рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Сторія становлення концепції збалансованого розвитку.

Сторія становлення концепції збалансованого розвитку. - Конспект, раздел Образование, З дисципліни ЕКОЛОГІЯ   Ідеї Створення Ідеальної Моделі Суспільства Пропонували Ще Ан...

 

Ідеї створення ідеальної моделі суспільства пропонували ще античні філософи. Так, одна з основних тем вчення Платона (428-347 рр. до н.є.) – створення «ідеальної» або «справедливої» держави. Не менш відомими є висловлювання учня Платона Аристотеля – автора трактату «Політика»(335-322 до н.є.), який містить початок соціальної та політичної філософії, політології та теорії управління. Роботи Томаса Мора, автора книги «Утопія»(1516 р), Томазо Кампанелли, творця «Міста Сонця» (1602) були також присвячені опису ідеальної держави, побудованої на принципах справедливості і сприяння стабільному розвитку суспільства.

Збільшення можливостей людини зумовило народження ідеї про необмежене економічне зростання. Першим, хто висловив сумнів щодо ідеї безмежного людського розвитку, був англійський учений, священик Томас Роберт Мальтус, автор праці «Есе про принципи народонаселення» (1798 р.), в якій він поклав початок теорії про обмеженість природних ресурсів. Однак ідеї Мальтуса випередили свій час, і тоді їм не приділили потрібної уваги.

Кінець Х1Х – початок ХХ століть характеризується появою терміна і теорії «ноосфери». Термін запропонував французький вчений Едуард Леруа, а теорію розвинув видатний радянський вчений В.І. Вернадський. Теорія ноосфери описує тісну взаємодію людини і природи, жодних змін в людському розвитку, що носить яскравий антропоцентричний характер, не відбулося. Навпаки, антропогенне навантаження на природні екосистеми продовжувало збільшуватися. Стрімке зростання народонаселення, народжуваності, розвиток атомної промисловості, «зелена революція», гонитва за надприбутком – ось, мабуть, лише деякі моменти людського розвитку, які призвели у ХХ столітті до катастрофічної експлуатації природних ресурсів. Надмірний вплив на навколишнє середовище ставав дедалі очевиднішим, як і необхідність розв’язання проблем, що виникли.

Першою віхою в історії становлення концепції збалансованого розвитку можна вважати Конференцію ООН з проблем навколишнього середовища, що відбулася в Стокгольмі у червні 1972 року. Саме на Стокгольмській конференції було вперше винесено до міжнародного порядку денного питання про взаємозв’язок між економічним розвитком і погіршенням стану навколишнього середовища, яка містила 26 принципів і план дій з 109 пунктів. У принципах вперше було введено перелік законів з природоохоронної діяльності на державному та міжурядовому рівнях. Конференція в Стокгольмі поклала початок розвитку природоохоронної політики на державному рівні, а також природоохоронного руху в світовому масштабі.

У грудні 1972 року була створена Програма ООН з навколишнього середовища , представлена також і в Україні.

Десятьма роками пізніше, у жовтні 1982 року, на засіданні Генеральної асамблеї ООН у Вашингтоні було прийнято Всесвітню Хартію природи, в якій проголошується ряд принципів збереження природи, відповідно до яких будь-яка діяльність людини, що впливає на природу, має бути керованою, оціненою У першому з принципів Хартії сказано:»Природу необхідно поважати і не порушувати її основні процеси».

У 1983 році Генеральна Асамблея ООН створила Міжнародну комісію з навколишнього середовища і розвитку. Головою комісії став прем’єр-міністр Норвегії Гру Харлем Брундтланд. До завдань комісії входило розроблення основних принципів, показників збалансованого розвитку, а також глобальної еколого-економічної програми дій..

У 1987 році за результатами роботи Комісії була опублікована доповідь «Наше спільне майбутнє», в якій і була представлена нова концепція збалансованого розвитку, в якій і була представлена нова концепція збалансованого розвитку, як альтернатива розвитку, що базується на необмеженому економічному зростанні. У цій доповіді було вперше точно визначено поняття збалансованого розвитку, що трактується як розвиток, за якого нинішні покоління задовольняють свої потреби, при цьому не ставлячи під загрозу можливість задовольняти потреби майбутніх поколінь.

Однак офіційне визнання ідеї, сформульовано у доповіді «Наше спільне майбутнє», відбулося лише у 1992 році, на Міжнародній Конференції ООН з Навколишнього середовища і розвитку в Ріо-де-Жанейро. За підсумками роботи Комісії, Гру Харлем Брундтланд був прийнятий новий принцип світового розвитку, який одержав назву збалансований (сталий) розвиток.

Конференція в Ріо-де-Жанейро стала епохальною в історії людства, в ній взяли участь понад 17 тис. представників з 179 держав. Така безпрецедентна за масштабами та змістом подія була зумовлена стрімким погіршенням глобальної екологічної ситуації. За підсумками конференції прийнято Декларацію, яка підтверджувала Декларацію Конференції ООН з проблем навколишнього середовища, прийняту в Стокгольмі 16 червня 1972 року, та містила 27 принципів збалансованого розвитку.

Другим документом, прийнятим на Конференції в Ріо-де-Жанейро, став «Порядок денний на ХХ1 століття», в якому кожній країні було рекомендовано розробити національну стратегію збалансованого розвитку з урахуванням необхідних природоохоронних заходів.

Подальшими міжнародними подіями, присвяченими проблемам збалансованого розвитку, стали Зустріч на вищому рівні «Планета Землі» +5 (1977 р, Нью-Йорк), присвячена огляду та оцінці реалізації Порядку денного на ХХ1 століття і Всесвітній саміт ООН зі сталого розвитку в Йоганезбурзі (2002 р.), на якому було представлено огляд десятирічного досвіду просування до збалансованого розвитку. За підсумками Йоганезбузького саміту було прийнято два документи: Йоганезбурзька декларація із збалансованого розвитку та План виконання рішень Порядку денного на ХХ1 століття. Особливий пріоритет був наданий соціальним проблемам збалансованого розвитку : подолання бідності, розвитку охорони здоров’я, особливо санітарії, забезпеченню чистою питною водою та і. Значну увагу було приділено проблемі втрати біорізноманіття. На Йоганнезбурзькому саміті також обговорювали нові проблеми, про які не йшлося на Конференції в Ріо-де-Жанейро, серед яких – торгівля, глобалізація та фінансування збалансованого розвитку.

 

2. Конференція ООН з навколишнього природного середовища (Ріо-де-Жанейро, 1992 р.)

 

 

Концепція збалансованого розвитку була платформою для скликання Другої Конференції ООН з питань природного середовища та розвитку у 1992 році у Ріо-де-Жанейро. Ця конференція має й іншу назву – «Саміт Землі». В її роботі взяли участь близько 45 тис. осіб, у тому числі 135 керівників держав і понад 10 тис. представників громадських організацій та об’єднань, які проводили одночасно свої конференції й одержали право брати участь у роботі головної міжнародної конференції. В результаті було прийнято ряд важливих підсумкових документів, серед них:

· Декларація Ріо-де-Жанейро щодо навколишнього середовища та розвитку;

· Порядок денний на ХХ1 століття;

· Рамкова конвенція ООН щодо змін клімату;

· Конвенція щодо збереження біорізноманіття.

Декларація Ріо-де-Жанейро щодо навколишнього середовища та розвитку складається з 27 принципів, які спрямовані на визначення нового, справедливого, глобального партнерства завдяки створенню інших рівнів співробітництва між державами, ключовими секторами суспільства та громадянами. Ця декларація і сьогодні залишається ключовим документом у галузі природоохоронної діяльності та впровадження збалансованого розвитку. Принципи найповніше описують людський розвиток у рамках концепції збалансованого розвитку, враховуючи екологічні, економічні, соціальні та політичні складові. Декларація констатувала «комплексний та взаємозалежний характер Землі, нашого спільного дому».

