Облік доходів

Слід пам’ятати, що бюджетні установи отримають свої доходи з загального та спеціального фонду бюджету.

Необхідно з’ясувати порядок складання і затвердження Кошторису бюджетної установи в розділі «Доходи» та Плану асигнувань.

При вивченні доходів загального фонду бюджетної установи необхідно дослідити Виписки про відкриті асигнування з реєстраційних рахунків, які надаються бюджетним установам органами ДКСУ.

Вивчаючи доходи спеціального фонду бюджетної установи необхідно встановити, з яких саме джерел надходять кошти бюджетній установі. Ознайомитися з Виписками казначейства по рахунках, що відкриті для зарахування коштів спеціального фонду.

Потрібно звернути увагу на порядок ведення аналітичного обліку бюджетних асигнувань. З’ясувати коди функціональної та економічної класифікації видатків, за якими надаються кошти з бюджету, та порядок заповнення Картки аналітичного обліку отриманих асигнувань. Слід пам’ятати, що Картка аналітичного обліку отриманих асигнувань ведеться окремо по кожному коду програмної класифікації видатків чи функціональної класифікації видатків. Крім того, окремо ведеться облік асигнувань отриманих установою із загального та окремо із спеціального фонду бюджету.

При дослідженні бюджетної установи, яка здійснює виробничу діяльність або науково-дослідну діяльність за договорами, необхідно приділити увагу обліку доходів за цими видами діяльності.

Дослідити методику складання регістрів бухгалтерського обліку бюджетних установ, в яких є кореспонденції з рахунками 70 «Доходи загального фонду», 71 «Доходи спеціального фонду», 72 «Доходи від реалізації продукції, виробів і виконаних робіт», 74 «Інші доходи».