СТРУКТУРА ДИСЦИПЛІНИ

Структура програми включає 6 розділів, що відображають різні організаційно-економічні аспекти теоретичної і практичної підготовки фахівця-провізора.

 

РОЗДІЛ "Теоретичні основи охорони здоров'я і фармації"містить відомості про предмет, метод, мету, завдання дисципліни, що вивчається; нормативно-правове регулювання діяльності у сфері обігу ЛЗ; структуру управління охорони здоров'я і фармацевтичної служби; основи державної політики в охороні здоров'я і фармації; системи створення, відтворювання, аптечного і промислового виробництва, розподілу ЛЗ і інших аптечних товарів.

В РОЗДІЛІ "Організація роботи товарно-збутової системи фармацевтичного ринку"подано її основні компоненти (роздрібна і оптова ланки); номенклатура посад аптечних працівників, товарна політика в маркетингу аптеки, логістика збуту; раціональні прийоми роботи щодо лікарського забезпечення амбулаторних і стаціонарних хворих; порядок проведення фармацевтичної експертизи рецептів і правила роботи з наркотичними ЛЗ; організація внутрішньоаптечного контролю ЛЗ; оцінка ефективності лікарської терапії з використанням методів економіки фармації.

В РОЗДІЛІ "Основи економіки аптечної організації"розглядається дія основних економічних законів на ринку ЛЗ; загальні й окремі принципи економіки фармації; характеристика економічних показників, методи їх аналізу і планування; основи ціноутворення на ЛЗ; управління товарними запасами.

В РОЗДІЛІ "Облік і аналіз господарсько-фінансової діяльності аптечної організації"відображена технологія обліку майна і господарських операцій; методи аналізу господарсько-фінансової діяльності аптечної організації; порядок проведення інвентаризації.

РОЗДІЛ "Інформаційне забезпечення фармацевтичного бізнесу"відображає організацію і сучасні види інформаційного обслуговування; інструментальні засоби комп'ютерних технологій; методи аналітико-синтетичної переробки інформації; вивчення інформаційних потреб, проведення соціологічних досліджень; порядок створення інформаційно-довідкової системи про ЛЗ; методичні підходи до рекламування ЛЗ і до оцінки ефективності реклами.

РОЗДІЛ "Теорія і практика фармацевтичного менеджменту"передбачає вивчення основних понять і категорій науки управління; основ і методів кадрового менеджменту у фармації; ділового спілкування, технології ухвалення і реалізації управлінських рішень, документального їх оформлення; методів і стилів керівництва, управління конфліктами в аптечній практиці;
організації охорони праці і техніки безпеки. Формується концептуальне сприйняття методології маркетингу і її використання у фармацевтичній науці і практиці. Вивчається система державної реєстрації і сертифікації ЛЗ; основні форми державного регулювання обігу, способи забезпечення контролю якості, ефективності і безпеки ЛЗ. Розглядаються основні варіанти підприємницької діяльності.