та з електричним опаленням 12,0 -
М’який купейний без електричного опалення 9,0 -
М’який купейний з електричним опаленням 10,5 -
М’який купейний з електричним опаленням та кондиціонуванням повітря 12,0 -
Багажний без генератора 6,5 -
Багажний з генератором 7,5 -
Вагон-ресторан без кондиціонування повітря 21,0 -
Вагон-ресторан з кондиціонуванням повітря 23,0 -
Контейнер масою брутто 20 т   1,5
Контейнер масою брутто 5 т   0,7
Контейнер масою брутто 3 т   0,6

 

Загальний простій вантажного вагона в деповському ремонті нормується і складає приблизно 40 год з моменту відчеплення до випуску із ремонту: в очікуванні подачі у депо – близько 11 год, від подачі у депо до випуску із ремонту – 29 год, у тому числі безпосередньо в ремонті 8 або 12 год.

Тривалість простою пасажирського вагона в деповському ремонті складає приблизно 90 год.


– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

З курсу ОСНОВИ ТЕХНІЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ ВАГОНІВ КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ

Механічний факультет... Кафедра Вагони...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Вимоги, що ставляться до організації деповського ремонту вагонів

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Харків 2012
Борзилов І.Д., Ніколаєнко А.О. Основи технічного обслуговування вагонів: Конспект лекцій. Ч.2. Організація деповського ремонту вагонів –Харків: УкрДАЗТ, 2013. – 45 с.  

Загальні положення
Вагонні депо (ВЧД - вантажні та ЛВЧД - пасажирські) призначені для виконання планового ремонту вагонів, ремонту і комплектування вагонних вузлів та деталей. На базі депо організовують і за

Виробнича структура депо з ремонту вантажних вагонів
    Під виробничою структурою депо розуміють склад виробничих дільниць, допоміжних і обслуговуючих підрозділів з указівкою зв'язків між ними. Виробничою дільниц

Вагоноскладальна дільниця
  Вагоноскладальна дільниця (ВСД) служить для виконання розбірних, ремонтно-складальних і малярських робіт на вагоні. ВСД є основним виробничим підрозділом вагонного депо. Ро

Дільниця ремонту візків і колісних пар
  Дільниця ремонту візків і колісних пар може мати відділення: візкове; обмивання й очищення колісних пар; дефектоскопії; колесотокарне; електрозварювальне; парк колісних пар та візкі

Парк візків і колісних пар поділяється на робочий, запасний і парк для збереження відремонтованих колісних пар.
Парк розташовують у безпосередній близькості від тамбурів для подавання колісних пар у виробничий корпус. Робочий парк призначається для збереження колісних пар, що очікують ремонту. Його

Ремонтно-комплектувальна дільниця
Ремонтно-комплектувальна дільницяпризначена для ремонту деталей, комплектування та перевірки вузлів з метою забезпечення ремонту вагонів за принципом заміни несправних вузлів і деталей новими або р

Основні виробничі дільниці депо з ремонту пасажирських вагонів
  План головного виробничого корпусу депо з ремонту пасажирських вагонів подано на рисунку 16. Ремонт пасажирських вагонів виконується способом заміни несправних вузлів і дет

Вагоноскладальна дільниця
Для зменшення трудомісткості робіт у вагоноскладальній дільниці підлягають установленню на вагони вузли в зібраному вигляді: візки в зборі, автозчеплення, поглинальні апарати в комплекті з тяговим

Дільниця з ремонту візків
Ремонт візків також виконується на потоково-конвеєрній лінії. Візкова дільниця обладнана відповідним технологічним обладнанням, електрозварювальним постом, механізмами та пристроями, необхідними дл

Дільниця з ремонту електрообладнання
Дільниця з ремонту електрообладнанняпризначена для виконання деповського й поточного ремонтів, технічних оглядів і ревізії електричного обладнання пасажирських вагонів. Вузли електрообладн

Дільниця з ремонту холодильних установок
Дільниця з ремонту холодильних установокпризначена для виконання планових ремонтів, технічного обслуговування і ревізії холодильного обладнання пасажирських вагонів. Ремонт холодильного об

Ремонтно-комплектувальна дільниця
Ремонтно-комплектувальна дільницяпасажирського депо (крім відділень для ремонту автозчепу, слюсарно-механічного, електрозварювального, ковальсько-пружинного, що були розглянуті при

Дільниця ремонту та виготовлення деталей з пиломатеріалів
  Призначається така дільниця для виготовлення обладнання, що не знімається, дверей критих вагонів, сушіння й обробки пиломатеріалів для потреб депо та ПТО. Ремонт і складання дерев'я

Допоміжні і обслуговуючі дільниці та відділення вагонних депо
    У склад допоміжних та обслуговуючих виробничих дільниць та відділень вагонних депо (вантажних та пасажирських) можуть входити: - ремонтн

Стадії проектування
Проектування вагонного депо виконують за технічним завданням (ТЗ) Замовника (залізниці), яке затверджується Укрзалізницею. У склад ТЗ включають такі дані: · найменування депо (ван

Проектування перспективної технологічної схеми вагонного депо
  При розміщенні виробничих дільниць і відділень у головному корпусі депо слід керуватися: · технологічними вимогами; · оптимізацією транспортної схеми. Ця

Список літератури
1 Борзилов, І. Д. Розробка технологічного процесу та організації роботи дільниці вагонного депо [Текст]/ І.Д. Борзилов. – Харків: УкрДАЗТ, 2004. – 34 с. 2 Вагонное хозяйство [Текст]: учебн

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги