рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Зміщення шлунка у собак

Зміщення шлунка у собак - раздел Науковедение, Зв’язок хірургії з іншими науками. Роль науковців України у розвитку ветеринарної хірургії Зміщення Шлунка – Це Заворот Його Навколо Поздовжньої Чи...

Зміщення шлунка – це заворот його навколо поздовжньої чи поперечної осі з наступним гострим розширенням.

Етіологія і патогенез.Сприятливими факторами виступають: порода, слабкість зв’язок шлунка, порушення його нейрогуморальної регуляції, пухлини, виразкова хвороба, гіподинамія, переїдання після великого інтервалу в годівлі, поїдання значної кількості важкоперетравних кормів. Прямими причинами вважаються різкі скачки, повороти, біг при переповненому шлунку.

За таких умов шлунок може повернутися до 360º навколо своєї осі, внаслідок починається бродіння кормових мас, утворені гази розтягують його стінку, тиснуть на аорту, каудальну порожнисту вену, діафрагму. Хронічний больовий стрес, серцево-судинна, дихальна недостатність, токсемія за відсутності лікування призводять тварину до смерті.

Клінічні ознаки.У тварини знижений апетит, після годівлі настає різке збудження, болючість, збільшення об’єму живота, напруженість черевної стінки. Спостерігається серцево-судинна і дихальна недостатність, падіння життєвого тонусу.

Діагнозставлять за анамнезом, клінічними ознаками і даними лапароскопії. М.Г. Ільніцький і Я.Я. Павлюк вперше (2006 р.) застосували діагностичну лапароскопію як малоінвазивний метод, що дає картину топографії органів черевної порожнини та перитонеальної поверхні.

Лікування– невідкладна операція, яка полягає у виведенні газів, гастротомії з видаленням кормових мас, репозиції шлунка.

 

Інвагінація кишки (Invaginatio intenstinum)

Інвагінація кишкиспричинює її непрохідність, вивертання частини кишки у просвіт самої себе. Трапляється найчастіше у коней, рідше у жуйних тварин і свиней.

Етіологія і патогенез.Причиною хвороби є періодичне спазматичне скорочення кишок (ентералгія) внаслідок охолодження розігрітих коней, стрижених овець, утримання тварин під холодним дощем, на протягах, згодовування замерзлих, запліснявілих кормів. Внаслідок сенсорно-рухового неврозу розладнується моторна функція кишок, починаються напади колік, дистонія кишок через підвищену збудливість блукаючого нерва.

Клінічні ознаки.У коня з’являються періодично кольки (3–10 хв). Тварини шкребуть кінцівками підлогу, б’ють ними, оглядаються на живіт, стають у позу сечовипускання, дефекації, пробують лягти, валяються. Калові маси, кислого неприємного запаху зі слизом, неперетравленими частинками корму. Дихання і пульс прискорені. Аускультацією кишечнику виявляють характерне різке посилення перистальтичних шумів з металічним звучанням. Больові напади тривають від 0,5 до кількох годин.

Діагностикупроводять за характерними симптомами з урахуванням анамнезу.

Прогноз.Сприятливий за своєчасного лікування.

Лікування.Застосовують спазмолітичні, судинорозширювальні, заспокійливі, анестетики, наркотики (анальгін, алкоголь, хлоралгідрат, атропіну сульфат), теплі клізми, теплі укутування, масаж живота, всередину – слизові відвари, олію, протибродильні речовини. Радикальний метод лікування – операція. Вона полягає в лапаротомії, розпрямленні увернутої ділянки кишки. За некрозу – резекція незворотно зміненої ділянки в межах здорових тканин.

Профілактика.Гігієна годівлі, утримання, експлуатації тварин.

Заворот і перекручування кишок (Torsio et volvulus intestinorum)

Заворот і перекручування кишокповорот кишки по поздовжній осі або перетягування її іншими кишковими петлями з подальшим закриттям їх просвіту. Зустрічаються різні форми зміщення: заворот, сплутування, перекручування їх навколо брижі і вузлоутворення, перешнуровування (странгуляція) сполучнотканними тяжами (сім’яним канатиком, урахісом, печінково-селезінковою, серпоподібною чи шлунково-селезінковою зв’язками) тощо.

Етіологія.Охолодження розігрітих коней, стрижених овець у холодну пору року, утримання тварин на холоді, на протягах, під холодним дощем тощо. Згодовування промерзлих, зіпсованих кормів викликають періодичні, спазматичні скорочення кишок, біль (ентералгія) з наступним виворотом кишок. Спричиняють хворобу також різкі зміни внутрішньочеревного тиску під час повалів, стрибків, різких поворотів, раптова зупинка, сильне напруження, ентерит, копростаз, метеоризм, кишкові камені, новоутворення.

Патогенез.Порушується прохідність кишки, внаслідок чого настає зневоднення організму, інтоксикація. Вся кишка на місці перекручування стискається, зумовлюючи некрози.

Клінічні ознакивизначаються сильними болями. Спочатку тварина стає неспокійною, рухливо збудженою, потіє. З часом неспокій посилюється, вона різко падає на землю, приймає нехарактерні для неї пози – сидячої собаки, лежить на спині з витягнутими кінцівками.

Перистальтика кишечнику ослаблена, чути шуми з металічним звуком. Пульс і дихання прискорені, температура тіла підвищена, апетит відсутній, видимі слизові оболонки гіперемійовані, інколи з синюшним відтінком.

Діагнозставлять за анамнезом, клінічними симптомами, а у великих тварин – ректальним дослідженням, знаходять здуття петель кишок, напруження їх, болючість, зміщення.

Прогноз.Заворот і перекручування товстих кишок розвивається повільно, а тому при своєчасній діагностиці і лікуванні він сприятливий. Перекручування тонких кишок відбувається дуже швидко, тому здебільшого прогноз несприятливий.

Лікування.Відразу необхідно ослабити біль, використовуючи анальгетики та наркотичні речовини (анальгін, алкоголь, хлоралгідрат); вивести з шлунка через зонд гази, інший вміст і ввести протибродильні та протигнильні засоби, заворот кишок спробувати зняти, перевертаючи тварину в напрямі завороту. Радикальний метод лікування – оперативний. Суть операції заключається в лапаротомії з наступним відновленням топографії перекручених, завернутих, сплутаних кишок.

Профілактика.Дотримання норм і гігієни годівлі тварин, утримання і експлуатації.

Скручування матки (Torsio uteri)

Скручування матки– поворот її навколо поздовжньої осі. Зустрічається переважно у кобил, овець, кіз.

Етіологія і патогенез.Сприяють скручуванню анатомо-топографічні дані – довгі широкі маточні зв’язки. Вся краніальна частина матки вільна, у міру росту плода вона зміщується вперед і вниз. Різкі та швидкі рухи вагітної тварини напередодні і під час родів, коли вона швидко лягає падає, або встає, призводять до зміщення рога матки вліво чи вправо, у дрібних тварин – при ходінні по крутій драбині, під час стрибків з перекручуванням тіла і краніальної ділянки піхви.

Клінічні ознаки.Спостерігаються коліки, гастроентерит, відсутній апетит при нормальній температурі тіла. Тварина непокоїться, живіт у неї напружений і болючий. Під час огляду знаходять гвинтоподібну складчастість слизової оболонки піхви, коли скручування досягає піхви.

Родові шляхи непрохідні. За ректального дослідження великих тварин пальпуються складки скрученої матки. Одна зв’язка матки розслаблена, друга – натягнута; кровоносні судини в ній напружені, пульсація їх інтенсивна. Перед спіраллю сильно напружена матка флуктує. Через 24–28 год поряд з артеріями розтягуються до 3–5 см у діаметрі й вени, стінки матки потовщуються, внаслідок крововиливів і набряку стають твердими або тістуватими. Родовий акт затримується.

Діагностика.Ректальним дослідженням визначають, у який бік пройшло скручування по напряму складок вагіни і стану широких маточних зв’язок. За утруднення в постановці діагнозу виконують діагностичну лапаротомію.

Прогноз.Залежить від давності і ступеня скручування, а також від стадії вагітності. За незначного скручування без морфологічних змін тканин може наступити саморозкручування під час неспокою тварини.

За скручування на 360º кровоносні судини повністю перетискуються, що викликає некроз матки, інколи розрив зв’язок, а пізніше – й піхви. При закритій шийці матка перетворюється в блукаючу (Uterus pendulans). Плід гине, муміфікується і мацерується.

Матка також може зростатися з органами черевної порожнини, утворюючи абсцеси, які відкриваються у просвіт кишок або через черевну стінку. Коли скручування матки відбулося в стадії виведення плода при розкритій її шийці, родові шляхи інфікуються, що небезпечно для життя плода.

Лікування.Розкручують матку, повертаючи її введеною через пряму кишку руку, або повертаючи тварину навколо поздовжньої осі тіла при одночасній фіксації матки чи плода. У дрібних тварин – розкручування після лапаротомії.

Профілактика.Дотримання умов утримання і експлуатації вагітних тварин.

 

Крипторхізм (Kryptorchismus)

Крипторхізм – окрема патологія, яка виникає внаслідок затримки, непереміщення сім’яників черевної порожнини в мошонку (черевний крипторхізм), або затримка його у вагінальному каналі (вагінальний чи паховий крипторхізм). Зустрічається у жеребців, кнурів, псів, найчастіше буває двостороннім або лівостороннім, природженим, часто спадковим. Такий сім’яник у декілька разів менший нормального, не містить зрілих сперматозоїдів, тому крипторхіди неплідні. Статева потенція і агресивність підвищена у монорхідів, оскільки сім’яник може бути збільшеним за рахунок переродження.

Етіологія.Ненормальність (вузькість) піхвового каналу, великих розмірів сім’яник, зрощення його з очеревиною, короткий сім’яний канатик, відсутність або слабкий розвиток піхвового відростка.

Симптоми і діагностика.Під час огляду і пальпації двох або одного сім’яників у мошонці немає. При огляді її не знаходять втягнутих кастраційних рубців. На лежачому самці при відведеній тазовій кінцівці можна інколи пальпувати в нижньому паховому кільці потовщення, що являє собою сім’яник.

У великих тварин ректальним дослідженням знаходять змінені сім’яники – збільшені, або навпаки – маленькі, часто в різних ділянках черевної порожнини.

Лікуванняоперативне. Після 36-годинної голодної дієти тварину фіксують у лежачому положенні. Після поєднаного наркозу розріз черевної стінки роблять над зовнішнім паховим кільцем (якщо пальпується тут хвіст придатка) або у здухвинній ділянці. Видаляють сім’яники, як при кастрації на щипці Занда, емаскулятором або на лігатуру. У кріпторхів кнурів розріз роблять парамедіанний.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Зв’язок хірургії з іншими науками. Роль науковців України у розвитку ветеринарної хірургії

Передмова У другому виданні планується опрацювати тактику оперативного і консервативного лікування... ВСТУП...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Зміщення шлунка у собак

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Передмова
Вихід у світ другого українського видання підручника “Загальна ветеринарна хірургія” зумовлений низкою факторів. По-перше, останнім часом збільшилася кількість хірургічно хворих тварин, особливо в

Дослідження хірургічно хворої тварини.
Під час дослідження хворої тварини лікар ветеринарної медицини має дотримуватися правил професійної етики і деонтології. Відомо, що успіх у лікуванні хворого на 50% залежить від своєчасної і правил

Післяопераційний догляд за тваринами.
Його завдання: а) попередження ускладнень; б) своєчасне їх виявлення і лікування тварини; в) полегшення післяопераційного перебігу; г) прискорення видужання тварини. Догляд залежить перш з

ТРАВМИ І ТРАВМАТИЗМ ТВАРИН
    У перекладі з грецької мови травма означає пошкодження тканин тварин найрізноманітнішими травмуючими факторами екзо- і рідше ендогенного походження. Залежно від їх о

КЛАСИФІКАЦІЯ ТРАВМАТИЗМУ
У ветеринарії на сьогодні немає загальноприйнятої класифікації травматизму, яка змогла б урахувати всі травмуючі фактори і допомогла лікарю в організації профілактичних заходів. Основними видами тр

ПРОФІЛАКТИКА ТРАВМАТИЗМУ
Вона зводиться до усунення факторів, що йому сприяють. Тому профілактичні заходи опрацьовуються з урахуванням виду травматизму. Профілактика внутрігосподарського травматизму передбачає прове

ВПЛИВ ТРАВМИ НА ОРГАНІЗМ
  Ступінь ушкоджень залежить від властивостей і механізму впливу пошкоджувального фактора, анатомо-фізіологічних особливостей ушкоджених тканин та органів, видових особливостей органі

Запалення
  Розвиток запального процесу в тканинах є основною формою реакції живого організму на травму. Церозвинута у ході еволюції реакція живих тканинна місцеве пошкодження, яка включає скла

Медіатори запалення
Медіаторами запалення називають біологічно активні речовини, які здебільшого містяться в зоні ураження та впливають на його пато- і морфогенез. Певною мірою вони являють собою агенти ауто- і паракр

Ключові ланцюги запалення
У більшості випадків запалення характеризується такими клінічними ознаками: гіперемія (гubог), припухлість (tumог), гіпертермія (соlог), біль (dolor) та порушення функці

Клінічні форми запалення
Клініко-морфологічні форми запалення зумовлені переважанням у його динаміці ексудації чи проліферації. При систематиці форм запалення враховують: 1) характеристику за терміном перебігу (го

Видові особливості запалення
Урахування клініко-морфологічних проявів видових особливостей запальної реакції у тварин має суттєве практичне значення, оскільки виникає потреба у різних патогенетичних підходах до здійснення ліку

Фізичні методи
Гідротерапія – це використання з лікувальною метою води різної температури, льоду, снігу, жару тощо. Місцеве охолодження звужує судини і зменшує кровотік, внаслідок чого з

Фізіотерапевтичні процедури
УВЧ-терапія. Метод грунтується на використанні змінного електромагнітного поля ультрависокої частоти, яке підводиться до тканин за допомогою конденсаторних пластин. Дія йо

Гальванізація і електрофорез
Організм тварини – це складна електролітична система, в якій постійно відбуваються процеси дисоціації і рекомбінації молекулярних структур, що й зумовлює значну електропровідність тканин. Переміщен

Світлолікування
Частина світла, що падає на тіло тварини, поглинається тканинами і перетворюється в теплову та хімічну енергію, причому промені з більшою довжиною хвилі (інфрачервоні) проникають у глибину тканин (

Медикаментозне лікування
Новокаїнотерапія вважається найбільш фізіологічним методом лікування, оскільки дає змогу максимально використати фізіологічні здатності організму тварин у боротьбі з хворобою. Введ

Імуностимулювальна терапія
Імунотропні лікарські речовини, здатні нормалізувати гуморальну або клітинну імунну систему, включають засоби різної хімічної будови. Їх застосовують при гіпер- чи гіпоергічних запаленнях, септични

ГЕМАТОМА
  Гематома – це крововилив переважно у пухку клітковину з утворенням у ній наповненої кров’ю порожнини, що утворюється при порушенні цілості артерій або вен значного калібру, коли кро

ЛІМФОЕКСТРАВАЗАТ
  Лімфоекстравазат – це накопичення лімфи у новоутвореній порожнині внаслідок травмування лімфатичних судин. Етіологія. Він виникає внаслідок дії сили на діл

СИМПТОМИ РАН
Кожна рана має три основних симптоми: біль, зяяння і кровотеча. Звичайно, часто спостерігається і порушення функції пошкоджених тканин. Біль(dolor)виникає в момент

КЛАСИФІКАЦІЯ РАН
На сьогодні є декілька класифікацій ран залежно від певних ознак. За походженням всі вони поділяються на операційні та випадкові. Операційні рани наносять з

МЕХАНІЗМИ ЗАГОЮВАННЯ РАН
Рановий процес – це сукупність послідовних змін, що відбуваються в рані і всьому організмі у процесі загоювання. Загоєння рани – це репаративний процес по

ФАЗИ ЗАГОЄННЯ РАН
У динаміці ранового процесу розрізняють дві фази: гідратації (самоочищення) і дегідратаціі (регенерації). Фаза гідратації при первинному і вторинному загоюванні ран проходить

ФАКТОРИ, ЩО ВПЛИВАЮТЬ НА ЗАГОЄННЯ РАН
На процес загоєння ран у тварин впливає багато факторів, а саме: - вік тварини і його маса; - стан годівлі і утримання; - наявність вторинного інфікування ран; -

Загоювання первинним натягом
При нормальному загоєнні ран регенерація починається уже через кілька годин після поранення та зупинки кровотечі і закінчується через 6–8 днів закриттям дефекту без утворення макроскопічного рубця.

Загоєння вторинним натягом
Загоєння відбуваєтьсяя після вираженого запального процесу наслідком якого є очищення рани від некротизованих тканин і супроводжується розвитком грануляційної тканини, яка поступово виповнює всю ра

Загоювання ран під струпом
Під струпом загоюються поверхневі або колоті рани, особливо у птиці, гризунів, великої рогатої худоби і свиней. Якщо рана не інфікована, не забруднена, містить мало мертвих тканин, то загоєння під

ВИДОВІ ОСОБЛИВОСТІ РАНОВОГО ПРОЦЕСУ
  Особливо яскраво вони виражені у першій фазі – самоочищення від мертвих тканин і забруднень. Цей процес зумовлений характером запалення у тварин різних видів і має наступних три різ

ЗАГОЄННЯ РАН У ТВАРИН, ХВОРИХ НА ПРОМЕНЕВУ ХВОРОБУ ТА ПРИ ЇХ ЗАБРУДНЕННІ РАДІОНУКЛІДАМИ
  У початковому періоді променевої хвороби перебіг ранового процесу майже не відрізняється від звичайного. За легкого і середнього ступенів відбувається гальмування регенеративних про

МЕТОДИ КОНТРОЛЮ ПЕРЕБІГУ РАНОВОГО ПРОЦЕСУ
Клінічні методи.Під час поранення проводять як загальне, так і місцеве дослідження тварини. Перше дозволяє своєчасно виявити так звану ранову хворобу, ранові ускладнення. Тому споч

Зупинка кровотечі
Кровотеча є обов’язковою ознакою будь-якої рани, тому хірург повинен в найкоротший термін зупинити, або призупинити кровотечу і тим самим усунути загрозу життю тварини, а також відновити в організм

Боротьба з втратою крові
Доведено, що в організмі здорової тварини незначні втрати крові відновлюються без особливої шкоди для нього за кілька днів, значні − протягом 3–4 тижнів. Тому заходи боротьби з наслідками кро

Рановий спокій
Загоювання рани не може бути успішним, якщо в ній зберігається чи ще більше наростає болісність. Усунути або хоч послабити її вдається забезпеченням спокою пораненій тварині. Рух викликає додаткове

Механічна антисептика ран
Доведено, що ніякі препарати не здатні простерилізувати рану до тих пір, поки в ній містяться мертві тканини, гнійний ексудат, сторонні тіла. Тому лікування рани у стадії самоочищення полягає не у

Хірургічна обробка ран
Залежно від строків оперативного втручання, хірургічна обробка ран буває: а) первинна, яка може бути ранньою (у перші 6–12 год після поранення), відстроченою (24–36 год) і пізньою (обробка інфікова

Фізична антисептика ран
Це один із важливих способів лікування гнійних ран і ранових ускладнень. У його основі лежить уявлення про те, що фізичні умови навколишнього середовища (вологість повітря, відсмоктувальні властиво

Хімічна антисептика ран
Крім фізичної, користуються й хімічною антисептикою. Суть її зводиться до використання антисептичних і бактеріостатичних засобів. Звичайно, знищити всю мікрофлору в рані засобами хімічної антисепти

Лікування гнійних ран
Лікування гнійних ран буває місцеве і загальне. Крім того, характер лікування визначається фазою ранового процесу. При місцевому лікуванні у першу фазу ранового процесу хірургу необхідно:

Лікування ран у хворих на променеву хворобу
Із методів загального впливу слід відзначити повноцінну годівлю тварин, особливо вітамінну, а також посилення імунобіологічного захисту організму за рахунок переливання крові, використання тканинни

Хірургічна інфекція
    Це інфекційний процес, що виникає в організмі тварини на місці проникнення мікробів або вірусів і проявляється як загальна чи місцева хвороба, під час лікування якої

Механізми, що попереджують розвиток інфекції
  Для боротьби з інфекцією, що загрожує тваринам зі всіх сторін, їх організм має низки захисних пристосувань фізичного, біохімічного та біологічного характеру. Перш за все це непошкод

Дрімаюча інфекція
  Патогенні мікроби тривалий час можуть залишатися у місці свого початкового проникнення (регіонарних лімфовузлах, м’язовій тканині) у прихованому, дрімаючому стані після видужання тв

Клінічні форми гнійної інфекції
У сільськогосподарських тварин місцева гнійна інфекція найчастіше проявляється у вигляді абсцесу і флегмони. Абсцес (Abscessus) Абсцес (нарив) – це обмежене гн

Анаеробна і гнильна інфекція
Анаеробна хірургічна інфекція виникає здебільшого як ранова. Часто вона розвивається при осколочних, а також випадкових розміжчених і рваних ранах. Може виникнути і при незначних пораненнях шкіри.

Актинобактеріоз
Актинобактеріоз (Аctinobacteriosis) – хронічна інфекційна хвороба, що характеризується утворенням гнійних гранульом в ділянці голови і шиї. Не так давно вона діагносту

Ботріомікоз
Ботріомікоз (botriomycosis) – це хронічна інфекційна хвороба, яка супроводжується розвитком інфекційної гранульоми або так званої ботріомікоми. Вона зустрічається часто у коней

Правець
Правець (tetanus) – це гостра інфекційна хвороба, викликана широко розповсюдженим у природі мікробом СІ. tetani, яка характеризується підвищеним рефлекторним збудженням

Некробактеріоз
Некробактеріоз (necrobacteriosis) – це інфекційна хвороба, що проявляється прогресуючими гангренозно-некротичними процесами у шкірі, підшкірній клітковині, сухожилках, зв’язках

Сторонні тіла
  Сторонні тіла – це предмети неорганічного та органічного походження, що проникають у тканини або утворюються в органах протягом певного часу. Залежно від локалізації їх под

Гангрена
Певним видом некрозу є гангрена в патогенезі якої основним фактором є судинна непрохідність. Причинами гангрени можуть бути як зовнішні, так і внутрішні фактори, які викликають стійкі й тр

ТЕРМІЧНІ ОПІКИ
Нагрівання шкіри і розвиток опіків відбувається по-різному, залежно від джерела тепла. Можливі три способи перенесенння тепла :1) конвекція – під час дії гарячої пари чи газу; 2) прямий контакт з н

ХІМІЧНІ ОПІКИ
Хімічні опіки виникають внаслідок дії на шкіру чи слизові оболонки концентрованих кислот, розчинних солей важких металів, лугів, фосфору, а також речовин шкіронаривної та резорбтивної загальнотокси

ЕЛЕКТРООПІКИ
Це ушкодження електричним струмом або блискавкою. Ушкодження тканин при електротравмі залежить від напруги струму і ступеня опору (чим він вищий, тим більше ушкодження). Найбільший опір має шкіра,

ПРОМЕНЕВІ ОПІКИ
Іонізуюча радіація при зовнішній дії залежно від виду опромінення викликає розвиток променевої хвороби чи ураження шкіри – променеві опіки. Виникнення останніх визначається проникною здатністю пром

Розвиток опорно-рухової системи і функції кісткової тканини
Формування опорно-рухової системи – складний, тривалий і багатостадійний процес. Розпочинається він в ембріональному періоді і закінчується у тварин різних видів із завершенням фізіологічного розви

Дистрофічний остеотендиніт
Хвороба зумовлена первинним ураженням окістя і супроводжується вторинним втягуванням у процес сухожилка, зміною постави кінцівок (Борисевич В.Б.). Етіологія, патогенез і клінічні о

АНАТОМО-ФІЗІОЛОГІЧНІ ДАНІ
Під словом «суглоб» розуміють не тільки пасивне зчленування кісток між собою, а й складну систему, що об’єднує в собі кістки, судини, нерви, зв’язки, м’язи, сухожилки, слизові сумки, апоневрози і н

ЗАКРИТІ МЕХАНІЧНІ ПОШКОДЖЕННЯ
Забій суглоба (Contusio articuli) Забій суглоба виникає внаслідок прямої (безпосередньо) чи непрямої механічної травми, головним чином, м’яких його тканин.

ХРОНІЧНІ БЕЗЕКСУДАТИВНІ ПРОЦЕСИ В СУГЛОБІ
  Пері- і параартикулярний фіброзит (Fibrositis peri-paraarticularis) Періартикулярний фіброзит – це хронічне запалення з проліферацією у прилеглій до

Контрактури суглобів
Контрактури характеризуються стійкими змінами положення суглоба і різким обмеженням його рухливості. Вони виникають при ураженні тканин, які прямо чи побічно впливають на функцію суглоба. Тому й ро

Деформівний артрит
Це хронічне продуктивне запалення хряща або кісток суглоба; зустрічається переважно у робочих коней, волів, собак. Етіологія. Запалення, яке супроводжується осифікацією, з

Дисплазія суглобів
Дисплазія суглобів – це вади розвитку, що зумовлюють функціональну недостатність. Хворіють переважно собаки. Різні клінічні форми дисплазій зустрічаються у плечовому, ліктьовому, зап’ястковому, кул

АНАТОМО-ФІЗІОЛОГІЧНІ ДАНІ
Сухожилки сформовані з колагенової тканини, що містить багатожильні фібрили, склеєні в первинні пучки. Останні, з’єднуючись сполучною тканиною, формують вторинні, потім третинні, а інколи й більш с

Розтяг (distorsio) і розрив(ruptura) сухожилка
Розтяг – це закрите механічне пошкодження, що супроводжується розривом фібрил, окремих сухожилкових пучків зі збереженням їх анатомічної цілісності. Розривом же називають повне порушення ана

Гострий асептичний тендиніт
Запалення розвиваються внаслідок посиленого навантаження на кінцівки при забоях, пораненнях. Тому й зустрічаються здебільшого у коней і биків-плідників на племінних об’єднаннях. Сприяють розвитку т

ФУНКЦІЇ, БУДОВА І ВЛАСТИВОСТІ ШКІРИ
Складна анатомічна будова шкіри означає, що тканини, які входять до її складу присутні у всіх найважливіших органах тварин. Тому можна вважати і розглядати шкіру як орган, що виконує в організмі ни

ХВОРОБИ М’ЯЗІВ
  МІОЗИТИ (МIОSІТІS) Зустрічаються у тварин досить часто. За перебігом вони бувають гострими і хронічними. За характером запального процесу 

АТРОФІЯ М’ЯЗІВ
Атрофія − зменшення в об’ємі м’язів внаслідок пошкодження різних органів і тканин організму: суглобів, периферичних нервів та спинного мозку (паралічі), травм, інтоксикацій, злоякісних пухлин

Хвороби кровоносних судин
Артеріїт (Arteriitis) Артеріїт як самостійний запальний процес у стінці артерії не дуже поширений. Він виникає внаслідок переходу запального процесу з прилеглих тка

ХВОРОБИ ЛІМФАТИЧНИХ СУДИН ТА ВУЗЛІВ
Лімфатичні судини виконують важливу для тканин дренажну евакуа-торно-транспортну функцію, її порушення супроводжується глибокими розладами метаболізму паренхіматозних органів та їх сполучнотканинно

Механічні пошкодження периферичних нервів
У ветеринарній хірургії розглядаються в основному хвороби нервів, що проявляються дисфункцією периферичного відділу соматичної нервової системи та трофічними порушеннями в органах і тканинах на фон

Парез і параліч нервів
Це повне (параліч) або часткове (парез) випадання рухової функції органа, зумовлене ураженням центральних або периферичних відділів нервової системи. Оскільки більшість периферичних нервів

ТРАВМИ ГОЛОВНОГО МОЗКУ
Струси та забої головного мозку часто зустрічаютьсяпри падінні тварин на голову чи спину в результаті нанесення сильних ударів. Клінічні ознаки.Тварини падають і втрачають

Зміщеня у межах черевної порожнини
Зміщення сичуга (Dislocatio abomasi) Зміщення сичуга вліво – це захворювання в основному високопродуктивних корів, яке характеризується здуттям і зміщеням си

Зміщення за межі черевної порожнини
  Стінки внутрішніх порожнин тварин складаються з трьох пластів: зовні – шкіра, потім – м’язово-сполучнотканинний, що містить також кровоносні та лімфатичні судини, нерви, у деяких ді

Виворот із випадінням порожнинних органів
Це різновидність зміщення, інвагінації порожнинних органів, котрі мають вихідні отвори, з виворотом слизової оболонки назовні. Зустрічається випадіння прямої кишки, піхви, матки, препуціального міш

Поширення пухлинних хвороб
Пухлини зустрічаються у тварин різних видів (велика рогата худоба, коні, собаки, коти, птиця, рідше свині) і різного віку; доброякісні – переважно у молодих, а злоякісні – у старших. Розвиток пухли

Етіологія і патогенез новоутворень
Пухлини виникають у різних тканинах організму без видимих причин, переважно в місцях розвитку хронічного патологічного процесу, що, мабуть, зумовлене зміною біологічних властивостей клітин. У виник

Характерні ознаки пухлинного (злоякісного) росту
  Утворившись під впливом тих чи інших канцерогенних факторів шляхом трансформації нормальних клітин організму, пухлинні клітини набувають особливих біологічних властивостей – практич

Класифікація пухлин
У спеціальній літературі зустрічаються такі поняття, як «солідна» (справжня) і «несолідна» (несправжня) пухлини. Справжні пухлини характеризуються поліморфізмом будови та відокремленістю росту. Нес

Доброякісні новоутворення
Папілома– доброякісна епітеліальна пухлина шкіри і слизових оболонок характерної, здебільшого сосочкоподібної форми; містить два тканинних компоненти – епітелій та сполучноткан

Злоякісні новоутворення
Карцинома (сancer – рак) Це злоякісна пухлина, що розвивається із поверхневого або залозистого епітелію внаслідок атипового його росту. Побудована з малодиференційовано

Пухлини нервової тканини і мозкових оболонок
Їх поділяють також на доброякісні і злоякісні, проте і перші, і другі при локалізації в центральній нервовій системі мають злоякісний перебіг. Крім того, вони дають метастази у межах головного і сп

Зміни морфологічного складу крові
Вони залежать від виду пухлин, їх локалізації і стадії пухлинного процесу. У тварин з карциномою різної локалізації реєструється перш за все помірний лейкоцитоз з дегенеративним зрушенням у лейкогр

Хірургічне лікування
Видалення (екстирпація) пухлини є єдиним методом лікування деяких неопластичних захворювань. І навіть при злоякісних новоутвореннях у багатьох випадках радикальне видалення їх на початку виникнення

Патогенетичне лікування
Успіх лікування пухлинної хвороби залежить не тільки від радикального видалення новоутворення, а й одночасного (чи попереднього) терапевтичного впливу на організм, спрямованого на підвищення його з

Хіміотерапія
Основними факторами, які визначають успіх хіміотерапії, є розмір ростучих пухлинних клітин, час подвоєння маси пухлини, гетерогенність пухлинних клітин і резистентність до протипухлинних препаратів

Променева терапія
Використання променевої терапії за онкологічних захворювань грунтується на тому, що в результаті опромінення у клітині пошкоджуються всі її структури, що призводить до гальмування її росту та поділ

Штучна гіпертермія
Гіпертермія – це підвищення температури тканин і тіла. Протипухлинна дія її проявляється у прямому впливові на судинну сітку пухлини, внаслідок чого виникає стаз, тромбоз і ендотеліальна дегенераці

Магнітотерапія
Метод опрацьований порівняно недавно і апробований А.П. Волобуєвим і І.М. Донником при новоутвореннях молочної залози у собак. Основою для вивчення можливостей використання магнітотерапії в онколог

Предметний покажчик
  Абсцес Актиномікоз Аллопластика Аневризма Анестезія Артеріїт Артрит Артроз Аутогемотерапія Бакт

Додаткова
1. Белов А.Д. Беляков И.М, Лукьяновский В.А. Физиотерапия и физиопрофилактика болезней животных, – М.: Колос, 1983. – 207 с. 2. Загальна ветеринарно-медична хірургія / В.Б.Борисевич, Б.В.Б

Закриті механічні пошкодження
Забій Гематома Лімфоекстравазат Відкриті механічні пошкодження (рани) Симптоми ран Класифікація ран Механізми загоювання ран

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги