рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Побудова тестів досягнень для контролю різних рівнів засвоєння досвіду учнями.

Побудова тестів досягнень для контролю різних рівнів засвоєння досвіду учнями. - раздел Философия, ТЕОРІЯ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ До Тестів Висувають Ряд Вимог, Які Не Є Остаточно Встановленими. Тому Ми Розг...

До тестів висувають ряд вимог, які не є остаточно встановленими. Тому ми розглянемо найважливіші з них. По-перше, необхідні змістовна і функціональна валідність тестів, тобто їх точність.

Змістовна − відповідність змісту навчання, який відображений в логічній структурі предмету і виражений визначеним навчальним елементом (НЕ).

Функційна − відповідність рівню засвоєння досвіду, який виявляється.

При створенні тестів крім функційної і змістовної валідності необхідно забезпечити також їх відповідність наступним вимогам:

· простота − в одному тесті повинно бути подане одне завдання певного рівня б;

· визначеність − необхідність зрозумілого і недвозначного формулювання завдання тесту, що забезпечує його загальну зрозумілість для учнів-оптантів;

· однозначність − забезпечується конструкцією еталону в якому повинно міститися повне і правильне вирішення (або варіанти вирішення) завдання.

Розглянемо методику створення тестів різного рівня у відповідності до цих вимог.

Тести І рівня засвоєння (бI) вимагають дії на впізнання, узнавання. Це тести на упізнавання, розрізнення (розпізнавання), класифікацію і впорядкування об’єктів, явищ або понять, які вивчалися. Для цих тестів необхідною і достатньою умовою є: всі можливості для прийняття рішення і здійснення дії повинні міститися в самому тесті. Оптант повинен впізнати раніше вивчену інформацію при повторному її сприйнятті (дія з підказкою), тобто вирішує завдання відповідності при повному складі його компонентів. Розглянемо ці тести детальніше.

Тести на впізнавання вимагають, щоб учень (оптант) вказав, чи належать об’єкти або явища, які показують чи описують, до об’єктів або явищ цього виду. Наприклад: 1. Завдання: Чи є формалізм в шкільному житті формою прояву бюрократизму? Еталон: так. 2. Завдання: Чи є бесіда пасивним методом навчання? Еталон: ні. 3. Завдання: Чи є психограма складовою частиною професіограми? Еталон: так. Число операцій в цих тестах (р) дорівнює 1: вибір з альтернативи „так − ні”. Завдання учня полягає в тому, щоб порівняти запропоноване в тесті рішення з об’єктом, (явищем), який впізнається, і зробити висновки про їх сумісність, тобто впізнати раніше повідомлену йому інформацію. У них завжди р = 1. Ці тести досить прості в складанні; вони дозволяють автоматизувати перевірку досвіду учнів. Недолік − висока ймовірність вгадування (50%).

Тести на розрізнення (вибіркові тести). Це тести, які дозволяють оптанту (учню) вирішити завдання шляхом вибору з готового списку можливих варіантів вирішення. Важливо підкреслити, що список можливих рішень обов’язково міститься в самому тесті. Переглядаючи список, оптант (учень) вибирає з нього ті позиції, які, на його думку, вирішують поставлене в тесті завдання. При цьому р дорівнює числу операцій в тесті.

Наприклад: 1. Завдання: Вкажіть серед перерахованих форми прояву окозамилювання в шкільному житті: а) класне керівництво; б) планування роботи; в) звіт про успішність; г) звіт про виховання. Еталон: а − ні; б − ні; в − так; г − так. Число р= 4. 2. Завдання: Які з перелічених методів належать до методів викладання?: а) пояснювальний; б) виконавський; в) спонукальний; г) інформаційно-оповідальний; д) пояснювально-спонукальний; е) інструктивно-практичний. Еталон: а – так, б - ні, в - так, г - так, д - так, е - так. Число суттєвих операцій р = 6.

Тести на класифікацію (співставлення) − це тести, які пропонують оптанту (учню) співвіднести об’єкти з їх властивостями, які фігурують у завданні. Наприклад: 1. Завдання: вкажіть, якими заходами можна усунути формалізм і процентоманію в основних елементах педагогічної системи:

1) цілі навчання; а) діагностичність;

2) зміст навчання; б) об’єктивний контроль;

3) дидактичні процеси; в) педагогічна технологія;

4) організаційні форми; г) професійна спрямованість.

Еталон: 1 − а; 2 − г; 3 − б; 4 − в. Число р = 4, тобто дорівнює числу співставлень.

2. Завдання: Встановіть доцільну відповідність між типами уроків та методами навчання, які можуть на них використовуватися:

1) 2)   3)     4)   5) урок засвоєння нових знань; урок засвоєння навичок і вмінь; урок комплексного використання знань, умінь і навичок; урок узагальнення і систематизації знань; урок перевірки і оцінки знань, умінь і навичок. а) б) в) г) д) е) є) ж) з) и) розповідь; демонстрації; вправи; практичні роботи; усне опитування; робота з книжкою; практична контрольна робота; учнівський експеримент; бесіда; інструктаж.

Еталон: 1 – а, б, д, е, з; 2 – а, б, в, д, ж, и; 3 – б, г, д, ж, з, и; 4 – б, д, е, ж, з, и; 5 – д, є, з. Число р = 26.

Тести на впорядкування –дозволяють вирішити завдання шляхом розстановки пунктів списку, які містяться у самому тесті, у відповідності з логікою заданого процесу. Приклади. 1. Завдання: Визначте логічну послідовність етапів комбінованого заняття з трудового навчання:

а) вивчення нового навчального матеріалу;

б) вступний інструктаж;

в) організаційний момент;

г) закріплення нового навчального матеріалу;

д) самостійна практична робота учнів і біжучий інструктаж вчителя;

е) повторення раніше вивченого навчального матеріалу;

є) прибирання робочих місць і приміщення майстерні;

ж) заключний інструктаж;

з) мотивація навчальної діяльності;

и) підведення підсумків занять.

Еталон: 1 - в, 2 - е, 3 - з, 4 - а, 5 - г, 6 - б. 7 - д, 8 – ж; 9 – є; 10 – и. Число р = 10.

Тести на розрізнення, класифікацію і впорядкування досить прості для автоматизації перевірки досвіду і порівняно легкі для розробки. Завдяки можливості включення 3-х і більше відповідей значно знижується ймовірність вгадування еталонної відповіді.

Як видно з наведених прикладів, тести І рівня повинні перевіряти вміння оптанта лише впізнавати вірність використання раніше засвоєної інформації при повторному її поданні у вигляді готових рішень відповідних завдань. Завдяки еталону і фіксованому значенню р для кожного тесту, контроль легко проводити шляхом безлічі повторних перевірок і визначення на цій основі коефіцієнта засвоєння КІ. У даному випадку

КІ = а (в усіх тестах І рівня) / р(в усіх тестах І рівня).

У наведених прикладах загальне число суттєвих операцій р = 53. Тоді позитивну оцінку оптант отримав би, якщо б виконав вірно не менше 37 операцій (а = 37), так як лише у цьому випадку КІ > 0,7, а знання оптанта задовольняли би загальному критерію К = 0,7 для першого рівня засвоєння.

Такі тести повинні задовольняти наступним вимогам:

1. Змістовність тестів, тобто відповідність змісту навчання тим джерелам інформації (навчальним посібникам), якими користувалися оптанти при вивченні, отриманні цієї інформації.

2. Простота – в одному тесті повинно бути подане одне завдання, що усуває не потрібне ускладнення процедури контролю.

3. Визначеність – формулювання завдання (питання) тесту повинно бути чітким, зрозумілим, повним, недвозначним, забезпечувати загальну і безумовну зрозумілість його для всіх оптантів.

4. Однозначність – забезпечуються конструкцією еталону відповіді, в якому повинно бути повне і вірне вирішення завдання тесту.

5. Детальність завдання (питання) і лаконічність відповідей – забезпечує як зручність в оформленні завдання і скорочення його початкового обсягу, так і його запам’ятовування оптантами, тобто, переглядаючи всі відповіді він зміг би утримувати їх у пам’яті.

6. Ідентичність всіх відповідей як за формою, так і обсягом. Ця вимога виправдовується досвідом використання тестів: при наявності різних за обсягом відповідей оптант вибирає відповідь не за суттю питання, а ту, яка більша за обсягом.

7. Недопустимість абсурдних, очевидно вірних і явно невірних відповідей. Наприклад (абсурдна відповідь).

Завдання: Які з перерахованих деталей двигуна змащуються під тиском?:

а. Кореневі підшипники. б. Дзеркало циліндра. в. Стержні клапанів. г. Диск зчеплення (це абсурдна відповідь).

Приклад явно правильної відповіді.

завдання: Яка з перерахованих деталей відноситься до розподільного механізму?:

а. Колінчатий вал. б. Ведучий вал. в. Розподільний вал.

8. У тестах на класифікацію і впорядкування всі елементи, тобто завдання, повинні відповідати одній темі навчального предмету.

При створенні тестів I рівня необхідно врахувати і такі рекомендації:

1. Оптимальна кількість відповідей 4-5, що забезпечує прийнятну ймовірність вгадування і разом з тим порівняно не високу складність розробки тестів на розрізнення.

2. У тестах на класифікацію одна колонка може містити в два рази більше назв, понять, термінів, чим друга, коротший список повинен містити не більше 6 назв, понять, термінів, а довший – не більше 12.

3. У завданнях необхідно уникати натяків на вірну відповідь.

4. Навчаюча функція тесту найкращим чином реалізується, коли всі відповіді, крім однієї, вірні, а в завданні вказується на необхідність знайти невірну відповідь. Приклади. 1. Завдання: Які неполадки призводять до збіднення паливної суміші? а. Зменшення подачі палива до карбюратора. б. Дуже низький рівень палива в поплавцевій камері. в. Засмічення паливних жиклерів. г. Неповне відкриття паливної засувки. Аналогічний результат отримується при умові знайти неправильну відповідь в самому питанні. 2. Завдання: Який фільтр не відноситься до системи живлення?: а. Фільтр-відстійник. б. Фільтр поплавцевої камери. в. Центробіжний фільтр. г. Повітряний фільтр.

Тести ІІ рівня з визначення бІІ, повинні виявляти вміння оптанта (учня) відтворювати інформацію без підказки, з пам’яті для вирішення типових завдань. Відповідно до цього розрізняють такі тести ІІ рівня: підставлення, конструктивності, типові завдання і задачі.

В якості матеріалів для створення тестів-завдань ІІ рівня можуть бути використані наявні збірники завдань і задач з певного предмету. Але необхідно врахувати дві умови при підготовці завдань з навчальних книжок для їх використання в якості тестів ІІ рівня.

І умова: Підібрані завдання і задачі повинні вимагати від оптантів (учнів) використання лише готових способів дій без їх суттєвого перетворення, тобто відтворення і використання знань і методів дій в тому вигляді, в якому вони були засвоєні в процесі навчання.

ІІ умова: Повинні бути створені можливості для прямого використання набутих умінь в практичних діях.

Тести на підставлення − найпростіші тести цього виду в яких пропущено слово, вираз, формула, прийом або інша будь-яка ознака чи елемент діяльності. Приклади. 1. Завдання: Перерахуйте види тестів І рівня. 1 … 2 … 3 … 4 … .

Еталон: 1 впізнавання, 2 розрізнення, 3 класифікації. 4 впорядкування. Число р = 4.

2. Завдання: Допишіть формулу для розрахунку коефіцієнту засвоєння:

Еталон: 1) а; 2) р. Число р = 2.

3. Завдання: Перерахуйте методи учіння: 1. . , 2 . . , 3 . . , 4 . .., 5 . . , 6 . .. Еталон: 1) вправи, 2) лабораторні та виробничі досліди, 3) вирішення виробничо-технічних задач, 4) практичні роботи, 5) робота з науково-технічною літературою, 6) спостереження. Число р = 6.

4. Завдання: Першу наукову педагогічну книжку «Велика дидактика» написав 1). . . в 2) . . році. Еталон: 1) Ян Амос Коменський, 2) 1632 рік. Число р= 2.

Як видно з прикладів, в усіх випадках вимагається дуже коротка відповідь, так як тести-підстановки оформляються у вигляді текстових абзаців, формул, креслень, малюнків, графіків, технологічних та інструкційних карток або об’єктів, у яких навмисно зняті деякі суттєві елементи, які відображають основні завдання навчання і контролю. Оптанту (учню) пропонується самостійно згадати назви, зовнішній вигляд, обриси або навіть опис цих елементів і заповнити пропуск в тексті. Проте сама конструкція завдання тесту допомагає учню натяком, який міститься в ньому. Зрозуміло, що р в таких тестах дорівнює числу пропущених елементів у завданні.

Додаткові вимоги до тестів на підставлення (правила):

− доповнювати необхідно найважливіше (наприклад: Колумб відкрив Америку в ….. році − стоїть мета: з’ясувати, в якому році Колумб відкрив Америку. Якщо ж метою завдання є з’ясування факту, хто відкрив Америку, то питання змінюють наступним чином: Америку в 1492 р. відкрив …….. .);

− доповнення, підстановку краще ставити в кінці речення;

− питання ставити чітко: воно вимагає такої ж чіткої й однозначної відповіді і не допускає подвійного тлумачення.

Конструктивні тести − складніші від попередніх. Наприклад: „Дайте визначення технологічної машини” або „Дайте визначення методу навчання”. Тут всі дії виконуються самостійно і з пам’яті, без будь-якої допомоги в конструкції самого завдання. Ці тести ІІ рівня − найрозповсюдженіші і добре відомі педагогам.

Приклади. 1. Завдання: Напишіть формулу для розрахунку коефіцієнта засвоєння. Еталон:

 

Число р = 3 (1 - а, 2 - р, 3 - ділення).

2. Завдання: Назвіть основні негативні явища в житті школи, які необхідно подолати в ході її реформи. Еталон: 1) формалізм; 2) процентоманія; 3) перевантаження; 4) ускладнення змісту. Число р = 4.

3. Завдання: Назвіть основні дидактичні компоненти процесу засвоєння знань. Еталон: 1) постановка проблеми, завдання; 2) сприймання інформації; 3) усвідомлення інформації; 4) запам’ятовування інформації; 5) узагальнення і систематизація інформації; 6) застосування на практиці. Число р = 6.

4. Завдання: Назвіть основні системи виробничого і трудового навчання. Еталон: 1) предметна, 2) операційна, 3) операційно-предметна, 4) моторно-тренувальна, 5) операційно-комплексна, 6) проблемно-аналітична, 7) конструкторсько-технологічна. Число р = 7.

5. Завдання: Назвіть типи професій за предметом праці. Еталон: 1) людина-природа, 2) людина-техніка, 3) людина-людина, 4) людина-знакова система, 5) людина-художній образ. Число р = 5.

Тести „типові завдання” − це такі завдання (задачі), в яких умови дії є еквівалентними вивченим раніше, а метод вирішення засвоєний і використовується без будь-якої трансформації.

Приклади: 1. Завдання: Створіть тест на впізнавання (бІ) за попереднім матеріалом. Еталон: Чи є тест (1) інструментом для об’єктивного контролю (2) якості засвоєння досвіду (3)? Еталон: так (4). Число р = 4.

2. Завдання: Підрахуйте коефіцієнт засвоєння за тестами бІ, які ми розглянули раніше, якщо а = 9. Еталон: 1) КбІ = а/р; 2) р=10; 3) К1 = 9/10; 4) К1 = 0,9; Число р = 4.

3. Завдання: Визначте і сформулюйте цілі заняття трудового навчання на тему “Технологія рубання листового металу зубилом” (6 клас). Еталон: 1) Зміст заняття з цієї теми (з’ясовується за програмою): Будова слюсарного зубила. Залежність кута заточування зубила від твердості металу. Прийоми рубання листового металу зубилом. Правила безпечної праці. Практична робота.. Рубання зубилом листового металу в лещатах на рівні губок і на плиті. 2) Навчальна мета: повторити з учнями матеріал про властивості чорних і кольорових металів; сформувати в учнів знання про будову зубила, залежності кута його заточування від твердості металу, прийоми рубання металу зубилом та правила безпечної праці; навчити учнів рубати зубилом листовий метал у лещатах та на плиті; 3) Виховна мета: виховувати в учнів працелюбність, дисциплінованість, бережливість, відповідальність, охайність, уважність; 4) Профорієнтаційна мета: ознайомити учнів зі змістом та умовами праці слюсаря при рубанні металу; 5) Розвивальна мета: розвивати в учнів самоконтроль, наочно-дійову пам’ять, технічне мислення, окомір, уміння концентрувати і розподіляти увагу, координацію і точність рухів рук при рубанні металу. Число р = 5.

Розглянуті приклади є типовими завданнями відповідної діяльності. При навчанні ці ситуації фігурують неодноразово і в теорії, і на практиці, тому, вирішуючи ці завдання, оптант (учень) ніякої нової інформації не отримує. При цьому засвоєнні в навчальних умовах способи вирішення типового завдання переносяться на цілий клас подібних завдань.

Якщо ж вимагається будь-яке перетворення засвоєних методик і їх пристосування до ситуації в завданні, то ми маємо справу з евристичною діяльністю і завдання (задача) буде нетиповою, тобто тестом ІІІ рівня.

Тести ІІІ рівня − зміст завдань в них відрізняється від типових, але методика їх вирішення не виходить за межі вивчених способів дій. Перед оптантом (учнем) кожного разу при вирішенні тестів ІІІ рівня виникає деяке завдання приведення тесту ІІІ рівня до типового випадку, а потім використання відповідного способу вирішення.

Приклади.1.Вкажіть діагностично цілі професійної підготовки школярів за широтою і якістю формування у них досвіду діяльності. Еталон: 1) вивчити і прогностично описати можливу майбутню професійну діяльність випускників школи; 2) відібрати необхідну кількість НЕ для забезпечення широти досвіду; 3) визначити необхідний рівень засвоєння кожного навчального елементу (НЕ). Число р = 3. Отже три узагальнені операції. Загальне ж число операцій в цьому тесті може збільшитись, якщо в тесті вимагати повнішого і детальнішого виконання кожної узагальненої операції і отримання в результаті повного опису цілей.

2. Завдання: Вкажіть операції перетворення даної навчальної програми емпіричного рівня в узагальнюючу програму теоретичного рівня. Еталон: 1) уточнити мету навчання і поставити її діагностично (N, б); 2) сформулювати тест мотиваційного етапу дидактичного процесу; 3) вибрати алгоритм функціонування (АФ), який виключає перевантаження учнів (тобто забезпечити високу швидкість С засвоєння); 4) розробити вправи у відповідності з вибраними АФ; 5) намітити спосіб управління (АУ) пізнавальною діяльністю учнів, який гарантує досягнення заданих цілей навчання; 6) включити операції АУ у вправи для учнів. Число р = 6 (узагальнені). Загальне ж число операцій в цьому тесті може збільшитись, якщо в тесті вимагати повнішого і детального виконання кожної узагальненої операції і отримання в результаті навчальної програми.

3. Завдання. 1) Скільки обертів роблять колеса автомобіля, якщо двигун робить 2500 об/хв.? Еталон: 1) треба вибрати одну з передач в коробці передач; 2) підрахувати ізаг = і0 · ік.п.; 3) nк = 2500/ ізаг; Число операцій р = 3.

4. Завдання. Не працює стартер. Виявити і усунути неполадку. Еталон: операціями цього тесту є всі розбірно-складальні і ремонтні дії на стартері, які є необхідними в даному випадку.

Число р в нетипових задачах дорівнює числу операцій з їх вирішення і підраховується за еталоном.

Тести ІІІ рівня завжди можна вирішити вивченими в навчальному предметі методами, проте кожного разу ці методи індивідуалізуються щодо кожного конкретного завдання і будь-яке рішення приносить суб’єктивно нову інформацію тому, хто його виконує. Цього не можна сказати про тести ІІ рівня − їх вирішення не приносить нової інформації тому, хто їх вирішує, тому що він відтворює вже відоме йому рішення.

Тести IV рівня повинні виявляти творчі вміння оптанта (учня), тобто його дослідницькі можливості з отримання нової для певної науки інформації. У вигляді таких тестів використовуються завдання-проблеми, тобто такі завдання, алгоритм вирішення яких невідомий і не може бути отриманий просто шляхом перетворення відомих методик, як у випадку евристичної діяльності.

У тестах IV рівня відсутній готовий еталон, а про якість і правильність його вирішення оптантом (учнем) можуть робити висновок лише експерти (групи експертів) та підтверджуватися практикою використання результатів його вирішення у цій галузі діяльності. У трудовому навчанні це проектно-технологічна діяльність.

Приклад. Завдання: розробіть методику діагностичного визначення мети формування моральних якостей особистості. Ця проблема ще не вирішена в сучасній педагогіці і психології, хоча деякі спроби в цьому напрямку і робилися, але не всі вони були оцінені експертами як успішні (Н.І. Монахов, А.В. Зосімовський, М.І. Шилова, В.А. Блюмкін та інші).

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ТЕОРІЯ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ

Рівненський державний гуманітарний університет... Кафедра професійної педагогіки і трудової підготовки...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Побудова тестів досягнень для контролю різних рівнів засвоєння досвіду учнями.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Шкала оцінювання.
Національна шкала Шкала РДГУ Рейтингова шкала Шкала ECTS “5” 90-100 457,2 і більше

Теорія і методика трудового навчання − галузь педагогічної науки, її предмет і завдання.
Зміст будь-якої науки складається з двох частин. І − це конкретний матеріал спостережень та експериментів, тобто факти; ІІ − ті закони, гіпотези, теорії, концепції, поняття та визначенн

Методи і методики проведення наукових досліджень з теорії і методики трудового навчання.
При проведенні досліджень в теорії і методиці трудового навчання дуже важливе значення має методика його проведення, тобто спосіб здобування даних, що характеризують процес навчання. Викор

Розуміння особистості та її структури.
Слово особистість вживається нами тільки стосовно людини і притому починаючи лише з відповідного етапу її розвитку. Роздвоєння особистості, але не індивіда. Особистість є спеціальне людське утворен

Історичний аспект генезису концепцій особистості.
Виділяють три періоди в історії вивчення особистості: - філософсько-літературний (від древніх часів і до початку ХІХ ст.); - клінічний (лікарі-психіатри – з початку ХІХ ст. і до п

Сучасні теорії особистості.
У сучасній психології є декілька теоретичних підходів до вивчення особистості, які ґрунтуються на різних концепціях. Нараховується, як найменше, 48 варіантів теорії особистості. В основному вони зв

Динамічна функціональна структура особистості.
Особистість – людина як свідома, розумна істота, яка володіє мовою і здатністю до трудової діяльності. Поза суспільством особистості немає, оскільки кожна людина як особистість формується в суспіль

Мал. 1.2.1. Основні підструктури як рівні особистості, на які накладаються характер і здібності.
№ підструктури Корот-ка назва Власти-вості підструк-тур Співвід-ношення соціаль-ного і біологіч-ного Основні зв’язки

Суть і структура трудової діяльності людини.
Діяльність – специфічна людська форма активного відношення до навколишнього світу, зміст якої складає свідому (доцільну) його зміну і перетворення. Серед багатьох різних типів і фо

Суть, види та психологічна структура трудових дій людини.
Будь-яка діяльність, наприклад, обпилювання плоскої поверхні слюсарем чи монтаж складної технологічної установки бригадою монтажників, починаючи з підготовки до неї і закінчуючи досягненням мети, з

Мал. 1.3.1. Класифікація видів дій
– спеціально організовані види спільної діяльності вчителя і учнів, в процесі якої останні засвоюють досвід попередніх поколінь. В основу структури змісту трудового навчання покладена побудована мо

Робочі рухи людини: характеристики і класифікація.
Суб’єктивні явища психіки та її організації – уваги об’єктивно проявляються в основному в рухах. Психомоторика – це процес, який узагальнює психіку з її вираженням – м’язовим рухом.

Сенсомоторні процеси людини та їх характеристика.
У трудовому процесі будь-які робочі рухи пов’язані зі сприйняттями, у відповідь на які вони відбуваються і якими уточнюються. Все, що на робочому місці визначає відчуття, сприйняття, тобто в

Ідеомоторні та емоційно-моторні процеси людини в трудовій діяльності.
До поняття психомоторики окрім сенсомоторних процесів входять ще й ідеомоторні, які зв’язують уявлення про рух з виконанням руху.“Давно було помічено та науково довед

Питання на закріплення та засвоєння навчального матеріалу
1. Що називають психомоторикою? 2. Чим визначається механічна характеристика робочого руху? 3. Чому успіх виконання і засвоєння учнями рухів залежить від якості сприйняття?

Класифікація методів та їх взаємозв’язок.
Для здійснення дослідження трудової діяльності, яке містить не лише вивчення різноманітних характеристик суб’єкта і об’єкта праці, а й виявлення безлічі різноспрямованих („горизонтальних” і „вертик

Організаційні методи: порівняльний, лонгітюдний, комплексний.
До цієї групи належать порівняльний, лонгітюдний і комплексний методи. Вони забезпечують вибір форми побудови дослідження трудової діяльності людини з метою вирішення практичних завдань, а також пе

Методи збору емпіричних даних (емпіричні методи).
Ця група методів призначена для збирання інформації як про конкретний трудовий процес, правила його виконання та умови його організації, так і про суб’єкт праці й особливості його взаємодії з об’єк

Методи обробки емпіричних даних: якісний і кількісний аналіз інформації.
Ця група методів дозволяє здійснювати якісний і кількісний аналіз інформації про трудову діяльність людини, яка зібрана за допомогою емпіричних методів. Розглянемо деякі з них. Мет

Психологічні характеристики людини і форми аналізу трудової діяльності
  Психологічні характеристики Які сторони системи управління вони відображають Особистісні характеристики (потреби, моти

Психофізіологічні особливості працездатності і втоми учнів у трудовій діяльності.
Пристосування психологічних функцій до трудової діяльності забезпечує високий рівень працездатності і відповідну якість праці. Зовнішнім вираженням пристосування організму до роботи є зміна психофі

Фізіологічне обґрунтування режиму праці і відпочинку учнів.
Фізіологічно обґрунтований режим праці і відпочинку передбачає таку послідовність періодів роботи та відпочинку, при якій втома не досягає значного рівня і запобігається на ранніх стадіях розвитку.

Резерви підвищення продуктивності праці
Назва фактора Приріст продуктивності, % Ручна праця без пристроїв Ручна праця з пристроями Механізована і ав

В сучасних умовах психологічні аспекти ритмічних процесів в житті і діяльності людини набувають все більше значення.
Життя кожної людини підпорядкована певному ритму, який проявляється в праці, пізнанні і спілкуванні. Вивчення цього ритму і його психологічних аспектів має велике значення для вирішення питань підв

Прояви вікових психофізіологічних особливостей людини в процесі праці та їх вплив на засвоєння трудових дій.
Кожен віковий період характеризується своїми специфічними особливостями. Як пише А. Г. Хрипкова, перехід від одного вікового періоду до наступного означає переломний етап індивідуального розвитку,

Індивідуальний стиль діяльності учнів в залежності від їх темпераменту.
Темперамент, який визначається фізіологічними механізмами психічних відображень і визначає динаміку психічних процесів, з усіх психічних процесів найбільш біологічно обумовлений. Тому він найменш п

Питання і завдання на закріплення та засвоєння навчального матеріалу.
1. Яким чином проходить розвиток психологічних характеристик учня в процесі праці? 2. Як розвиваються потреби і мотиви учнів у процесі трудової діяльності? 3. В якому напряму відб

Загальна психологічна характеристика процесу навчання.
До особливого виду діяльності, як вказувалось раніше, належить навчання, в процесі якого молоді покоління готуються до трудової діяльності і оволодівають знаннями, вміннями і навичками, накопиченим

Характеристика технічних і трудових знань та психологічна структура процесу пізнання.
Що ж таке знання? Ні одна діяльність не може бути успішною, якщо виконавець не знає, що і чому потрібно здійснювати, в якій послідовності, з чого починати і який результат отримати. Навіть сама про

Навички і процес їх формування.
Існує два види усвідомлення людиною виконуваної нею діяльності. В першому створюється технічна сторона діяльності, коли людина вперше приступає до її виконання і звертає при цьому увагу на всі елем

Психологія навчальних вправ.
Крім спеціальних знань кваліфікованому робітнику в сучасній виробничій праці потрібні різні навички, складні вміння і майстерність у своїй справі. Для цього необхідна система вправ, які формували б

Професійні звички.
Не лише у висококваліфікованих робітників, але і в учнів багато дій повинні формуватися як професійні звички. Звичка – це дія, виконання якої стала потребою, яка викликає неприємні

Питання на закріплення та засвоєння навчального матеріалу.
1. Дайте загальну психологічну характеристику процесу навчання. 2. Охарактеризуйте технічні і трудові знання. 3. Розкрийте психологічну структуру процесу пізнання. 4. Дай

Психологічна сутність здібностей.
Проблема здібностей людини – одна з основних теоретичних проблем психології і найважливіша практична проблема. Оцінка здібностей учнів, завершує їх психологічне вивчення, а формування їх особистост

Класифікація здібностей та рівні їх розвитку.
Доки людина не розпочала певної діяльності, в неї існують лише потенційні здібності до її виконання, які є властивостями її особистості, що частково розвинулися із задатків, але більш сформо

Суть і структура технічних здібностей.
Технічні здібності – це поєднання індивідуально-психічних властивостей, які дають можливість людині, при сприятливих умовах, порівняно легко і швидко засвоїти систему конструкт

Характеристика професійних здібностей.
Не знаючи професійних здібностей учнів, педагогу важко, а іноді і неможливо, навчаючи учнів, застосовувати до них особистісний підхід. Кожна професія і спеціальність вимагає від робітника

Питання і завдання на закріплення та засвоєння навчального матеріалу.
1. Що являють собою здібності? 2. На які групи поділяються здібності? 3. Що називається обдарованістю? 4. У чому полягає відмінність між талантом та обдарованістю?

Історія становлення і розвитку трудового і професійного навчання.
Ручна праця як навчальний предмет вводиться в школи ряду держав Європи в третій чверті ХІХ віку. В Фінляндії з 1866 р. (Уно Цигнеус). З 1874р. Отто Саломон вводить ручну працю в Швеції і розглядає

Становлення трудового навчання в Україні в дореволюційний період (до 1917 р.).
На Україні ще Г.В. Сковорода ратував за працю в школі. Питання запровадження трудового навчання в загальноосвітніх навчальних закладах на українських землях було поставлено раніше, ніж в інших місц

Методологічні основи трудового навчання школярів.
Поділ праці, зумовлений розвитком мануфактурного і фабричного виробництва, привів до значного підвищення продуктивності праці. Поте це позитивне явище супроводжувалося негативними процесами, що поз

Сучасний зарубіжний досвід трудового навчання учнівської молоді.
Розвиток світового і, зокрема, європейського освітнього простору, об'єктивно вимагає від української школи адекватної реакції на процеси реформування загальної середньої школи, що відбуваються в пр

Питання і завдання на закріплення та засвоєння навчального матеріалу.
1. Інтегральний процес і результат виховання підростаючого покоління любові та відповідального ставлення і готовності до праці, як вищої цінності людства і суспільства – це_________________________

Історія становлення і розвитку політехнічної освіти.
Сьогодні в системі загальної середньої освіти України відбувається процес критичного переосмислення пройденого шляху, руйнування ідеологічних стереотипів, пошуку нових перспективних напрямів розвит

Суть та завдання політехнічної освіти, її складові частини.
Необхідність широкої політехнічної освіти учнів сьогодні підкріплюється міркуваннями про те, що вміння орієнтуватись у світі техніки стало невід’ємною складовою частиною світогляду кожної сучасної

Питання і завдання на закріплення та засвоєння навчального матеріалу.
1. Вперше на необхідність політехнічного навчання вказали: а) В.І.Ленін; б) Ф. Енгельс, К. Маркс; в) Н.К.Крупська, г) О.Г.Калашиков. 2. Встановіть відповідність між запропонованим

Особистість вчителя та її розвиток.
В психологічній і соціальній літературі ще не склалось єдиного і загальноприйнятого розуміння структури особистості. Ми будемо ґрунтуватися на концепції К. К. Платонова, яка розглянута в темі 1.2.

Основні професійно-педагогічні вміння і здібності вчителя трудового навчання.
Психологічний аналіз показав, що велику кількість педагогічних дій формує порівняно невеликий перелік основних вмінь, які реалізуються в педагогічній практиці. До них відносять: конструктивні, орга

Питання на закріплення та засвоєння навчального матеріалу.
1. Перерахуйте основні функції вчителя: а) ____; б) ____; в) ____; г) ____; д) ____ . 2. Про які вміння вчителя йде мова : а) виконують орієнтовні функції, вони ніби випе

Е) свідомість, активність, самостійність учнів у навчанні.
Даний принцип допускає застосування проблемного підходу до виконання трудових завдань учнями, до викладання навчального матеріалу, до проведення бесід вчителем. Але його потрібно застосовувати в ко

Ж) наочність у трудовому навчанні.
Принцип наочності в навчанні відомий з часів Я.А. Коменського: таке навчання повинно містити безпосереднє сприйняття учнями конкретних образів предметів які вивчаються, процесів і дій. Але наочніст

Питання і завдання на закріплення та засвоєння навчального матеріалу.
1. Перерахуйте основні дидактичні принципи трудового навчання. 2. Дайте визначення поняття «дидактичний принцип». 3. Розкрийте суть та шляхи реалізації дидактичного принципу наочн

Поняття системи трудового навчання.
Система – це безліч елементів, які знаходяться у відносинах і зв’язках один з одним та утворюють певну цілісність, єдність. Як відомо, системою навчання встановлюється послі

Характеристика основних систем трудового навчання.
У дидактиці трудового і виробничого навчання розрізняють предметну, операційну, операційно-предметну, моторно-тренувальну (система ЦІП), операційно-комплексну, проблемно-аналітичну системи та їх рі

Питання і завдання на закріплення та засвоєння навчального матеріалу.
1. Операційна система трудового навчання була запропонована ______ у ___ роках _____ ст. 2. Хто запропонував «ряд колекцій» при використанні предметної системи? 3. У проблемно-ана

Складовими частинами трудового виховання є моральне, естетичне, екологічне, економічне, патріотичне, фізичне виховання.
А. Моральне виховання — виховна діяльність школи, сім'ї з формування в учнів моральної свідомості, розвитку морального почуття, навичок, умінь, відповідної поведінки. Моральн

Принципи трудового виховання.
Складність виховного процесу потребує, щоб його цілеспрямована організація здійснювалася на основі єдиних принципів, яких повинні дотримуватися кожна школа і кожен вчитель. Принципи вих

Методи і прийоми виховання учнів у процесі трудового навчання.
Трудове навчання створює об’єктивні умови для трудового виховання. Щоб краще використати ці умови, треба проводити певну роботу з використанням відповідних методів і прийомів. Поняття

Особливості самовиховання учнів у процесі трудової предметно-перетворювальної діяльності.
Самовиховання – свідома діяльність людини, спрямована на вироблення в себе позитивних рис і подолання негативних. Передусім самовиховання потребує від людини знання себе, вміння оцінювати вл

Система організаційних форм трудового навчання.
Форми організації навчальної роботи визначаються складом учнів, місцем та часом проведення занять, послідовністю видів діяльності учнів і способом керівництва ними з боку вчителів. У трудовому навч

Урок – основна форма трудового навчання. Типи уроків трудового навчання, їх структура.
Урок – основна форма організації навчально-виховної роботи в школі і підпорядковується всім закономірностям процесу навчання. Він є багатогранним та багатоплановим. У ньому, як у цілісному в

Урок трудового навчання в умовах проектно-технологічної системи.
Новий зміст і структура трудового навчання в 5-9 класах вимагає певного переосмислення організації та методики занять стосовно до проектно-технологічного підходу. На зміну традиційних спарених урок

Нетрадиційні уроки трудового навчання.
Зараз в школі використовуються різноманітні за структурою, змістом, методикою та умовами проведення уроки, які називаються нетрадиційними або нестандартними. У посібнику "Педагогіка" Н.Є.

Форми організації роботи учнів на уроках трудового навчання, їх характеристика та умови використання.
В залежності від змісту навчального матеріалу та оснащення майстерень необхідним обладнанням, робота учнів може бути фронтальною, ланковою (бригадною), парною або індивідуальною. Повинна б

Питання і завдання для закріплення та засвоєння навчального матеріалу.
1. Елементи класно-урочної системи виникли в: а) XVI-XVII ст.; б) XVII-XVIII ст.; в) XIV-XV ст. 2. Вкажіть з перерахованих нижче основні організаційні форми трудового навчання: а)

Поняття про метод та прийом навчання. Класифікація методів трудового навчання.
Метод (від гр. methodos) — шлях до чогось, спосіб пізнання. Як відомо, під методами навчання розуміють способи спільної, упорядкованої, взаємозв'язаної діяльності вчителя та учнів, якою ві

Мал. 3.2.1. Функції методів навчання
У структурі методів виділяються прийоми. Прийом — це елемент методу. Елементи методів є не звичайною сумою окремих частин цілого, а системою, об'єднаною логікою дидактичного завдання. Зокрема, якщо

Класифікація методів навчання за Ю.К.Бабанським
  Методи організації та реалізації навчально-пізнавальної діяльності учнів І підгрупа За джерелом інформації словнені:

Мал.. 3.2.2. Класифікація методів викладання.
Розглянемо детальніше вказані методи викладання. Пояснення – це детальне викладення навчального матеріалу з аналізом фактів, приведенням доказів, форм

Вчитель доповнює відповіді учнів, нагадуючи, як проводяться паралельні прямі лінії та лінії під кутом одна до одної.
4. Вчитель пропонує учням за допомогою дерев’яної лінійки та олівця провести лінію на металевій заготовці, а потім аркушем паперу протерти заготовку. Лінія витирається. 5. Питання вчителя:

Спостереження.
Спостереження – це цілеспрямоване, безпосередньо чуттєве сприйняття предметів, явищ, процесів навколишньої дійсності з метою їх пізнання. Психологи вважають, що відчуття і сприйняття, які виникають

Вправи.
Вправи у трудовому навчанні – це багаторазове цілеспрямоване повторення певних дій для формування і вдосконалення вмінь і навичок поводження з технікою і виконання технологічних трудових процесів.

Самостійна робота учнів.
Самостійні роботи учнів – метод навчання, що полягає у виконанні учнями завдань з метою засвоєння знань, формування вмінь і навичок розвитку розумової і моторної (рухової) діяльності. Під ча

Вирішення виробничо-технічних задач.
Під задачею будемо розуміти ситуацію, яка містить протиріччя між даними та вимогою і вказівкою на його усунення. Технічні задачі побудовані на технічному матеріалі і вимагають для свого розв’язку з

Умови відбору методів трудового навчання.
Діяльність учня на уроці праці полягає у сприйнятті, запам’ятовуванні, обробці та використанні інформації, яка до нього надійшла. Перший бік діяльності визначається наявністю в людини органів відчу

Порівняння пасивних та інтерактивних методів навчання
  № з/п Критерії порівняння Пасивні методики Інтерактивні методики 1. Обсяг інф

Мал. 3.2.3. Процес впровадження інтерактивних технологій навчання.
· в ході навчальної гри учні оволодівають досвідом діяльності, схожим з тим, який би вони отримали в дійсності; · навчальна гра дозволяє учням самим вирішувати важкі проблеми, а не просто

Характеристика різних методів навчання
Метод і його призначення Функції вчителя Функції учня Засоби навчання Умови успішного виконання

Питання і завдання для закріплення та засвоєння навчального матеріалу.
1. Встановіть відповідність між поняттями: 1) метод навчання; 2) прийом навчання; 3) методичні прийоми. А) це доповнення або зміни в реалізації методу навчання. В кожного вчителя

Історія розвитку методу проектів
Навчальне проектування не є принципово новою технологією. Метод проектів виник у 20-ті роки двадцятого століття у США. Спершу його називали "методом проблем" і розвивався він у межах гума

Види навчальних проектів.
Термін «проект» (рrоjесtіо) у перекладі з латинської означає – кинутий вперед задум. Він застосовується в різних галузях науки, а отже має кілька визначень. Український радянський енцик

Проектно-технологічна діяльність учнів у трудовому навчанні: суть, функції.
Робота над проектом – практика особистiсно орієнтованого навчання в процесі конкретної праці учня, на основі його вільного вибору, з урахуванням його інтересів. У свідомості учня це має такий вигля

Методи проектної діяльності учнів в процесі трудового навчання.
Відповідно до змісту нової навчальної програми з трудового навчання для 5-9-х класів учні ознайомлюються з такими методами проектної та конструкторської діяльності як: • метод фантазування

Реалізація методу проектів у трудовому навчанні.
Під час проектно-технологічної діяльності вирішується ціла низка різнорівневих дидактичних, виховних і розвивальних завдань; розвиваються пізнавальні навички учнів, формується вміння самостійно здо

КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ ТВОРЧОГО ПРОЕКТУ
№ з/п Критерії Функціональність: · раціональність розмірів; · забезпечення вимог гігієни; · забезпечення зручності

Питання і завдання для закріплення та засвоєння навчального матеріалу.
1. У якому році та ким у Росії був запропонований метод проектів? 2. Що розуміють під навчальним проектом? 3. З яких етапів та стадій складається проектно-технологічна діяльність

Суть новітніх освітніх (педагогічних) технологій.
Розвиток педагогічної науки не можна здійснити інакше, як через оволодіння нововведеннями, через інноваційний процес. Щоб ефективно керувати цим процесом, його необхідно осмислити і зрозуміти, а по

Порівняльна характеристика суміжних понять
Структурні критерії Технологія Методика Система Досвід роботи Цільове призначення

Історичні аспекти та етапи становлення і розвитку новітніх освітніх технологій.
У педагогічній науці особливий інтерес становить собою еволюція поняття "педагогічна технологія", аналіз якої дозволяє прогнозувати сучасні технологічні тенденції в освіті. Яскраво це про

Інноваційні педагогічні технології в трудовому навчанні та шляхи їх впровадження.
Загальновизнаної, завершеної класифікації нововведень у педагогіці поки що не створено. Найдоцільніше розглядати нововведення з позиції їх віднесення до тієї чи іншої частини навчально-виховного пр

Теоретичні основи визначення рівня досягнень учнів.
Будь-яку розумову діяльність людина виконує на основі раніше засвоєної інформації про методику виконання цієї діяльності. Рівень майстерності людини обумовлений ступенем засвоєння інформації про ді

Процедура визначення рівня та оцінювання досягнень учнів у трудовому навчанні.
Вимірювання ступеня засвоєння досвіду (предмету) учнями здійснюється за допомогою визначення Кб.В ньому враховується лише число операцій, які виконані учнем правильно і

Мал. 3.5.2. Надійність батареї тестів
Для забезпечення достатньої надійності підсумкового педагогічного тестування учнів батарея тестів повинна складатися з тестів І, ІІ і ІІІ рівнів і містити, як мінімум, 60 суттєвих операцій. Якщо ба

Перевід коефіцієнта засвоєння Кa у п’ятибальну систему оцінок
Кa до 0,6 від 0,6 до 0,7 від 0,7 до 0,8 від 0,7 до 0,9 від 0,9 до 1,0 Оцінка

Питання і завдання для закріплення та засвоєння навчального матеріалу.
1. Відома мета, досягнення якої можливе за допомогою визначених дій (діяльності) в настільки ж визначеній ситуації – це _________________. 2. Назвіть компоненти завдання тесту: 1.____; 2._

Значення і завдання планування занять з трудового навчання.
У підготовці вчителя до занять в майстернях центральне місце займає планування навчального процесу. План – це основа правильної організації навчально-виховного процесу. Основними завданнями планува

Проведення та аналіз занять з трудового навчання.
Разом з підготовкою великий вплив на якість уроку дає організаційна сторона його проведення, правильністю дій учителя на уроці. Початковим етапом уроку є його організаційна частина (присут

Опорний матеріал для аналізу та оцінки уроку (заняття) трудового навчання
  № етапу Дидактичні завдання етапів заняття Критерії оцінки виконання дидактичних завдань заняття за рівнем діяльності вчителя та

Питання і завдання для закріплення та засвоєння навчального матеріалу.
1. Які етапи можна виділити у підготовці вчителя до занять в майстернях. 2.Опишіть послідовність підготовки вчителя трудового навчання до уроку. 3. Визначте послідовність етапів п

Вимоги до приміщень шкільних майстерень та їх характеристика.
Сьогодні школи нашої держави забезпечені навчальними майстернями, проте далеко не всі з них відповідають сучасним вимогам: санітарно-гігієнічним, безпеки і правильної організації навчального процес

Обладнання майстерень та способи його розміщення.
Основним устаткуванням у навчальних майстернях з обробки деревини і металів є слюсарний і столярний верстаки, свердлильні, токарні та фрезерний верстати для обробки деревини і металів.

Режим роботи в шкільних майстернях.
Результати досліджень у галузі фізіології і гігієни праці свідчать про те, що фізична праця, яка за своїм характером відповідає віковим можливостям організму і виконується в оптимальних гігієнічних

Санітарно-гігієнічні та ергономічні вимоги до робочих місць учнів і вчителя.
Природне освітлення.Усі навчальні приміщення загальноосвітніх навчальних закладів повинні мати природне освітлення. Незалежно від розміщення вікон (збоку, зверху) в навчальних приміщеннях св

Планування і облік у навчальних майстернях.
Однією з передумов правильної організації навчального процесу є планування роботи шкільних майстерень. Лише знаючи наперед, які саме об’єкти доведеться виготовляти, можна розділити їх за класами і

Форма інвентарної книги
№ з/п Назва предмету Інвентарний номер Коли придбано Кількість і вартість Час і причина списання

Питання і завдання для закріплення та засвоєння навчального матеріалу.
1. На якому поверсі необхідно розміщувати майстерні з трудового навчання? 2. Які приміщення використовуються для занять із трудового навчання? (правильну відповідь позначте знаком «+», а н

ВИКОРИСТАНА І РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА
1. Активные методы трудовой подготовки школьников: Методические рекомендации. /Н.С. Янцур, В.Н. Ковалёв, Я.А. Петров. – Ровно: РИОУП, 1991. – 88 с. 2. Актуальні питання трудового і профіль

Загальна частина
Державний стандарт базової і повної середньої освіти (далі − Державний стандарт) визначає вимоги до освіченості учнів і випускників основної та старшої школи, гарантії держави у її досягненні

Базовий навчальний план.
Базовий навчальний план основної і старшої школи охоплює дві складові: інваріантну та варіативну. Інваріантна складова передбачає дотримання всіма навчальними закладами, що надають загальн

Освітня галузь «технологія».
Основна мета освітньої галузі „Технологія” полягає у формуванні технічно, технологічно освіченої особистості, підготовленої до життя та активної діяльності в умовах сучасного висок

Основна школа.
У процесі вивчення в основній школі змісту освітньої галузі „Технологія” передбачається ознайомити учнів з проектно-технологічною та інформаційною діяльністю, із світом сучасних професій, спираючис

Старша школа.
Зміст освітньої галузі „Технологія” передбачає поглиблення в учнів знань про закономірності проектної, техніко-технологічної та побутової діяльності, спираючись на знання з основ наук на рівні зага

ФРАГМЕНТ КАЛЕНДАРНО-ТЕМАТИЧНОГО ПЛАНУ ЗАНЯТЬ З ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ
В vii КЛАСІ З РОЗДІЛУ: „ТЕХНІКА І ТЕХНОЛОГІЧНІ ПРОЦЕСИ ВИГОТОВЛЕННЯ ВИРОБІВ З КОНСТРУКЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ”   № заняття Т

Тема заняття: ТЕХНІКА.
Зміст заняття: 1. Теоретичні відомості:Електрифіковані знаряддя праці. Їх переваги у порівнянні з ручними і механічними знаряддями праці. Загальна

ІІ. Повторення раніше вивченого матеріалу – 5 хв.
Тема: Технологічні процеси ручної та механічної обробки деталей виробів. Десять учнів виконують тестові завдання з теми «Технологічні процеси ручної та механічної

IV. Вивчення нового матеріалу – 20 хв.
І так тема уроку: «Техніка». На сьогоднішньому уроці ми розглянемо види електрифікованих знарядь праці, їх переваги у порівнянні з ручними і механічними знаряддями праці; токарний верстат для оброб

Технологічні пристрої для верстата.
Після ознайомлення учнів з кінематичною схемою верстата СТД – 120М переходжу до розповіді про технологічні пристрої для верстата. Під час пояснення демонструю презентацію МП.6.

V. Закріплення нового матеріалу – 4 хв.
Проводжу фронтальне усне опитування учнів, задаю питання: 1. Які знаряддя праці належать до електрифікованих? 2. Які переваги електрифікованих інструментів над механічними?

ІV.1. Вступний інструктаж – 10 хв.
Повідомляю тему лабораторно-практичної роботи: «Ознайомлення з механізмами і складальними одиницями (вузлами) токарного верстата з обробки деревини» Під час цієї практичної роботи Вам необ

VI.2. Самостійна практична робота учнів та інструктаж вчителя – 40 хв.
A. Самостійна робота учнів. Виконання лабораторно-практичної роботи за інструкційними картками (додаток 4) парами. На виконання першого завдання учням відводиться 9 хв., другого – 6

Тестові завдання з трудового навчання до теми «Технологічні процеси ручної та механічної обробки деталей виробів», 7 клас.
Варіант І У вказаних завданнях виберіть або допишіть вірну відповідь. 1) Яка ціна поділки шкали м

Картки-завдання на вимірювання штангенциркулем і лінійкою
  Варіант І 1. Виміряти розміри деталі, зображеної на рис. 2, лінійкою і штангенциркулем ШЦ-І і результати занести до таблиці.

Правила безпечної роботи на токарному верстаті з обробки деревини СТД-120 М
1. Перед початком роботи переконатися, що підлога біля верстата чиста, а на її поверхні лежить гумовий килимок або дерев'яна підставка. Оглянути верстат і технологічні пристрої до нього. У разі вия

Клас: 7.
Матеріально–технічне устаткування: токарний верстат для обробки деревини СТД – 120М; пристрої: тризуб, патрон з шипами, чашковий патрон, центр для задньої бабки, інструменти: ліній

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги