Значення і мета до пологового патронажу

Послідовність Зміст Примітки
  Мета Профілактика захворювань вагітної, антенатальна профілактика захворювань   До пологовий патронаж є важливим розділом профілактичної роботи на дільниці. Головний принцип роботи – здорова мати – здорова дитина.
Місце виконання Домашні умови  
  Алгоритм виконання Уперше до пологовий патронаж вагітної здійсніть протягом перших 10 діб після отримання повідомлення про вагітну з жіночої консультації. Мета першого до пологового патронажу – проведення бесіди про значення режиму дня та харчування вагітної для розвитку плода. Теми бесіди: Харчування вагітної – основний фактор забезпечення необхідного пластичного матеріалу для організму плода. Збалансованість харчування з урахуванням з необхідної кількості білків, жирів, вуглеводів та калорійності раціону. Вітаміни, їх значення для організму вагітної та плода. Перебування на свіжому повітрі – фактор антенатальної профілактики рахіту. Позитивні емоції, добрий настрій – запорука народження здорової дитини. Другий до пологовий патронаж здійсніть на 32-му тижні вагітності. Мета другого до пологового патронажу – підготовка членів сім’ї до народження дитини, приготування всього необхідного для догляду за новонародженим. Розповідь про поведінку та розвиток немовляти, його вигодовування.     Під час проведення патронажу медичні працівники повинні бути чуйними, уважними, спостережливими
  Заповнити медичну документацію Про проведення допологові патронажі зробіть відмітки в листках до пологового патронажу, які пізніше додають до «Історії розвитку дитини» (форма №112/о).