Первинні настроювання текстового процесора MICROSOFT WORD.

 

1.1. Запустіть текстовий процесор командою Пуск/Программы/Microsoft Word.

1.2. Відкрийте заздалегідь підготовлений файл (будь-який).

1.3. Відкрийте меню настроювання панелей управління (Вид/Панели управления) і переконайтеся в тому, що включене відображення тільки двох панелей: Стандартная і Форматирование.

1.4 Як режим відображення документа виберіть Режим разметки. Для цього використовуйте відповідну кнопку в лівому нижньому куті вікна документа або команду Вид/Разметка страницы.

1.5. Якщо шрифт на екрані виглядає занадто дрібним, настройте масштаб відображення командою Вид/Масштаб. Можна також використовувати список Масштаб, що розкривається, на панелі інструментів Стандартная. Якщо бажаного масштабу немає в списку (наприклад 125%), введіть потрібне значення безпосередньо в поле списку і натисніть клавішу ENTER.

1.6. Як одиницю виміру для настроювання параметрів документа виберіть міліметри (Сервис/Параметры/Общие/Единицы измерения).

1.7. Настройте список швидкого відкриття документів. Після запуску програми в меню Файл можна знайти список з декількох документів, що відкривалися в текстовому процесорі останнім часом. Це зручно для швидкого відкриття потрібного документа. Кількість документів, відображуваних у цьому списку, задайте лічильником Сервис/Параметры/Общие/Помнить список из ...файлов.

1.8. Відключіть заміну виділеного фрагмента при виправленні тексту, скинувши прапорець Сервис/Параметры/Исправления/Заменять выделеный фрагмент. Це трохи знижує продуктивність праці при редагуванні тексту, але страхує початківців від небажаних помилок. З набором досвіду практичної роботи цей прапорець можна установити знову.

1.9. Включіть контекстно-чутливе переключення розкладки клавіатури (Сервис/Параметры/Исправления/Автоматичемкая смена клавиатуры). Ця функція зручна при редагуванні тексту. При потраплянні курсора в англійський текст автоматично включається англомовна розкладка, а при потраплянні його в текст російською мовою - російськомовна.

1.10. Забороніть «швидке» збереження файлів, скинувши прапорець Сервис/Параметры/Сохранение/Разрешить быстрое сохранение. При «швидкому» збереженні зберігається не сам файл, а тільки його зміни в порівнянні з попередньою збереженою версією. Це дійсно скорочує час операції збереження, але сповільнює інші операції з документами. При цьому також помітно зростають розміри підсумкового файлу.

1.11. Настройте функцію автозбереження за допомогою лічильника Сервис/Параметры/Сохранение/Автосохранение каждые … минут. Майте на увазі наступні обставини:

• при автозбереженні дані записуються в спеціальний файл, що в аварійних ситуаціях може бути однократно використаний для відновлення незбережених даних, але тільки однократно(!);

• функція автозбереження не скасовує необхідності періодично під час роботи і після її завершення зберігати файл прямими командами Сохранить і Сохранить как.

1.12. Тимчасово відключіть засоби перевірки правопису. На вкладці Сервис/Параметры/Правописание скиньте прапорці Автоматически проверять орфографию і Автоматически проверять грамматику. На ранніх етапах роботи з документом треба зосередитися на його вмісті, а засоби перевірки правопису діють відволікаюче. Завершуючи роботу над документом, необхідно знову підключити і використовувати ці засоби.

1.13. Тимчасово відключіть функцію автозамены при вводе скиданням прапорця Сервис/Автозамена/Автозамена/Заменять при вводе.

1.14. Включыть автоматичну заміну «прямих» лапок парними: Сервис/Автоформат/Заменять при вводе «прямые» кавычки парными. У російськомовних текстах прямі лапкі не застосовуються. Для підготовки англомовних текстів відключіть цю функцію.

1.15. Тимчасово відключіть ряд засобів автоматичного форматування, зокрема автоматичне маркірування і нумерацію списків. На вкладці Сервис/Автозамена/Автоформат при введенні скиньте прапорці Применять при вводе к маркированным спискам і Применять при вводе к нумерованным спискам. Після придбання первинних навичок роботи з текстами знову пыдключыть ці засоби.

1.16. Выдключыть Помощника. Помощник — зручний інтерактивний засыб для одержання конкретної довідки, але довідкова система програми має більш високу методичну цінність. У текстовому процесорі Microsoft Word 2000 Помощник «перехоплює» усі запити до довідкової системи, тому для повноцінної роботи з довідковою системою його треба примусово відключити.

• викличте Помощника: СправкаСправка по Microsoft Word.

• у вікні Помощника клацніть на кнопці Параметры — відкриється діалогове вікно Помощник.

• на вкладці Параметры скиньте прапорець Использовать Помощника.

• закрийте діалогове вікно Помощник щигликом на кнопці ОК.

Перевірте, як працює вхід у довідкову систему: СправкаСправка по Microsoft Word. Замість Помощника повинне відкриватися вікно довідкової системи.

1.17. Відключіть автоматичне розміщення переносів. В абсолютній більшості випадків на ранніх етапах роботи з документами вона не потрібна. Для Web-документів, для документів, розповсюджуваних у форматі текстового процесора, і для документів, переданих на наступну обробку, розміщення переносів не тільки марний, але і шкідлива. Для документів, що остаточно форматуються і роздруковуються в одній робочій групі, розміщення переносів може бути корисним, але й у цьому випадку його застосовують тільки на заключних етапах форматування і при цьому дуже ретельно перевіряють відповідність переносів, розставлених автоматично, нормам і правилам мови.

Розміщення переносів відключають скиданням прапорця Сервис/Язык/Расстановка переносов/Автоматическая расстановка переносов.

1.18. Включіть запит на підтвердження зміни шаблона «Обычный»: Сервис/Параметры/Сохранение/Запрос на изменение шаблонаа «обычный». Шаблон «Обычный» є першоосновою для всіх інших шаблонів (вони створюються на його базі й успадковують його властивості). При звичайній роботізз програмою необхідність його зміни не виникає (якщо треба щось змінити в цьому шаблоні, досить створити його копію під іншим іменем і працювати з нею). Включенням даного прапорця попереджуються випадкові внесення змін у шаблон з боку користувача, а також спроби макровірусів зберегти свій код у даному шаблоні (для подальшого розмноження в документах, створюваних на його основі).