рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Класифікація структур даних

Класифікація структур даних - раздел Образование, CТРУКТУРИ ДАНИХ ТА АЛГОРИТМИ R   Класифікація Структур Даних Виконується За Декількома Ознакам...

 

Класифікація структур даних виконується за декількома ознаками.

1). За способом представлення: фізична та логічна.

Поняття "фізична структура даних" має відношення до способу фізичного представлення даних у пам'яті машини і називається ще структурою збереження, внутрішньою структурою або структурою пам'яті.

Логічна чи абстрактна структура – це розгляд структури даних без врахування її представлення в машинній пам'яті. У загальному випадку між логічною і відповідною їй фізичною структурами існує розходження, ступінь якого залежить від самої структури й особливостей того середовища, у якому вона повинна бути відображеною. Внаслідок цього розходження існують процедури, що здійснюють відображення логічної структури у фізичну, і, навпаки, фізичної структури в логічну. Ці процедури забезпечують, крім того, доступ до фізичних структур і виконання над ними різних операцій, причому кожна операція розглядається стосовно до логічної чи фізичної структури даних.

2). За складністю: прості й інтегровані.

Прості (базові, примітивні) структури – це такі, які не можуть бути розподілені на складові частини. З погляду фізичної структури важливою є та обставина, що в даній машинній архітектурі, у даній системі програмування відомо, який буде розмір даного простого типу і яка структура його розміщення в пам'яті. З логічної точки зору прості дані є неподільними одиницями.

Інтегровані (структуровані, композитні, складні) – такі структури даних, складовими частинами яких є інші структури даних – прості чи, у свою чергу, інтегровані. Інтегровані структури даних конструюються програмістом з використанням засобів інтеграції даних, наданих мовами програмування.

3). За наявністю зв'язківміж елементами даних: незв'язні та зв'язні.

Незв'язні структури характеризуються відсутністю зв'язків між елементами структури, зв'язні – наявністю такого зв'язку. Прикладами незв'язних структур є вектори, масиви, рядки, стеки, черги; приклади зв'язних структур – зв'язні списки.

4). За мінливістю: статичні, напівстатичні, динамічні.

Дуже важлива ознака структури даних - її мінливість, тобто зміна числа елементів і (чи) зв'язків між елементами структури. У визначенні мінливості структури не відбитий факт зміни значень елементів даних, оскільки в цьому випадку всі структури даних мали б властивість мінливості.

Статичні – до цієї групи відносять масиви, множини, записи, таблиці.

Напівстатичні – це стеки, черги, деки, дерева.

Динамічні – лінійні та розгалужені зв'язні списки, графи, дерева.

5). За характером упорядкованості елементів у структурі: лінійні та нелінійні.

Лінійні структури в залежності від характеру взаємного розташування елементів у пам'яті поділяють на структури з послідовним розподілом елементів у пам'яті (вектори, рядки, масиви, стеки, черги) і структури з довільним зв'язним розподілом елементів у пам'яті (однозв'язні і двозв¢язні лінійні списки).

Нелінійні структури – багатозв¢язні списки, дерева, графи.

6). За видом пам'яті, використовуваної для збереження даних: структури даних для оперативної і для зовнішньої пам'яті.

Структури даних для оперативної пам'яті – це дані, розміщені в статичній і динамічній пам'яті комп'ютера. Всі вищенаведені структури даних – це структури для оперативної пам'яті.

Структури даних для зовнішньої пам'яті називають файловими структурами чи файлами. Прикладами файлових структур є послідовні файли, файли, організовані розділами, В-дерева.

У мовах програмування поняття "структури даних" тісно пов'язано з поняттям "типи даних". Будь-які дані, тобто константи, змінні, значення функції чи виразу, характеризуються своїми типами. Інформація для кожного типу однозначно визначає:

а) структуру збереження даних зазначеного типу, тобто розподіл пам'яті та представлення даних у ній, з одного боку, та інтерпретування двійкового представлення, з іншого;

б) припустимі значення, що може мати об'єкт описуваного типу;

в) припустимі операції, що можуть бути застосовні до об'єкта описуваного типу.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

CТРУКТУРИ ДАНИХ ТА АЛГОРИТМИ R

CТРУКТУРИ ДАНИХ ТА АЛГОРИТМИ R... Поняття структур даних та алгоритмів P Збереження інформації P...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Класифікація структур даних

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

CТРУКТУРИ ДАНИХ ТА АЛГОРИТМИ
  Без розуміння структур даних та алгоритмів неможливо створити будь-який серйозний програмний продукт. Тому головна задача дисципліни “Обчислювальні алгоритми та структури даних"

Поняття структур даних та алгоритмів
  Структури даних та алгоритми служать тими матеріалами, з яких складаються програми. Більш того, сам комп'ютер складається зі структур даних та алгоритмів. Вбудовані структури даних

Збереження інформації
У цифрових обчислювальних машинах можна виділити три основних види запам'ятовуючих пристроїв: Ø pегістрова; Ø oперативна; Ø зовнішня пам'ять.

Системи числення
  Система числення – (number system) це сукупність прийомів та правил найменування та позначення чисел, за допомогою яких можна встановити взаємно однозначну відп

Базові операції над структурами даних
  Над усіма структурами даних можуть виконуватися чотири базові операції фізичного рівня: створення, видалення, вибір (доступ), відновлення. Операція створення

Технологія програмування
  Процес створення програми для рішення будь-якої практичної задачі складається з наступних етапів: Ø формалізація та створення технічного завдання на розробку;

Аналіз розроблюваних алгоритмів
Під час розв’язання задачі вибір найбільш придатного алгоритму викликає відомі труднощі. На чому базувати вибір, якщо алгоритм повинен задовольняти наступним протилежним одна одній вимогам.

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги