Дослідження властивостей форматів стиску графічних даних

 

6.1.1. Створіть для експериментів нову теку.

6.1.2. Відкрийте графічний редактор Paint і завантажите в нього заздалегідь підготовлений багатобарвний малюнок у форматі bmp (наприклад <Прізвище>_Test.bmp).

6.1.3. Визначіть розмір малюнка в пикселах (Рисунок/Атрибуты). Оцініть теоретичний розмір малюнка у 24-розрядній палітрі (3 байти на крапку) за формулою:

S=M´N´3, де S — розмір файлу з рисунком (байт);

М — ширина рисунка (крапок);

N — висота рисунка (крапок).

Запишіть результат: S =• _____________

6.1.4. Збережіть рисунок у створену папку призначивши тип файлу: 24-розрядний рисунок (.BMP).

6.1.5. Повторно збережіть рисунок вибравши те ж ім'я, але призначивши тип файлу .GIF. При збереженні відбудеться втрата визначеної частини графічної інформації.

6.1.6. Відновіть рисунок, завантаживши його з раніше збереженого файлу <Прізвище>_Test.bmp, і знову збережіть його під тим же ім'ям, але вибравши як тип файлу формат JPEG.

6.1.7. Запустіть програму Проводник. Відкрийте створену теку Таблиця. Визначите розміри файлів <Прізвище>_Test.bmp, <Прізвище>_Test.gif і <Прізвище>_Test.jpg. Визначите коефіцієнт стиску файлів (R), узявши відносини розмірів файлів до теоретичної величини, отриманої розрахунковим шляхом у п. 6.1.3. Результати занесіть у таблицю.

Формат файлу Розмір файлу (Кбайт) Ступінь стиску (%)
24-розрядний .BMP    
.GIF    
.JPG    

 

6.1.8. Дайте відповідь на запитання:

· •що можна сказати про ступінь стиску даних у форматі BMP?

· що можна сказати про ступінь стиску даних у форматі.JPEG?

6.1.9. У графічному редакторі Paint дайте команду створення нового документа Создать. Переконаєтеся в тому, що полотнина має розмір 640х480. Якщо це не так змініть його розмір командою Рисунок/Атрибуты/Ширина(Высота).

6.1.10. Як інструмент виберіть Кисть. Задайте максимальний раз мер. По черзі використовуючи 8-10 різних фарб, грубо зафарбуйте полотнину.

6.1.11. Збережіть рисунок під ім'ям <Прізвище>_Test_1 у форматі 24-розрядний рисунок.

6.1.12. Збережіть рисунок під ім'ям <Прізвище>_Test_1 у форматі GIF.

6.1.13. Відновіть рисунок з файлу <Прізвище>_Test_1.bmp.

6.1.14- Збережіть рисунок під ім'ям <Прізвище>_Test_1 у форматі JPEG.

6.1.15. За допомогою програми Проводник визначіть розміри збережених файлів і заповніть таблицю.

Формат файлу Розмір файлу (Кбайт) Ступінь стиску (%)
24-розрядний .BM    
.GIF    
.JPG    

 

6.1.16. Уточніть раніше зроблений висновок про ступінь стиску даних у форматі JPEG з огляду на той факт, що в першому випадку зображення було багатобарвним, у другому випадку воно мало невелику кількість колірних відтінків.

6.1.17. Дайте відповідь на запитання:

· •який формат графічних даних з розглянутих тут щонайкраще підходить для передачі кольорового фотографічного матеріалу по електронних мережах?

· •який формат графічних даних доцільно використовувати для передачі чорно-білого фотографічного матеріалу по каналах електронних мереж.?

· •який формат найбільш сприятливий для передачі рисунків, що мають кількість колірних відтінків (до 256)?

· •який формат графічних даних не підходить для передачі інформації з каналів електронних мереж, але зручний для збереження зображень призначених для подальшої обробки?

6.1.18. У програмі Проводник видаліть експериментальну теку.