ВИНИКНЕННЯ ПЕРШИХ ШКІЛ У СВІТОВІЙ ЦИВІЛІЗАЦІЇ

ВИНИКНЕННЯ ПЕРШИХ ШКІЛ У СВІТОВІЙ ЦИВІЛІЗАЦІЇ

За пізніших часів перші школи з'являються в країнах Сходу: Ассірії, Вавилоні, Єгипті, Китаю, Індії. Саме у цих країнах зрос­тала роль… Приблизно у IV тисячолітті до н.е. відбулося об'єднання не­величких держав на берегах річки Ніл. Так виникає…

ВИХОВАННЯ У ДРЕВНІЙ ГРЕЦІЇ

Економічний і культурний розвиток рабовласницьких міст-держав давньої Греції розпочинається у УІ-ІУ ст. до н.е. В цей час високого розвитку досягла… У Стародавній Греції, яка складалась з невеликих рабовлас­ницьких держав-міст,… С парта займала південно-східну частину півострова Пело­поннесу, де було мало зручних гаваней, зовнішня торгівля,…

Афінська система

0-7 р. - сімейне вихован­ня; 7-13 р. - мусична школа: школа граматиста (навчання грамоті і лічбі);

Спартанська система

підготовка мужніх, дисциплі­нованих, загартованих воїнів. Форми навчання і виховання: 0-7 р. - сімейне виховання; 7-18 р. агелли (військові заго­ни);

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ЕПОХИ СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ. СИСТЕМА СЕРЕДНЬОВІЧНИХ ШКІЛ

новий етап історичного розвитку, який умовно називається Сере­дньовіччям. На зміну рабовласницькому ладу прийшло феодаль­не суспільство, в якому… Епоха феодалізму успадкувала від Римської Імперії христи­янську релігію в її… Учені-церковники Середньовіччя, відомі в історії під назвою "схоластів^ (від слова "схола", тобто…

ВИНИКНЕННЯ ПЕРШИХ УНІВЕРСИТЕТІВ У ЗАХІДНІЙ ЄВРОПІ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАННЯ

Вчені люди, які мандрували Європою в цей час, стали звич­ним явищем. Серед них значну частину складали так звані вага­ми (від латинського дієслова… "вони збирають знання по школах, як бджоли свій мед по квітах".… Навчання в середньовічному університеті велося латинською мовою. Всі викладачі гуртувалися в особливі організації, так…

КУЛЬТУРА ЕПОХИ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ВІДРОДЖЕННЯ. "БУДИНОК РАДОСТІ" ВІТТОРИНО ДА ФЕЛЬТРЕ

Ідейна течія, яка протиставила теології світську науку, вису­нула ідеал життєрадісної людини, сильної тілом і духом, одержа­ла назву гуманізму^… Гуманізм епохи Відродження відбився як у поглядах на вихо­вання, так і на… Одним з найяскравіших представників епохи Відродження є Вітторіно да Фельтре (1378-1446). В 1424 р. відкрив при дворі…

ПОЄДНАННЯ НАВЧАННЯ 3 ПРОДУКТИВНОЮ ПРАЦЕЮ ТОМАСА МОРА Й ТОМАЗО КАМПАНЕЛЛИ

громадян. Навчання є загальним для дітей обох статей, ведеться рідною мовою. Поряд з елементарною освітою учням-утопійцям даються та­кож знання з музики,… Т.Мор проголошує принципи загального навчання, рівнопра­вної освіти для обох статей, висловлює думку про організацію…

ГУМАНІСТИЧНІ ІДЕЇ ОСВІТИ Й ВИХОВАННЯ (Ф.РАБЛЕ, Е.РОТТЕРДАМСЬКИЙ, М. МОНТЕНЬ).

У школі має панувати дух доброзичливого ставлення до дітей, для яких перебування тут повинно приносити радість. Необхідно так поставити викладання,… Франсуа Рабле (1494-1553), великий французький письмен­ник-гуманіст, один з… Еразм Роттердамський (1466-1536) також належить до пе-| дагогів-гуманістІв. Народився в Роттердамі, в молодості…

СВІТОГЛЯД Я.А. КОМЕНСЬКОГО ТА- ЙОГО ЗАВДАННЯ ВИХОВАННЯ ОСОБИСТОСТІ

Дидактичні праці Я.Коменського, і, в першу чергу, "Велика дидактика", побудовані на основі сенсуалістичної гносеології. Значне місце в них… "Пансофія" Коменського визначила вимоги всебічної і систе­матичної… У відповідності з потребами часу виховання розглядалось як найважливіший засіб підготовки людини до діяльного,…

КЛАСНО-УРОЧНА СИСТЕМА КОМЕНСЬКОГО. ПРИНЦИПИ НАВЧАННЯ

В історії педагогіки відомо багато форм організації навчаль­но-виховного процесу. Необхідно зазначити, що поняття "урок" в цій системі… Я.Коменський гостро критикував існуючий в той час індиві­дуальний метод як… Загалом, в організації навчання у Я.Коменського досить чітко простежується принцип демократизму спільного навчання…

ПЕДАГОГІЧНІ ІДЕЇ Д. ЛОККА

Джон Локк (1632-1704) народився в Англії в сім'ї адвоката. Початкову освіту здобув вдома. Закінчив Вестмінстерську грама­тичну школу. Оксфордський… У філософській праці "Досвід про людський розум" (1690) Дж.Локк… вимагали від людей фізичної загартованості, моральної стійкості і наукових знань. Тому метою виховання, на думку…

ПЕДАГОГІЧНІПОГЛЯДИДЖОНА ЛОККА

ИДЕЯ ВІЛЬНОГО ВИХОВАННЯ Ж.-Ж. РУССО. ВІКОВА ПЕРІОДИЗАЦІЯ ТА СИСТЕМА ВИХОВАННЯ Ж.-Ж. РУССО

Систематичної освіти не здобув, в основному займався само­освітою. У тридцятирічному віці він поїхав у Париж, де познайо­мився з кращими… У 1762 році був надру­кований роман-трактат "Еміль, або про виховання^,… В цей час (1767) він написав чудовий автобіографічний твір "Сповідь". В 1778 році Ж.-Ж.Руссо помер.

ДЕЯ ВІЛЬНОГО ВИХОВАННЯ Ж.-Ж. РУССО

Я.А.КОМЕНСЬКИЙ ПРО ШКОЛУ, ВЧИТЕЛЯ ТА МОРАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ

Я.Коменський, поряд з головними доброчесностями, рекоме­ндував розвивати в дітях скромність, слухняність, охайність, до­брозичливість до інших… Основним у шкільному вихованні дітей Я.Коменський вважав дисципліну. Тут вн… Загалом, Я.Коменський вважав, що цінність нації визначаєть­ся тим, як вона ставиться до школи, до вчителя. Останнього…

ВІКОВА ПЕРІОДИЗАЦІЯ ТА СИСТЕМА ШКІЛ Я. КОМЕНСЬКОГО

  "Думки про виховання" ( англ. Some Thoughts Concerning Education ) -… Відповідно до розробленої раніше теорією свідомості, викладеної в його " Досвіді про людське розуміння ",…

Педагогічні ідеї

Друге з найбільш важливих положень Локка, що зробили вплив на теорію освіти вісімнадцятого століття, також грунтується на його теорії свідомості.… Значення, яке Локк надавав ролі досвіду у формуванні свідомості і його…