Тема 1.3.1. Основи стрільби та загальна будова стрілецької зброї, боєприпасів і ручних гранат

ЗАТВЕРДЖУЮ

Завідувач кафедри загальновійськової

Та гуманітарної підготовки

В.І.КАРАЙЧЕНЦЕВ

___ ___ ­­­­­­­­­­­­­­2012

М Е Т О Д И Ч Н А Р О З Р О Б К А

Для проведення групового заняття з розділу 1.3

“Стрілецька зброя та вогнева підготовка”

Тема 1.3.1. Основи стрільби та загальна будова стрілецької зброї, боєприпасів і ручних гранат

Заняття 1. Основи стрільби

1. Довести до студентів предмет, завдання та структуру розділу Стрілецька зброя та вогнева підготовка, його місце у загальній підготовці офіцерських… 2. Вивчити основні поняття із внутрішньої та зовнішньої балістики. 3. Ознайомити студентів з призначенням, класифікацією, загальною будовою та принципом дії стрілецьких прицілів.

ЗМІСТ ЗАНЯТТЯ ТА МЕТОДИКА ЙОГО ПРОВЕДЕННЯ

Організаційно-методичні вказівки

Тема вивчається на двогодинному груповому занятті. Спочатку викладач доводить зміст розділів, по­слідовність їх вивчення та час, що відводиться на… Далі переходячи до вивчення основ стрільби основну увагу слід звернути не на… Пояснивши мету вивчення основ стрільби, доцільно поставити перед особовим складом питання: “Що являється джерелом…

Вступ

1. Прийняти доповідь, привітатися, перевірити наявність студентів.

2. Перевірити наявність навчальних посібників, готовність студентів до заняття, наявність у них навчальної літератури, зошитів.

3. Довести до студентів тему заняття, навчальні питання, навчальну і виховну мету заняття та план його проведення.

 

 

Предмет, завдання та структура розділу, його місце у загальній підготовці офіцерських кадрів

Розділ “Стрілецька зброя та вогнева підготовка” навчальної дисципліни “Військова підготовка” відноситься до циклу загальновійськової підготовки і… Метою вивчення розділу “Стрілецька зброя та вогнева підготовка” є: навчити… У результаті вивчення розділу студент повинен:

Порядок вивчення розділу

Семестр – 8 год.

Заняття 1. Основи стрільби – 2 год. (гз). Заняття 2. Загальна будова стрілецької зброї, боєприпасів і ручних гранат – 2… Тема 1.3.2. Матеріальна частина стрілецької зброї – 4 год.

Семестр – 8 год.

Тема 1.3.2. Матеріальна частина стрілецької зброї – 4 год.

Заняття 3. Будова пістолета Макарова – 2 год. (пз).

Заняття 4. Взаємодія частин і механізмів пістолета Макарова – 2 год. (пз).

Тема 1.3.3. Прийоми та правила стрільби зі стрілецької зброї – 2 год. (пз).

Контрольна роботаза темами 1.3.1 - 1.3.3 – 2 год.

Навчальний збір – 8 г

Заняття 1. Виконання вправи початкових стрільб із автомата АК74 – 4 год. (пз). Заняття 2. Виконання 1-ої вправи навчальних стрільб із пістолета ПМ – 4 год.…  

Внутрішня балістика

Балістика – теоретична наука, що базується на вищій математиці, теоретичній механіці, газовій динаміці, термодинаміці, теорії вибухових речовин,… Розрізняють внутрішню та зовнішню балістику. Внутрішня балістика – це наука, що займається вивченням процесів, які від­буваються при пострілі й особливо під час…

Зовнішня балістика

Зовнішня балістика – це наука, що вивчає рух кулі (гранати) після припинення дії на неї порохових газів. Вона вирішує завдання, під яким кутом до горизонту і з якою початковою… Вилетівши з каналу ствола під дією порохових газів, куля рухається за інерцією і при польоті в повітрі піддається дії…

Призначення, загальна будова та принцип дії стрілецьких прицілів

Надання осі каналу ствола зброї необхідного для стрільби положення у просторі називається прицілюванням або наведенням. Надання осі каналу ствола потрібного положення у горизонтальній площині… Надання осі каналу ствола потрібного положення у вертикальній площині називається вертикальним наведенням.

Механічні приціли

Приціл розміщується на казенній частині ствола і забезпечується ціли­ком із прорізом чи діоптром, через який виконується прицілювання. Бу­дова… Приціли, в яких для наведення використовується проріз напівкруглої або…

Підведення підсумків заняття.

Висновок:Міцні знання матеріалу, який було розглянуто на сьогоднішньому занятті, дозволяють успішно засвоїти курс «Стрілецької зброї та вогневої…   1. Дати оцінку проведеного заняття, відмітити, позитивні та негативні сторони в підготовці студентів до заняття та при…