КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ БАКАЛАВРСЬКИХ ДИПЛОМНИХ РОБІТ

Для оцінки якості БДР на кафедрі інтелектуальних систем рекомендується шість найважливіших характеристик на основі яких виставляється оцінка:

- актуальність та практична спрямованість теми БДР;

- новизна та оригінальність прийнятих рішень;

- використання методів аналізу та синтезу, їх глибина та відповідність сучасному рівню науки;

- рівень експериментальної перевірки прийнятих рішень;

- якість пояснювальної записки, стиль викладання матеріалу;

- якість графічного матеріалу та креслень;

- відгук керівника;

- рецензія рецензента.

 

Обсяг, вимоги та оцінювання БДР

 

Актуальність та практична спрямованість теми проекту

“Відмінно” – роботу виконано на замовлення підприємства (в рамках дослідної роботи) або за завданням кафедри, або спрямовано на розробку програмного продукту, який можна використовувати для удосконалення навчального процесу. Результати можуть бути без доопрацювання використані замовником.

“Добре” – роботу виконано на замовлення підприємства, кафедри. Результати подаються у вигляді рекомендацій.

“Задовільно” – роботу виконано на замовлення підприємства, кафедри. Для використання результатів потрібне значне доопрацювання.

 

Новизна та оригінальність прийнятих рішень

“Відмінно” – виконано одну із умов:

1. Отримано авторське свідоцтво (позитивне рішення).

2. Має місце акт про прийняття до впровадження.

3. Участь у виставках технічних досягнень, міжнародних наукових конференціях.

4. Розробка нового програмного забезпечення.

“Добре”

1. Подана заявка на винахід.

2. Опубліковано статтю.

3. Зроблено доповідь на науковій всеукраїнській конференції.

4. Розроблена програма, яка потребує деякого доопрацювання.

 

“Задовільно”

1. Зроблено доповідь на університетській конференції.

2. Розроблена програма, яка потребує значного доопрацювання.

Використання методів аналізу та розрахунків, їх глибина та відповідність сучасному рівню науки

“Відмінно” – обґрунтовано вибрані методи аналізу та розрахунків. Вибрані методи відповідають сучасному рівню, глибина аналізу та розрахунків дають змогу створення дослідного зразка, який відповідає початковим даним на БДР. Розрахунки зроблено з використанням не тільки методів моделювання, але й засобів автоматизації та оптимізації проектування. Результати розрахунків повинні бути проаналізовані.

“Добре” – методи аналізу та розрахунків підтверджують можливість створення дослідного зразка, який відповідає початковим даним БДР.

“Задовільно” – подані аналіз та розрахунки не дозволили обґрунтувати всі необхідні вимоги до складових частин проектованої системи (пристрою, технології) з урахуванням вхідних даних.

 

Рівень експериментальної перевірки прийнятих рішень

“Відмінно” – глибина обґрунтування прийнятих рішень достатня і відповідає сучасному науково-технічному рівню. Експериментально підтверджено прийняті рішення. Виконано аналіз достовірності результатів, їх зіставлення з теоретичними положеннями. Розроблено та виготовлено експериментальний або дослідний зразок програми, системи.

“Добре” – продемонстровано вміння якісно проводити експериментальну перевірку технічних рішень. Проведено аналіз результатів, зроблено відповідні висновки.

“Задовільно” – експеримент проведено формально (тобто він не спрямований на практичну перевірку основних технічних рішень). Наведено аналіз результатів та висновки.

 

Якість пояснювальної записки. Стиль викладення матеріалу

“Відмінно” – зміст записки повністю відповідає завданню, матеріал викладено чітко, логічно, грамотно. Оформлення повністю відповідає стандартам.

“Добре” – зміст записки повністю відповідає завданню на проект. Матеріал викладено чітко, коротко, але зустрічаються стилістичні помилки. Оформлення з незначними відхиленнями від стандартів.

“Задовільно” – у тексті зустрічаються невідповідності із завданням, нечітке викладення матеріалу, граматичні помилки, оформлення з порушеннями стандартів.

 

Якість графічного матеріалу та креслень

“Відмінно” – креслення та графічний матеріал повністю розкривають зміст проекту, виконанні з дотриманням вимог ЄСКД та ЄСПД на високому технічному рівні.

“Добре” – графічний матеріал повністю розкриває зміст проекту, але структура креслень та плакатів не оптимальна, виконана на достатньому технічному рівні з дотриманням вимог ЄСКД та ЄСПД.

“Задовільно” – графічний матеріал не повністю розкриває зміст проекту, присутні незначні відхилення від вимог ЄСКД та ЄСПД, виконаний на задовільному технічному рівні.

 

Підрахунок сумарної оцінки БДР здійснюється за ваговими коефіцієнтами всіх складових частин проекту:

 

- актуальність та практична спрямованість теми проекту 0,10;

- новизна та оригінальність прийнятих рішень 0,20;

- використання методів аналізу та синтезу, їх глибина та

відповідність сучасному рівню науки 0,15;

- рівень експериментальної перевірки прийнятих рішень 0,15;

- якість пояснювальної записки, стиль викладення матеріалу 0,1;

- якість графічного матеріалу та креслень 0,1;

- відгук керівника 0,1;

- рецензія рецензента (опонента) 0,1.

 

Загальна зважена оцінка дорівнює сумі добутків всіх складових частин на відповідні коефіцієнти.

У випадку невідповідності якості дипломного проекту задовільній оцінці за однією із складових (крім відгуку керівника або рецензента), виставляється загальна оцінка “незадовільно”.

 

Перелік використаних джерел

 

1. Методичні вказівки до дипломного проектування для студентів напряму підготовки 0804 - “Комп’ютерні науки” спеціаль-ностей 7.080404 “Інтелектуальні системи прийняття рішень”, 7.080403 “Програмне забезпечення автоматизованих систем” денної та заочної форм навчання/ Укладачі С. В. Юхимчук, А. А. Яровий. – Вінниця: ВНТУ, 2006. – 47 с.