рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Загальні відомості

Загальні відомості - раздел Образование, Лабораторна робота № 8   Формування По Нерознімним Моделям З Відлучними Частинами Заст...

 

Формування по нерознімним моделям з відлучними частинами застосовують в одиничному виробництві при виготовленні виливків, які мають на своїх стінках стирчащі частини, бобишки, приливи, ребра та ін.; які роблять відлучними.

Деякі виливки мають виступаючі частини, які перешкоджають витяганню моделі з форми. Тому виступаючі частини моделі роблять відокремленими. Відокремлені частини моделі дозволяють уникнути зайвих площин рознімання або спеціального підрізання частин, які виступають.

Виготовлюються відокремлені частини з металу, пластмаси, твердих порід дерева або пластиків.

Виступаючі відокремлені частини кріпляться до моделі шпильками, або за допомогою клинової шпонки у вигляді "хвіст ластівки" При укріпленні відокремлених частин за допомогою шипа типу "хвіст ластівки" на моделі і відокремлених частинах робляться риски для перевірки правильності їх взаємного положення.

Формування за такими моделями виконується звичайним способом. Після вилучення моделі відокремлені частини залишаються у формі і видаляються окремо через порожнину, яка утворилася у формі основною частиною моделі.

Формування за моделлю з відокремленими частинами потребує високої кваліфікації формувальників і значно знижує їх продуктивність праці, так як на видалення з форми відокремлених частин і обробку форм витрачається багато часу

Порядок виконання роботи

 

1 Одержати модель, формувальний інструмент, підготувати робоче місце.

2 Визначити оптимальний розмір опок. Оглянути вибрані опоки і перевірити центруючі штирі.

3 Вибрати і обґрунтувати положення моделі виливка у формі, вид і розміри ливникової системи.

4 Вибрати і обґрунтувати місце підведення рідкого металу.

5 Перевірити, чи вільно виходять із з'єднання з моделлю її відокремлювані частини і визначити напрям, в якому необхідно витягати ці частини після вилучення з форми основної частини моделі.

6 Приготувати єдину формувальну суміш і приступити до виготовлення форми.

7 Встановити нижню опоку на модельну плиту площиною рознімання униз і розмістити у ній модель виливка з моделями живильників. Модель виливка з моделями живильників повинна знаходитися приблизно на однаковій відстані від протилежних стінок опоки.

8 Припилити модель сріблястим графітом, а решту поверхні усередині опоки - сухим розділювальним піском.

9 Через сито насіяти на модель шар формувальної суміші товщиною 20 – 30 мм і обтиснути її. Подальше заповнення опоки до висоти 60 – 80 мм дозволяється сумішшю, яка просіяна через сито.

10 Суміш в опоці розрівняти і ущільнити. Ущільнення суміші в опоці треба починати у стінок гострим кінцем (носком) трамбівки. Треба уникати ударів трамбівки по моделі. Після ущільнення першого шару в опоку додати суміші, ущільнити її і так до верхніх країв опоки. Останній шар ущільнити плоским кінцем трамбівки.

Якщо відокремлені частини кріпляться до моделі за допомогою металевих шпильок, то після обтиснення моделі формувальною сумішшю шпильки з виступаючих частин вийняти і обережно ущільнити суміш описаним вище способом.

11 Надлишок суміші зрізати лінійкою урівень з краями опоки і зробити вентиляцію форми (рисунок 1,в).

Вентиляційні канали повинні бути зроблені душником на відстані 40 – 60 мм один від одного і не повинні доходити до моделі на 15 – 20 мм.

12 Перевернути нижню опоку площиною рознімання угору.

13 Установити верхню опоку з центруючими штирями.

14 Установити моделі шлаковловлювача і стояка. Моделі установити таким чином, щоб з готової верхньої півформи модель шлаковловлювача витягувалась у бік площини рознімання форми, а моделі стояка – у протилежну.

15 Моделі і площину рознімання форми припилити.

16 Ущільнити суміш у верхній опоці, дотримуючись положень, які наведені у пунктах 9 – 11.

17 Надлишок суміші зрізати лінійкою і зробити вентиляцію верхньої півформи.

18 Вирізати гладилкою або ланцетом навколо стояка воронку і загладити її (рисунок 1,г).

19 Трохи розштовхати і витягти з верхньої півформи модель стояка.

20 Прокрутити центруючі штирі і розкрити форму.

21 Витягти з форми моделі шлакоуловлювача і живильника. Перед витяганням основної частини моделі з форми треба трохи змочити водою смужку суміші на межі з моделлю.

22 Відокремлені частини моделі, що залишилися у формі, трохи розштовхати і витягти через порожнину, яка утворилася у формі основною частиною моделі (рисунок 1, д).

23 Оглянути форму, виправити пошкоджені місця за допомогою гладилки, ланцета.

24 Одержати дозвіл, зібрати форму (рисунок1,е) і установити її для заливання.

25 Після закінчення роботи навести порядок на робочому місці.

26 Скласти і оформити звіт. Зробити висновок та відповісти на контрольні питання.

1; 2 – відокремлені частини; а – модель виливка; б – модель та нижня опока на щитку; в – заформована нижня півформа; г – заформорвані нижня та верхня півформи;

д – нижня півформа після вилучення моделі; е – складена форма.

Рисунок 1 – Формування за моделлю з відокремленими частинами

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Лабораторна робота № 8

Назвіть складові елементи модельного комплекту... Яким чином виконують вилучення відокремлених частин з форми... Чим слугує шпиндель при формуванні за моделлю з відокремленими частинами...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Загальні відомості

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Лабораторна робота № 8
Тема: Виготовлення ливарних форм з піщано-глиняних сумішей по нерознімній моделі з відлучними частинами Мета: Ознайомитись з технологічним устаткуванням і

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги