Таблиця 1.2

 

Принцип аналізу господарської діяльності Зміст принципів аналізу господарської діяльності
1.___.Базування на державному підході А. Участь у проведенні аналізу широкого кола працівників підприємства забезпечує більш повне виявлення передового досвіду та використання внутрішньогосподарських резервів.
2.___Науковий характер Б. Кожен об'єкт, що вивчається, розглядається як складна динамічна система, яка складається з низки елементів, певним способом пов'язаних між собою і зовнішнім середовищем. Вивчення кожного об'єкта повинно здійснюватися з урахуванням всіх внутрішніх і зовнішніх зв'язків, взаємозалежності та взаємопідпорядкованості його окремих елементів.
3.___Комплексність аналізу В.Базується на достовірній, перевіреній інформації, яка реально відображає об'єктивну дійсність, а висновки повинні обґрунтовуватися точними аналітичними розрахунками. 3 цієї вимоги випливає необхідність постійного удосконалення організації обліку, внутрішнього і зовнішнього аудиту, а також методики аналізу з метою підвищення точності і достовірності його розрахунків.
4.___.Забезпечення системного підходу   Г. Базується на положеннях діалектичної теорії пізнання, враховує вимоги економічних законів розвитку виробництва, використовує досягнення науково-технічного прогресу і сучасного досвіду, найновіші методи економічних досліджень.
5.___.Об'єктивність, конкретність, точність Д. Потребує охоплення всіх ланок і всіх сторін діяльності та всебічного вивчення причинних залежностей в економіці підприємства.
6.___.Дієвість аналізу Є. Затрати на проведення аналізу господарської діяльності підприємства повинні давати багатократний ефект.
7.___.Плановість аналізу Е. Означає вміння швидко та чітко проводити аналіз, приймати управлінські рішення та впроваджувати їх у життя.
8. _Оперативність Ж. Систематичне, а не випадкове проведення аналізу. 3 цієї вимоги випливає необхідність планування аналітичної роботи на підприємствах, розподілу обов'язків по її виконанню між виконавцями та контролю за її проведенням.
9. __.Демократизм 3. Оцінюючи певні прояви економічного життя, потрібно враховувати їх відповідність державній, економічній, соціальній, екологічній, міжнародній політиці та законодавству.
10. ___.Ефективність І. Активно впливати на виробництво і його результати, своєчасно виявляючи недоліки, прорахунки, упущення в роботі та інформуючи про це керівництво підприємства. 3 цього принципу випливає необхідність практичного використання матеріалів аналізу для управління підприємством, розробки конкретних заходів, обґрунтування, коригування і уточнення планових даних. По-іншому мета аналізу господарської діяльності не досягається.