Програмний характер має Порядок денний на ХХ1 століття, який містить 40 розділів з характеристикою програм діяльності країн світу, спрямованих на забезпечення збалансованого розвитку на регіональному та локальному рівнях. Серед основних напрямків діяльності, розглянутих у розділах, можна виділити: поширення збалансованого розвитку на території міст, боротьба з бідністю, зміна моделі споживання, узгодження динаміки демографічного та збалансованого розвитку, включення проблем навколишнього середовища до процесу прийняття рішень,а також комплекс заходів щодо захисту атмосфери, боротьби проти знищення лісів, управління біотехнологічними процесами тощо. В багатьох розділах йшлося про посилення ролі «найважливіших суспільних груп», до яких належать жінки, діти та молодь, корінні народи, НУО, органи місцевого самоуправління, трудящі і профспілки, ділові кола та промисловці, науково-технічні кола, а також фермери. Вісім останніх розділів були присвячені питанням впровадження напрацьованих напрямів діяльності разом з фінансовими механізмами та інституційними структурами.

Прийнятий Порядок денний на ХХ1 століття започаткував глобальне партнерство країн світу для досягнення збалансованого розвитку суспільства. Був визначений комплексний підхід до проблем довкілля та розвитку. Порядок денний вперше встановлював структуру систематичної спільної роботи, конкретні дії щодо здійснення цього переходу були визначені як для глобального, так і для місцевого, локального рівнів. Рамкову конвенцію ООН щодо зміни клімату підписали понад 180 країн світу, враховуючи УКРАЇНУ. Документ набув чинності 21 березня 1994 року. У ньому визначено засади, цілі, інститути та процедури щодо дій, спрямованих проти змін клімату. Основну увагу приділено проблемі парникових газів.

Оскільки Конвенція не передбачала конкретних вимог і показників, то в грудні 1997 року в м. Кіото (Японія) було підписано Кіотський протокол як додатковий документ до Рамкової конвенції. Він уже містив конкретні вимоги до промислово розвинутих країн і таких, що розвиваються, щодо стабілізації та скорочення викидів парникових газів у а атмосферу протягом 1998-2012 років. На початок 2009 року положення Кіотського протоколу ратифікували 183 країни, він набув чинності у 2005 році.

Конвенція щодо збереження біорізноманіття набула чинності в 1993 році. Її мета – зберегти різноманіття на Землі за допомогою охорони видів, ареалів їхнього існування та використання лісів була спробою напрацювати міжнародні механізми запобігання масштабному вирубуванню лісів та їхнього відновлення. Водночас, декларація підтвердила суверенні права держав щодо експлуатації лісових ресурсів на власній території.

Таким чином, Конференція ООН з навколишнього середовища й розвитку, яка відбулася в Ріо-де-Жанейро в червні 1992 року, показала, що проблеми до більше розглядати окремо. Вона констатувала, що людство переживає вирішальний момент в історії: суперечності між характером цивілізації, що склався, та природою досягли межі, і подальше загострення їх веде до глобальної катастрофи.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

З дисципліни ЕКОЛОГІЯ

ГОРЛІВСЬКИЙ АВТОТРАНСПОРТНИЙ ТЕХНІКУМ ДЕРЖАВНОГО ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... К О Н С П Е К Т ЛЕКЦІЙ... з дисципліни ЕКОЛОГІЯ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Сторія становлення концепції збалансованого розвитку.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Передмова
  У середині ХХ століття проблеми охорони навколишнього природного середовища привернули увагу світової спільноти. Початок руху за збереження довкілля часто пов`язують з публікацією у

Сторія становлення екології як науки.
Як і більшість наук - екологія має свою передісторію. Нагромадження відомостей про спосіб життя, залежність від навколишніх умов, характеру розподілу тварин i рослин почалось уже д

Сторія становлення екології як науки.
Як і більшість наук - екологія має свою передісторію. Нагромадження відомостей про спосіб життя, залежність від навколишніх умов, характеру розподілу тварин i рослин почалось уже д

Питання для самоконтролю
1. Яким є предмет класичної екології й коли вона виникла? 2. Чи вірно вважати екологію біоекологією? 3. Як проявляється процес диференціації та інтеграції в екології? 4.

Поняття середовища існування. Водне, ґрунтове, повітряне середовище.
Дослідження окремих організмів, їх індивідуальних зв’язків з середовищем є предметом аутекології. Природа –об`єктивна реальність, результат еволюції матер

Екологічний фактор. Класифікація екологічних факторів, їх вплив на живі організми. Абіотичні фактори.
  Екологічний фактор – це будь-яка умова середовища, що прямо чи опосередковано впливає на організм протягом хоча б однієї з фаз його розвитку. Усі екологічн

Абіотичні фактори.
Температура – один з найважливіших кліматичних факторів. Від неї залежать усі життєво необхідні процеси, що відбуваються в організмі: обмін речовин, ріст, розвиток тощо. На земні п

Біотичні фактори, форми біотичних відносин.
У природних умовах кожен живий організм живе не ізольовано, а у взаємозв’язках з іншими живими істотами. Взаємодіючи між собою, організми вступають один з одним у певні зв’язки, які можуть бути кор

Антропогенні фактори.
  Антропічні фактори – ті, що виникають в результаті безпосереднього впливу людини на будь-що. Наприклад: мисливство, вирубування лісів, вирощування, на свій розсуд, рослин і тварин,

Питання для самоконтролю.
1. Що таке екологічний фактор? 2. Чим визначається різноманітність класифікацій екологічних факторів? 3. У чому полягає взаємодія факторів? 4. Як впливають на існування о

Типи взаємовідношень між популяціями.
Література:   1. Г.О.Білявський, Р.С.Фурдуй, І.Ю.Костіков. Основи екології. – К.: “Либідь”,2004, с. 72-82 2. Г.О. Білявський, Л.І.Бутченко, В.М.Навр

Поняття про екологічні системи.
Термін «екосистема» - вперше запровадив англійський геоботанік А. Тенслі у 1935 році, хоча виник він значно раніше, як ідея єдності організмів і середовища, людини і природи. Екоси

Чисельність і густота популяцій
Визначення чисельності (кількості особин) популяцій має велике значення для їх природного чи спрямованого репродукування. Для цього потрібні дані про вплив факторів середовища на розмноження і вижи

Народжуваність і смертність
Загальні зміни чисельності популяції залежать від народжуваності, смертності, вселення і виселення (міграції) ї особин. Народжуваність і смертність – основні показники динаміки популяцій.

Типи взаємовідношень між популяціями.
  Дуже рідко вивчають тільки динаміку однієї популяції. Існує цілий ряд добре вивчених типів відносин між популяціями різних видів (міжвидові взаємовідносини). Ю. Одум, аналізуючи вза

Питання для самоконтролю.
1. Як впливають на популяції показники народжуваності і смертності? 2. Що таке екосистема? 3. Сформулюйте закон Р.Ліндермана. 4. Дайте визначення ланцюгу харчування. Як о

Поняття про біосферу.
  Еволюція біосфери тривала понад 3 млрд. років і відбувалася під впливом зовнішніх сил, таких, як геологічні і кліматичні зміни й внутрішніх процесів, зумовлених активністю живих ком

Структура біосфери. Жива речовина. Розподіл життя у біосфері
В.І.Вернадський вирізняв шість типів речовин біосфери: - жива речовина – сукупність усіх існуючих на Землі рослин, тварин, мікроорганізмів, грибів; вона т

Енергетичний баланс біосфери
  Енергія– це загальна кількісна міра руху та взаємодії усіх видів матерії. Відповідно до закону збереження енергії вона не зникає та не виникає з нічого, а переходит

Стабільність біосфери. Ноосфера, управління біосферою
  Слід мати на увазі, що екологічні системи, так само як і окремі види організмів, були об’єктом тривалого еволюційного процесу, у ході якого менш стійкі екосистеми зникали і зберігал

Питання для повторення.
1. Що таке жива речовина? 2. Які сутнісні характеристики визначають феномен біосфери Землі? 3. У чому полягає роль біохімічних функцій живого в організованості біосфери?

Тютюновий дим, його вплив на стан атмосфери.
Література: 1. Корсак К.В., Плахотнік О.В. Основи екології. - Київ.: 1998, с 2. Білявський Г.О., Падун М.М., Фурдуй Р.С. Основи загальної екології.-К.: Либідь, 19

Атмосфера - повітряна оболонка Землі, її загальна характеристика.
Атмосфера –це зовнішня газова оболонка, що оточує Землю, обертається з нею та є своєрідним буфером між поверхнею Землі і Космосом, носієм тепла і вологи, через неї відбувається фот

Моніторинг атмосферного повітря.
Екологічний моніторинг – це збирання інформації у просторі та в часі про стан навколишнього середовища в глобальному, регіональному, національному та локальному масштабах з метою оцінювання колишнь

Тютюновий дим, його вплив на стан атмосфери.
  Хворобливу пристрасть до паління тютюну спричинює алкалоїд нікотин, вміст якого в листі тютюну становить 1-5% у перерахунку на суху масу. Цей алкалоїд збудливо діє на нервову систем

Питання для самоконтролю.
1. Назвіть види забруднень атмосфери і дайте їх коротку характеристику. 2. Які шкідливі викиди в атмосферу і в якій кількості зроблять 200 тис. легкових автомобілів за добу та за рік?

Гідросфера – водна оболонка Землі. Споживання води
  Гідросфера це сукупність усіх водних джерел земної кулі: океанів, морів, річок, озер, водоймищ, боліт, підземних вод, льодовиків, снігового покриву, водяної пари атмосфери та ін. За

Забруднення гідросфери та його наслідки. Очищення стічних вод
В результаті діяльності людей гідросфера змінюється: кількісно (зменшення кількості води, придатної для використання) та якісно (забруднення). Серед забруднень розрізняють фізичне, хімічне

Охорона водних ресурсів
Стан вод Світового океану сьогодні викликає велику тривогу. Його забруднюють переважно річки, з водами яких щороку надходить понад 320 млн т заліза, 6,5 млн т фосфору та ін. Дуже багато забруднень

Питання для самоконтролю.
1. До яких наслідків може привести неконтрольоване використання водойм? 2. Чому в багатьох країнах світу не вистачає прісної води? 3. Які є категорії водоспоживання? 4. Щ

Проблема сміття та твердих відходів у світі та в Україні.
  Література: 1. Білявський Г.О., Падун М.М., Фурдуй Н.О. Основи загальної екології. – К.: Либідь.- 1995, с. 2. Джиги рей В.С. та ін. Основи екологі

Ерозія ґрунтів, її причини, методи запобігання ерозії.
Під ерозією ґрунту розуміють різноманітні процеси руйнування і змиву ґрунтового покриву потоками води, або вітром. У зв’язку з цим розрізняють водну та вітрову ерозію. Часто вітрову ерозію називают

Сучасний стан ґрунтів України та шляхи його поліпшення.
Найбільше природне багатство України – чорноземи. Вони складають майже 50% світового запасу чорноземів. Розорані землі в Україні становлять близько 85% від площі степів і лісостепів. Посівні площі

Проблема сміття та твердих відходів у світі та в Україні.
Людина в процесі своєї господарської діяльності створює численні речовини (наприклад, пластмаси), які надалі не можуть бути ні використані продуцентами, ні розкладені до доступних мінеральних речов

Значення рослин у житті людини.
Життя на Землі пов’язане Сонцем через зелені рослини. Усі вищі й нижчі рослини є частиною земної біосфери і однією з умов її існування. Обмін речовин та енергії на земній поверхні, кругообіг вологи

Червона книга. Заповідна справа.
Внаслідок впливу негативних антропогенних факторів вже зникли з нашої планети деякі види рослин, численні види їх перебувають на межі повного знищення. У світі налічується понад 30 тис. дуже рідкіс

Значення тварин у природі та у житті людини.
  Серед природних ресурсів Землі живі організми найбільш чутливі до змін, які відбуваються в навколишньому середовищі. В процесі еволюції протягом багатьох тисяч років тварини і росли

Питання для самоконтролю.
1. У чому полягає значення рослин у функціонуванні біосфери? 2. Яка основна мета створення заповідників, заказників? 3. Яким чином гарантується екологічна безпека? 4. Які

Еколого-економічні засади раціонального природокористування
Сучасна оцінка технологій ґрунтується на основі еколого-економічного принипу господарювання, за якого поряд з порівнянням зведених витрат на виробництво тієї чи іншої продукції враховують також вел

Правова система управління.
  Екологічна безпекадовкілля забезпечується організаційними, правовими, економічними та соціальними заходами. Основою організаційного управління екологічною безпекою

Питання для самоконтролю
1. Що вивчає економіка природокористування? 2. Дайте визначення раціонального і нераціонального природокористування. 3. Визначте поняття «екологічна ліцензія», «екологічні збитки»

Традиційні джерела енергії.
  Розвиток людської цивілізації базується на енергетиці. Від стану паливно-енергетичного комплексу залежать темпи науково-технічного прогресу й виробництва, а, отже, й життєвий рівень

Порівняльна характеристика екологічного впливу ТЕС, ГЕС, АЕС.
Виробництво електроенергії в Україні забезпечується на 46,9% АЕС, на 11,2% – ГЕС; на 39,1% - ТЕС. Вплив на довкілля ТЕС. Виробництво енергії на ТЕС супроводжується виділен

Альтернативні джерела енергії.
Враховуючи вищезазначене,необхідно знайти принципово нові джерела енергії, оскільки: o у недалекому майбутньому існує можливість вичерпання запасів вуглеводного палива, на

Заходи по енергозбереженню.
  З метою економії енергії почали використовувати енерготехнологічне комбінування на різних рівнях: а) проведення екзот- і ендотермічних процесів в одному обсязі; б) теплоту утворення

Питання для самоконтролю.
1. Які джерела енергії використовуються людством і в якому напрямі має розвиватися сучасна енергетика? 2. В чому полягає негативна дія на довкілля ТЕС? 3. Яку небезпеку криє в соб

Автомобільний шум та заходи по його зниженню.
Література:   1. Дикань В.Я., Дейнека А.Г. Основы экологии и природопользования. Харьков, "Олант" 2002г. 339-350стр 2. Кононенко В.Г., Гол

Оксид вуглецю
Основний негативний вплив оксиду вуглецю на організм людини полягає у порушенні газового обміну в організмі. Гемоглобін крові у легенях у 240 разів швидше сполучається з оксидом вуглецю нiж з кисне

Вуглеводневі сполуки.
3 великої кількості вуглеводнів, якi мicтяться у відпрацьованих газах, найбільшої загрози завдають ароматичні вуглеводні олеїнового ряду, тобто ненасичені вуглеводні етилового ряду., що мають висок

Оксиди азoтy
Основна частина оксидів азоту, які знаходяться у атмосфері надходить з відпрацьованими газами автомобілів. Оксиди азоту NO i NO2 отруйні для організму людини, мають сильну подразнюючу дію,

Сполуки сірки
Сірчистий газ S02- основний токсичний продукт сполук сірки, що надходить у атмосферу з відпрацьованими газами. У вільному стані S02 - це газ без кольору, з рі

Сполуки свинцю
Наявність сполук свинцю в атмосферному повітрі міст, в основному потрапляють в атмосферу з відпрацьованим газами 6ензинових двигунів, які працюють на етиловому бензині. Історично складаєть

Альдегіди
Основними альдегідами, що надходять у атмосферу з відпрацьованими газами є формальдегід i акролеїн. Формальдегід (мурашковий альдегід) — газ без кольору iз задушливим, под

Сажа i канцерогени
Відпрацьовані гази ДВ3 є основним джерелом викиду в атмосферу твердих частинок i в першу чергу сажі (кіптяви). Частинки сажі розміром 0,5...2мк~і затримуються в легенях, викликаючи алергію. На свої

Продукти фотохімічного синтезу
В останній час, розглядаючи забруднення атмосфери міст i великих промислових центрів, велику увагу почали приділяти вмісту в нiй озону. Раніше (до 1967 р.) вважалося, що наявність озону в повітрі с

Автомобільний шум та заходи по його зниженню.
Транспортний шум- це перевищення природного рівня шуму, спричиненого роботою двигунів, колесами, гальмами i аеродинамічними особливостями транспортного засобу. Абсолютно 6

Зменшення шуму автомобілів.
Враховуючи, що рівень аеродинамічного шуму, який створюється системою впуску i випуску, значно бiльший за механічний шум, тому основну увагу під час розроблення заходів щодо зменшення шуму двигуна

Питання для самоконтролю.
1. Як впливає автомобільний транспорт на екосистему? 2. За якими каналами здійснюється забруднення довкілля автомобільним транспортом? 3. Скільки викидів міститься у складі відпра

Альтернативні автомобільні двигуни і палива.
4. Автоматичні системи керування міським транспортом.   Література:   1. Дикань В.Я., Дейнека А.Г. Основы экологии и

Нормування шкідливих викидiв автомобілів та їх двигунів.
Нормування екологічних показників автомобілів та їх двигунів проводиться на стадії виробництва i в процесі експлуатації. На стадії виробництва (при схваленні типу автомобілів, перевірці відповіднос

Автотранспортні засоби, що відпрацювали свій термін і їх складові.
Шляхи утилізації наведених вище виробничих відходів відомі і широко використовуються. В останній час значна увага приділяється розробленню методів утилізації зношених автомобілів і їх вузлів.

Альтернативні автомобільні двигуни і палива.
Перспективним напрямом в боротьбі за зменшення токсичності відпрацьованих газів ДВЗ та збереження ресурсів є перехід до альтернативних палив, які, в основному, не є продуктами переробки нафти.

Використання видобувних і супутніх палив.
Через дефіцит рідкого палива нафтового походження і зростаючі труднощі у видобутку нафти, а також з метою зменшення забруднення довкілля шкідливими речовинами в наш час здійснюється інтенсивне пере

Використання палив, отриманих з відновлювальних ресурсів.
Спирові палива. Перспективним видом палива для живлення теплових двигунів є спирти (метанол і етанол). Метанол (СН3ОН) отримують гідрогенізацією (приєднан

Використання традиційних нафтових палив з добавками.
Водень. Перспективним є використання водню як добавки до звичайних вуглеводневих палив. Додавання водню до бензину дає можливість знизити викиди основних шкідливих компоне

Питання для самоконтролю.
1. Які Ви знаєте альтернативні двигуни і палива? 2. Перерахуйте джерела утворення відходів на АТП. 3. Як відбувається утилізація відпрацьованої гальмівної рідини? 4. Як в

Поняття глобальних проблем і усвідомлення екологічних проблем і усвідомлення екологічної проблеми як глобальної.
Поняття глобальні проблеми походить від латинського globus (terrae)- куля земна. Отже, це проблеми , що охоплюють всю планету. За визначенням в сучасній літературі глобальні проблеми –це сукупність

Наукова й суспільна діяльність Римського клубу: пошук шляхів запобігання екологічній катастрофі.
Якщо шукати вихідні для XX ст. просторово-часові параметри, в яких спрацьовують світоглядні засади, які орієнтують на покращення екологічної ситуації, то це друга половина XX ст., Європейська непол

Питання для самоконтролю
  1. Дайте визначення глобальних проблем. 2. Які проблеми в сучасному існуванні людства характеризуються як глобальні? 3. Чи пов'язане виникнення глобальних проблем

Аналіз природних небезпечних явищ та ймовірність їх виявів.
  Основні завдання державної політики в сфері екологічної безпеки населення на найближчу перспективу викладені Положенні Президента України Верховній Раді «Стратегія економічного й со

Аналіз природних та техногенних небезпек і прогнозування їх розвитку.
    Виникнення надзвичайних природних ситуацій є здебільшого неконтрольованим процесом, але існує низка чинників, що спричиняють їх виникнення. Серед них: · збі

Основні джерела антропогенного забруднення навколишнього середовища України.
Протягом останніх років усі великі міста України збільшили забруднення атмосфери викидами транспорту (його частина в загальному забрудненні становить 55-82%) . В Україні металургійна промисловість

Сучасна екологічна ситуація в Україні.
У певному розумінні оцінки екологічного стану в Україні сьогодні подібні оцінкам Римського клубу в 60-ті роки XX ст. Тобто, вони дуже песимістичні. Але для такого спрямування оцінок є вагомі підста

Питання для самоконтролю
  1. У чому полягає практичне значення Конференції ООН з навколишнього середовища й розвитку. 2. Чому виникла необхідність в укладанні Кіотської угоди? 3. Яка мета К

Список рекомендованої літератури.
  1. Білявський Г.О., Фурдуй Р.С., Костіков І.Ю.. Основи екології. – К.: “Либідь”,2004. 2. Батлук В.А.Основи екології: підручник. – К.: Знання, 2007. – 519 с. 3. Біл

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги