рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Ерозія ґрунтів, її причини, методи запобігання ерозії.

Ерозія ґрунтів, її причини, методи запобігання ерозії. - Конспект, раздел Образование, З дисципліни ЕКОЛОГІЯ Під Ерозією Ґрунту Розуміють Різноманітні Процеси Руйнування І Змиву Ґрунтово...

Під ерозією ґрунту розуміють різноманітні процеси руйнування і змиву ґрунтового покриву потоками води, або вітром. У зв’язку з цим розрізняють водну та вітрову ерозію. Часто вітрову ерозію називають ще еоловою (Еол – грецький бог вітрів).

Розрізняють природну геологічну ерозію, яку відвернути неможливо і яка особливої шкоди не приносить (вона проходить поступово і майже непомітно)

Прискорена або руйнівна ерозія виникає під впливом діяльності людини. При цьому виді ерозії втрати компонентів ґрунту не компенсуються, і грунт частково або навіть повністю втрачає свою родючість. Процеси руйнування ґрунту можуть проходити в сотні і тисячі разів швидше, ніж за умов природної ерозії.

Товщина верхнього родючого шару ґрунту, який вміщує гумус, в багатьох типах ґрунтів рідко перевищує 20 см. На його утворення природа затратила не менше 2-7 тис. років. Прискорена ерозія може завдати повне руйнування цього шару за 10-30 років, а деколи він змивається всього лише за одну зливу або здувається за одну пилову бурю. Отже, найбільшу небезпеку складає прискорена ерозія, яка виводить з ладу на земній кулі, в тому числі і на Україні, величезні площі родючих земель. Вчені підрахували, що на Україні зіпсовано нині більше 60% чорноземів, щороку Україна втрачає близько 100 тис. га чорноземів.

Причини ерозії. Прискорена, або руйнівна, ерозія відбувається в результаті непродуманого використання ґрунтів і викликана такими причинами: безконтрольним вирубуванням лісів, нерегульованим випасанням худоби, неправильною оранкою на схилах, неправильними методами землеробства.

При безконтрольному вирубуванні лісів грунт залишається без захисту: талі і дощові води, не затримуючись, стікають із схилів, забирають з собою частинки грунту і виносять їх в річки. В землю попадає лише незначна частина вологи. Поверхневий стік збільшує живлення ґрунтових вод, а це приводить до зниження їх рівнів, збільшує сухість ґрунту.

Крім цього, випаровування води з поверхневих оголених ґрунтів проходить значно інтенсивніше, ніж під лісом (на відкритих місцях воно в три рази більше, ніж в лісі). А це приводить до зменшення конденсації вологи у вигляді роси.

Під дією сонячного проміння незахищений грунт нагрівається досить інтенсивно, що приводить до змін або загибелі ґрунтових мікроорганізмів, а також тваринних і рослинних організмів, які відіграють важливу роль в утворенні гумусу.

Вирубка лісів на піщаних ґрунтах може викликати розвіювання вітром пісків. Такі явища часто спостерігаються в Українському Поліссі. Тут також спостерігаються і пилові бурі. Видування дрібнозему під час таких бур сприяє опіщаненню ґрунтів, що знижує їх родючість.

Отже, на Поліссі не можна залишати незайнятих парів на ґрунтах легкого механічного складу. На таких землях рекомендується вводити ґрунтозахисні сівозміни.

Ерозія, яка викликана нерегульованим випасанням худоби, виникає в результаті збільшення поголів’я худоби на певних площах, коли молоді рослини худоба поїдає значно швидше, ніж завершується нормальний цикл відновлення пасовищ. Поряд з цією причиною, худоба, яка утримується на обмежених ділянках, знищує рослинний покрив, зрізуючи рослини біля самої основи гострими копитами. Тому рослинність поступово щезає в основному на шляхах перегону худоби, біля водопою. Через деякий час в цих місцях починається ерозія.

Неправильні методи землеробстваприводять до виникнення і розвитку прискореної ерозії. До них слід віднести впровадження монокультур, розорювання легко еродованих ґрунтів, неправильна оранка схилів.

Монокультури особливо просапані культури (цукровий буряк, картопля, кукурудза і ін.) слабко захищають грунт. При обробці монокультур на одних і тих же полях грунт більшу частину року залишається відкритим, на якому відсутня рослинність, яка б захищала його від ерозії. Крім того, грунт піддається посиленому впливові сонячного проміння і вітру. В результаті дії цих чинників грунт осушується, втрачає структуру, піддається інтенсивній вітровій ерозії.

Неправильне розорювання схилів викликає розвиток в першу чергу водної ерозії. Чим крутіший схил, тим інтенсивніше, при неправильній оранці іде змив ґрунту.

Водна ерозія – це процес змивання або вимивання частинок ґрунту, а інколи і ґрунту талими і зливовими водами. Водна ерозія може бути поверхневою, або площинною і яружною. Поверхнева ерозія проявляється головним чином на пологих схилах. Під впливом стоку води рівномірно знімається верхній шар ґрунту, який багатий гумусом. Ця ерозія небезпечна тим, що на початкових стадіях вона мало помітна і проявляється лише в незначних змінах кольору ґрунту.

Яружна ерозія – це форма ерозії, яка найшвидше розвивається. Швидкість утворення ярів залежить від крутизни схилів, характеру ґрунтів і природно-кліматичних умов. Середньою швидкістю рахується 1-3 м в рік. Однак в деяких місцях яри утворюються із швидкістю 8 і навіть 25 м в рік і більше.

Площа ярів на території України досягає 320 тис. га. Широкий розвиток їх зумовлений наявністю лісових порід, що легко розмиваються, показниками розмивання та його чинниками в нинішніх умовах є глибина і густота ерозійного розчленування земної поверхні. На 80% території України переважає вертикальне розчленування в середньому від 10 до 70 м, на 10% території вона незначна (до 10 м), а на решті – перевищує 70 м.

Найбільш інтенсивно ерозійні процеси розвиваються в Українських Карпатах і Гірському Криму. Інтенсивному розвитку ерозійних процесів є Волинська, подільська та Приазовська височини. Малим розчленуванням характеризується Поліська, Придніпровська та Причорноморська низовини.

Виділяють також і так звану іригаційну ерозію, яка є різновидом водної. Вона виникає в результаті неправильного і надмірного поливу при зрошуваному землеробстві. Такі площі є на півдні України.

Вітрова ерозія (дефляція) – це видування і переміщення вітром дрібних сухих частинок ґрунту. Вітрова ерозія можлива лише на сухих ґрунтах з великим вмістом піщаних і пилових частинок.

Вітрова ерозія найчастіше в Україні виникає внаслідок суховіїв – сухих і гарячих вітрів, дія яких приводить до висушування ґрунту і загибелі рослин. Найбільше терплять від суховіїв землі Херсонської, Миколаївської, запорізької, Дніпропетровської, Донецької, Луганської областей, Степового Криму. Основними заходами боротьби з суховіями є зрошення та обводнення, снігозатримання, передова агротехніка.

Крім ерозії ґрунтів, негативними явищами є також їх засолення і заболочення. Засолення ґрунтів може проходити різними способами. Одним з них є безсистемне поливання при відсутності дренажу. Небезпечним є так зване повторне засолення, яке може проходити, по-перше, коли ґрунтові води залягають неглибоко і, піднімаючись по капілярах ґрунту, випаровуються, залишаючи солі на поверхні. По-друге, при невмілому поливі проходить підйом ґрунтових вод, заболочення і засолення ґрунту солями, які розчинені в цих водах.

Заболочення ґрунтів тісно пов’язане з водним режимом і можливе тільки за умови постійного або тривалого їх пере зволоження. Особливо часто цей процес спостерігається в зонах, які прилягають до водосховищ. Рівень ґрунтових вод тут різко підвищується, в зв’язку з чим на рівнинах починається заболочення. Близько 5 млн. Га у південних районах України, на яких у широких масштабах ведеться зрошувальна меліорація або які прилягають до штучних водойм і підтоплені, характеризуються підвищеним вмістом солей. У результаті ці масиви використовуються у сільському господарстві менш продуктивно або взагалі вибувають із сільськогосподарського обробітку. Хімічна меліорація таких земель за допомогою гіпсування – важливий напрям зростання родючості земель України.

Хімічне забруднення ґрунтів.Бурхливий розвиток хімізації всіх галузей народного господарства і побуту різко збільшили масштаби забруднення ґрунтів хімічними речовинами.

Досить негативно на ґрунтах відбивається невміле застосування мінеральних добрив і пестицидів. У наш час пестицидами називають велику групу речовин переважно штучного походження, які використовуються для знищення чи великого пригнічення небажаних для людини видів рослин чи живих істот. «Пестициди» – узагальнюючий термін, тому дуже поширені назви вужчих груп (інсектициди, гербіциди, нематоцисти, фунгіциди тощо) Встановлено, що стійкі пестициди, відіграючи позитивну роль в захисті рослин і тварин від хвороб, бур’янів і шкідників, водночас негативно впливають на чисельність і активність ґрунтової фауни і мікроорганізмів. Залишки пестицидів або продукти їх перетворення поступають у вигляді домішок в природні води, в харчі і часто стають досить шкідливими для людини. Рівень токсичності пестицидів для теплокровних відмінний від нуля, а часто навіть дуже високий. Вони нерозбірливі і часто вражають відразу всю популяцію даного виду, на той час, коли шкідливою є лише її частина. Метою винищення через застосування пестицидів є менше 0,2% всіх видів біосфери, а шкідливий ефект від них поширюється на всі 100% видів, включаючи і людину. Площі, на яких використовуються пестициди, дуже великі. В одній лише Європі вони сягають сотні мільйонів гектарів, тому загальна кількість внесених у грунт отруйних речовин та їх різноманітність виявляються надто великими для нехтування „вторинними ефектами ”. Чимало пестицидів мають дуже тривалий час напіврозпаду у воді та в ґрунті. Вирішальними доказами на користь припинення масового використання пестицидів стали збільшення їхньої концентрації уздовж трофічного ланцюга та погіршення здоров’я людей, які працювали з ними і жили на забруднених пестицидами землях.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

З дисципліни ЕКОЛОГІЯ

ГОРЛІВСЬКИЙ АВТОТРАНСПОРТНИЙ ТЕХНІКУМ ДЕРЖАВНОГО ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... К О Н С П Е К Т ЛЕКЦІЙ... з дисципліни ЕКОЛОГІЯ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Ерозія ґрунтів, її причини, методи запобігання ерозії.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Передмова
  У середині ХХ століття проблеми охорони навколишнього природного середовища привернули увагу світової спільноти. Початок руху за збереження довкілля часто пов`язують з публікацією у

Сторія становлення екології як науки.
Як і більшість наук - екологія має свою передісторію. Нагромадження відомостей про спосіб життя, залежність від навколишніх умов, характеру розподілу тварин i рослин почалось уже д

Сторія становлення екології як науки.
Як і більшість наук - екологія має свою передісторію. Нагромадження відомостей про спосіб життя, залежність від навколишніх умов, характеру розподілу тварин i рослин почалось уже д

Питання для самоконтролю
1. Яким є предмет класичної екології й коли вона виникла? 2. Чи вірно вважати екологію біоекологією? 3. Як проявляється процес диференціації та інтеграції в екології? 4.

Поняття середовища існування. Водне, ґрунтове, повітряне середовище.
Дослідження окремих організмів, їх індивідуальних зв’язків з середовищем є предметом аутекології. Природа –об`єктивна реальність, результат еволюції матер

Екологічний фактор. Класифікація екологічних факторів, їх вплив на живі організми. Абіотичні фактори.
  Екологічний фактор – це будь-яка умова середовища, що прямо чи опосередковано впливає на організм протягом хоча б однієї з фаз його розвитку. Усі екологічн

Абіотичні фактори.
Температура – один з найважливіших кліматичних факторів. Від неї залежать усі життєво необхідні процеси, що відбуваються в організмі: обмін речовин, ріст, розвиток тощо. На земні п

Біотичні фактори, форми біотичних відносин.
У природних умовах кожен живий організм живе не ізольовано, а у взаємозв’язках з іншими живими істотами. Взаємодіючи між собою, організми вступають один з одним у певні зв’язки, які можуть бути кор

Антропогенні фактори.
  Антропічні фактори – ті, що виникають в результаті безпосереднього впливу людини на будь-що. Наприклад: мисливство, вирубування лісів, вирощування, на свій розсуд, рослин і тварин,

Питання для самоконтролю.
1. Що таке екологічний фактор? 2. Чим визначається різноманітність класифікацій екологічних факторів? 3. У чому полягає взаємодія факторів? 4. Як впливають на існування о

Типи взаємовідношень між популяціями.
Література:   1. Г.О.Білявський, Р.С.Фурдуй, І.Ю.Костіков. Основи екології. – К.: “Либідь”,2004, с. 72-82 2. Г.О. Білявський, Л.І.Бутченко, В.М.Навр

Поняття про екологічні системи.
Термін «екосистема» - вперше запровадив англійський геоботанік А. Тенслі у 1935 році, хоча виник він значно раніше, як ідея єдності організмів і середовища, людини і природи. Екоси

Чисельність і густота популяцій
Визначення чисельності (кількості особин) популяцій має велике значення для їх природного чи спрямованого репродукування. Для цього потрібні дані про вплив факторів середовища на розмноження і вижи

Народжуваність і смертність
Загальні зміни чисельності популяції залежать від народжуваності, смертності, вселення і виселення (міграції) ї особин. Народжуваність і смертність – основні показники динаміки популяцій.

Типи взаємовідношень між популяціями.
  Дуже рідко вивчають тільки динаміку однієї популяції. Існує цілий ряд добре вивчених типів відносин між популяціями різних видів (міжвидові взаємовідносини). Ю. Одум, аналізуючи вза

Питання для самоконтролю.
1. Як впливають на популяції показники народжуваності і смертності? 2. Що таке екосистема? 3. Сформулюйте закон Р.Ліндермана. 4. Дайте визначення ланцюгу харчування. Як о

Поняття про біосферу.
  Еволюція біосфери тривала понад 3 млрд. років і відбувалася під впливом зовнішніх сил, таких, як геологічні і кліматичні зміни й внутрішніх процесів, зумовлених активністю живих ком

Структура біосфери. Жива речовина. Розподіл життя у біосфері
В.І.Вернадський вирізняв шість типів речовин біосфери: - жива речовина – сукупність усіх існуючих на Землі рослин, тварин, мікроорганізмів, грибів; вона т

Енергетичний баланс біосфери
  Енергія– це загальна кількісна міра руху та взаємодії усіх видів матерії. Відповідно до закону збереження енергії вона не зникає та не виникає з нічого, а переходит

Стабільність біосфери. Ноосфера, управління біосферою
  Слід мати на увазі, що екологічні системи, так само як і окремі види організмів, були об’єктом тривалого еволюційного процесу, у ході якого менш стійкі екосистеми зникали і зберігал

Питання для повторення.
1. Що таке жива речовина? 2. Які сутнісні характеристики визначають феномен біосфери Землі? 3. У чому полягає роль біохімічних функцій живого в організованості біосфери?

Тютюновий дим, його вплив на стан атмосфери.
Література: 1. Корсак К.В., Плахотнік О.В. Основи екології. - Київ.: 1998, с 2. Білявський Г.О., Падун М.М., Фурдуй Р.С. Основи загальної екології.-К.: Либідь, 19

Атмосфера - повітряна оболонка Землі, її загальна характеристика.
Атмосфера –це зовнішня газова оболонка, що оточує Землю, обертається з нею та є своєрідним буфером між поверхнею Землі і Космосом, носієм тепла і вологи, через неї відбувається фот

Моніторинг атмосферного повітря.
Екологічний моніторинг – це збирання інформації у просторі та в часі про стан навколишнього середовища в глобальному, регіональному, національному та локальному масштабах з метою оцінювання колишнь

Тютюновий дим, його вплив на стан атмосфери.
  Хворобливу пристрасть до паління тютюну спричинює алкалоїд нікотин, вміст якого в листі тютюну становить 1-5% у перерахунку на суху масу. Цей алкалоїд збудливо діє на нервову систем

Питання для самоконтролю.
1. Назвіть види забруднень атмосфери і дайте їх коротку характеристику. 2. Які шкідливі викиди в атмосферу і в якій кількості зроблять 200 тис. легкових автомобілів за добу та за рік?

Гідросфера – водна оболонка Землі. Споживання води
  Гідросфера це сукупність усіх водних джерел земної кулі: океанів, морів, річок, озер, водоймищ, боліт, підземних вод, льодовиків, снігового покриву, водяної пари атмосфери та ін. За

Забруднення гідросфери та його наслідки. Очищення стічних вод
В результаті діяльності людей гідросфера змінюється: кількісно (зменшення кількості води, придатної для використання) та якісно (забруднення). Серед забруднень розрізняють фізичне, хімічне

Охорона водних ресурсів
Стан вод Світового океану сьогодні викликає велику тривогу. Його забруднюють переважно річки, з водами яких щороку надходить понад 320 млн т заліза, 6,5 млн т фосфору та ін. Дуже багато забруднень

Питання для самоконтролю.
1. До яких наслідків може привести неконтрольоване використання водойм? 2. Чому в багатьох країнах світу не вистачає прісної води? 3. Які є категорії водоспоживання? 4. Щ

Проблема сміття та твердих відходів у світі та в Україні.
  Література: 1. Білявський Г.О., Падун М.М., Фурдуй Н.О. Основи загальної екології. – К.: Либідь.- 1995, с. 2. Джиги рей В.С. та ін. Основи екологі

Сучасний стан ґрунтів України та шляхи його поліпшення.
Найбільше природне багатство України – чорноземи. Вони складають майже 50% світового запасу чорноземів. Розорані землі в Україні становлять близько 85% від площі степів і лісостепів. Посівні площі

Проблема сміття та твердих відходів у світі та в Україні.
Людина в процесі своєї господарської діяльності створює численні речовини (наприклад, пластмаси), які надалі не можуть бути ні використані продуцентами, ні розкладені до доступних мінеральних речов

Значення рослин у житті людини.
Життя на Землі пов’язане Сонцем через зелені рослини. Усі вищі й нижчі рослини є частиною земної біосфери і однією з умов її існування. Обмін речовин та енергії на земній поверхні, кругообіг вологи

Червона книга. Заповідна справа.
Внаслідок впливу негативних антропогенних факторів вже зникли з нашої планети деякі види рослин, численні види їх перебувають на межі повного знищення. У світі налічується понад 30 тис. дуже рідкіс

Значення тварин у природі та у житті людини.
  Серед природних ресурсів Землі живі організми найбільш чутливі до змін, які відбуваються в навколишньому середовищі. В процесі еволюції протягом багатьох тисяч років тварини і росли

Питання для самоконтролю.
1. У чому полягає значення рослин у функціонуванні біосфери? 2. Яка основна мета створення заповідників, заказників? 3. Яким чином гарантується екологічна безпека? 4. Які

Еколого-економічні засади раціонального природокористування
Сучасна оцінка технологій ґрунтується на основі еколого-економічного принипу господарювання, за якого поряд з порівнянням зведених витрат на виробництво тієї чи іншої продукції враховують також вел

Правова система управління.
  Екологічна безпекадовкілля забезпечується організаційними, правовими, економічними та соціальними заходами. Основою організаційного управління екологічною безпекою

Питання для самоконтролю
1. Що вивчає економіка природокористування? 2. Дайте визначення раціонального і нераціонального природокористування. 3. Визначте поняття «екологічна ліцензія», «екологічні збитки»

Традиційні джерела енергії.
  Розвиток людської цивілізації базується на енергетиці. Від стану паливно-енергетичного комплексу залежать темпи науково-технічного прогресу й виробництва, а, отже, й життєвий рівень

Порівняльна характеристика екологічного впливу ТЕС, ГЕС, АЕС.
Виробництво електроенергії в Україні забезпечується на 46,9% АЕС, на 11,2% – ГЕС; на 39,1% - ТЕС. Вплив на довкілля ТЕС. Виробництво енергії на ТЕС супроводжується виділен

Альтернативні джерела енергії.
Враховуючи вищезазначене,необхідно знайти принципово нові джерела енергії, оскільки: o у недалекому майбутньому існує можливість вичерпання запасів вуглеводного палива, на

Заходи по енергозбереженню.
  З метою економії енергії почали використовувати енерготехнологічне комбінування на різних рівнях: а) проведення екзот- і ендотермічних процесів в одному обсязі; б) теплоту утворення

Питання для самоконтролю.
1. Які джерела енергії використовуються людством і в якому напрямі має розвиватися сучасна енергетика? 2. В чому полягає негативна дія на довкілля ТЕС? 3. Яку небезпеку криє в соб

Автомобільний шум та заходи по його зниженню.
Література:   1. Дикань В.Я., Дейнека А.Г. Основы экологии и природопользования. Харьков, "Олант" 2002г. 339-350стр 2. Кононенко В.Г., Гол

Оксид вуглецю
Основний негативний вплив оксиду вуглецю на організм людини полягає у порушенні газового обміну в організмі. Гемоглобін крові у легенях у 240 разів швидше сполучається з оксидом вуглецю нiж з кисне

Вуглеводневі сполуки.
3 великої кількості вуглеводнів, якi мicтяться у відпрацьованих газах, найбільшої загрози завдають ароматичні вуглеводні олеїнового ряду, тобто ненасичені вуглеводні етилового ряду., що мають висок

Оксиди азoтy
Основна частина оксидів азоту, які знаходяться у атмосфері надходить з відпрацьованими газами автомобілів. Оксиди азоту NO i NO2 отруйні для організму людини, мають сильну подразнюючу дію,

Сполуки сірки
Сірчистий газ S02- основний токсичний продукт сполук сірки, що надходить у атмосферу з відпрацьованими газами. У вільному стані S02 - це газ без кольору, з рі

Сполуки свинцю
Наявність сполук свинцю в атмосферному повітрі міст, в основному потрапляють в атмосферу з відпрацьованим газами 6ензинових двигунів, які працюють на етиловому бензині. Історично складаєть

Альдегіди
Основними альдегідами, що надходять у атмосферу з відпрацьованими газами є формальдегід i акролеїн. Формальдегід (мурашковий альдегід) — газ без кольору iз задушливим, под

Сажа i канцерогени
Відпрацьовані гази ДВ3 є основним джерелом викиду в атмосферу твердих частинок i в першу чергу сажі (кіптяви). Частинки сажі розміром 0,5...2мк~і затримуються в легенях, викликаючи алергію. На свої

Продукти фотохімічного синтезу
В останній час, розглядаючи забруднення атмосфери міст i великих промислових центрів, велику увагу почали приділяти вмісту в нiй озону. Раніше (до 1967 р.) вважалося, що наявність озону в повітрі с

Автомобільний шум та заходи по його зниженню.
Транспортний шум- це перевищення природного рівня шуму, спричиненого роботою двигунів, колесами, гальмами i аеродинамічними особливостями транспортного засобу. Абсолютно 6

Зменшення шуму автомобілів.
Враховуючи, що рівень аеродинамічного шуму, який створюється системою впуску i випуску, значно бiльший за механічний шум, тому основну увагу під час розроблення заходів щодо зменшення шуму двигуна

Питання для самоконтролю.
1. Як впливає автомобільний транспорт на екосистему? 2. За якими каналами здійснюється забруднення довкілля автомобільним транспортом? 3. Скільки викидів міститься у складі відпра

Альтернативні автомобільні двигуни і палива.
4. Автоматичні системи керування міським транспортом.   Література:   1. Дикань В.Я., Дейнека А.Г. Основы экологии и

Нормування шкідливих викидiв автомобілів та їх двигунів.
Нормування екологічних показників автомобілів та їх двигунів проводиться на стадії виробництва i в процесі експлуатації. На стадії виробництва (при схваленні типу автомобілів, перевірці відповіднос

Автотранспортні засоби, що відпрацювали свій термін і їх складові.
Шляхи утилізації наведених вище виробничих відходів відомі і широко використовуються. В останній час значна увага приділяється розробленню методів утилізації зношених автомобілів і їх вузлів.

Альтернативні автомобільні двигуни і палива.
Перспективним напрямом в боротьбі за зменшення токсичності відпрацьованих газів ДВЗ та збереження ресурсів є перехід до альтернативних палив, які, в основному, не є продуктами переробки нафти.

Використання видобувних і супутніх палив.
Через дефіцит рідкого палива нафтового походження і зростаючі труднощі у видобутку нафти, а також з метою зменшення забруднення довкілля шкідливими речовинами в наш час здійснюється інтенсивне пере

Використання палив, отриманих з відновлювальних ресурсів.
Спирові палива. Перспективним видом палива для живлення теплових двигунів є спирти (метанол і етанол). Метанол (СН3ОН) отримують гідрогенізацією (приєднан

Використання традиційних нафтових палив з добавками.
Водень. Перспективним є використання водню як добавки до звичайних вуглеводневих палив. Додавання водню до бензину дає можливість знизити викиди основних шкідливих компоне

Питання для самоконтролю.
1. Які Ви знаєте альтернативні двигуни і палива? 2. Перерахуйте джерела утворення відходів на АТП. 3. Як відбувається утилізація відпрацьованої гальмівної рідини? 4. Як в

Поняття глобальних проблем і усвідомлення екологічних проблем і усвідомлення екологічної проблеми як глобальної.
Поняття глобальні проблеми походить від латинського globus (terrae)- куля земна. Отже, це проблеми , що охоплюють всю планету. За визначенням в сучасній літературі глобальні проблеми –це сукупність

Наукова й суспільна діяльність Римського клубу: пошук шляхів запобігання екологічній катастрофі.
Якщо шукати вихідні для XX ст. просторово-часові параметри, в яких спрацьовують світоглядні засади, які орієнтують на покращення екологічної ситуації, то це друга половина XX ст., Європейська непол

Питання для самоконтролю
  1. Дайте визначення глобальних проблем. 2. Які проблеми в сучасному існуванні людства характеризуються як глобальні? 3. Чи пов'язане виникнення глобальних проблем

Аналіз природних небезпечних явищ та ймовірність їх виявів.
  Основні завдання державної політики в сфері екологічної безпеки населення на найближчу перспективу викладені Положенні Президента України Верховній Раді «Стратегія економічного й со

Аналіз природних та техногенних небезпек і прогнозування їх розвитку.
    Виникнення надзвичайних природних ситуацій є здебільшого неконтрольованим процесом, але існує низка чинників, що спричиняють їх виникнення. Серед них: · збі

Основні джерела антропогенного забруднення навколишнього середовища України.
Протягом останніх років усі великі міста України збільшили забруднення атмосфери викидами транспорту (його частина в загальному забрудненні становить 55-82%) . В Україні металургійна промисловість

Сучасна екологічна ситуація в Україні.
У певному розумінні оцінки екологічного стану в Україні сьогодні подібні оцінкам Римського клубу в 60-ті роки XX ст. Тобто, вони дуже песимістичні. Але для такого спрямування оцінок є вагомі підста

Сторія становлення концепції збалансованого розвитку.
  Ідеї створення ідеальної моделі суспільства пропонували ще античні філософи. Так, одна з основних тем вчення Платона (428-347 рр. до н.є.) – створення «ідеальної» або «справедливої»

Питання для самоконтролю
  1. У чому полягає практичне значення Конференції ООН з навколишнього середовища й розвитку. 2. Чому виникла необхідність в укладанні Кіотської угоди? 3. Яка мета К

Список рекомендованої літератури.
  1. Білявський Г.О., Фурдуй Р.С., Костіков І.Ю.. Основи екології. – К.: “Либідь”,2004. 2. Батлук В.А.Основи екології: підручник. – К.: Знання, 2007. – 519 с. 3. Біл

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги