рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ШТУЧНЕ ВИГОДОВУВАННЯ НЕМОВЛЯТ

ШТУЧНЕ ВИГОДОВУВАННЯ НЕМОВЛЯТ - раздел Науковедение, Педіатрія як наука про здорову і хвору дитину. Періоди дитячого віку. Фізичний та психомоторний розвиток дітей 1. Актуальність Теми Не Викликає Дискусій Той Факт,...

1. Актуальність теми

Не викликає дискусій той факт, що дитина перших місяців життя повинна отримувати грудне молоко матері. Незважаючи на всі переваги природного вигодовування існують ситуації, в яких ми змушені годувати дитину штучно. На сьогодні промисловість пропонує широкий асортимент високо адаптованих до потреб дитячого організму молочних сумішей. У всіх випадках “золотим стандартом” дитячої нутріціології залишається грудне молоко. Запорука успішного вигодовуння дитини – це розуміння лікарем-педіатром негативних наслідків штучного вигодовування, знання принципів адаптації штучних сумішей до потреб дитини, вміння правильно обрати відповідну для дитини суміш, вміння правильно призначити страви прикорму.

2. Конкретні цілі.

· Пояснювати визначення штучного вигодовування немовлят, класифікацію молочних сумішей.

· Збирати анамнез вигодовування дитини грудного віку та оцінювати його.

· Розрахувати добовий об’єм їжі дитині, що знаходиться на штучному вигодовуванні залежно від віку.

· Складати одноденне меню для дитини грудного віку, що знаходиться на штучному вигодовуванні.

· Організовувати правильне штучне вигодовування, дати оцінку його ефективності.

  • Проводити корекцію харчування дитині, що знаходиться на штучному вигодовуванні.

3. Базові знання, вміння, навички, необхідні для вивчення теми

(міждисциплінарна інтеграція)

Назви попередніх дисциплін Отримані навики
Нормальна фізіологія Фізіологія травлення Основи специфічної та неспецифічної реактивності
Біологічна хімія Біологічна роль білків, жирів, вуглеводів, вітамінів, їх обмін в організмі.
Догляд за хворими Організація харчування дітей першого року життя. Техніка годування дитини з пляшечки та з ложечки
Пропедевтика внутрішніх хвороб Послідовність збору анамнезу
Пропедевтика дитячих хвороб Збір анамнезу в дитячому віці Анатомо-фізіологічні особливості травної системи у дітей

 

4. Матеріали для аудиторної самостійної роботи cneltynf

(зміст теми)

Тема 3. Штучне вигодовування немовлят

Штучне вигодовування – це такий тип вигодовування дитини першого року життя, коли вона зовсім не отримує материнського молока або воно складає 1/5 і менше добового об’єму їжі

Показами до штучного вигодовування є агалактія у матері, відсутність матері та наявність протипоказів до грудного годування;

Протипокази до грудного годування:

  1. З боку дитини:

· Спадкові хвороби обміну речовин (галактоземія);

2. З боку матері:

· Інфікування ВІЛ інфекцією;

· Інфікування Т-клітинним лімфотропним вірусом І та ІІ типу;

· Наявність герпетичних висипань на шкірі грудей;

· Активна форма туберкульозу;

· Вживання наркотиків та наркотична залежність;

· Лікування антиретровірусних препаратів;

· Лікування хіміотерапевтичними препаратами;

· Променева та радіоізотопна терапія.

Надлишок білка, який виникає при годуванні дитини штучними сумішами спричиняє ряд небажаних наслідків: збільшується навантаження на органи травлення, печінку та нирки; посилюється ріст в кишківнику бактерій протеолітиків, що веде до збільшення кількості продуктів неповного розщеплення білків (індол, скатол), які знижують перистальтику, приводять до виникнення кишкової коліки, метеоризму, закрепу; порушується травлення та всмоктування; підвищується ризик розвитку метаболічного ацидозу; стимулється секреція інсуліну і підвищується ризик розвитку метаболічного синдрому (цукрового діабету, ожиріння, артеріальної гіпертензії) в дорослому віці. Саме тому важливо, щоб дитина отримувала суміш максимально наближену за складом до материнського молока.

Штучні суміші, які застосовуються для вигодовування немовлят діляться на адаптовані та неадаптовані, солодкі та кисломолочні.

Адаптовані молочні суміші характеризуються наступним:

• По складу білків, жирів, вуглеводів, вітамінів і мінеральних речовин наближені до грудного молока;

• Загальна кількість білка зменшена, вміст альбумінів збільшений;

• Проведена корекція жирового складу за рахунок рослинної олії;

• Збагачені вуглеводами з біфідогенними властивостями;

• Збагачені вітамінами, мають покращений мінеральний склад;

В свою чергу адаптовані молочні суміші, залежно від ступеня адаптації та віку дитини поділяються на:

• “Базисні” (для вигодовування дітей від 0 до 6ти міс) – характеризуються високим ступенем адаптації білка (1,2-1,4 г/100мл, співвідношення сироваткові білки/казеїн 60/40), збагачені таурином, рослинними жирами з високим вмістом ПНЖК, природними емульгаторами, залізом, цинком, міддю, селеном, вітамінами, мають низьку осмолярність за рахунок низького вмісту білка та фосфору, мають оптимальне співвідношення Са/Р – 2/1; (приклади: “Малютка”, “Детолакт 1”, “Нутрілак” 0-6, “NAN 1”, “HiPP 1”, “Nutrilon 1”, “Фрісолак 1”, “Humana 1”.

• “Наступні” (для вигодовування дітей від 6ти міс до 12 міс) – характеризуються меншим ступенем адаптації білкового компонента (вміст білка вищий, ніж у грудному молоці 1,5-1,8 г/100мл, переважання сироваткових білків не обов’язкове), мають більший вміст вітамінів, заліза, кальцію, цинку, що забезпечує оптимальний розвиток дитини в другому півріччі життя; (приклади: “Детолакт 2”, “Нутрілак” 6-12, “NAN 2”, “HiPP 2”, “Nutrilon 2”, “Фрісолак 2”, “Humana 2”.

• Для вигодовування дітей від 0 до 12 міс – характеризуються проміжним складом (мають достатній ступінь адаптації білкового, жирового та вуглеводного компонентів для дітей перших місяців життя, необхідну кількість інгредієнтів для розвитку дитини протягом всього першого року (наприклад “Нутрілак 0-12”)

• “Нестандартні” (для дітей недоношених і з малою масою тіла) – характеризуються вищим вмістом білка, який, однак, є максимально наближеним за якісними характеристиками до білка грудного молока (приклади: “Нутрілак ПРЕ”,“Nutrilon PRE”, “NAN PRE”, “HiPP PRE”.

Окрему групу складають кисломолочні суміші. Вони містять білок у звурдженому стані, збагачені біфідо- та лактобактеріями і застосовуються в першу чергу для годування дітей з функціональними розладами травлення (метеоризм, закреп, коліка та ін.).

Крім того, існують суміші лікувальні, для дітей з певними захворюваннями (гіпоалергенні суміші, безлактозні суміші, антирефлюксні суміші та ін.).

Неадаптовані молочні суміші це звичайне коров’яче молоко (або кефір) у його розведеннях. Лише в крайньому разі (категорична відмова матері годувати дитину адаптованою сумішшю, соціально-економічні причини) можна призначити дитині неадаптовану суміш, розуміючи всі негативні наслідки такого вигодовування! Молоко розводиться водою, або, краще, круп’яним відваром. До готової суміші додають 5% цукру, оскільки коров'яче молоко бідне на вуглеводи. Залежно від ступеня розведення молока розрізняють:

· Суміш А (№ 1) – 1 частина молока + 2 частини відвару (для вигодовування здорових дітей ця суміш не застосовується, оскільки вміст білка в ній недостатній);

· Суміш Б (№ 2) – 1 частина мололока + 1 частина відвару (для вигодовування дітей перших 2-х тижнів життя;

· Суміш В (№ 3) – 2 частини молока + 1 частина відвару (для вигодовування дітей від 2-х тижнів до 3-х місяців.

Після 3-х місячного віку дитина одержує нерозведене коров’яче молоко.

Режим годування дитини:вільний режим годування при штучному вигодовуванні застосовують рідше, ніж при природному. Дитина їсть переважно по годинах, при цьому кількість годувань може бути на одне меншою, оскільки штучна суміш в шлунку затримується довше. Однак, не слід дитину змушувати їсти, якщо вона цього не хоче, навіть якщо наступив час годування.

Потреба дитини в основних харчових інгредієнтах.При вигодовуванні дитини високо адаптованими “базисними” сумішами потреба в білку залишається такою самою, як і при природньому вигодовуванні (2,0 – 2,5 г/кг/добу), в другому півріччі потреба в білках зростає до 3,0 – 3,5 г/кг/добу. Потреба в жирах та вуглеводах не змінюється порівняно з потребою при природньому вигодовуванні і становить відповідно 6,0 – 6,5 г/кг/добу в першому півріччі життя, 5,5 – 6,0 г/кг/добу в другому півріччі життя в жирах, 12 – 14 г/кг/добу протягом всього року в вуглеводах. При вигодовуванні неадаптованими сумішами потреба в білках зростає до 4 г/кг.

Для розрахункунеобхідного об’єму їжі користуються будь яким відповідним до віку дитини способом (див. розділ “Природне вигодовування”).

 

Тема 4. Штучне вигодовування немовлят після введення прикорму.

Продукти харчування, які вводяться в доповнення до грудного молока (молочної суміші в разі штучного вогодовування) дитині першого року життя називаються прикормом. При штучному вигодовуванні дитини адаптованими сумішами терміни введення страв прикорму залишаються такі самі, як і при природному вигодовуванні (див. розділ “Природне вигодовування”). За умови нормального розвитку дитини перший прикорм вводиться в 6 місяців (при наявності ознак дефіцитного стану швидше, але не раніше 4-х місяців).

Приклад розв’язання ситуаційних задач

Умова. Дитина народилася з масою тіла 3200 г. Вигодовується штучно сумішшю “NAN 1”. На даний час дитині 1,5 місяців. Порахувати потребу в білках, жирах, вуглеводах та енергії. Скласти одноденне меню. Провести розрахунок харчових інгредієнтів та при потребі корекцію.

1. Належна маса тіла дитини: 3200+600+400=4200 г.

2. Потреба в основних харчових інгредієнтах та енергії:

а) білки: 2,0 г/кг х 4,2 кг = 8,4 г; 2,5 г/кг х 4,2 кг = 10,5 г;

б) жири: 6,0 г/кг х 4,2 кг = 25,2 г; 6,5 г/кг х 4,2 кг = 27,3 г;

в) вуглеводи: 12 г/кг х 4,2 кг = 50,4 г; 14 г/кг х 4,2 кг = 58,8 г;

г) калорії: 120 ккал/кг х 4,2 кг = 504,0 ккал; 125 ккал/кг х 4,2 кг = 525,0 ккал.

3. Розрахунок добового об’єму їжі:

Об’ємний метод – 1/5 х 4200 г = 840 мл.

Калорійний метод – (1000 мл х 525 ккал х 4,2 кг) : 700 ккал = 750 мл.

4. Розрахунок разового об’єму їжі:

750 мл / 6 = 125 мл.

5. Меню дитини:

6.00 – “NAN 1” 125 мл

9.30 – “NAN 1” 125 мл

13.00 – “NAN 1” 125 мл

16.30 – “NAN 1” 125 мл

20.00 – “NAN 1” 125 мл

23.30 – “NAN 1” 125 мл

6. Таблиця розрахунку вигодовування:

№ п/п Продукт Добова кіль-кість, мл Білки, г Жири, г Вугле-води, г Калорії ккал
“NAN 1” 25,5
Загальна кількість харчових інгредієнтів   25,5
Загальна потреба дитини   8,4-10,5 25,2-27,3 50,4-58,8 504-525
Дефіцит, надмір   - - - - 9 ккал, - 1,8 %

7. Аналіз. Таким чином, при розрахунку виявлено дефіцит калорій, який не перевищує 10% і не потребує корекції.

 

5. Матеріали методичного забезпечення.

5.1. Питання для самоконтролю.

1. Визначення штучного вигодовування, його недоліки.

2. Покази до штучного вигодовування.

3. Класифікація штучних сумішей для вигодовування немовлят.

4. Адаптовані суміші, принципи адаптації штучних сумішей.

5. Неадаптовані суміші.

6. Кисломолочні та лікувальні суміші.

7. Техніка годування дитини з пляшечки.

8. Потреба в харчових інгредієнтах при штучному вигодовуванні.

9. Правила введення прикорму при штучному вигодовуванні.

 

5.2. Тестові завдання.

1. Штучним називається вигодовування, якщо грудне молоко складає менше:

А. 1/7 добового об’єму їжі

B. 1/6 добового об’єму їжі

С. 1/5 добового об’єму їжі

D. 1/4 добового об’єму їжі

E. 1/3 добового об’єму їжі

 

2. Що з перерахованого є показом до штучного годування дитини?

A. Гостра респіраторна інфекція матері

B. Прояви алергії на шкірі дитини

C. Агалактія в матері

D. Наявність в дитини кишкової коліки

E. Всі відповіді правильні

 

3. Що з перерахованого є показом до штучного годування дитини?

A. Кишкова інфекція дитини

B. Гостре респіраторне захворювання дитини

C. Гостре респіраторне захворювання матері

D. Інфікування матері ВІЛ інфекцією

E. Всі відповіді правильні

 

4. Неадаптованими сумішами для штучного вигодовування дитини називають суміші, отримані з коров’ячого молока шляхом його:

A. Пастеризації

B. Підігрівання

C. Заморожування

D. Розведення

E. Знежирення

 

5. Який режим годування є найраціональнішим для дитини 2-х місячного віку, яка з народження вигодовується штучно?

A. 7-ми разове годування

B. 6-ти разове годування

C. 5-ти разове годування

D. 4-х разове годування

E. Вільний режим

 

6. Вміст білка в адаптованих молочних сумішах для вигодовування дітей першого півріччя життя не повинен перевищувати:

A. 1 г/100мл

B. 1,2 г/100мл

C. 1,4 г/100мл

D. 1,6 г/100мл

E. 1,8 г/100мл

 

7. Співвідношення між сироватковими білками та казеїном в адаптованих сумішах для вигодовування дітей першого півріччя життя повинно становити:

A. 20/80

B. 40/60

C. 50/50

D. 60/40

E. 80/20

 

8. При приготуванні неадаптованої молочної суміші коров’яче молоко розводять:

A. Водою

B. Цукровим сиропом

C. Круп’яним відваром

D. Фруктовим відваром

E. Овочевим відваром

 

9. Яким повинно бути співвідношення між молоком і слизовим відваром в неадаптованій суміші для вигодовування дитини перших двох тижнів життя?

A. 1:1

B. 1:2

C. 1:3

D. 2:1

E. 3:1

 

10. Яким повинно бути співвідношення між молоком і слизовим відваром в неадаптованій суміші для вигодовування дитини у віці 2 місяці?

A. 1:1

B. 1:2

C. 1:3

D. 2:1

E. 3:1

 

11. Яку з перерахованих адаптованих сумішей можна обрати для годування дитини 3-х місячного віку?

A. “Nutrilon 2”

B. “NAN 1”

C. “NAN 2”

D. “HіPP 2”

E. “HіPP PRE”

 

12. Яку з перерахованих адаптованих сумішей можна обрати для годування дитини 7-ми місячного віку?

A. “NAN 1”

B. “HіPP 1”

C. “Nutrilon 1”

D. “HіPP 2”

E. “NAN PRE”

 

13 Вигодовувати дитину кисломолочною адаптованою сумішшю рекомендовано у випадку:

A. Функціональних розладів травлення

B. Надмірної маси тіла

C. Недостатньої маси тіла

D. Алергічних проявів

E. Респіраторних захворювань

 

14. Якою є потреба в жирах при штучному вигодовуванні у дитини в першому півріччі життя?

A. 4,0-4,5 г/кг

B. 5,0-5,5 г/кг

C. 6,0-6,5 г/кг

D. 7,0-7,5 г/кг

E. 8,0-8,5 г/кг

 

15. Якою є потреба в вуглеводах у дитини при штучному вигодовуванні на першому році життя?

A. 9,0-11,0 г/кг

B. 12-14 г/кг

C. 15-16 г/кг

D. 17-19 г/кг

E. 20-21 г/кг

 

16. Якою є потреба в білках у дитини 4-х місяців, яка вигодовується штучно “базисною” адаптованою сумішшю?

A. 1,5-2,0 г/кг

B. 2,0-2,5 г/кг

C. 2,5-3,0 г/кг

D. 3,0-3,5 г/кг

E. 3,5-4,0 г/кг

 

17. У якому віці вводиться перший прикорм при штучному вигодовуванні дитини адаптованою сумішшю?

A. 3 міс

B. 4 міс

C. 5 міс

D. 6 міс

E. 7 міс

 

18. У якому віці вводиться перший прикорм при штучному вигодовуванні дитини неадаптованою сумішшю?

A. 2-3 міс

B. 4-5 міс

C. 6-7 міс

D. 8-9 міс

E. 10-11 міс

 

19. В якості першого прикорму при штучному вигодовуванні адаптованою сумішшю дитині 6-ти місячного віку з надмірною масою тіла доцільно дати:

A. Фруктовий сік

B. Фруктове пюре

C. Овочеве пюре

D. Молочну кашу

E. Сир з кефіром

 

20. В якості першого прикорму при штучному вигодовуванні адаптованою сумішшю дитині 6-ти місячного віку з нормальною масою тіла доцільно дати:

A. Фруктовий сік

B. Фруктове пюре

C. Овочеве пюре

D. Молочну кашу

E. Сир з кефіром

Відповіді на тестові завдання

C C D D B C D C A D B D A C B B D B B D

 

5.3. Ситуаційні задачі.

Задача 1

До педіатра звернулася мама з дитиною 2-х місячного віку зі скаргами на підвищення температури тіла та сухий кашель. При зборі анамнезу встановлено, що дитина народилася з масою 3200 г, з віку 1-го місяця вигодовується штучно розведеним коров’ячим молоком.

· Які негативні наслідки для здоров’я дитини може мати таке вигодовування?

· Яку суміш можна порекомендувати мамі для вигодовування дитини?

· Складіть одноденне меню для дитини.

Задача 2

До педіатра на профілактичний огляд звернулася мама з дитиною 7-ми місячного віку, яка народилася з масою 3500 г. При зборі анамнезу виявлено, що дитина годується штучно сумішшю “Nutrilon 2”.

· Чи підходить дана суміш дитині?

· Порахуйте потребу в основних харчових інгредієнтах для даної дитини, складіть одноденне меню, проведіть розрахунок вигодовування.

Задача 3

Дитині 3-х місяців, яка народилася з масою 3400 г, у зв’язку з захворюванням матері виникла потреба призначити штучне годування.

· Яку суміш можна запропонувати мамі в цьому випадку?

· Якою є потреба в основних харчових інгредієнтах та енергії в цьому віці?

· Складіть одноденне меню, проведіть розрахунок вигодовування.

Задача 4

У зв’язку з агалактією у матері, дитині 4-х денного віку потрібно призначити штучне вигодовування (маса дитини при народженні 3300 г).

· Яку суміш можна обрати в даному випадку?

· Яким повинен бути добовий об’єм їжі в цьому випадку?

· Порахуйте потребу в основних харчових інгредієнтах для даної дитини, складіть одноденне меню, проведіть розрахунок вигодовування.

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 16

ЗМІШАНЕ ВИГОДОВУВАННЯ НЕМОВЛЯТ

1. Актуальність теми

Однією з найчастіших проблем вигодовування дітей першого року життя, з якою стикається лікар-педіатр, є гіпогалактія в матері. При цьому особливо важливо забезпечити дитині адекватне харчування з перших місяців життя. Раннє виявлення ознак голодування у дитини, правильний розрахунок необхідного об’єму їжі та його дефіциту, грамотне догодовування дитини – основні умови успішного змішаного вигодовування та нормального розвитку дитини.

2. Конкретні цілі.

· Пояснювати визначення змішаного вигодовування немовлят.

· Збирати анамнез вигодовування дитини грудного віку та оцінити його, попередити прогресування гіпогалактії у матері.

· Розраховувати добовий об'єм їжі та необхідну кількість їжі на одне годування дитині, що знаходиться на змішаному вигодовуванні залежно від віку.

· Складати одноденне меню для дитини грудного віку, що знаходиться на змішаному вигодовуванні.

· Організовувати правильне змішане вигодовування, інтерпретувати його ефективність.

· Коректувати харчування дитині, що знаходиться на змішаному вигодовуванні.

3. Базові знання, вміння, навички, необхідні для вивчення теми

(міждисциплінарна інтеграція)

Назви попередніх дисциплін Отримані навики
Нормальна фізіологія Фізіологія травлення Основи специфічної та неспецифічної реактивності Фізіологія лактації
Біологічна хімія Біологічна роль білків, жирів, вуглеводів, вітамінів, їх обмін в організмі.
Догляд за хворими Організація харчування дітей першого року життя. Техніка годування дитини грудьми, з пляшечки та з ложечки
Пропедевтика внутрішніх хвороб Послідовність збору анамнезу
Пропедевтика дитячих хвороб Збір анамнезу в дитячому віці Анатомо-фізіологічні особливості травної системи у дітей

 

4. Матеріали для аудиторної самостійної роботи студента

(зміст теми)

Тема 5. Змішане вигодовування немовлят

Змішане вигодовування – це такий вид вигодовування при якому на першому році життя дитина отримує і материнське молоко і штучну суміш.

Штучна суміш, яку отримує дитина, як доповнення до материнського молока, називається докормом.

Основним показом до змішаного вигодовування є гіпогалактія у матері, яку слід запідозрити при наявності у дитини наступних ознак:

• Недостатня динаміка маси тіла (менше 500 г за перший місяць життя);

• Дитина неспокійна, не витримує паузи між годуваннями;

• Сухість шкіри та слизових оболонок, знижена еластичність шкіри;

• Знижений діурез (сечовиділення менше 6-ти разів надень), сеча жовта, концентрована з різким запахом);

При наявності у дитини ознак голодування проводять контрольне зважування – зважують дитину безпосередньо перед і після годування і по різниці маси судять про отриманий об’єм молока (зважувати дитину бажано перед і після кожного годування протягом доби, але не менше трьох разів на добу).

Для визначення належного об’єму їжі користуються будь яким відповідним до віку дитини способом (див. розділ “Природне вигодовування”). Якщо об’єм материнського молока недостатній, дитині дають докорм. В якості докорму обирають одну із адаптованих молочних сумішей (див. розділ “Штучне вигодовування”).

Розрізняють два способи дачі докорму:

• Догодовування – дитина отримує штучну суміш на кожне годування, після годування грудьми;

• Почерговий – годування повністю грудне чергується з годуванням штучною сумішшю;

(метод догодовування вважається більш фізіологічним, оскільки часте прикладання дитини до грудей стимулює лактацію в матері; почерговий метод дачі докорму доцільно застосовувати лише після 3-х місячного віку).

Можливі співвідношення між об’ємом грудного молока і сумішшю – 2:1, 1:1, 1:2. Якщо материнське молоко складає більше половини загального об’єму, змішане вигодовування наближається до природного. Якщо переважає штучна суміш – до штучного.

Режим годування дитини:як і при природному годуванні, найоптимальнішим для дитини є вільний режим; у разі годування дитини по годинах, кількість годувань можна зменшити на одне, порівняно з природним, якщо змішане вигодовування наближене до штучного.

Потреба дитини в основних харчових інгредієнтах.При догодовуванні дитини високо адаптованими “базисними” сумішами потреба в білку залишається такою самою, як і при природньому вигодовуванні (2,0 – 2,5 г/кг/добу), якщо в другому півріччі змішане вигодовування наближене до штучного, потреба в білках зростає до 3,0 – 3,5 г/кг/добу. Потреба в жирах та вуглеводах не змінюється порівняно з потребою при природному вигодовуванні і становить відповідно 6,0 – 6,5 г/кг/добу в першому півріччі життя, 5,5 – 6,0 г/кг/добу в другому півріччі життя в жирах, 12 – 14 г/кг/добу протягом всього року в вуглеводах.

Якщо при змішаному вигодовуванні дитина в якості докорму отримує адаптовану суміш, терміни введення страв прикорму залишаються такі самі, як і при природному вигодовуванні (див. розділ “Природне вигодовування”) – за умови нормального розвитку дитини перший прикорм вводиться в 6 місяців (при наявності ознак дефіцитного стану швидше, але не раніше 4-х місяців).

 

Приклад розв’язання ситуаційних задач

Умова. Дитина народилася з масою тіла 3300 г. На даний час дитині 3,5 місяці, вигодовується змішано, на кожне годування отримує 100 мл материнського молока. Порахувати потребу в білках, жирах, вуглеводах та енергії. Скласти одноденне меню. Провести розрахунок харчових інгредієнтів та при потребі корекцію.

3. Належна маса тіла дитини: 3200+600+800+800+ 750:2=5875 г.

4. Потреба в основних харчових інгредієнтах та енергії:

а) білки: 2,0 г/кг х 5,9 кг = 11,75 г; 2,5 г/кг х 5,9 кг = 14,7 г;

б) жири: 6,0 г/кг х 5,9 кг = 32,25 г; 6,5 г/кг х 5,9 кг = 38,19 г;

в) вуглеводи: 12 г/кг х 5,9 кг = 70,5 г; 14 г/кг х 5,9 кг = 82,25 г;

г) калорії: 120 ккал/кг х 5,9 кг = 708,0 ккал; 115 ккал/кг х 5,9 кг = 678,5 ккал.

3. Розрахунок добового об’єму їжі:

Об’ємний метод – 1/6 х 5875 г = 980 мл.

Калорійний метод – (1000 мл х 708 ккал х 5,875 кг) : 700 ккал = 1007 мл.

4. Розрахунок разового об’єму їжі:

1000 мл / 6 = 165 мл.

5. Меню дитини:

6.00 – Грудне молоко 100 мл

“NAN 1” 65 мл

9.30 – Грудне молоко 100 мл

“NAN 1” 65 мл

13.00 – Грудне молоко 100 мл

“NAN 1” 65 мл

16.30 – Грудне молоко 100 мл

“NAN 1” 65 мл

20.00 – Грудне молоко 100 мл

“NAN 1” 65 мл

23.30 – Грудне молоко 100 мл

“NAN 1” 65 мл

6. Таблиця розрахунку вигодовування:

№ п/п Продукт Добова кіль-кість, мл Білки, г Жири, г Вугле-води, г Калорії ккал
Грудне молоко 7,2 23,4
“NAN 1” 4,7 13,26 28,2 257,4
Загальна кількість харчових інгредієнтів   11,9 36,66 73,2 677,4
Загальна потреба дитини   11,75-14,7 32,25-38,19 70,5-82,25 678,5-708
Дефіцит, надмір   - - - -1,1 ккал,  

7. Аналіз. Таким чином, при розрахунку виявлено дефіцит калорій, який не перевищує 10% і не потребує корекції.

 

5. Матеріали методичного забезпечення.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Педіатрія як наука про здорову і хвору дитину. Періоди дитячого віку. Фізичний та психомоторний розвиток дітей

Модуль Розвиток... Змістовий модуль Педіатрія як наука про здорову і хвору дитину...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ШТУЧНЕ ВИГОДОВУВАННЯ НЕМОВЛЯТ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ПЕРЕДМОВА
З викладання пропедевтики педіатрії розпочинається вивчення педіатрії як науки про здорову і хвору дитину, причому пропедевтика педіатрії є не тільки вступом до клінічної педіатрії, але й ланкою, щ

РОЗВИТОК ДИТИНИ
ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 1 ПЕДІАТРІЯ ЯК НАУКА ПРО ЗДОРОВУ І ХВОРУ ДИТИНУ 1. Актуальність теми. Пропедевтика педіатрії розпочина

Питання для самоконтролю
1. Принципи організації та методи надання медико-профілактичної допомоги дітям в Україні. 2. Структура дитячих лікувально-профілактичних закладів, особливості організації їх роботи.

Тепловий ланцюжок.
Найважливішою умовою дотримання теплового ланцюжка є забезпечення температури у пологовій залі (операційній) не нижче ніж 25°С. 2.1 Організаційні умови забезпеченн

Догляд за пуповинним залишком.
3.3.1 Обов’язкове та ретельне миття рук медперсоналом та матерями. 3.3.2 Пуповинний залишок не треба накривати пов’язками або підгузниками. 3.3.3 Немає необхідності обробляти пупо

Питання для самоконтролю
Особливості збирання анамнезу у хворих дітей. Поняття про алергологічний, епідеміологічний та генеалогічний анамнези. Основні етапи антенатального періоду та його характерис

Питання для самоконтролю
1. Соціальні і біологічні аспекти фізичного розвитку дітей. 2. Фактори, які мають вплив на фізичний розвиток дитини. 3. Методи оцінки фізичного розвитку дітей. 4. Зміни м

МОДУЛЬ 2
АНАТОМО-ФІЗІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ, МЕТОДИКА ДОСЛІДЖЕНЬ ТА СЕМІОТИКА ЗАХВОРЮВАНЬ У ДІТЕЙ ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 4 НЕРВОВА СИСТЕМА У ДІТЕЙ

Обстеження дитини
(збір скарг, анамнезу, проведення клінічного обстеження нервової системи, оцінка результатів параклінічних досліджень). 1. Скарги · По

Судомний синдром
- судоми – раптові напади клонічних або тонічних або клоніко-тонічних скорочень м’язів з втратою або без втрати свідомості; - тонічна стадія судом: на фоні загального рухового збудж

Питання для самоконтролю
1. Анатомо-фізіологічні особливості нервової системи у дітей. Порушення ембріогенезу як основа природжених аномалій розвитку нервової системи. 2. Методика клінічного неврологічного обстеже

Анамнез хвороби
Уточнюють початок захворювання (коли і як воно почалося). В хронологічному порядку відображають появу різних симптомів та їх розвиток. При гострому початку захворювання розпитують про події що пере

Анамнез життя
Велике значення має акушерський анамнез (перебіг вагітності, наявність гестозів). Важливі відомості про масу та довжину тіла при народженні, темпи приросту в масі, особливості вигодовування.

Волосся.
Тіло у новонароджених дітей вкрито ніжним волоссям (laguno), особливо багато його у недоношених дітей. Волосся на голові у новонароджених дітей також рідке, м’яке. З віком воно змінюється на більш

Висипки.
Висипки на шкірі проявляються первинними і вторинними елементами. До первинних належать: пляма, пухир, пухирець, пустула, папула, горбок. вузол, міхур. Пляма – обмежена зміна кольор

Обстеження дитини
(збір скарг, анамнезу, проведення клінічного обстеження кістково - м'язевої системи, оцінка результатів параклінічних досліджень). 1. Скарги : До ос

Питання для самоконтролю
1. Вікові анатомо - фізіологічні особливості шкіри і підшкірно-жирової клітковини. 2. Семіотика найважливіших уражень шкіри і придатків. 3. Семіотика уражень підшкірної клітковини

Питання для самоконтролю.
1. Вікові особливості будови носа, додаткових пазух, гортані, трахеї, бронхів та легень. Особливості будови грудної клітки дітей різного віку. Частота і тип дихання залежно

Пренатальний анамнез.
● Внутрішньоутробні інфекції. Краснуха в І триместрі вагітності може бути причиною таких вроджених вад серця (ВВС) як відкрита артеріальна протока (ВАП) чи легене

Постнатальний анамнез.
● Незадовільний приріст ваги, відставання в фізичному розвитку і швидка втома при фізичному навантаженні можуть бути ознакою ВВС. ● Ціаноз

Спадковий анамнез.
● Певні спадкові синдроми асоціюються з серцевими аномаліями. ● ВВС в родині. Поширеність ВВС в загальній популяції становить бл

Нтервали.
● РR інтервал вимірюється від початку зубця Р до початку комплексу QRS. В нормі інтервал РR змінюється залежно від віку і ЧСС. У дорослих і при повільнішій ро

Питання для самоконтролю
1. Ембріогенез органів серцево-судинної системи. 2. Кровообіг плода. 3. Топографія серця в різні періоди дитячого віку. 4. Особливості збору анамнезу у дітей з захворюван

Диспептичний синдром
Розрізняють шлункову та кишкову форми диспепсії. До шлункової формивідносять: нудоту, блювоту, відрижку (кислим, тухлим, повітрям – “порожню”, гірким), печію, спрагу, слин

Причини
Може виникати у ранньому дитинстві на фоні бактеріальної (сепсис) чи вірусної інфекції (гепатит В, ЕСНО-віруси, Коксакі, герпес) , хвороб обміну (галактоземія, тирозинемія, неперен

Питання для самоконтролю
1. Особливості будови та функції травної системи у дітей. 2. Об’єктивне обстеження органів травлення у дітей різного віку. 3. Основні симптоми та синдроми при ураженні органів тра

Анамнез життя
При розпитуванні дитини (батьків) з імовірною патологією сечової системи слід звернути особливу увагу на наступне: · Вагітність: перебіг (загроза викидня), вживання медикаментів, умови про

Набряковий синдром
Набряки спочатку з’являються на обличчі (на повіках), потім поширюються на кінцівки. На відміну від набряків серцевого походження, ниркові - максимально виражені вранці, деколи до кінця дня вони зн

Питання для самоконтролю
1. Анатомо-фізіологічні особливості сечової системи у дітей. Порушення ембріогенезу як основа природжених аномалій розвитку нирок і сечовидільних шляхів. 2. Методика клінічного обстеження

МЕТОДИКА ОБСТЕЖЕННЯ.
Методика обстеження ендокринної системи складається із збирання анамнезу, огляду хворого, пальпації, перкусії, аускультації, лабораторно -інструментальних методів дослідження як загальних, так і сп

ЩИТОВИДНА ЗАЛОЗА
Синдром гіперфункції щитовидної залози з її гіпертрофією. Скарги на підвищену збудливість, серцебиття, похудіння, тремор, підвищену пітливість, випадіння волосся, порушенн

НАДНИРНИКИ
Мозкова речовина наднирників продукує катехоламіни-адреналін, норадреналін та дофамін. Коркова частина виробляє значну кількість стероїдних сполук, до яких відносяться С18 — стероїди (естрогени), С

Питання для самоконтролю
1. Анатомо-фізіологічні особливості гіпофізу, щитовидної, паращитовидних, підшлункової, статевих і надниркових залоз. 2. Активність окремих залоз внутрішньої секреції у різні вікові період

ЕРИТРОЦИТАРНА СИСТЕМА
Склад периферичної крові змінюється після народження дитини. Відразу після народження червона кров новонародженого характеризується підвищеним рівнем гемоглобіну і великою кількістю еритроцитів. В

ЛЕЙКОЦИТАРНА СИСТЕМА
Периферична кров новонародженого характеризується підвищеним вмістом лейкоцитів (до 20 х 109/л), причому нейтрофіли складають до 70 %. Лейкоцитарна формула зсунена вліво за рахунок велик

СИСТЕМА ЗГОРТАННЯ
Майже всі фактори згортання у новонароджених мають низьку активність. Це фізіологічне явище запобігає утворенню тромбів внаслідок травм під час пологів. До кінця 1-го року життя показники системи з

МЕТОДИКА ОБСТЕЖЕННЯ
І. Анамнез. 1. Початок захворювання. Анемії починаються поступово і лише після випадково зробленого аналізу крові батьки помічають захворювання. Натом

Коагулограма
Показник Межі Тромбоцити Час кровотечі по Дюку Індекс активації тромбоцитів Фібриноген Продукти деградації фібрину Фібринолі

Питання для самоконтролю
1. Ембріогенез органів імунної системи і системи крові. 2. Центральні та периферичні органи імунної системи. 3. Особливості системи вродженого і набутого імунітету. 4. Оз

Питання для самоконтролю
Особливості основного обміну дитини у віковому аспекті. Особливості пластичного обміну дитини у віковому аспекті. Особливості термогенезу і терморегуляції дитини у віковому

ПРИРОДНЕ ВИГОДОВУВАННЯ НЕМОВЛЯТ
1. Актуальність теми Перший рік життя дитини характеризується особливо швидкими темпами росту організму, що зумовлює високі потреби в надходженні основних харчових інгреді

Питання для самоконтролю.
1. Визначення природного вигодовування, його переваги. 2. Склад молозива, перехідного молока та зрілого молока. 3. Біологічна роль грудного молока. 4. Плавила успішного г

Питання для самоконтролю.
1. Визначення змішаного вигодовування. Покази до змішаного вигодовування. Ознаки голодування дитини, техніка контрольного зважування. Поняття про докорм, класифікац

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги