Значення Трипльсько культури

Значення Трипльсько культури.

Трипльська культура була вдкрита чеським археологом Вкентм Хвойкою бльше ста рокв тому на Правобережж Украни. Ця подя мала велике значення для вченого свту. З-пд земл вдалося дстати памятки культури, настльки вдмнно вд звичних нам зразкв первсного суспльства, що можна було переписувати всю сторю сучасно цивлзац.

Колос, звичайно ж, устояв. сторя сучасно цивлзац, з завоюваннями, помпезними соборами кривавими революцями, не похитнулася. Та перша крапля, що пдточувала камнь людсько зарозумлост, упала на, здавалося б, непорушний грант. Зовсм поряд з великим мегаполсом столиц Украни Кивом, було знайдено зразки матерально культури, що гармончно спвснувала свого часу з навколишнм свтом.

Зразки ц свдчили, що ми тльки починамо пдкрадатися у свому розумнн рол мсця людини на Земл, до того рвня мислення, який побутував у перод, названий дослдниками камяним вком. Швидше за все, це трапилося не випадково в час, коли здймалась на ноги сучасна антропологя, а в суспльств почали мцншати голоси з закликом пильнше подивитися на ще не втрачен знання малодослджених народв вддалених куточкв планети. Матриця планетарного знання почала поступово все бльше вдкриватися для всх спраглих до знань з першоджерела.

Дивним чином фрагменти культурно спадщини давнх трипльцв легко гармонйно укладалися до концепц знань арйських племен нд мали безлч прямих паралелей з системами знань велико клькост давнх культур рзних куточкв свту вд Грського Алтаю у Рос до пустел Сонора у Мексиц. Спроби науково вивчати культуру давнього Триплля неминуче приводять до традицйних спекуляцй термнами поняттями. Предмети матерального вжитку зразки духовного життя давнх людей намагаються оцнювати з точки зору сучасних уявлень про всесвт.

Та зрозумти свт наших мудрих предкв можна тльки перейнявши х систему координат, х спосб мислення х прозрливий погляд на свт. У цьому звязку надзвичайно цкавими видаються порвняльн дослдження рзномантних подбних культур як далекого минулого, так найближчого сучасного. Предметом вивчення у нашому випадку виступають рзномантн реч хатнього вжитку, як то черепки, горщики та нша керамка, виконана, як зараз би сказали, у модерновому ключ. Малюнки зображення при уважному погляд не можуть не вразити нас глибиною якимось прихованим змстом, над розгадкою якого бться уже не одне поколння археологв, етнографв та антропологв.

Ц дослдження у свох розгадках виходять з того величезного значення, яке надавалося в давн часи зображенню. Поза всяким сумнвом, вчений свт це однозначно пдтверджу, що необхднсть надати символу зовншню подобу з означуваним предметом штовхала цих людей на створення зображень речей, на як хотли справити магчну дю. Помилки вкрай негативн результати дослджень захдноорнтованих антропологв полягали в х позиц оцнювача чужого способу життя.

Часто так дослдження виходили з проритету власно культури переваги захдного способу життя. Таке ставлення, що виявлялося у певнй мр неприкритого расизму пихато зарозумлост, здатне тльки на створення вдразливого враження про захдн цнност. А що, якщо ми помилямося Що якщо давн, незнайом нам цивлзац знаходилися на набагато вищому рвн нтелектуального розвитку, анж ми з своми чадними авто пральними машинами Дуже небезпечною помилкою вважа французький антрополог Клод Лев-Строс виведену ним формулу хибного еволюцонзму. Принципову вдмннсть давнх культур вд сучасних технчно розвинутих цивлзацй вн бачить не у тому, що т не розвивалися, а у тому, що сторя х розвитку не супроводжувалася накопиченням винаходв, але орнтувалася на збереження первсних способв установлення звязку з природою.

Набагато бльш врогдним видаться складний мудрий спосб життя наших предкв, анж неуцький погляд на х життя як на часи дикунства.