рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Онтологічна сторона основного питання філософії полягає в постанові і рішенні проблеми:що первинно – матерія або пізнання?

Онтологічна сторона основного питання філософії полягає в постанові і рішенні проблеми:що первинно – матерія або пізнання? - раздел Философия, Предмет вивчення філософії Методи і функції філософії     ...

 
 


Матеріалізм – визначальний напрям у розвитку філософії, який твердить, що світ існує сам по собі, ніким не створений і не знищуванний, закономірно змінюється, розвивається в силу своїх власних причин; що він становить єдину і останню реальність, яка виключає будь-яку надприроду силу, що матерія, буття є первинним, а свідомість, мислення – вторинним, похідним, що свят і його закономірності пізнавані.

Ідеалізм – філософський напрям, що визначає ідею, дух, свідомість, відчуття первинним, вихідним, а природу, буття – вторинним, похідним.

Ідеалізм протистоїть матеріалізмові у розв’язанні основного питання філософії. Ідеалізм спорідниний з релігією.

Дуалізм – принцип філософського пояснення сутності світу, який виходить з визнання наявнсті в ньому двох першоджерел – духу і матерії, ідеального і матеріального.

Термін “дуалізм“ у філософії запровадив у ХVІІ ст. Х. Вольф.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Предмет вивчення філософії Методи і функції філософії

Вступ до дисципліни.. Філософіяпостає своєрідним випробуванням людського інтелекту щодо його можливостей Вона спирається на унікальні..

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Онтологічна сторона основного питання філософії полягає в постанові і рішенні проблеми:що первинно – матерія або пізнання?

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Філософія у питаннях і відповідях
1. Світогляд, як духовно-практичний феномен   Світогляд– сукупність узагальнених уявлень людини про світ, місце людини у світі, підвалини людських взає

Суть ґносеологіїзі сторони основного питання: пізнаваний або не пізнаваний світ, що первинно в питанні пізнання?
         

Література
  Надольний І.Ф. та ін. Філософія: Навчальний посібник. – К.: Вікар, 1997. Петрушенко В.Л. Філософія: Навчальний посібник. – К.: Каравела. – Львів: Новий світ – 2000, 2

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги