рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Економічні категорії, закони та принципи. Пізнання і використання економічних законів.

Економічні категорії, закони та принципи. Пізнання і використання економічних законів. - раздел Науковедение, Тема 1. Політична економія як фундаментальна суспільна наука Економічна Теорія, Пізнаючи Об'єктивну Економічну Реальність, Відкриває І Фор...

Економічна теорія, пізнаючи об'єктивну економічну реальність, відкриває і формулює економічні категорії, закони і принципи.

Економічні категорії - абстрактні, логічні, теоретичні поняття, які в узагальненому вигляді виражають родові ознаки певних економічних явищ і процесів. Наприклад: товар, власність, капітал, прибуток, ринок, попит, заробітна плата, робоча сила та ін.

Економічні закони відображають найсуттєвіші, стійкі, такі, що постійно повторюються, причинно-наслідкові взаємозв'язки і взаємозалежності економічних процесів і явищ. Закони виражають сутність економічних відносин.

Економічні принципи- теоретичні узагальнення, що містять допущення, усереднення, які відображають певні тенденції розвитку економічної системи.

Принципи пов'язані з економічними законами, але на відміну від них обєктивно у природі не існують. Вони спеціально створюються у процесі систематизації економічних знань і виступають у вигляді певних постулатів, які можна розглядати як форму реалізації, використання економічних законів. Принципи мають менш стійкий і менш обов'язковий характер, ніж закони.

Економічні закони у своїй сукупності створюють систему економічних законів (рис. 1.10), яка включає всезагальні, загальні і специфічні закони. Всезагальні закони вважають законами соціально-економічного прогресу, оскільки вони виражають фундаментальні основи та послідовність розвитку людського суспільства на всіх етапах.

Специфічні економічні закони, з одного боку, розкривають сутність соціально-економічних відносин у певній економічній системі в процесі її розвитку, з другого, - окремі її сфери.

Економічні закони мають як спільні, так і відмінні риси по­рівняно із законами природи (рис. 1.11).

 

Форми пізнавання та використання економічних законів. Існують дві основні форми пізнання та використання економічних законів: емпірична, коли люди, не знаючи сутності економічних законів, використовують їх несвідомо, інтуїтивно у своїй практичній діяльності, та наукова, коли люди, пізнавши і розкривши сутність економічних законів, використовують їх свідомо, а отже, більш ефективно у своїй економічній діяльності.

 

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Тема 1. Політична економія як фундаментальна суспільна наука

План.. Виникнення і розвиток політичної економії..

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Економічні категорії, закони та принципи. Пізнання і використання економічних законів.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Функції економічної теорії.
У процесі становлення і розвитку економічної теорії як науки були сформовані і її основні функції (рис. 1.13): пізнавальна, методологічна, практична, прогностична, виховна.

Економічне мислення - це сукупність поглядів, уявлень та суджень людини про реальну економічну дійсність, які визначають її господарську поведінку.
Є два види економічного мислення: буденне і наукове. Буденне мислення - поверхове, однобічне і безсистемне сприйняття людиною реальних економічних процесів, на підстав

Економічна теорія як теоретично-методологічна база інших економічних наук.
Економічна теорія є фундаментальною базою, теоретичним ядром усього комплексу економічних наук - галузевих, міжгалузевих і функціональних (рис. 1.16). Вона досліджує природу, глибинну суть економіч

Контрольні запитання і завдання
1. Визначте основні етапи розвитку економічної теорії. 2. Які сучасні економічні теорії ви знаєте і в чому полягає принципова відмінність між ними? 3. Дайте визначення предмета ек

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги