рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Типорозміри або форм-фактори системних плат.

Типорозміри або форм-фактори системних плат. - раздел Образование, Лекція № 5 Тема: Системна плата Однією З Найважливіших Складових Частин Комп’Ютера Є Системна (Материнська) П...

Однією з найважливіших складових частин комп’ютера є системна (материнська) плата. Розміщені на ній контролери, центральний процесор, модулі оперативної пам’яті складають системне ядро комп’ютера.

На системні й платі є різні перемикачі, які задають режими роботи компонентам материнської плати, а також роз’єми для під єднання до системи різних пристроїв. Такі роз’ми називаються слотами розширення системи. Слоти позволяють розширювати можливості персонального комп’ютера шляхом введення в його склад нових периферійних пристроїв (Рис. 1)

Материнські плати характеризуються типорозмірами (форм- факторами), які впливають на розміщення материнських плат в системних блоках. Форм-фактори визначають геометричні розміри плати, розміщення роз’ємів розширення системи і процесора, розміщення місць кріплення плати, тип роз’єма живлення плати, живлячу напругу.

Найбільш розповсюджені наступні типорозміри або форм – фактори:

Ø повноромірний тип (Full-Size AT (Advansed Tecnologics));

Ø тип з обмеженими розмірами (Bady AT);

Ø низькопрофільний тип (LPX, Lov Profile X);

Ø міні - Низькопрофільний тип (mini LPX );

Ø удосконалений тип з обмеженими розмірами (ATX, Bady AT Expansion);

Ø тип з обмеженими розмірами ATX (micro ATX);

Ø тип NLX з обмеженими розмірами;

Компоненти системної плати.

Компоненти на системній платі мають наступне призначення:

Центральний процесор – це основний електронний модуль який виконує в комп’ютерній системі основну вичислю вальну роботу і керує взаємодією між всіма блоками і системами комп’ютера. Центральний процесор находиться в функціональному центрі комп’ютерної системи, обкружений апаратними функціональними блоками і підсистемами. Сучасні процесори виконують сотні мільйонів операцій в секунду.

Чіп сет – це комплекс мікросхем призначений для підтримки в комп’ютерній системі функціональних можливостей процесора, оперативної пам’яті, кеш-пам’яті, дискової пам’яті, відео-пам’яті та мереженої карти.

Мікросхеми чіпсета генерують більшість сигналів для системних і периферійних компонентів, перетворюють сигнали між шинами, дозволяють процесору і оперативній пам’яті працювати з високою продуктивністю. Всклад декількох мікросхем із яких складаються чіп сети, входять вузли, які називаються обрамленням центрального процесора. Це-таймери, контролери переривань і прямого доступу до пам’яті, контролери графічної шини, послідовного і паралельного портів і інші пристрої які підтримують системні процеси в комп’ютері.

Контролери – призначені для керування доступом із системи до якого несуть із пристроїв, а також для виконання відповідних операцій інформаційного обміну. Кожен зовнішній пристрій має свій контролер. Після отримання відповідних команд від центрального процесора контролер виконує операції по обслуговуванню зовнішнього пристрою. В комп’ютері широко використовуються контролери.

Системний міст - серед компонентів системної плати особливе значення має системний міст між шинами. Він з’єднує п’ять основних компонентів системи: процесор, пам’ять, графічний адаптер, контролер АТАРІ, і шину РСІ. В окремих випадках він може забезпечувати роботу мережевих плат і інших високошвидкісних пристроїв. Пристрої які працюють на більш низьких швидкостях підключаються до шини РСІ. По своїй внутрішній структурі системні мости діляться на дві частини:

Ø міст шини пам’яті та графічного адаптера (Північний міст);

Ø міст шини вводу-виводу (Південний міст);

Міст пам’яті з’єднує процесор з пам’яттю і графічним адаптером. Міст вводу-виводу з’єднує один з одним контролер АТАРІ, шину РСІ, і (при необхідності) інші високошвидкісні пристрої вводу-виводу. Дані між цими двома системними мостами передаються на дуже великій швидкості.

В комп’ютері ширико використовуються контролери інтегровані (вбудовані) на системній платі. Вбудованими можуть бути контролери клавуатури, накопичувачів на твердих і гнучких магнітних дисках, паралельного і послідовного портів, відеосистеми. Зовнішні контролери можуть складатися із декількох мікросхем, розміщених на окремій платі яка встановлюється в роз’єм слота розширення.

 

 

Рисунок 5.1 Системна плата Asus.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Лекція № 5 Тема: Системна плата

Тема Системна плата... План Форм фактори системних плат Інтерфейси плат розширення...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Типорозміри або форм-фактори системних плат.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Нтерфейси плат розширення.
  В ІВМ-сумісних комп’ютерах використовуються наступні стандарти шин: Ø стандартна індустріальна шина ISA (Industrial Standard Architecture); Ø удоскон

Архітектури системних плат.
  Основою системної плати є чіпсет який визначає її архітектуру. На даний час у переважній більшості ПК використовуються два види архітектур системних плат: шинно-мостова та хабова.

Контрольні запитання
  1. Які існують типорозміри або форм-фактори системних плат, що вони означають? 2. Що таке “слоти розширення” і для чого вони призначені? 3. Що так

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги