Об’єднань підприємств

 

Інноваційно-технологічна політика об’єднань підприємств – це набір принципів і дій, на підставі яких обираються, розробляються і впроваджуються нові продукти та технологічні процеси.

До цілей інноваційно-технологічної політики об’єднань підприємств, у т.ч. транснаціональних, можна віднести:

1) моніторинг науково-дослідних досягнень у країні і світі, а також загальних технологічних тенденцій;

2) стимулювання постійного підвищення освітнього і кваліфікаційного рівня персоналу підприємств та їх об’єднань;

3) визначення факторів, що сприяють інноваціям;

4) формування організаційної структури об’єднань підприємств, що зорієнтована на здійснення безперервного інноваційного процесу;

5) координація і досягнення узгодженості дій різних підрозділів підприємств та їх об’єднань з проведення науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт (НДДКР).

Управління інноваційно-технологічною діяльністю обов’язково охоплює виконання декількох функцій, що забезпечує ефективну розробку і впровадження інвестиційно-технологічної політики об’єднання підприємств. Функціями управління інвестиційно-технологічною політикою об’єднання підприємств є такі: аналіз, прогнозування, планування і реалізація інноваційно-технологічної політики. Враховуючи зовнішні та внутрішні фактори і забезпечуючи виконання функцій управління, керівництво розробляє загальну інноваційно-технологічну політику об’єднання підприємств за етапами, поданими на рис. 7.1.