Контрольні запитання і задачі.

1. Що таке атом, атомна маса, елемент?

2. Що таке елемент, проста речовина? Відмінності цих понять.

3. Що таке моль, молярна маса? Як визначають молярну масу?

4. Що таке еквівалент, еквівалентна маса? Чи може еквівалент бути ідентичним атому, молекулі речовини? Чому дорівнюють еквівалент, еквівалентна маса та молярна маса еквівалентів феруму в сполуках Fe2O3, FeSO4?

5. Сформулюйте закон еквівалентів та наведіть його математичний вираз. Чому дорівнюють еквівалент, еквівалентна маса та молярна маса еквівалентів Сульфуру в сполуках H2S, SO2, H2SO4?

6. Поясніть закон еквівалентів на основі атомно-молекулярного вчення. Чому дорівнюють еквівалент, еквівалентна маса та молярна маса еквівалентів нітрогену в сполуках NO, NO2, N2O5?

7. Чому дорівнюють еквівалент, еквівалентна маса та молярна маса еквівалентів сполук: a) H2SO4, б) Al(ОН)3, в) А12О3, г) НС1, д) FеS04, e) Fe2(SO4)3?

8. 3 г металу взаємодіє з 1,64 г сірки. Визначте еквівалентну масу металу (валентність сульфуру у продукті реакції дорівнює 2).

9. 11,9 г металу витісняє з кислоти 2,24 л водню (н.у.). Розрахуйте еквівалент та атомну маси металу, якщо його валентність у продукті реакції дорівнює 2.

10. Визначте еквівалентну масу меркурію в оксиді, його валентність, якщо з 1 г цього оксиду після повного розкладу утворюється 0,9262 г вільної ртуті.