Економічна програма Дж. М. Кейнса

Державне регулювання економіки. У своїй економічній програмі дій уряду Дж. М. Кейнс пропонував :

У своїх діях уряд повинен здійснити ряд заходів, спрямованих на підтримку сукупного попиту і зокрема сукупного споживання на високому рівні. Для цього необхідно:

- ввести систему соціальної допомоги людям з низьким рівнем доходу;

- організувати систему грошової допомоги безробітним;

- розробити спеціальні програми перекваліфікації та перепідготовки робітників;

- створити систему суспільних робіт, при якій держава могла б створити тимчасові робочі місця для безробітних;

- держава повинна проводити політику, спрямовану на створення і підтримання умов повної зайнятості населення країни; уряд повинен створити і розвивати систему державних закупок продукції, виробленої приватними підприємствами. Зростання державних закупок приведе до збільшення сукупного попиту; оскільки зростання державних витрат може привести до дефіциту державного бюджету, то наростання такого дефіциту цілком допустимо за умови збільшення попиту і зростання виробництва. Уряд має проводити гнучку податкову політику і маніпулювати податками в залежності від стану економіки країни. При цьому Кейнс виступає за прогресивні податки, коли норма оподаткування зростає разом зі зростанням доходів;

- оскільки дуже важливим є перетворення заощаджень в інвестиції, Кейнс вважав за потрібне створити всі умови для надійного функціонування банківської системи країни. Він запропонував ввести систему страхування банківських вкладень, щоб зменшити ризик втрат вкладів для вкладників.

Кейнсіанська теорія в момент своєї появи співпала з тими практичними проблемами, які виникли в розвинутих країнах. Використання ідеї Дж. М. Кейнса в більшості цих країн привело до виникнення системи державного регулювання економіки, що спричинило дуже високі темпи їх економічного зростання в 50-60-ті роки.