Відмінювання географічних назв

Усі географічні назви як українські, так і інших республік, а також іншомовні з іменниковими закінченнями відмінюються як іменники І, II, III відміни:

І відміна - Одеса - Одеса, Одесою. - II від. Волгоград - Волгограда, Ташкент - Ташкента, (міста мають

закінчення у родовому відмінку - а, я, а регіони -у, -ю: Крим - Криму).

IIIвідм. Керч - Керчі, Керчю.

Назви іменникового типу, уживані в множині, відмінюються, як відповідні іменники: Березники -Березників, Березникам; Чернівці - Чернівців, в Чернівцях.

Назви прикметникового типу відмінюються, як відповідні прикметники:

Горький - Горького, Горькому.

Назви, що складаються з прикметника та іменника і, навпаки, іменника та прикметника, взагалі відмінюються в обох частинах, але в документах не відмінюються: Біла Церква - Білою Церквою, але договір був заключений у місті Біла Церква; Службовий лист направлено в м. Старий Крим.

Назви, що становлять сполучення двох-трьох іменників або іменника та присвійного прикметника, відмінюються лише в другій частині: Алма-Ата - Алма-Ати, Орєхово-Зуєво -Орєхово-Зуєвом, в Орєхово-Зуєві.

Назви, що відносяться до прийменникових складених назв і вказують на місце знаходження населеного пункту, відмінюються в першій частині::Комсомольськ-на-Амурі; Комсомольська-на-Амурі.

Географічні назви іншомовного походження, що закінчуються на е, і, о, у не відмінюються: Орджонікідзе, Туапсе, Баку, Марокко, Тбілісі.

Назви станцій не змінюються: зійшов на станції Джанкой, Саки.

Назви міст, гір, островів, півостровів, мисів і ін. також не змінюються, якщо перед цією назвою є слово, що означає об'єкт: дійшов до гори Карадаг, народився у місті Житомир, але Надійшли вітання від колег із Одеси (назва об'єкту відсутня).

Назви географічних понять скорочуються перед словом, до якого вони належать: с. Софіївка, а також після цього слова Білогірський р-н.