рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ПОСІБНИК

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ПОСІБНИК - раздел Образование, Міністерство Освіти І Науки України Одеський Національний Університе...

Міністерство освіти і науки України

Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова

Історичний факультет

Кафедра нової та новітньої історії

 

МІЛЕВИЧ С. В.

 

«ІСТОРІЯ РОСІЇ»

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ПОСІБНИК

    Одеса – 2008

ЗМІСТ

ЧАСТИНА І. Програма та тематика семінарських занять з навчального курсу «Історія Росії» для студентів 2 курсу історичного факультету ОНУ (за вимогами КМС).

 

1.1. Структура програми курсу «Історія Росії»

1.2. Програма

1.3. Структура залікового кредиту курсу

1.4. Тематичний план семінарських занять

1.5. Контрольні питання

1.6. Завдання до самостійної роботи за курсом

1.7. ІНДЗ

1.8. Розподіл балів, що присвоюються студентам

 

ЧАСТИНА ІІ. Навчальний матеріал з курсу „Історія Росії”

2.1. Загальна характеристика історичного розвитку феодальної Росії.

 

2.2. Навчальний матеріал з курсу „Історія Росії”

для студентів 2 курсу історичного факультету ( 9-15 ст.ст.)

 

ЧАСТИНА І.

ПРОГРАМА ТА ТЕМАТИКА СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ

З НАВЧАЛЬНОГО КУРСУ «ІСТОРІЯ РОСІЇ»

Для студентів 2 курсу історичного факультету ОНУ

За вимогами кредитно-модульної системи).

Предметом загального курсу є історія Росії з часу виникнення ранньофеодальної держави східних слов`ян до кінця 15 ст. На протязі курсу послідовно…     Курс: Підготовка бакалаврів Напрям, спеціальність, освітньо-кваліфікаційний рівень …

Програма

Курс „Історія Росії” входить до переліку загальних дисциплін, що викладаються студентам 2 курсу історичного факультету ОНУ. Він передбачає протягом… Напрямок 7.0301 „Історія”, спеціальність ”Всесвітня історія”(070002).

Тема 1. Вступ. Росія у світовому історичному процесі.Визначення предмету та загальна характеристика курсу. Цілі та основні функції курсу (пізнавальна, інтелектуально-розвиваюча, практично-політична, світоглядна). Основні поняття курсу.

Природно-кліматичні і геополітичні умови формування і розвитку Російської держави. Її історичні, конфесійні й етносоціальні особливості. Загальна характеристика основних періодів історичного розвитку Росії.

Правлячі династії ранньофеодальної Русі. Традиції офіційного титулування. Великі та удільні князі давньоруської держави. Рюриковичі, Гедиміновичі.

Тема 2. Давньоруська держава Київська Русь: факти і легенди її виникнення й еволюції. Зовнішньополітичні фактори розвитку. Передумови виникнення давньоруської держави Київська Русь, додержавна соціально-політична організація східних слов`ян. Об`єднання східнослов`янських племен під владою київського князя. “Норманська теорія”: джерела та особливості її формування. Київська Русь Х - на початку ХІІ ст.: соціально-економічний, політичний розвиток, зовнішня політика, вірування, культура. “Повість временних літ”, “Руська правда” як історичне джерело.

Тема 3. Передумови та початок феодальної роздробленості. Поняття феодальної роздробленості, її економічна та політична сутність, економічні, суспільно-політичні, соціальні та зовнішньополітичні пе­редумови, історичне місце. Поява уділів, їхня роль у соціально-політичній історії. Уділ і вотчина, як форми поземельної власності у давньоруській державі.

Виникнення князівств, загальна характеристика їхнього розвитку. Хронологія виділення князівств, динаміка територіального розпаду Київської Русі. Політичні традиції (монархічна і республіканська) удільного періоду.

Тема 4. Ростово-Суздальське князівство. Великі князі володимирські. Ростово-Суздальські землі в складі Давньоруської держави. Відокремлення від Кієва. Юрій Довгорукий і його політика. Боротьба за великокнязівскький стіл у ІІ чверті 12 ст. Перше згадування про Москву.

Андрій Боголюбський, нова політична концепція. Всеволод Велике Гніздо і його найближчі нащадки. Великі князі володимирські: генеалогічний і особистий склад, соціальний і політичний статус у Північно-Східній Русі.

Соціально-економічний розвиток Володимиро-Суздальської Русі, культура регіону. Подальше дроблення земель, зміна політичної карти Північно-Східної Русі в середині 13 ст.

Тема 5. Інші князівства Північно-Східної Русі. Рязанське князівство: виникнення, соціально-економічний розвиток і політична історія, князівська династія, взаємини з іншими князівствами, приєднання до Москви.

Заснування Нижнього Новгорода, утворення князівства. Переяславль-Залеське, Ярославське князівства: соціально-економічний розвиток, політична доля. Удільні князівства Північно-Східної Русі (Галич, Углич, Білоозеро, Молога, Пронськ, Можайськ та інші).

Полоцькі та Смоленські землі: соціально-економічний розвиток і специфіка політичної історії.

Тема 6. Новгородська боярська республіка. Новгородська земля: географічне положення, статус у Давньоруській державі, специфіка адміністративно-територіального розподілу (кінцi, п’ятини, пригороди).

Взаємини Києва і Новгорода наприкінці 11 ст. Повстання 1136 року і утворення боярської республіки. Законодавча і виконавча влади, характеристика основних ланок апарату управління. Особливості політичного устрою Новгороду. Новгородські і великі володимирські князі, зміна статусу новгородських князів за часів Олександра Невського.

Характерні риси соціально-економічного розвитку Північно-Західної Русі, особливості соціально-економічного розвитку Новгороду. Культура регіону домонгольського періоду.

Тема 7.Боротьба Русі з іноземними загарбниками в 12-13 ст. Русь та татаро-монголи. Феодальна роздробленість і зовнішньо-політичні фактори розвитку Русі. Загальна характеристика основних супротивників і військово-політичних конфліктів в 12-13 ст Зовнішньополітична діяльність Новгорода, “хрестоносна” агресія: Невська битва, її підсумки, значення; битва на Чудскому озері: хід, військово-політичні підсумки. Олександр Невський: історичний портрет державного діяча і полководця.

Русь і татаро-монголи: загальна характеристика супротивника; перше зіткнення з татаро-монголами (Калка, 1223 р.); походи Батия 1236-38 рр., битва на р. Сіть (1238 р.), завоювання північно-східної Русі. Походи 1239-41 рр., завоювання південно-руських земель. Золота Орда і Русь: форми залежності і їхні прояви. Політична концепція О. Невського. Русь та Велике Литовське князівство.

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 2.

ВИНИКНЕННЯ ТА РОЗВИТОК

РОСІЙСЬКОЇ ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ ДЕРЖАВИ (14-15 ст.ст.)

Тема 8. Теоретичні питання процесу централізаціі. Поняття централізації, сутність, етапи. Фактори, що визначають особливості виникнення централізованих держав в умовах феодалізму. Соціально-економічні та внутрішньо-політичні передумови виникнення Російської централізованої держави. Вплив зовнішньополітичних факторів розвитку.

Тема 9. Боротьба Москви та Твері у першій половині 14 ст. Перше згадування про Твер та Москву у літопису, відокремлення князівств. Князівська династія Московського дому. Перші територіальні приєднання до Москви: Коломна (1301 р.), Переяславль-Залеський (1302р.), Можайськ (1303р.). Війна Москви та Твері у І чверті 14 ст. Повстання у Твері 1327 р. проти Чолхана, утвердження на великокнязівському столі московської гілки в особі Івана І. Політика Івана Каліти, причини політичного звеличення Москви.

Князівства Північно-Східної Русі у ІІ чверті 14 ст.: політичні нащадки Івана Каліти (Семен Гордий, 1340-53 рр.; Іван Красний, 1353-59 рр.) Територіальні приєднання Москви у І половині 14 ст.

Тема 10. Боротьба за політичне головування у ІІ половині 14 ст. Дмитро Донський (1359-89 рр.). Боротьба Москви і Твері на початку 60-х років за великокнязівський стіл. Великий князь Ольгерд (1345-77 рр.) і його завойовницька політика. Політичний союз Литви і Твері, походи Ольгерда на Москву. Альтернативи московському варіанту централізації.

Перемога Москви над Ольгердом і Твер’ю. Загальноросійський похід на Твер, договір 1375 р. Посилення військово-політичної ролі Москви за часи Дмитра Донського. Куликовська битва, її військово-політичні наслідки. Роль зовнішньополітичного фактору в закріпленні за Москвою ролі політичного центра об’єднавчого процесу.

Тема 11. Процес централізації наприкінці 14 – І половині 15 ст. Підсумки соціально-політичного та економичного розвитку князівств Північно-Східної Русі у другій половині 14 ст. Правління Василя І (1389-1425 рр.). Особливості політичної боротьби наприкінці 14 – І чверті 15 ст.

Династічна війна ІІ чверті 15 ст.: етапи, суперники, політичні наслідки. Русь та Флорентійська унія. Розширення територіальних володінь Москви наприкінці 14 – середині 15 ст.

Тема 12. Іван ІІІ – государ усія Русі. Іван III: основні напрямки внутрішньої та зовнішньї політики. Посилення влади, зміни в ії організації. Судебник 1497 р. Розширення територіальних володінь Москви за часів Івана ІІІ (ліквідація самостійності Ярославського, Ростовського князівств; приєднання Новгородських земель, ліквідування боярської республіки, підпорядкування Твері),

Боротьба проти татаро-монгол, протистояння на р.Угра, ліквідування татаро-монгольської залежності. Російсько-литовські війни на межі 15-16 ст., початок переходу на московську службу служивих князів південно-західних земель. Руська православна церква наприкінці 15 ст. Формування державної символіки, зміни в офіційному титулованні.

Тема 13. Завершення процесу централізації, політичне зміцнення Російської держави на поч. 16 ст. Васіль ІІІ: прихід до влади, основні напрямки внутрішньої політики. Російсько-литовські стосунки, приєднання Новгород-Сіверських земель. Завершення об’єднавчого процесу централізованої держави, приєднання Смоленська, Пскова, Рязані. Руська православна церква на початку 16 ст.

Тема 14. Підсумки централізації: збирання землі і влади. Основні етапи та методи формування території Російської держави в процесі централізації (14-початок 16 ст.ст.). Хронологія збирання земель навколо Москви, ліквідації великих та удільних князювань. Формування апарату управління Російської централізованої держави. Боярська дума. Старомосковська знать. Служиві князі, бояри-княжата. Формування складу Московського двору, його ієрархія. Місництво.

Особливості централізації на Сході Європи, особливості виникнення Російської централізованої держави. Загальна характеристика соціально-економічного розвитку (14-15 ст.ст.).

Тема 15. Культура Росії: основні вехі еволюції (9-15 ст.). Етнонаціональна своєрідність та особливості розвитку російськой культури, її типологія і періодизація. Основні риси культури Давньої Русі (домонгольський період).

Культура Московської держави: літописи, історико-публіцистичні твори, література, усна народна творчість. Основні напрямки розвитку ремесел, архитектури, живопису.

Підручники, навчальні посібники:

Великие государственные деятели России. – М., 1999.

Гумилев Л.Н. От Руси к России. – М., 2005.

Города России. Энциклопедия. – М., 1994, 2006.

Деревянко А.Н. История России с древнейших времен до нач. ХХІ в.– М., 2002.

Заичкин И.А., Почкаев И.Н. Русская история. IX – сер. XVIII в. – М., 1992.

Зуев М. Н. История России. Учебник для вузов. – М., 1998.

Иловайский И. Д. История России.- Т. 1-2. - М., 1996.

Исаев И.А. История государства и права России. – М., 2001.

История государства Российского: Хрестоматия. Свидетельства. Источники. Мнения. 15-16 вв. Кн. 1. – М., 1998.

История Российского государства/Под ред. проф. Ш.М. Мунчаева – М., 2000.

История России. С древнейших времен до нач. ХХІ в./Под ред. А.Н. Сахарова – М., 2007.

История России. Учебник для гуманитарных ф-тов вузов. Отв. ред. Я. Перехов. – М.- Ростов, 1999.

Кирилов В.В. История России: учебное пособие. – М., 2007

Кулешов С.В., Медушевский А.Н. Россия в системе мировой цивилизации. Учебное пособие./Под ред. Волобуева О.В. – М., 2001.

Орлов А. С. и др. История России. Учебник. – М., 2008.

Политическая история России. Учебное пособие/ В.В. Журавлев. – М., 1999.

Семенникова Л.М. Россия в мировом сообществе цивилизаций. – М. – 2000.

 

Додаткову літературу див. в розділі «Тематика практичних занять».

Структура залікового кредиту курсу.

ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТТЬ

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 1 – 6 год.

Тема 1. Давньоруська держава Київська Русь: факти і легенди її виникнення та еволюції. – 4 год. 1. Природно-кліматичні і геополітичні умови формування і розвитку Російської… 2. Правлячі династії ранньофеодальної Русі. Традиції офіційного титулування.

Тема 5. Іван ІІІ – государ усія Русі. –2 год.

1. Іван III: біографічні дані, прихід до влади, політичні погляди.

2. Посилення влади, зміни в ії організації. Судебник 1497 р.

3. Розширення територіальних володінь Москви за часів Івана ІІІ.

4. Ліквідування татаро-монгольської залежності (1480 р.). Російсько-литовські війни на межі 15-16 ст.

Формування державної символіки. Перші міжнародні контакти.

політичне зміцнення Російської держави на поч. 16 ст. – 2 год. 1. Васіль ІІІ: біографічні дані, прихід до влади, політичні погляди. 2. Внутрішня політика, розвиток руських земель на початку 16 ст.

КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ

1. Природно-кліматичні і геополітичні умови формування і розвитку Російської держави. 2. Історичні, конфесій й етносоціальні особливості формування і розвитку… 3. Правлячі династії давньоруської держави. Традиції офіційного титулування.

ЗАВДАННЯ ДО САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ ЗА КУРСОМ

2. Культура Київської Русі. 3. Проаналізувати основні політичні традиції розвитку князівств періоду… 4. Проаналізувати причини феодальної роздробленості.

НДЗ

Анотація (резюме) монографії по курсу „Історія Росії” з рекомендованого до семінарських занять списку літератури (с.11, 13-14).

Зразок плану анотації (резюме) монографії:

Повні вихідні данні видання; коротка характеристика автора роботи (біографичні звісткі, научні інтереси та публикації тощо); аналіз структури та зміста монографії; характеристика наукових висновків автора монографії; загальні висновки студента про вивчену монографію.

Розподіл балів, що присвоюються студентам

Знання студентів оцінюються в ході курсу за наступними напрямками: Тестовий контроль знань. Виконання письмових робіт.

ЧАСТИНА ІІ.

НАВЧАЛЬНИЙ МАТЕРІАЛ З КУРСУ „ІСТОРІЯ РОСІЇ”

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА

СТОРИЧНОГО РОЗВИТКУ РОСІЇ.

Історія Російської держави нараховує більш одинадцяти сторіч, протягом яких продовжувалася її безупинна еволюція. Тисячоріччя Росії офіційно й… Київська Русь, до складу якої входила значна частина державної території… За московських князів Івана ІІІ (1462-1505 рр.) і Василя ІІІ (1505-1530 рр.), формується основна територія Російської…

Підсумки.

Офіційними титулами російських монархів були: до середини 16 ст. – великий…  

КИЇВСЬКА РУСЬ

Ранньофеодальна держава з центром у Києві склалася на рубежі 8-9 ст. на базі східно-слов’янських племен (полян, древлян, дреговичів, кривичів та… Кий, Щек, Хорів та їх сестра Либідь – легендарні засновники Київа у 482 році.… ДИНАСТІЯ РЮРИКОВИЧІВ: КНЯЗЯ КИЇВСЬКОЇ РУСІ (до 1132 р.)

Основні теорії виникнення держави східних слов”ян

  Матеріалістична (класова): виникнення держави є наслідком розвитку сукупності… Договірна: виникнення держави внаслідку договіра між людями.

Основні концепції соціально-економичного розвитку Давньої Русі

ФЕОДАЛЬНА РОЗДРОБЛЕНІСТЬ (загальна характеристика)   Період 12–15 столітть час, коли на зміну єдиній раннєфеодальній державі Київська Русь приходить феодальна…

Причини та наслідки феодальної роздробленості на Русі

Виникають королівства-князівства, кількість яких була непостійна через родинні розділи та об’єднання деяких з них. Утрачається поняття старшинства… Найбільш помітну роль у політичному розвитку Русі зіграли князівства:… Роль політичного центру Північно-Східної Русі грали спочатку Володимир, а потім Москва. Політична роздробленість і…

Особливості соціально-економичного розвитку Новгородської землі

Ведучими отраслями господарства були торговля (у тому числі міжнародна) та ремесло. Недостатній розвиток землеробства був пов”язаний з відсутностью необхідній кількісті плодородних земель та складними кліматичними умовами.

Характерний широкий розвиток промислів, перш за все солеваріння, виробництво заліза, рибна ловля, мисливство, хутровий помисел тощо

Політичний устрій Новгородської боярської республіки

На прикінці 11 – початку 12 ст. у Новгородської землі сформувался своєрідний соціально-політичний уклад. У радянської та сучасної російської історичної літературі його прийнято називати феодальной боярськой республікой. Хронологічні рамки її існування – 1136- 1478 рр.

Вища влада належала народному зібранню – вече, головну роль в рішенні питань розвитку грала боярська рада (рада господ).

ЗАГАЛЬНОМІСЬКЕ ВІЧЕ

Улічанські вічеві сходи    

Посадник Архиєпископ Тисяцький Князь

Особливостю політичного ладу Новгородської землі був „вічевий строй”, який встановлював приорітет боярської влади над князівською, на усі…

БОРОТЬБА НОВГОРОДА ПРОТИ ІНОЗЕМНИХ ЗАГАРБНИКІВ у 13 ст.

У 11 ст. в Прибалтиці почали з’являтись купці з Німеччини і Швеції. Надалі через Прибалтику і Новгород купці зав’язали регулярну торгівлю з Руссю та… Затвердившися в Лівонії, мечоносці з 1212 р. взялися за завоювання території,… Лицарі Лівонського ордену ще у 1238 р. уклали союз з шведськими і датськими лицарями про сумісний напад на Русь. Вони…

Ростово(Володимиро )-Суздальські князі

1113-25   В’ЯЧЕСЛАВ кн. сузд. 1096-1107, ЮРІЙ ДОВГОРУКИЙ кн. сузд.1108-35

МУРОМО-РЯЗАНСЬКЕ (РЯЗАНСЬКЕ) КНЯЗІВСТВО.

Муромо-Рязанське (Рязанське) князівство – феодальна держава, територія якої розташовувалася в районі р. Ока. Муромо-Рязанська земля виділилась із… Відокремлення муромо-рязанських земель сталося у 1129 р. Після смерті Ярослава… Рязанські землі сильно постраждали під час татаро-монгольської навали, особливо від Батиєва нашестя у 1237-1238 рр.,…

РУСЬ ТА ТАТАРО-МОНГОЛЬСЬКА НАВАЛА.

На весні 1237 р. завойовники перейшли Волгу і почали війну. У розпорядженні Батия було близько 150 тис. кінних воїнів, об’єднаних єдиним… 4 лютого 1238 р. ординці підійшли до Володимира – столиці Північно-Східної… На початку березня 1238 р. ординські загони виявилися розкиданими на величезному просторі від Торжка до Вологди, і…

ПОЧАТОК ОБ”ЄДНАВЧИХ ПРОЦЕСІВ

Середина ХІІІ - ХІV cт.ст. – досіть складной період в руськой історії, це апогей політичного дроблення Русі. Продовжувалися феодальні династичні… Основними напрямками боротьби за першість у політичному об’єднанні…

Тверське князівство

Московське князівство

Московська та Тверська князівські династії (ХІІІ-ХІV cт.) ЯРОСЛАВ ВСЕВОЛОДОВИЧ вел.кн.волод.1238-46    

Основні причини швидкого політичного підвишення Москви

2. Особисті здібності перших московських князів, політична спритність та господарювання 3. Підтримка з боку церкви, переїзд митрополита з Володимира до Москви,… 4. Союз із Ордою, її підтримка в жорстокой та тривалой боротьбі за владу

ДИНАСТІЧНА ( ФЕОДАЛЬНА) ВІЙНА 1425-1450 рр.

Ця боротьба отримала назву останньої феодальної війни. Її передпосилками були: боротьба родинного (прямого: від батька до сина й унука) та родового… Поділяють два основних етапи: 1. 1425-1434 рр., 2. 1434-1450 рр. При цьому другий етап ділиться на внутрішні періоди:

Генеалогічне відображення династичної війни 1425-1450 рр.

ДМИТРО ДОНСЬКИЙ (1359-89)     ВАСИЛЬ І (1389-1425) ЮРІЙ ЗВЕНІГОРОДСЬКИЙ

ПОЛІТИЧНИЙ УСТРІЙ РОСІЙСЬКОЇ ДЕРЖАВИ кінця 15 ст.

Єдиного принципу адміністративно–територіального розподілу ще не було, однак, можна сказати, що його основною одиницею був повіт, а в господарській… ВЕЛИКИЙ КНЯЗЬ  

СЛУЖИВІ КНЯЗІ. ФОРМУВАННЯ СКЛАДУ ДВОРУ.

Старомосковськими княжатами умовно називають тих, хто ще наприкінці 14 ст. перейшли на московську службу і устигли ввійти до складу… Другу групу служивих князів утворили вихідці з колишніх великих князівств… До кінця 15 століття з вищезгаданих прошарків сформувався склад Государева Двора, у якому досить чітко виділялося три…

Рархія Государева Двора Російської централізованої держави

1. Нащадки великого московського князя.

2. Нащадки великих і князів уділів (у залежності від часу переходу на московську службу і значимості столу).

3. Корінне московське дворянство (старомосковська знать).

4. Колишні бояри удільних князів (у тому числі нащадки князів уділу, які до переходу до Московського двору були на службі в кого-небудь).

ФОРМУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ РОСІЙСЬКОЇ ДЕРЖАВИ

У першій чверті 16 cт. основна частина етнічної території була зібрана навколо Москви. Далі, виходячи з задач економічного розвитку, забезпечення… Хронологія збирання земель навколо Москви (14ст. – початок 16 ст.) 1301 р.:Коломна (відвойована в Рязанського князівства). 1302 р.:Переяславль-Залеський (за заповітом бездітного князя…

– Конец работы –

Используемые теги: навчально-методичний, посібник0.046

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ПОСІБНИК

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ПОСІБНИК ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ ТА ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ «ЦИВІЛЬНЕ ПРАВО УКРАЇНИ»
На сайте allrefs.net читайте: НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ПОСІБНИК ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ ТА ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ «ЦИВІЛЬНЕ ПРАВО УКРАЇНИ».

Навчально-методичний посібник з розділу курсу „Опір матеріалів” для студентів машинобудівних спеціальностей
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ... Конкін В М...

Навчально-методичний посібник для самостійного вивчення дисципліни Філософія
Київський національний економічний університет... Філософія Навчально методичний посібник для самостійного вивчення дисципліни...

Договірне право: Навчально-методичний посібник
Навчально методичний посібник з дисципліни Договірне право містить матеріал... Упорядник Кандидат юридичних наук доцент кафедри менеджменту організацій Зубач І М...

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ПОСІБНИК
УКРАЇНИ... ЗАПОРІЗЬКИЙ ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ТА ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НАВЧАЛЬНО МЕТОДИЧНИЙ ПОСІБНИК дисципліни ЕКОНОМетрика для студентів денної форми навчання напрямів...

Фінанси: у схемах та таблицях. Навчально-методичний посібник
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УПРАВЛІННЯ... Петрушевська В В...

АУДИТ: Навчальний посібник
А Баранова I В Янчева... А I Кашперська... АУДИТ Навчальний посібник Рекомендовано Міністерством освіти і науки України...

Навчальний посібник з англійської мови для студентів І курсу
Херсонський державний університет... Факультет дошкільної та початкової освіти... Кафедра іноземних мов...

ОСНОВИ Філософії НАВЧАЛЬНИЙ ПОСІБНИК
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ україни... Одеський державний економічний університет...

ЛЮДИНА І СВІТ: Навчальний посібник
Кременчуцький льотний коледж... Національного авіаційного університету... І В Старосельський...

0.028
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам