ПЕРЕДМОВА

 

Рейтингова система оцінювання (РСО) передбачає визначення якості виконаної студентом (курсантом) усіх видів аудиторної та самостійної навчальної роботи та рівня набутих ним знань та вмінь шляхом оцінювання в балах результатів цієї роботи під час поточного, модульного та семестрового контролю, з наступним переведенням оцінки в балах у оцінки за традиційною національною шкалою та шкалою ECTS (European Credit Transfer System).

Діяльність держави у сфері встановлення і стягнення податків ґрунтується на застосуванні широкого арсеналу інструментів знання яких необхідні майбутнім фахівцям податкової міліції для постійного адміністрування нарахування і сплати податків тобто для управління податками, як на мікро-, так і на макро- економічному рівні.

Становлення та розвиток суспільних відносин в умовах незалежної, правової, демократичної держави супроводжується безперервним розвитком й подальшим удосконаленням управлінських процесів у різних сферах життєдіяльності громадянського суспільства. У цьому ключі особливої ваги набувають питання, пов’язані з охороною прав і свобод громадян, що належать до компетенції державних органів, діяльність яких потребує постійного удосконалення. Такий процес обумовлюється сучасними потребами економічного, політичного і соціального життя суспільства.

Отже, вивчення адміністративного судочинства передбачає ознайомлення студентів (курсантів) з особливостями здійснення адміністративного судочинства як гарантії судового захисту прав, свобод та законних інтересів від порушень у сфері публічно-правових відносин.

Під час вивчення дисципліни «Адміністративне судочинство» передбачається опанування певними знаннями формування системи адміністративних судів та її сучасний стан, організацію адміністративного судочинства, процесуальний порядок розгляду адміністративних справ в адміністративних судах на усіх стадіях судового адміністративного процесу, а також виконання судових рішень. Адміністративне судочинство є професійно-орієнтованою дисципліною: студент (курсант) повинен мати уявлення про те, як здійснюється захист законних прав і свобод кожної людини, інтересів юридичних осіб від порушень з боку органів (посадових осіб), наділених державно-владними повноваженнями.

Студент (курсант) повинен засвоїти оптимальний зміст процесуальних правил, якими повинен володіти та керуватися юрист при здійсненні захисту прав громадян, інтересів юридичних осіб в адміністративних судах.

Навчальна програма дисципліни розрахована на студентів (курсантів), які навчаються за освітньо-кваліфікаційними програмами підготовки магістра. Вивчення навчальної дисципліни побудовано за вимогами кредитно-модульної системи організації навчального процесу у вищих навчальних закладах та узгоджена з орієнтованою структурою змісту навчального курсу, рекомендованою Європейською кредитно-трансферною системою (ECTS).

У процесі навчання студенти (курсанти) отримують необхідні знання під час проведення аудиторних занять – лекційних та семінарських. Найбільш складні питання винесено на розгляд і обговорення під час семінарських занять. Великого значення в процесі вивчення та закріплення знань набуває самостійна робота студентів (курсантів). Усі ці види занять розроблено відповідно до вимог кредитно-модульної системи процесу навчання.

Наводиться список основної обов’язкової і додаткової літератури, рекомендованої студентам (курсантам). Крім того, вони повинні вивчати роботи вказані викладачем і нормативні акти ДПС України, що регулюють напрямок і зміст діяльності, з удосконалення управління, які набули чинності після затвердження програми.

Матеріал курсу вивчається на лекціях, семінарських заняттях, а також у процесі індивідуальних занять і в процесі самостійної роботи курсантів.

Порядок проведення семінарських та індивідуальних занять докладно викладається в навчально-методичних матеріалах.

Даний навчальний курс базується на основі знань теорії держави та права, історії держави і права, основ інформатики, адміністративного права.