ВИВЧЕННЯ ЛІТЕРАТУРНИХ ДЖЕРЕЛ

Мета курсової роботи полягає в отриманні повного уявлення про тему, що вивчаться, про коло питань, які вона охоплює, про тенденції розвитку економічних процесів і явищ, які розглядаються. Внаслідок детального вивчення літературних джерел розширюються та поглиблюються теоретичні знання, розвивається логічне мислення, виробляється критичне відношення до різних точок зору з питань, що вивчаються.

Вивчаючи монографії, брошури, статті, треба враховувати час їх публікацій, бо економіка - це не зібрання застиглих догм, а живе творче наукове дослідження, яке постійно розвивається і вдосконалюється, збагачуючись новими висновками та положеннями. Тому спочатку треба ознайомитись із останніми виданнями, поступово переходячи до більш ранніх публікацій.

Робота з відібраною літературою вимагає певної системи. Перш за все треба добре ознайомитись з навчальними програмами курсів «Економіка підприємства», «Фінанси підприємства» та «Економіка і фінанси підприємства». Далі треба прочитати відповідні розділи навчальних посібників, узагальнюючих монографій з обраної теми курсової роботи. Наступний етап - вивчення книжок, журналів, статей, статистичних матеріалів, законів та постанов Верховної Ради та Уряду України, міжнародних договорів і угод, що стосуються обраної теми.

У процесі роботи над літературою треба робити виписки (конспекти), які містять найбільш важливі визначення, аргументи, факти та статистичні дані, які дають можливість зробити певні висновки з проблем, що вивчаються. Такий метод роботи сприяє кращому засвоєнню та запам'ятовуванню прочитаного матеріалу, полегшує його систематизацію, дає змогу не звертатися знов до вивченої літератури. Полегшує роботу над літературою використання персонального комп’ютера і електронної бібліотеки в Інтернеті.

Конспектування матеріалу, що вивчається, може здійснюватися або у вигляді коротких записів прочитаної літератури своїми словами, або у вигляді цитат (дослівних витягів з тексту). Цитати повинні бути дослівно пере­писані у лапках з зазначенням автора, назви твору, тому, сторінок. Робити виписки краще не в зошиті, а на окремих аркушах з одного боку. У верхній частині аркуша виписка повинна мати назву. Назва має бути короткою і відповідати змісту виписки. Знизу під випискою треба зазначити у квадратних дужках її джерело та сторінку (наприклад [1, с.5]). У комп’ютері можна створити окрему папку з файлами по підбору літературних джерел для першого, другого і третього розділів роботи.