Мікроконтролери із спеціальними функціями

 

Серія SC (функції захисту) спеціально розроблена для використання у електронних платіжних засобах типу SmartCard та приладах кодованого доступу. Випустивши на ринок перші чіпи для SmartCard в 1977 р., Motorola на сьогоднішній день є лідером у галузях виробництва кристалів та модулів для SmartCard, що задовольняють найбільш жорстким вимогам безпеки, як у розумінні програмно-апаратного захисту/шифрування інформації, так і у розумінні суворого контролю над виробництвом та розподілом кристалів. Мікроконтролери цієї серії поставляються, як правило, у вигляді кристалів чи модулів на стрічкових носіях для використання у банківських, страхових та транспортних картах, а також у картах для систем кабельного та супутникового ТБ, електронних систем доступу, тощо.

Серія HCL05(низьке живлення/споживання) включає мікроконтролери з напругою живлення 2,2 або 1,8 В. Сімейство мікроконтролерів з напругою живлення 1,8 В (тактова частота до 500 кГц) має у 3 рази менше споживання, ніж аналогічні мікроконтролери з напругою живлення 3,0 В, і включає до себе наступні моделі: MC68HCL05C4, С8, С12, ЛА, ДО, Р1 та Р4.

Окрім наведених вище випускається ще цілий ряд серій мікроконтролерів для побутової та автомобільної електроніки, промислового керування та ряду інших прикладень.

 

9.5.2.2. Центральний процесорний пристрій (ЦПП)

ЦППсімейства НС05, що відрізняється простотою та зручністю програмування, має стандартну внутрішню тактову частоту 2МГц, для деяких мікроконтролерів існують версії з тактовою частотою 4 МГц (цикл команди 250 нс). Програмна модель ЦПП містить 5 регістрів (регістри ЦПП не є частиною карти пам'яті).

Акумулятор (АСС) ‑ це 8-бітний регістр загального призначення, у якому зберігаються операнди, результати арифметичних операцій, а також дані, з якими виконуються які-небудь операції. Акумулятор також використовується і для логічних операцій.

Індексний регістр (X) ‑ використовується або при індексному режимі адресації, або як допоміжний акумулятор. Цей регістр може бути завантажений як безпосередньо, так і з пам'яті, може бути схованим у комірку пам'яті або порівняним з її змістом.

Лічильник команд (PC) містить адресу команди, яка є наступною за командою, що виконується, або адресу операнда, що входить до коду програми. Розрядність PC залежить від ємності вбудованого ПЗП.

Покажчик стека (SP) містить адресу наступної (вільної) комірки стека. Глибина стека мікроконтролерів сімейства НС05 складає 64 байти. Виклик підпрограми використовує 2 комірки стека, переривання – 5 комірок.

Регістр ознак (СС) містить 5 прапорців, що встановлюються в залежності від результату виконання арифметичних та інших команд. Цими прапорцями є: прапорець напівпереносу (Н), прапорець негативного результату (N), прапор нульового результату (Z), біт маски переривань (І) та прапорець переносу (С).