КУРСОВОГО ПРОЕКТУ

Завданням проекту є вибір технологічної схеми очистки води для господарсько-питних потреб, призначеної для очищення каламутних кольорових вод поверхневих джерел, характерних для південних і південно-східних районів України, розрахунок основних параметрів обладнання, вибір сучасного обладнання та розташування його на промисловому майданчику.

У процесі виконання курсового проекту студент повинен закріпити отримані їм теоретичні знання[1-3,4-6], детально познайомитися з особливостями технології й конструкції запроектованого їм комплексу споруд [7-10], навчитися користуватися науково-технічною й довідковою літературою, типовими проектами, а також каталогами фірм - виробників обладнання. При виборі типів будівельних конструкцій водоочисних споруд варто приймати не тільки умови міцності й надійності, але й ураховувати сучасні вимоги щодо типізації, стандартизації. При розташуванні будинків і компонуванні очисних споруд повинні бути враховані вимоги й положення модульної системи в будівництві, екологічні вимоги щодо до зон санітарної охорони.

Варто пам'ятати, що при визначенні розмірів будинків у плані варто застосовувати:

- похідний модуль 60М (6000 т) без обмеження;

- похідний модуль 30М (3000 мм) у межах до 18000 мм.

Відповідно при визначенні вертикальних розмірів (висота поверху) рекомендується застосовувати:

- похідний модуль 12М (1200 мм) без обмеження;

- похідний модуль 6М (600 мм) до 7200 мм.

На водоочисних спорудах відповідно до рекомендацій [4] повинні бути передбачені хімічна й бактеріологічна лабораторії, кімнати чергового персоналу та інші допоміжні приміщення. Компонування водоочисних споруд, лабораторій, складів, допоміжних і інших приміщень повинне забезпечувати умови зручностей для роботи обслуговуючого персоналу [7-9].