Послідовний периферійний інтерфейс SPI

 

Послідовний периферійний інтерфейс SPI використовується для синхронної передачі інформації у послідовному коді на менші відстані, ніж SCI, але зі значно більшою швидкістю. SPI дозволяє мікроконтролеру взаємодіяти з різноманітними периферійними пристроями, від регістра зсуву до підсистеми РКІ-дисплея або зовнішнього АЦП. SPI підтримує наступні функції: повний дуплекс; режим ведучого та відомого; 4 програмовані тактові частоти до 1,05 МГц з програмованою полярністю та фазою; прапорець переривання по закінченню передачі; захист від конфліктів на магістралі.

Аналого-цифровий перетворювач здійснює перетворення зовнішньої напруги у діапазоні від Vss (нижня опорна напруга, що підключається до спільної шини) до Vrh (верхня опорна напруга) у 8-розрядний код від $00 до $FF, відповідно. АЦП використовує метод послідовних приближень, тому процес перетворення займає 32 цикли внутрішньої тактової частоти (16 мкс при 2 МГц). При тактовій частоті, меншій ніж 1 МГц, використовується вбудований RC-генератор частоти для АЦП (1,5 МГц). Вбудований мультиплексор дозволяє проводити перетворення по одному із зовнішніх аналогових входів (до 8), а також вимірювати Vss, Vrh, (Vrh+Vss)/2 для проведення контролю та юстировки. Підсистема АЦП містить регістр керування (задає режим роботи та запуск перетворення), регістр статусу (містить прапорець закінчення перетворення) та регістр даних (результат перетворення).

Нажаль, об’єм даної книги не дозволяє розглянути інші підсистеми, що входять до складу мікроконтролерів фірми Motorola: ШІМ, контролери РКІ та інших дисплеїв, знакогенератори для ЕПТ, генератор DTMF, тощо. Докладну інформацію про них можна знайти в описах на мікроконтролери, до складу яких вони входять.