Викладацька діяльність професійних психологів.

Викладання психології є ще однією сферою професійної діяльності психологів. Слід зазначити, що з самого початку 20 століття наукова та педагогічна діяльність були щільно взаємопов’язані. Тому більшість відомих українських та російських психологів працювали викладачами у вищіх навчальних закладах.

Метою викладацької психологічної діяльності є розповсюдження психологічних ідей, а також підготовка майбутніх вчених та практиків.

Звичайно, професія викладача психології має власну специфіку на відміну від професії психолога-науковця, або практичного психолога. Викладач повинний не тільни мати психологічні знання; він повинний вміти передавати ці знання студентам.

 

Викладачеві психології необхідно мати:

- високий рівень загальної та спеціальної освіти;

- фундаментальне знання пердмету, який він викладає;

- уміння самостійно підбирати навчальний матеріал, визначати оптимальні засоби та ефективеі методи навчання;

- артистичні та ораторські здібності;

- уміння пояснювати навчальний матеріал таким чином, щоб забезпечити його розуміння та засвоєння студентами;

- спостережливість, вимогливість та уміння зрозуміти студента;

- уміння створити мотивацію студентів з метою засвоєння навчального матеріалу;

- комунікативні та організаторські здібності;

- педагогічний такт.

Викладання психології відбувається на психологічних факультетах університетів; в педагогічних, медичних, юридичних та інших вищіх навчальних закладах; у загальноосвітніх навчальних закладах. Завдання викладача психології у кожному з цих типів закладів відрізняються: від цілісного формування особистості психологів-професіоналів до формування психологічної грамотності, культури та компетентності школярів та студентів.