Загальна характеристика

Сімейство НС11 є одним з найбільш розповсюджених та популярних в світі сімейств мікроконтролерів (на даний момент продано понад 100 млн. мікроконтролерів цього сімейства).

На відміну від спеціалізованих мікроконтролерів “замовних” сімейств, сімейство НС11 містить близько 40 універсальних та високопродуктивнихмікроконтролерів, що орієнтувалися як на масові ринки, так і на середнє й дрібне виробництво.

Усі мікроконтролери цього сімейства містять однаковий 8-розрядний ЦПП, який оснований на мікропроцесорній 8-розрядній архітектурі “другого покоління” (МС6809) та відрізняється підвищеною продуктивністю, ефективною системою команд та засобами адресації. Архітектура НС11, що стала фактично промисловим стандартом, підтримується найбільшою кількістю доступних відлагоджувальних засобів, безкоштовним програмним забезпеченням, численними зразками застосування.

Мікроконтролери сімейства НС11 містять вбудовану пам'ять. Периферійні функції представлені підсистемами: багатофункціональними таймерами, АЦП, ШІМ, ЦАП, послідовними інтерфейсами, а також контролером ПДП, синтезатором тактової частоти, вбудованим співпроцесором, що прискорює виконання множення і ділення на порядок, та іншими функціями.

МК сімейства НС11 лідирують у таких застосуваннях, як побутова техніка, засоби безпровідного зв'язку, прилади збору інформації та промислового керування, телефонія, автомобільна електроніка тощо.

 

9.5.4.2. Центральний процесорний пристрій (ЦПП)

ЦПП сімейства НС11 надзвичайно зручний для програмування та оптимізований щодо енергоспоживання та швидкодії. Найбільш характерні його особливості:

· Два 8-бітні або один 16-бітний акумулятор;

· Два 16-бітні індексні регістри;

· Два режими зниженого енергоспоживання, що програмно керують;

· Операції множення 8 х 8 та ділення 16/16;

· Внутрішня тактова частота до 4 МГц.

ЦПП деяких моделей сімейства містить вбудований математичний співпроцесор, що виконує 16-бітні операції множення та ділення у 10 разів швидше, ніж процесор. Існують версії мікроконтролерів із значенням тактової частоти, які програмно керуються, на основі ФАПЧ, що дозволяє гнучко керувати енергоспоживанням у залежності від складності обчислювальних задач. ЦПП сімейства НС11 підтримує наступні режими адресації: неявна, безпосередня, пряма, розширена, індексна та відносна.