Практичне завдання.

Передивитися декілька телевізійних програм і на основі власних вражень написати реферат, в якому проаналізувати успіхи і недоліки програм.

Мета:

Навчити студентів дивитися телепрограми з точки зору фахівця, сприймаючи екранний проект як видовище, і аналізувати його компоненти.

Методичні рекомендації щодо виконання практичних робіт.

При перегляді програм звернути увагу на імідж ведучих, дизайн студії. Якщо програма має вставні відеоматеріали, то зауважити, через який час від початку ці матеріали подано. Обов'язково проаналізувати “шапку” (назву) програми, заставки, фінальні титри. Звернути увагу на звук у програмі. Проаналізувати драматургічну побудову програми.

 

Терміни, що зустрічаються:

Кадр - це фрагмент відеоматеріалу від включення до виключення знімальної камери, чи фрагмент відеоматеріалу від склейки до склейки в монтажному строї фільму, елемент фільму, який існує у зчепленні з попереднім і наступним кадрами, і не є самодостатнім.

План - це частина дії, зафіксована в одному фрагменті в обмеженому просторі кадру. Різниця в показі обсягу диктує відповідну класифікацію: крупний, середній, загальний і деталь.

Ракурс - точка зору камери, відмінна від точки з рівня очей оператора. Буває з верхньої точки і знизу.

Ритм - чергування окремих частин твору.

Темп - швидкість, з якою відбувається зміна окремих компонентів фільму.

Мізансцена - розташування та рух дійових осіб у просторі кадру.

Планування - розташування в просторі (у декорації, в інтер'єрі чи на натурі) окремих предметів, камери, людей та рух камери.

 

Література:[ №1, №3, №8, №14, №11].