Вивчення літератури та її аналіз

Після вибору теми курсової роботи необхідно підібрати літературні джерела. Відібрану літературу слід уважно опрацювати, але спочатку студент знайомиться з літературними джерелами, тобто здійснює поверховий огляд, який дає загальне уявлення. Щоб дізнатися, чи є у відповідному надрукованому матеріалі потрібна для курсової роботи інформація, необхідно, перш за все,:

v ознайомитись з назвою і змістом книги, журналу, збірника тощо;

v переглянути усю книгу, збірник тощо;

v прочитати передмову, анотацію, вступ, висновки, післямову.

 

Порада! При ознайомленні з літературними джерелами краще підбирати матеріал одразу за всіма пунктами плану, погодженого з керівником.

 

Джерела інформації, які застосовуються у сучасних наукових дослідженнях, досить різноманітні. Зокрема, в дослідженнях, пов’язаних з розвитком бухгалтерського обліку, удосконаленням окремих його аспектів, основними джерелами інформації є: спеціальна наукова література, періодичні джерела, опубліковані матеріали державного комітету статистики, дані фінансової звітності, нормативні та законодавчі документи тощо.

Згідно з обраною темою наукового дослідження студент самостійно підбирає літературні джерела, офіційні документи, накопичує відомчі матеріали з теми та опрацьовує їх. Важливим бібліотечним джерелом оперативної економічної інформації, яка використовується в наукових дослідженнях, є періодичні видання. До них відносять газети і журнали, які висвітлюють проблемні питання економічної науки.

При опрацюванні того чи іншого джерела рекомендується звертати увагу на рік видання. Слід користуватися новими виданнями, враховуючи прийняті останнім часом зміни до Законів України та інших нормативно-правових актів.

 

Застереження! Матеріали, зібрані у процесі вивчення літератури з теми, повинні бути проаналізовані та використані в курсовій роботі з відповідними посиланнями.