ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

Під час вивчення дисципліни «Адміністративне судочинство України» передбачається опанування певними знаннями формування системи адміністративних судів та її сучасний стан, організацію адміністративного судочинства, процесуальний порядок розгляду адміністративних справ в адміністративних судах на усіх стадіях судового адміністративного процесу, а також виконання судових рішень. Адміністративне судочинство є професійно-орієнтованою дисципліною: студент (курсант) повинен мати уявлення про те, як здійснюється захист законних прав і свобод кожної людини, інтересів юридичних осіб від порушень з боку органів (посадових осіб), наділених державно-владними повноваженнями.

Студент (курсант) повинен засвоїти оптимальний зміст процесуальних правил, якими повинен володіти та керуватися юрист при здійсненні захисту прав громадян, інтересів юридичних осіб в адміністративних судах.

У результаті вивчення курсу студенти (курсанти) повинні знати:

- структуру системи адміністративних судів;

- завдання та принципи адміністративного судочинства;

- структуру судового адміністративного процесу;

- юрисдикцію адміністративних судів;

- учасників судового адміністративного процесу та особливості їх процесуальної правосуб’єктності;

- процесуальний порядок подання адміністративного позову;

- порядок надання доказів та процедури доказування;

- процесуальний порядок здійснення провадження в адміністративному суді першої інстанції;

- процесуальний порядок перегляду судових рішень;

- особливості виконання судових рішень, прийнятих адміністративним судом.

У результаті вивчення дисципліни студенти (курсанти) повинні уміти:

- самостійно знайти і, керуючись науковою методологією, опрацювати джерела, наукову та навчально-методичну літературу з адміністративного судочинства, готувати усні чи письмові повідомлення, виступи;

- правильно застосовувати знання в юридичній практиці;

- грамотно оформлювати процесуальні документи;

- відстоювати права, честь і гідність людей на високому професійному рівні;

- на належному рівні проводити дискусії, надавати юридичні консультації, спілкуватися з колегами;

- готуватися та брати участь у судовому адміністративному процесі.

 

Робоча-навчальна програма дисципліни розрахована на студентів (курсантів), які навчаються за освітньо-кваліфікаційними програмами підготовки магістра.та побудована за вимогами кредитно-модульної системи організації навчального процесу у вищих навчальних закладах та узгоджена з орієнтованою структурою змісту навчального курсу, рекомендованою Європейською кредитно-трансферною системою (ECTS).

У процесі навчання студенти (курсанти) отримують необхідні знання під час проведення аудиторних занять – лекційних та семінарських. Найбільш складні питання винесено на розгляд і обговорення під час семінарських занять. Великого значення в процесі вивчення та закріплення знань набуває самостійна робота студентів (курсантів). Усі ці види занять розроблено відповідно до вимог кредитно-модульної системи процесу навчання.