За якими критеріями та в який спосіб стр. грош. ринок

1. За якими критеріями та в який спосіб стр. грош. ринок?

Критеріями структурування грошового ринку є:

- види інструментів, що опосередковують переміщення грошей від продавців до покупців;

- інституційні ознаки грошових потоків;

- економічне призначення грошових коштів, що купуються.

Як було зазначено вище, за видами інструментів розрізняють:

- ринок кредитних угод;

- ринок цінних паперів;

- валютний ринок.

За інституційними ознаками виділяють:

- фондовий ринок;

- ринок банківських кредитів;

- ринок послуг небанківських фінансово-кредитних установ.

За видами інструментів грошовий ринок складається з двох взаємопов’язаних і доповнюючих один одного, але окремо функціонуючих ринків:

· Ринок позикових капіталів. Охоплює відносини, що виникають з приводу акумуляції кредитними установами грошових коштів фізичних і юридичних осіб та їх надання у вигляді позик на умовах зворотності, строковості та платності. Отже об’єктом оперування є власне не гроші, а лише право на тимчасове користування грошовими коштами.

· Ринок цінних паперів- охоплює як кредитні відносини, так і відносини співволодіння, які оформляються спеціальними документами (цінними паперами), що можуть продаватись, купуватись, погашатись.

Залежно від економічного призначення коштів, що обертаються на грошовому ринку, в ньому можна виділити два сектори: ринок грошей, де продаються і купуються короткострокові грошові кошти (до 1 року), і ринок капіталів – де продаються і купуються середньо- і довгострокові кошти.

Від яких чинників і як саме залежить попит на гроші?

Попит на гроші – це запас грошей, який прагнуть мати у своєму розпорядженні суб’єкти економічних відносин на певний момент часу ( а не потік грошей, що визначається на певний період).

Чинники, що впливають на величину попиту на гроші:1) + реальний обсяг ВНП; 2) + середній рівень цін; 3) – рівень очікуваного доходу на альтернативні грошам активи; 4) + обсяг багатства; 5) – рівень інфляції; 6) – очікування змін ринкової кон’юнктури. 1), 2) Ключовим чинником впливу на попит є зміна обсягів виробництва (або обсягів національного доходу) В свою чергу зміна обсягу ВНП визначається динамікою рівня цін та динамікою реального обсягу виробництва. Вплив цих чинників прямо пропорційний. 3) При мікроекономічному підході замість швидкості обігу грошей використовується чинник зміни норми відсотка. В міру зростання норми відсотка на альтернативні грошам активи, попит на гроші буде падати. 4) Чинник накопичення багатства.Внаслідок збільшення багатства зростає і попит на гроші. 5) Чинник інфляції. Запас грошей в умовах інфляційного росту цін знецінюється. Як наслідок, провокується скорочення попиту на гроші. 6) Очікування погіршення кон’юнктури ринків (скороченя товарної пропозиції, посилення товарного дефіциту, погіршення якості продукції і т.д.). У цих випадках економічні суб’єкти віддають перевагу накопиченню багатства у товарній формі, а не в грошовій, тому попит на гроші падає. Очевидно, що попит на гроші визначається внутрішньоекономічними процесами. Окрім попиту кон’юнктуру грошового ринку визначає і пропозиція.

На які сектори поділ грош. ринок за інстит. крет.? Якими є особл. руху грош. у цих секторах?

– прямого фінансування - зв'язки між продавцями і покупцями грошей здійснюються безпосередньо і всі питання купівлі-продажу вони вирішують… У цьому секторі виокремлюють два канали руху грошей: – капітального фінансування, завдяки якому покупці назавжди залучають кошти до свого обігу, використовуючи для цього…

У чому полягає відмінність і що спільного між фінансовим, грош. і тов.. ринками?

Фіна́нсовий ри́нок — це сукупність обмінно-перероз­подільних відносин, пов'язаних з процесами купівлі-продажу фінансових ресурсів, необхідних для здійснення виробничої та фінансової діяльності.

Грошови́й ри́нок — це особливий сектор ринку, на якому здійснюється купівля та продаж грошей як специфічного товару, формуються попит, пропозиція та ціна на цей товар.

Товарний ринок – це сфера товарного обміну, де виявляються відносини з приводу купівлі-продажу товарів. Поняття «фінансовий ринок» ширше за «грошовий ринок». Останній обслуговується грошовою масою, що перебуває в обігу, і контролюється та регулюється банківською системою на чолі з Центральним банком. А фінансовий ринок включає, крім цього, так звані «квазігроші» і є ширшим за грошовий ринок.

Внутрішня єдність грошового і фінансового ринків дає підстави для застосування єдиних критеріїв класифікації кожного з них. Внутрішня єдність грош. і фін. ринків не виключає певних відмінностей між ними, хоч вони стосуються лише деяких їхніх ознак. Якщо на грошовому ринку об'єктом виступають гроші, а інструментом їх реалізації - фінансові активи, то на фінансовому ринку - навпаки: об'єктом виступають фінансові активи, а інструментом їх реалізації - гроші як і на традиційних товарних ринках. На фінансовому ринку дещо складніше, ніж на грошовому, проявляється ціна. На величину й динаміку останньої впливають не лише банківській процент як базова ціна грошового ринку, а й попит і пропозиція на самому ринку фінансових активів. Тому з позиції фінансового ринку курсова ціна фінансових активів може істотно відхилятися від банківського процента.Товарний ринок обєднує фінансовий і грошовий. Він представляє собою певну середину, яка об’єднує фінансовий і грошовий.

Чим відрізн. ринок грош і ринок капіт ?

Що виступає ціною грошей на грошовому ринку та від яких факторів вона залежить?

Що озн. пон. «поп. на гроші»? Якими є цілі та мотиви попиту на гроші?

 

Що розум. під борг. зобовьяз.?

Інструменти грошового ринку в обігу набувають певної вартості і стають об’єктом купівлі-продажу. Так виникає специфічний ринок фінансових…

Класифікація боргу за типом боргового зобов'язання

Що розум. під неборг. зобовьяз.?

Інструментом не боргових зобов’язань є акції. 10. Що являє собою модель грошового ринку? Модель грошового ринку являє…

Як трактується поняття « грошовий ринок»? У чому полягає специфіка купівлі-продажу грошей?

Об'єктом купівлі-продажу на грошовому ринку є тимчасово вільні грошові кошти. Передавання грошей від одного суб'єкта грошового ринку до іншого має… Тим самим грошовий ринок являє механізм перерозподілу грошових коштів між… Головними учасниками купівлі-продажу грошей на грошовому ринку виступають комерційні банки, державні структури,…

Які відмінності та які зв’язки існують між ринком позичкових зобов’язань, ринком цін. пап. і валют. ринком ?

> ринок позичкових зобов’язань; > ринок цінних паперів; > валютний ринок.

Які особлив. ф-вання фондов. ринку?

Фондовий ринок(ринок цінних паперів) - сукупність учасників фондового ринку та правовідносин між ними щодо розміщення, обігу та обліку цінних паперів.

Фондовий ринок поділяється на первинний та вторинний.

Вторинний - сукупність правовідносин, пов'язаних з обігом цінних паперів. Важливим показником розвитку ринку цінних паперів є співвідношення між…