Словник термінів і скорочень по апаратах УЗД

Advanced 3D - розширена програма тривимірної реконструкції.

ATO - автоматична оптимізація зображення, оптимізує якість зображення натисненням однієї кнопки.

B-Flow - візуалізація кровотоку безпосередньо в В-режимі без використання допплерівських методів.

Coded Contrast Imaging Option - режим кодованого контрастного зображення, використовується при дослідженні з контрастними речовинами.

CodeScan - технологія посилення слабких ехосигналів і придушення небажаних частот (шумів, артефактів) шляхом створення кодованої послідовності імпульсів на передачі з можливістю їх декодування на прийомі за допомогою програмованого цифрового декодера. Ця технологія дозволяє добитися неперевершеної якості зображення та підвищення якості діагностики за рахунок нових режимів сканування.

Color doppler (CFM або CFA) - колірний доплер (Color Doppler) - виділення на ехограм кольором (кольорове картування) характеру кровотоку в області інтересу. Кровотік до датчика прийнято картировать червоним кольором, від датчика - синім кольором. Турбулентний кровоток картіруется синьо-зелено-жовтим кольором. Колірний доплер застосовується для дослідження кровотоку в судинах, в ехокардіографії. Інші назви технології - кольорове допплерівське картування (КДК), color flow mapping (CFM) і color flow angiography (CFA). Звичайно за допомогою колірного допплера, змінюючи положення датчика, знаходять область інтересу (посудина), потім для кількісної оцінки використовують імпульсний допплер. Колірний і енергетичний допплер допомагають у диференціації кіст і пухлин, оскільки внутрішній вміст кісти позбавлене судин і, отже, ніколи не може мати колірних локусів.

ComfortScan - новий підхід до створення УЗ систем з високим рівнем ергономіки для забезпечення максимального комфорту пацієнта і користувача.

DICOM - можливість передачі "сирих" даних по мережі для зберігання на серверах і робочих станціях, друку та подальшого аналізу.

Easy 3D - режим поверхневої тривимірної реконструкції з можливістю завдання рівня прозорості.

M-mode (M-режим) - одновимірний режим ультразвукового сканування (історично перший ультразвукової режим), при якому досліджуються анатомічні структури в розгортці по осі часу, зараз застосовується в ехокардіографії. M-режим використовується для оцінки розмірів і скорочувальної функції серця, роботи клапанного апарату. За допомогою цього режиму можна розрахувати скоротливу здатність лівого і правого шлуночків, оцінити кінетику їх стінок.

MPEGvue - швидкий доступ до збережених цифрових даних і спрощена процедура передачі зображень та відеокліпів на CD в стандартному форматі для подальшого перегляду та аналізу на PC.

Power doppler - енергетичний допплер (power doppler) - якісна оцінка низької швидкості кровотоку, застосовується при дослідженні мережі дрібних судин (щитовидна залоза, нирки, яєчник), вен (печінка, яєчка) та ін Більш чутливий до наявності кровотоку, ніж колірної доплер. На ехограм зазвичай відображається у помаранчевій палітрі, більш яскраві відтінки свідчать про більшу швидкість кровотоку. Головний недолік - відсутність інформації про направлення кровотоку. Використання енергетичного допплера в тривимірному режимі дозволяє судити про просторову структуру кровотоку в області сканування. У ехокардіографії енергетичний допплер застосовується рідко, іноді використовується в поєднанні з контрастними речовинами для вивчення перфузії міокарда. Колірний і енергетичний допплер допомагають у диференціації кіст і пухлин, оскільки внутрішній вміст кісти позбавлене судин і, отже, ніколи не може мати колірних локусів.

Smart Stress - розширені можливості стрес-луна досліджень. Кількісний аналіз і можливість збереження всіх настройок сканування для кожного етапу дослідження при візуалізації різних сегментів серця.

SmartScan - новітні програмні алгоритми для підвищення продуктивності і забезпечення високої якості обслуговування пацієнтів.

Tissue Harmonic Imaging (THI) - технологія виділення гармонійної складової коливань внутрішніх органів, викликаних проходженням крізь тіло базового ультразвукового імпульсу. Корисним вважається сигнал, отриманий при відніманні базової складової з відбитого сигналу. Застосування 2-ої гармоніки доцільно при ультразвуковому скануванні крізь тканини, інтенсивно поглинають 1-ю (базову) гармоніку. Дана технологія передбачає використання широкосмугових датчиків і приймального тракту підвищеної чутливості. Поліпшується якість зображення, лінійне і контрастне дозвіл у пацієнтів з підвищеною вагою. Технологія THI застосовується спільно з OTI (Optimum Tissue Imaging). OTI - це налаштування оптимальної корекції швидкості для кожної галузі дослідження. Таким чином, досягається висока якість зображень для різних видів тканин, таких як жир, м'язи або паренхіма печінки.

Tissue Synchronization Imaging (TSI) - абсолютно новий і володіє величезним потенціалом клінічний інструмент для діагностики та оцінки серцевих дисфункцій.

Tissue Velocity Imaging - тканинної доплер (Tissue Velocity Imaging або тканинна колірна доплерографія) - колірне картування руху тканин, застосовується спільно з імпульсним допплером в ехокардіографії для оцінки скоротливої ​​здатності міокарда. Вивчаючи напрямки руху стінок лівого і правого шлуночків в систолу і діастолу тканинного доплера, можна виявити приховані зони порушення локальної скоротливості.

TruAccess - принципово новий підхід до отримання зображень, заснований на можливості доступу до "сирим" ультразвуковим даними. Використання цієї технології забезпечує отримання високоякісних зображень і надає унікальні можливості їх подальшої обробки.

TruSpeed ​​- унікальний набір програмних і апаратних компонентів для обробки ультразвукових даних, що забезпечує ідеальну якість зображення і найвищу швидкість обробки даних у всіх режимах сканування.

Virtual Convex - розширене конвексний зображення при використанні лінійних і секторних датчиків.

VScan - новітні кардіотехнологіі: Tissue Tracking Imaging - візуалізація та квантифікація руху міокарда.

Імпульсний доплер (PW, HFPW) - імпульсний допплер (Pulsed Wave або PW) застосовується для кількісної оцінки кровотоку в судинах. На тимчасової розгортці по вертикалі відображається швидкість потоку в досліджуваній точці. Потоки, що рухаються до датчика, відображаються вище базової лінії, зворотний кровотік (від датчика) - нижче. Максимальна швидкість потоку залежить від глибини сканування, частоти імпульсів і має обмеження (близько 2,5 м / с при діагностиці серця). Високочастотний імпульсний допплер (HFPW - high frequency pulsed wave) дозволяє реєструвати швидкості потоку більшій швидкості, однак теж має обмеження, пов'язане з спотворенням допплерівського спектра.

Постійно-хвильовий допплер - постійно-хвильової доплер (Continuous Wave Doppler або CW) застосовується для кількісної оцінки кровотоку в судинах c високошвидкісними потоками. Недолік методу полягає в тому, що реєструються потоки по всій глибині сканування. У ехокардіографії за допомогою постійно-хвильового допплера можна зробити розрахунки тиску в порожнинах серця та магістральних судинах в ту чи іншу фазу серцевого циклу, розрахувати ступінь значущості стенозу і т.д. Основним рівнянням CW є рівняння Бернуллі, що дозволяє розрахувати різницю тиску або градієнт тиску. За допомогою рівняння можна виміряти різницю тиску між камерами в нормі і при наявності патологічного, високошвидкісного кровотоку.