рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Будівельні матеріали та вироби з деревини.Властивості, особливості застосування.

Будівельні матеріали та вироби з деревини.Властивості, особливості застосування. - раздел Образование, Способи поліпшення властивостей деревини Пиломатеріали, Пагонажні Вироби, Вироби Для Підлоги-Продукція Виготовлена Пов...

Пиломатеріали, пагонажні вироби, вироби для підлоги-продукція виготовлена повздовжним розпилбванням колод.

*Брус пиломатеріал товщина якого >100 мм(брусок <100мм), дошка- для виготовлення конструкцій.

*Деталі дерев*яні профільні-підвікооня, поручнідогшки для покриття підлог.

*Паркет штучний-влаштування підлог.

*паркетні дошки(щити, мозаїчний паркет….)-підлоги у житлов буд. Вологість готовой продукції – 8%, границя міцності на відривання паркетних дошош-0,6 МПа

*Фанерамає однакову міцність у всіх напрямках, незначне короблення. В залежності вцд клею бувае підвищеної, середньої та обмеженої вологостійкотсі.

*клеєні дерев*яні конструкції-міцність водостійкість, вогнетривкість, не піддаються усиханню та коробленню.

*ДШП(деревошаруваті пластики)-більша густина та вищі фіз-механічні властивості. Облицювання внутрішніх приміщень, та як конструкційний матеріал

*ДСП-виготовлення меблів, облицювання, дуже широкий спектр. За фіз мех показниками поділяються на П-А і П-Б, за якістю поверхні- !й і «й сорти, за гідрофобними власт-звичайної та підвищеної водостійкості.

*ДВП- внутр обробка будівель, салонів літаків, покриття підлоги. Т-твертді,НТ- надтверді, М-1,М-2,М-3-м*які.

*Цсп(цементностружкові плити)-водо-, морозо-,біостійкі,нетоксичні, добре оброблюються інструментом,мають високу механічну міцність при стиску. Для внутр та зовнішніх обшивок стін, плит коридорів, плит перекриттів малоповерхових будівель,обшивка каркасних перегородок.

*арболіт-тепло та звуко ізоляція, легкий бетон.. висока тепло звуко ізоляйія, повітропроникність, вогнебіо стійкість,легко оброблюється

 

Білет №23

1. Морозостійкість. Фактори,які обумовлюють морозостійкість будматеріалів.

Морозостійкість- це здатність матеріалу в насиченому водою стані витримувати багаторазове навперемінне заморожуваня й відтавання без зниження міцності при стиску більш 15% і втраті маси 5%

Фактори:шільність матеріалу , водопоглинання, однорідність ,коефіціент ромякшення

2. Різновиди матеріалів із мінеральних розплавів залежно від структури.

Мінеральні розплави: Вироби з скла- такі аморфні тіла , що виготовлені переходженням розплавів незалежно від їхнього складу та термічної області твердіння. Скло за складом: оксидні силікатні (SiO2) алюміносилікатні, боросилікатні, алюмофосфератні, бороалюмофосфатні, фосфарванадні, Силікатитанатні, галогегнидні, елементарні. Вироби з шлаків вироби отримані з переплавки відходів металургійної промисловості( вогнено-рідкого шлаку) Вироби з гірських порід( камяне литво)- це штучний силікатний камяний матеріа одержаний розплавлюванням природних камяних матеріалів

3. Залізобетон. Вихідні матеріали. Використання.

Залізобетон – це композиційний будматеріал, в якому поєднуються бетон і сталева арматура, забезпечується спільна робота бетону і сталі, що істотно різняться своїми фізико-механічними

 

властивостями.Завдяки хорошим механічним властивостям довговічності вмкористовується для несучих конструкцій знього виготовляють практично всі частини житлових і громадських примішень

Використання:Для фундаментів: Фундаментальні блоки блоки стін підвалу. Для каркасів:колони горизонтальні вязі. Для стінових панелей : для зовнішніх стіл,для опалювальних будівель, панелі перегородок,для внутрішніх стін, стінові блоки,об'ємні елементи, фундаменти під колони,вироби для каркасів будівель Вихідні матеріали: Сталева арматура ,важкий та надважкий бетони

Білет №24

 

1) Теплопровідність. Фактори, які обумовлюють теплопровідність буд. Матеріалів.

 

Теплопровідність – здатність матеріалу передавати теплоту від однієї поверхні до іншої за наявності різних температур на усіх поверхн.

Характеризується коеф. Теплопровідності.

 

q – поверхнева густина теплового потоку

g – товщ. матер.

дельта Т – різниця температур

 

Значення коеф. Теплопровідності залежить від ступеня пористості і характеристики пористої структури, вологості, темп., виду матер.

Найбільше на теплопров. Вплив. Пористість.

 

2) Портландцемент. Особливості викор.

 

Портландцемент – гідравлічна в’яжуча речовина, яку отримують спільним тонким помелом портландцементного клінкеру з двоводним гіпсом або інш. Добавками. Портландцементний клінкер – продукт випалювання до спікання суміші вапняку та глини. Поділяється на 5 типів (в залежності від кількості добавок)

Для оцінки якості визн.: істину густину, тонкість помелу, водопотребу, строки тужавлення, границі міцності при стиску і згині.

 

3) Деревина як оздоблювальний матер.

 

Деревина дуже поширений оздоблювальний матеріал, викор. Здебільшого для внутр. Облицювання. (підлога)

Поділяється:

4. паркетні вироби (штуч. Паркет, паркетні дошки)

5. столярні вироби (віконні та дверні блоки, щитові двері)

6. ДСП (фанера)

7. ДВП

Білет №25

 

1) Довговічність. Фактори, які обумовлюють довговічність буд мат.

Довговічність – це здатність матеріалу служити довгий час у конкретних кліматичних і виробничих умовах у встановленому режимі експлуатації без втрат експлуатаційних якостей. Характеризує властивість матеріалу, з необхідними перервами на ремонт, зберігати робочу здатність до граничного стану, який характеризується ступенем руйнування виробу, вимогами безпеки й економічної доцільності. Довговічність оцінюють доступним строком служби.

 

2) Гіпсові в’яжучі матер. Властивості. Застосування.

Гіпсові в’яжучі – повітрені в’яжучі, які складаються переважно з напівводяного гіпсу СаSO4 x 0,5 H2O. Одержують внаслідок теплової обробки сировини та розмелювання. Залежно від температури теплової обробки поділяється на:

низьковипаровувальні та високовипаровувальні

(гіпс будівельний, супергіпс) (ангідритовий цемент)

 

 

Основні власт.:

8. тонкість помелу

9. водопотреба

10. міцнісні характеристики (при згині, тиску)

11. строки тужавлення (початок, кінець)

12. водостійкість

 

Твердіння гіпсових в’яжучих відбувається внаслідок розчинення напівводяного сірчанокислого калію й появи насиченого розчину.

Застосовують гіпсові в’яжучі для виготовлення перегородної плити і панелей акустичних піногіпсів, сухої гіпсової штукатурки.

 

3) види теплоізоляційних матеріалів і ефективність їх використання.

Теплоізоляційні матер. – буд. Матер., для теплової ізоляції огороджувальних конструкцій будівель.

 

Види:

13. неорганічні

14. органічні

15. із спучених гірських порід.

 

Неорганічні характеризуються низькою теплопровідністю, достатньою вогнестійкістю, низькою гігроскопічністю, стійкістю проти згинання.

Їх застосовують для утеплення буд конструкцій, ізоляції гарячих і холодних поверхонь промислового обладнання та трубопроводів (мінеральна вата, мінеральна повсть, ніздрювате скло)

 

Органічні матеріали виробляють здебільшого з відходів деревопереробки та іншої рослинної сировини волокнистої будови. Використання відходів – економічно вигідне. Застосовують здебільшого для внутр. Обробки, для теплоізоляції огороджув. Конструкцій.

 

До матеріалів із спучених гірських порід належить спучений перліт. Його використовують як легкий заповнювач для теплоізоляційних штукатурок та легких бетонів. Спучені перлітові піски та щебінь можна використовувати як теплоізоляційну засипку.

Білет №26.

1) Характеристика метаморфічних гірських порід і галузі їх використання.

М.Г.П. утворились як з вивержених так і з осадових порід, внаслідок потрапляння в умови метаморфізму.

До метаморфічних відносять: глинясті сланці, мармур, кварцити.

