ОСНОВНІ НОРМАТИВНІ ВИМОГИ ДО БДР

4.1 БДР певною мірою має навчальний характер, а з іншого боку є кваліфікаційною роботою, яка містить елементи технічної пропозиції, ескізного та технічного проектів, робочої конструкторської документації і наукових досліджень.

Назва теми БДР повинна відображати суть об’єкта розробки (дослідження) і бути максимально конкретизованою. Неприпустимі назви тем дуже широкого загального характеру.

4.2 Для розв’язання проектних (дослідницьких) задач слід використовувати математичне і комп’ютерне моделювання, САПР, інформацію з Інтернет та прикладні комп’ютерні програми (MATLAB, MATHCAD тощо).

4.3 Текст розділів пояснювальної записки, присвячених обґрунтуванню проектних рішень, математичному чи комп’ютерному моделюванню об’єкта проектування (дослідження), різному виду розрахунків тощо, має бути викладений в лаконічному обґрунтувальному стилі.

4.4 Технологічна документація у пояснювальній записці оформляється відповідно до чинних стандартів.

4.5 Графічна частина роботи містить усі обов’язкові матеріали, зазначені у завданні, а також додаткові ілюстративні матеріали (плакати), виконані на розсуд дипломника з метою полегшення захисту (кількість не регламентується, але вони не замінюють обов’язкових креслень і схем та інших ілюстрацій). Графічна частина БДР оформляється згідно з вимогами чинних стандартів.

4.6 Відповідність графічної і текстової частин ДП (ДР) вимогам чинних стандартів установлюється під час проведення нормоконтролю БДР, що засвідчується підписом нормоконтролера у відповідних графах основних написів пояснювальної записки та графічних і текстових документів БДР.

4.7 БДР, реалізація яких вимагає проведення великого обсягу розрахункових і проектних робіт (досліджень), необхідно виконувати як комплексні. Якщо тематика таких робіт містить елементи різнопрофільних спеціальностей, то це міжкафедральні (міжфакультетські або міжінститутські) комплексні БДР, здійснення яких доцільно доручити бригадам студентів різних спеціальностей.