Порядок виконання лабораторної роботи

1. Хімічний стакан місткістю 50 мл наповніть оксидом карбону(IV) з апарата Кіппа. Внесіть у нього палаючий магній. Чи підтримує оксид карбону(IV) горіння магнію? В якій ролі виступає у цій реакції оксид карбону(IV)?

2. Виміряйте за допомогою рН-метра рН води, пропустіть крізь неї оксид карбону(IV). Як та чому змінюється рН? Порівняйте рН одержаного розчину та розчину соляної кислоти, поясніть відмінність значень рН.

3. Виміряйте за допомогою рН-метра та поясніть значення рН розчинів гідрокарбонату та карбонату натрію.

4. Через розчин гідроксиду кальцію пропускайте оксид карбону(IV) до розчинення осаду, що утворюється спочатку. Назвіть одержані сполуки, зробіть висновок про їх розчинність.

5. Пiдiгрiйте у пробiрцi сумiш магнiю та оксиду силiцiю до початку реакцiї. Пiсля охолодження продукти реакцiї внесiть у стакан з розведеною соляною кислотою. Що при цьому спостерiгається? Пояснiть процеси, що вiдбуваються.

6. Через розчин силiкату натрiю пропустiть оксид карбону(IV) до утворення осаду. Зробiть висновок щодо сили вугільної та кремнієвої кислот.

7. До розчину силiкату натрiю додайте розведену сiрчану кислоту. Що спостерiгається? Якi особливостi має добута речовина?

8. Вимiряйте унiверсальним iндикатором та пояснiть значення рН розчину силiкату натрiю. Запишiть рiвняння гiдролiзу.

9. До розчинiв солей купруму(II), феруму(II), нiколу(II), кобальту(II) додайте невелику кiлькiсть силiкату натрiю. Пояснiть явища, що вiдбуваються.