За мінеральним складом схожі на граніт але в результаті метаморфізму мають так звану сланцювату будову. Полегшене видобування і обробка. Застосовують для укладання фундаментів, бутової кладки, плит для мостіння доріг.

Глинясті сланці – щільні тверді глинясті породи. Застосовують як покрівельний матеріал.

Мармур – утворився внаслідок перекристалізації вапняків, доломітів. Використовують як декоративні плити, мозаїчні вироби.

2) Різновиди збірних залізобетонних конструкцій, застосування.

Збірні залізобетонні вироби можуть бути:

16. лінійними (колони, балки, прогони)

17. площинними (плити перекриттів, панелі стін)

18. блокові (масивні вироби фундаментів, стіни підвалів, огороджувальні конструкції)

19. просторові (об’ємні елементи санітарних кабін)

 

Із залізобетону виробляють практично всі частини житлових і громадських будівель. (Фундаменти і підземні частини, каркаси будівель, стінові панелі, стінові блоки, вироби для міжповерхових перекриттів, об’ємні елементи)

Для промислових будівель застосовують вироби, аналогічні за номенклатурою виробам для цивільних будівель, проте відмінні розмірами, армуванням, конфігураціїю. (вироби для каркасів, для інженерних споруд)

3) Неорганічні теплоізоляційні матеріали, властивості, застосування.

Неорганічні теплоізоляційні матеріали характеризуються низькою теплопровідністю, достатньою вогнестійкістю, низькою гігроскопічністю, стійкістю проти згинання.

Їх застосовують для утеплення буд конструкцій, ізоляції гарячих і холодних поверхонь промислового обладнання та трубопроводів.

Найбільше застосовується мін вата (екологічне виробництво) Здебільшого її викор для виготовлення напівжорстких та жорстких плит, сегментів.

Ніздрювате скло – виробляють із склобою або сировинних матеріалів, які використовують і для віконного скла. Застосовують для утеплення стін, перекриттів, покрівель, промислових та громадських будівель, для ізоляції теплових установок і мереж, у холодильній техніці.

Білет №27

1) Класифікація гірських порід за походженням. Заг характеристика основних груп.

Гірські породи поділ на:

20. Вивержені (магматичні) (граніт, базальт)

21. Осадові (глина, пісковик, гіпс, вапняк-черепашник)

22. Метаморфічні (мармур, кварцит)

 

Вивержені гірські породи утворились внаслідок охолодження і затвердіння магми. Вони поділяються у свою чергу на масивні та уламкові. Масивні утворюються внаслідок охолодження і затвердіння магми, або в недрах біля поверхні землі. Такі породи характеризуються наявністю зернисто-кристалічної будови. Вони щільні, міцні, морозостійкі.

 

Вилиті породи утворились в наслідок швидкого й нерівномірного охолодження магми. Для них характерна структура, коли окремі кристали вкраплені в дрібнокристалічну або в склоподібну масу. Можлива значна пористість вилитих порід.

 

Уламкові породи утворились здебільшого внаслідок вулканічної діяльності (вулканічні). Можуть бути сипкими, зцементовані.

 

Осадові породи поділ на 3 групи:

- мех. Відклади (можуть бути сипкими і зцементовані)

- хімічні осади (карбонати, сульфати)

- органогенні відклади (рослинного чи тваринного походження)

 

Всі осадові породи виникли в поверхневих шарах земної кори внаслідок руйнування первинних порід. Метаморфічні утворені з вивержених та осадових порід внаслідок перекристалізаціі та зміни структури під дією високих температур і великих тисків.

2) Органічні теплоізоляційні матер. Властивості, особливості використання.

Теплоізоляційні матер – буд матеріали для теплової ізоляції огороджувальних конструкцій будівель, промислового та енергетичного обладнання, органічні теплоізоляційні матеріали вигот здебільшого з відходів дерево переробки, та іншої рослинної сировини волокнистої будови.

До них належать деревоволокнисті плити, фібролітові плити, буд повсть, та інше.

Деревоволокнисті плити. Властивості:

23. вогнестійкість,

24. водостійкість

25. біостійкість

26. середня густина 150-350 кгм3

- коеф теплопровідності 0.046- 0.093 Втмк

Застосовують для тепло- та звукоізоляції частин будівель.

Фібролітові плити вигот. Із суміші деревної шерсті, неорганічного в’яжучого та води. Коеф теплопровідності – 0.08…0.10 Втм.к.

Властивості:

27. екологічність

28. висока якість поверхні

29. стійкість до грибків

 

3) Залізобетонні вироби та конструкції. Застосування у буд.

 

Залізобетон – це композиційний буд матеріал в якому поєднується бетон і сталева арматура.

Залізобетонні конструкції за способом вигот. Поділ на монолітні та збірні.

Монолітні конструкції зводять безпосередньо на буд майданчику.

Монолітний залізобетон викор коли треба підвищ арх. Виразність будівель, споруд при особливо великих навантаженнях.

 

Збірні зб вироби вигот. На механізованих та автоматизов. Підприємствах. Перевага збірного залізобетону порівняно з монолітним в істотному підвищенні продуктивності праці та поліпшенні якості будівництва. Проте, збірні вироби мають значну масу, та розміри. Викор. Для житлових і громадських будівель. (фундамент, вироби для каркасів будівель, стінові панелі), для пром будівель( фундамент під колони, балки, перекриття, вироби для інженерних споруд.)

 

Білет №28

 

9) Магматичні гірські породи. Основні власт. Застосування

Вивержені або магматичні гірські породи утворилися внаслідок охолодження і затвердіння магми. Поділяють на масивні та уламкові. Масивні в свою чергу, поділяють на глибинні і вилиті. Вони мають характерну зернисто-кристалічну будову. Щільні, міцні, морозостійкі (глибинні).

Порфіроподібна структура, пористість (вилиті)

Уламкові – сипкі, сцементовані.

Усі вивержені породи широко викор в буд для зовн облицювання будівель і споруд, східців, виготовлення плит, дорожнє, гідротехнічне будівництво (граніт, базолит)

 

10) Спеціальні бетони, властивості та застосування.

Спец бетони поділ на:

30. бетони для дорожніх та аеродромних покриттів

31. гідротехнічні бетони

32. хім. Стійки

33. жаро стійкі

34. декоративні

35. радіаційно захисні

Властивості для бетонів дорожніх покриттів – достатня міцність (при згині і стиску) морозостійкість.

Гідротехнічні бетони застосов для вигот виробів і бетування споруд, які періодично чи постійно омиваються водою.

Властивості:

36. міцність при стиску, розтягу

37. водостійкість

38. водонепроникність

39. морозостійкість

40. низьке тепловиділення при твердінні

Жаростійкі бетони викор в умовах тривалої дії високих температур в теплових агрегатах (печей і труб)

Декор бетони застосовують для надання більшої художньої виразності в основному інтер’єрам будівель, облицьовуючи стіни, підлоги.

Радіаційно-захисні застосов. У спец спорудах (ядерні реактори, атомні електростанції).

3)

Білет №29

- Показники, які визначають естетичність буд матеріалів

 

Совершенство производственного исполнения

Рациональность формы

Функционально-конструктивная обусловленность формы

Тщательность покрытия и отделки поверхностей, класс покрытия

 

- Властивості важких бетонів, галузі застосування

 

Бетони – штучний камінь, який утворився в результаті твердіння раціонально підібраної суміші в’яжучого, заповнювача, дрібного і крупного, води і добавок.

Важкий бетон є основним видом бетону, застосовуваним для виготовлення буд виробів та конструкцій масового виробництва, а також для монолітного бетонування в різних спорудах. Має щільну структуру, середня густина 2200….. 2500 кгм3. Властивості:

Міцність, морозостійкість.

 

- Фарбові покриття для фасадів і інтер’єрів.

Залежно від використовуваних зв’язуючих, фарбові суміші поділ. На:

41. олійні

42. полімерні

43. на основі мін в’яжучих.

Олійні фарби використовують для зовн. Та внутр. Фартувань по дереву, металу, бетону, й штукатурці. Галузь застосування олійних фарб залежить від властивостей пігменту та виду олифи.

Фарби на основі полімерів застосовують для внутр і зовн фарбування бетону, штукатурки (полівінілацетатні фарби)

Фарби на основі мін в’яжучих застосовують для зовн малярних робіт та внутр фарбування по бетону, цеглі, штукатурці, у вологих виробничих приміщеннях (цементні фарби).

Широко використовуються вапняні фарби для фарбування фасадів. Вони досить дешеві, доступні. (в’яжучою речовиною є гашене вапно)

Білет № 30

1. Фактури і текстури облицювальних матеріалів із природного каменю.

Фактури: скельна з горбами і западинами (як за природнього розколювання породи), рифлена з правильним чергуванням гребенців і западин завглибшки до 2мм, борозенчаста з паралельними переривчастими борозенками завглибшки 0,5...1,0мм, точково-шорстка з точковим заглибленням 0,5...2,0мм. Фрезерування: пиляна фактура(з тонкими штрихами й борозенками до 2мм), шліфована рівномірно шорстка з глибиною рельєфу 0,5мм), лощено-гладенька бархатисто-матова з виявленням рисунка гірської породи, дзеркально-гладенька з дзеркальним блиском.

2. Білі та кольорові цементи, властивості, застосування у будівництві.

Білий і кольоровий цементи відносяться до гідравлічних в'яжучих речовин декоративного призначення. Білий і кольоровий пц мають марки 400 і 500, а застосовують їх для арх-оздоблювальних робіт, облицювального шару стінових панелей і блоків штучного мармуру, скульптурних робіт. Властивості: міцність, рівномірність зміни об'єму, дрібність помелу, ступінь білизни.

3. Покрівельні і гідроізоляційні матеріали на основі бітуму. Різновиди. Основні властивості.

Рулонні покрівельні та гідроізоляційні матеріали поділяються на: основні і безосновні. За видами: бітумні, бітумно-полімерні, бітумно-гумові, дьогтебітумні. Вироби: руберойд, склоруберойд, пергшамін, фольгеруберойд. Властивості: водонепроникність, стійкість до дії кислот і інших агресивних рідин, пластичність.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Способи поліпшення властивостей деревини

Гірські породи що застосовуються як облицювальні матеріали... Для зовнішнього облицювання облицювальні плити й каміння профільні... Для внутрішнього облицювання облицювальні плити профільні елементи мармур мармуроподібний вапняк травертин...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Будівельні матеріали та вироби з деревини.Властивості, особливості застосування.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Керамічні матеріали для влаштування підлог та доріг.
- Плитки для підлог Можуть бути глазурованими і неглазурованими, з гладенькою чи рифленою поверхнею і повинні мати правильну форму з довжиною грані 50…150 мм, завтовшки 10…13 мм.

Сухі будівельні суміші. Різновиди, особливості використання.
В’яжучі належать до сухих буд. матеріалів. Неорганічні в’яжучі – порошкоподібні мат-ли, які при змішуванні з воою утвор. пластично – в’яжуче тісто, здатне внаслідок фіз..-хім. процесів сам

Будівельне скло: основні властивості, застосування.
Аморфна структура скла зумовлює ряд специфічних властивостей: прозорість, міцність, стійкість до атмосферних впливів, водо-та газонепроникненість, тощо). Осн. характеристики скла, що визн. його які

Види і особливості використання спеціальних цементів
Регулюючи мінеральний склад і структуру клінкеру, тонкість помолу та зерновий склад цементу, а також уводячи у процесі помолу мінеральні та органічні добавки, одерж. портландцементи з поліпшеними в

Для виробництва керемічних та будівельних матеріалів,заповнювачі для бетону
2)Бетони за основним призначенням діляться на: - конструкційні; - спеціальні (жаростійкі, хімічностійкі, декоративні, дорожні,корозійностійкі,ра

Білет 17
1. Природними кам'яними матеріалами називають матеріали і вироби, які одер­жують механічною обробкою (подрібненням, розколюванням, розпилюванням тощо) гірських порід, не змінюючи ї

Білет 20
1.Міцність - це здатність матеріалу чинити опір руйнуванню від внутріш­ніх напружень, що виникають під дією різних зовнішніх навантажень. У про­цесі експлуатації будівель і споруд будівельні матері

Фізико мех властивості буд матеріалів.
Фізичні властивості характеризують особливості фізичного стану матеріалу, а також його здатність реагувати на зовнішні фактори, що не впливають на хімічний склад матеріалу. До фіз

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги