Рекомендації після проведення віртуальної колоноскопії

Розпочинати прийом їжі можливо не раніше 2 годин після процедури. Їсти потрібно невеликими порціями (200-300 г). Вживати можна варену, запечену або тушковану їжу. Обмежити вживання сирої їжі (термічно не обробленої). Виключити продукти, які ведуть до утворення газів: свіжі фрукти, овочі, зелень, квасоля, горох, ягоди, чорний хліб.

Ультразвукове́ дослі́дження (синоніми: УЗД, ехографія, ультрасонографія) — засіб отримання зображення, при якому для візуалізації структур всередині людського тіла використовуються звукові хвилі високої частоти, що перевищують межу слухового сприйняття людини.

В основі УЗД є відбивання частини ультразвукових хвиль від поверхонь розподілу між середовищами з різними фізичними (акустичними) властивостями. Тканини тіла, відрізняючись за щільністю та іншими фізичними характеристиками, в різному ступені відбивають ультразвукові хвилі, породжуючи ехо різної потужності (різна ехогенність тканини) і тим самим контраст в УЗ-зображені. На основі аналізу проміжку часу, що необхідне для повернення звукової хвилі, може бути розрахована глибина тканинної структури.

З фізичної точки зору, основа ультразвукового дослідження — п′єзоелектричний ефект. При деформації монокристалів деяких хімічних з′єднань під дією ультразвукових хвиль на поверхні цих кристалів утворюються протилежні за знаком електричні заряди — прямий п′єзоелектричний ефект. При подачі на них змінного електричного заряду, у кристалах з′являються механічні коливання з випроміненням ультразвукових хвиль.

Ультразвукове дослідження (УЗД)

Ультразвукове дослідження (УЗД) - діагностичний метод, основою якого є отримання зображення внутрішніх органів за допомогою звукових коливань ультрависокої частоти, що не сприймаються людським вухом. Відбиті від внутрішніх структур звукові коливання фіксуються спеціальним датчиком і реконструюються на екрані монітора у вигляді зображення в режимі реального часу.

Наскільки якісно буде проведено ультразвукове дослідження, залежить від досвіду лікаря та обладнання, на якому робиться обстеження.

У наших центрах працюють тільки високопрофесійні співробітники, а встановлені потужні ультразвукові системи експертного класу дозволяють отримувати найбільш точні трьох- і чотиривимірні зображення (що нагадують голограми). При проведенні УЗД не використовується іонізуюче (радіоактивне) випромінювання, що зумовлює відносну безпечність діагностики.

Області застосування ультразвуку в медицині надзвичайно широкі. У діагностичних цілях його використовують для виявлення захворювань органів черевної порожнини і нирок, органів малого тазу, щитовидної залози, молочних залоз, лімфатичної системи, серця, великих суглобів кінцівок, магістральних судин кінцівок і голови, в акушерській та педіатричній практиці. Через фізичні властивості ультразвуку, недоступнимими для даного методу є органи, що містять повітря і кісткові тканини.


Підготовка до ультразвуковим дослідженням:


Черевної порожнини.
Дослідження проводиться вранці натщесерце після 10-12 годинного голодування. При підвищеному газоутворення в кишечнику рекомендується триденна дієта, що виключає сирі овочі та фрукти, чорний хліб, молочні продукти, бобові, а також після їжі показаний прийом активованого вугілля і ферментних препаратів (фестал).

Нирок і сечового міхура. Якщо досліджуються тільки нирки, підготовка не потрібна. Для обстеження сечового міхура, він повинен бути наповнений - утримувати 300-350 мл рідини. За 1,5-2 години до дослідження рекомендується випити 1 літр будь-якої рідини.

Передміхурової залози. При трансабдомінальному дослідженні необхідний повний сечовий міхур (див. вище). При трансректальному дослідженні наповнювати його слід тільки в разі необхідності детального дослідження стінки самого міхура.

Матки і яєчників. При трансабдомінальному дослідженні необхідний добре наповнений сечовий міхур (див. вище). При трансвагінальному дослідженні сечовий міхур повинен бути порожній.

Плоду. Повний сечовий міхур при дослідженні необхідний до 12 тижня вагітності.

Молочних залоз.Підготовка не потрібна.

Щитовидної залози. Підготовка не потрібна.

Серця.Підготовка не потрібна. Рекомендується мати при собі результати електрокардіограми.

Обмеження ультразвукового методу.Інформативність УЗД знижується при проведенні дослідження у пацієнтів із надмірною вагою, а також вираженим метеоризмом (здуттям живота). У першому випадку спостерігається значне послаблення ультразвукових хвиль, а в другому надлишкове відображення уз-сигналу (будь-який газ - непреступна перешкода для ультразвукових хвиль, використовуваних у медицині і нешкідливих для здоров'я). З цих самих причин, за рідкісним винятком, не можливо вичерпне ультразвукове дослідження головного мозку, легенів, кісток, кишківника і шлунку.