Сюжет і фабула.

Фабула фільму - це події, викладені в хронологічному порядку. А сюжет - це вже скомпонований виклад подій, в порядку, який найбільш повноцінно передасть розвиток конфлікту. В творах дуже малих за об'ємом фабула і сюжет, як правило, співпадають. У музичних кліпах сюжет чи фабула можуть взагалі бути відсутніми. А у великих творах хронометраж і драматургічна основа дозволяють починати зі старості чи взагалі смерті героя, потім повертатися до знаменних подій у житті героя у будь-якому (на перший погляд) порядку.

Потяг до природної, невимушеної течії зображених подій, до підкреслювання головного у сюжетному задумі, до ясності, дохідливості і закінченості дії привело до того, що в більшості творів драматургії виробились деякі закономірності розташування матеріалу.

Загальні закономірність у розташування матеріалу - це, умовно кажучи, вимоги початку, середини і кінця, бо без цих умов зміст твору не буде розкрито. Автор стикається із завданням: познайомити глядача з місцем, часом, обставинами дії, з головними дійовими особами, ввести у саму суть суперечки, боротьби, яку ведуть герої, тобто ввести його в атмосферу конфлікту, звернути увагу глядача на важливі моменти, такі, що виражають ідейний задум твору, і підвести його до висновків, які витікають із подій екранного твору, наштовхнути на необхідні рішення чи дії. У більшості випадків незалежно від об'єму чи жанру твору можна налічити наступні конструктивні елементи.