ЛЮСТРАЦІЇ, ТАБЛИЦІ, ФОРМУЛИ

 

Усі ілюстрації (графіки, діаграми та схеми) іменуються рисунками. Ілюстрації (схеми, графіки) і таблиці подаються в роботі після тексту, де вони згадані. Номер ілюстрації, її назва і пояснювальні підписи розміщуються послідовно під ілюстрацією.

Ілюстрації позначають словом "Рис." і нумерують послідовно в межах розділу, за винятком ілюстрацій, поданих в додатках 6, 7.

Номер ілюстрації повинен складатися з номера розділу і порядкового номера ілюстрації, між якими ставиться крапка, наприклад: Рис. 1.3 (третій рисунок першого розділу). Рис. 2.1, Рис. 3.1. Номер ілюстрації, й назва і пояснювальні підписи розміщуються послідовно під ілюстрацією. Зразок оформлення схем та рисунків подано у додатках 6 та 7.

Таблиці нумерують послідовно (за винятком таблиць, поданих у додатках) в межах розділу арабськими цифрами. У правому верхньому куті розміщують напис "Таблиця"із зазначенням її номера (без знаку №). Номер таблиці повинен складатися з номера розділу і порядкового номера таблиці, між якими ставиться крапка, наприклад, таблиця 1.2 (друга таблиця першого розділу). При переносі частини таблиці на інший аркуш (сторінку) пишуть слова: "Продовження табл." і вказують номер таблиці, наприклад, "Продовження табл.1.2". На всі таблиці повинні бути посилання в тексті, при цьому слово таблиця в тексті пишуть скорочено, наприклад,"... в табл. 1.2". Заголовки таблиць мають відповідати її змісту,бутикороткими, чітко визначеними. Їх розміщують над таблицею і друкують симетрично до тексту. Назву і слово "Таблиця" починають з великої літери. Назву не підкреслюють і в кінці заголовку крапки не ставлять.

Таблицю розміщують по тексту відразу ж після першого згадування про неї в тексті. Зразок оформлення таблиць подано у додатку 8 та 9.

При використанні формул необхідно дотримуватися певних техніко-орфографічних правил.

Найбільші, а також довгі і громіздкі формули, котрі мають у складізнаки суми,добутку, диференціювання, інтегрування, розмішують на окремих рядках. Цестосується також і всіх нумерованих формул. Невеликі і нескладні формули, що не мають самостійного значення, вписують у середині рядків тексту.

Пояснення значень символів і числових коефіцієнтів треба подавати безпосередньо під формулою в тій послідовності, в якій вони дані у формулі. Значеннякожного символуі числового коефіцієнта треба подавати з нового рядка. Перший рядок пояснення починаютьзі слова "де" без двокрапки.

Рівняння і формули розмішуються симетрично до тексту, виділяються з тексту вільними рядками. Вище і нижче кожної формули потрібно залишати однин вільний рядок.

Формули у курсовій роботі нумерують у межах розділу. Номер формули складається з номера розділу і порядкового номера формули в розділі, між якими ставлять крапку. Номери формул пишуть біля правого поля аркуша на рівні відповідної формули в круглих дужках, наприклад: (2.2) (друга формула другого розділу). Номер формули - дробу розміщують на рівні основної горизонтальної риски формули.

Загальне правило пунктуації в тексті з формулами таке: формула входить до речення як його рівноправний елемент. Тому в кінці формул і в тексті перед ними розділові знаки ставлять відповідно до правил пунктуації.

Зразок оформлення формул подано - у додатку 10.